Skoči na vsebino

nosilci za transport bicikla


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Kakšni so trendi pri transportu biciklov na avtu (če odmislim trend "kupi tak avto, da bicikl enostavno parkiraš vanj")?

Kaj je dobra rešitev za prevoz bicikla z avtom do Obale in nazaj?

A je najboljše klasika - na strehi, ali tiste pogruntavščine za pritrditev na zadek?

Konkretno - rabil bi za dva bicikla, ne vem pa še, ali za hondo civic ali za mazdo6 (...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bicikle prevažam kar na strehi in se obnese dobro. Tudi nosilci/prtljažnik za na streho niso pretirano dragi, je pomoje tista varianta za na kljuko dražja..

Zdej če misliš na strehi vozit še trugo, surf, ipd, potem bo najbrž premalo placa, da bi dal še dva bicikla zraven in je tista varianta za zad fajn. Če pa ne misliš na strehi ničesar drugega vozit je pa pomoje to boljša opcija za prevoz biciklov, ker lahko nemoteno odpiraš prtljažnik. Najbrž je odvisno tudi od avtomobila, ampak pri nekaterih avtih z bicikli na zadnjem delu ne moreš odpret prtljažnih vrat, kar zna biti najbrž precej nepraktično :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni najbolj odgovarja nosilec na kljuki, po tehtnem razmisleku sem se odločil za tole varijanto, je ni treba prodati skupaj z avtom ali kombijem, ker paše na vsako kljuko. Prtljažnik se odpira zaradi pregiba brez problemov, kolesa so pri roki in napram strešnim nosilcem ni primerjave zaradi vetrnega upora. Thule model mi je vizuelno najbolj zgledal, ko pa sem slišal ceno me je zvilo in sem brskal dokler nisem našel tegale - http://www.hernec.si/novo_nosilci_za_kolesa.html, cenovno neprimerno boljši. Seveda pa moraš imet tudi tretjo tablico montirano na nosilcu.

Sem pa pri prvem dežju opazil eno slabost, namreč zaradi tega, ker so kolesa zadaj, ti meče vso umazanijo po njih in sem moral kolo najprej oprat preden sem ga zajahal, kar misli si kako to zgleda sredi sezone v Španiji, kjer imajo dnevno samo nekaj ur vodo po ceveh. :surrender:

Sem pa rešil problem s ponjavo od motorja, katero vržem čez kolesa in z gurtnam pripnem, seveda samo takrat, ko je dež na vidiku in to je bilo v nekaj letih samo enkrat ! V glavnem meni ta nosilec odgovarja in ga priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thule

Kaj je najbolš bi se dal lep čas debatirat, meni je všeč koncept nosilca zadaj, ki se pripne na vlečno kljuko, če jo imaš. Stabilen, enostaven za montažo in najlažje je gor becikle opasat(ni treba dvigovat, če so recimo blatni), moraš pa met kljuko, cena je višja.

Sicer pa poglej si kaj imaš na voljo iz zgornjega linka, vse opravlja svojo nalogo, zdej pa se sam odloči kateri je tebi všeč in cenovno dostopen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je imel kolesa na strehi avtomobila... in ker je malce pozabljive sorte... je skupaj z njimi zapeljal v garažno parkirišče od Merkatorja.

Posledice si lahko predstavljate...

Tako, da če si bolj pozabljiv raje nosilec za zadaj.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je imel kolesa na strehi avtomobila... in ker je malce pozabljive sorte... je skupaj z njimi zapeljal v garažno parkirišče od Merkatorja.

Posledice si lahko predstavljate...

Tako, da če si bolj pozabljiv raje nosilec za zadaj.

lp

bil prica temu dejanju ravnotako mercatore ....

pecikli na zadnjem zicu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore, vsi so zelo koristni!

Ja, sem bolj pozabljive sorte ...

BTW, kaj je naredilo onemu - ftrgalo pecikle dol, ali poškodovalo tudi streho avtomobila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!