Skoči na vsebino

Izbira 125ccm cross/enduro motorja


Klemzy123

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Kmalu bom star 16 let in komaj čakam da dobim svoj prvi motor (če ne štejem mopedov). Zaradi pomembnosti te odločitve sm se odloču da vprašam strokovnjake (in DA s tem mislim VAS). Prepričan sm samo v eno stvar. Mora biti cross/enduro. Za to sta dva razloga. 1. živim na podeželju (v rovtah), torej se bom veliko vozu pa gmajni in 2. nimam še izpita zato za nekaj cajta asfaltirane ceste z murjaki ne pridejo v poštev.

Najprej me zanima, če priporočate 2-takt al 4-takt? Prednosti in slabosti če se da (in da, sem prebral druge teme). Predpostavimo to, da sem popoln začetnik in še nisem vozil več kot mopeda. Prijatli so mi rekli, da sem bom z 2-taktom takoj "s*ukal", 4-takt pa nikamor negre. Res so bili v pomoč ja. Pa še če so kateri motorji, ki jih še posebej priporočate. Sam sm gledu Yamaha DT 125-R in Kawasaki KMX 125 (kot 2-takta) in Yamaha XT125R (kot 4-takt).

Pa še to: motor mora biti možen registracije.

LP in že vnaprej hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če vprašaš mene bi ti svetoval aprilio rx..pa ne zaradi tega ker vozim aprilio sam, pač pa ker maš dosti delov ker že verjetno veš da 2t niso narejeni za vedno biggrin.gif

glede 4t pa nevem kaj bi ti rekel ker je 2t vs 4t napisano ogromno....odloči se tongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kmalu bom star 16 let in komaj čakam da dobim svoj prvi motor (če ne štejem mopedov). Zaradi pomembnosti te odločitve sm se odloču da vprašam strokovnjake (in DA s tem mislim VAS). Prepričan sm samo v eno stvar. Mora biti cross/enduro. Za to sta dva razloga. 1. živim na podeželju (v rovtah), torej se bom veliko vozu pa gmajni in 2. nimam še izpita zato za nekaj cajta asfaltirane ceste z murjaki ne pridejo v poštev.

Najprej me zanima, če priporočate 2-takt al 4-takt? Prednosti in slabosti če se da (in da, sem prebral druge teme). Predpostavimo to, da sem popoln začetnik in še nisem vozil več kot mopeda. Prijatli so mi rekli, da sem bom z 2-taktom takoj "s*ukal", 4-takt pa nikamor negre. Res so bili v pomoč ja. Pa še če so kateri motorji, ki jih še posebej priporočate. Sam sm gledu Yamaha DT 125-R in Kawasaki KMX 125 (kot 2-takta) in Yamaha XT125R (kot 4-takt).

Pa še to: motor mora biti možen registracije.

LP in že vnaprej hvala.

Tomos 125 enduro.

Yamaha DR 125 ( X al pa R )

Husqsvarna WRE 125 ( al pa SM 125 )

Aprilia MX 125

Aprilia SX in RX 125

Aprilia RX 125 tastar model

KTM EXC 125

Husqvarna WR 125

GAS GAS SM 125

GAS GAS Enduro 125

TM ( ena 3-4 modeli 125 )

Honda HM 125

Honda CRE 125

Honda CRM 125

Kawasaki KMX 125

KTM LC2

.

.

.

.

.

.

.

.

.

miljon jih je, brez heca :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj 4T, ker se boš prehiter naveličal. Ja, pa ko za 2T pravijo."Pa to strašno pije". Res pije 2X več, samo vožnja je pa 4X bolj zabavna.

Jaz bi ti priporočal kawasakija kmx ali pa yamaho dt 125. Fajn filing, ko prehitiš in pustiš daleč zadaj novo yamaho wr 125 za skor 3X več keša, ko sm dal za kmx-a.:naughty:

@Budacki

Zadnič sem ugotovil, da je sošolec od tebe kupil RS 125.

Popravljeno . Popravil robivitez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj 4T, ker se boš prehiter naveličal. Ja, pa ko za 2T pravijo."Pa to strašno pije". Res pije 2X več, samo vožnja je pa 4X bolj zabavna.

Jaz bi ti priporočal kawasakija kmx ali pa yamaho dt 125. Fajn filing, ko prehitiš in pustiš daleč zadaj novo yamaho wr 125 za skor 3X več keša, ko sm dal za kmx-a.:naughty:

@Budacki

Zadnič sem ugotovil, da je sošolec od tebe kupil RS 125.

Belo 06 letnik? Tist motor sm pogrešu, ko sm ga prodau! Še zdj mi ni jasno zkaj sm ga :)

Ampak uredu ^^ bo že...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!