Skoči na vsebino

Predelava automatica


vidmar1234

Priporočene objave

Lep pozdrav,

več let nazaj sem kot otrok imel automatika. Ta moped me spominja na veliko lepih trenutkov in dogodiuščin, zato sem se odločil, da si ga bom ponovno kupil in to letnik 87. Rad bi dosegel lep izgled, za kar vem poskrbet in največjo moč ter hitrost za katero bi prosil pomoč kogarkoli bi mi vedel kaj svetovat. Denar ni problem. lahko je tudi večja kobikaža (čim večja) oziroma mislil sem kupit novo mašino in tisto nato predelat (koliko km se nova ulaufava) blokade? izpuh? karburator? diza? zobniki? kit? brušenje bata, kanalov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj zanesliva "predelava" je daš glavo od tomosa 4.8 ( motorni čoln) obdelaš glavo motorja, zbrusiš izpušne kanale, L bat, večjo dizo v frgazer oziroma 19 ali 21 delorto uplinjač ter home made izpuh, če nisi vešč v 2T izpuhih kupi lipnika ter dodaj 5 prestavo ( mislim da tomos bt 50 menjalik) s temi predelavami mi je šel tomos apn 4 z lahkoto 90km/hevilgrin.gif kar je več pa se pripravi da boš 6 dni v tednu šravfav in 1 dan vozil....pazi tudi da na vzunaj zgleda čim bolj originalu ( poleg izpuha) seveda.... kar se tiče zunanjega izgleda je stvar okusa....

za več uprašanj PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

več let nazaj sem kot otrok imel automatika. Ta moped me spominja na veliko lepih trenutkov in dogodiuščin, zato sem se odločil, da si ga bom ponovno kupil in to letnik 87. Rad bi dosegel lep izgled, za kar vem poskrbet in največjo moč ter hitrost za katero bi prosil pomoč kogarkoli bi mi vedel kaj svetovat. Denar ni problem. lahko je tudi večja kobikaža (čim večja) oziroma mislil sem kupit novo mašino in tisto nato predelat (koliko km se nova ulaufava) blokade? izpuh? karburator? diza? zobniki? kit? brušenje bata, kanalov?

Živjo :D

Zdej če mislš kej predelat kot si reku, potem glej da boš kupu A35 in ne A3. Na A3 lahko zamenjaš izpuh in prenose, vse kar boš šaril po cilindru se ti bo motor pregreval... Zato je bolje da kupiš A35, kjer pa lahko brusiš kanale, povečaš prostornino (honanje cilindra), zamenjaš uplinjač in pa seveda prvo kot prvo izpuh. Mislm da obstajajo neki športni izpuhi za automatika, ki izboljšajo performance hkrati pa imajo orginalen izgled če ti je tako bolj všeč, drugače pa kakšn lipnik, technigas... Lahko pa enostavno kupiš tudi A3 in zamenjaš cilinder, naprimer kaj takega KLIK. Z takim cilindrom, primernim uplinjačom (Dellorto 16 al pa clo 17,5mm), izpuhom bi motor verjetno dosegel realnih 70-75 km/h...

Zdej če bi pa rad kej več pa razmisl o APN 6 al pa BT...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo da prav razumem - rad bi imel avtomatika ampak da bi letel dosti boljše in v to si pripravljen zmetat dela in denarja za en manjši motor???

OK tudi vredu, samo ne pozabi da če hočeš registracijo kot moped potem more letet 49 in da na tehničnih merijo končno hitrost pa tudi policaji na cesti so alergični na predelane mopede. aja, pa da konec koncev avtomatik cca 87'l s svojim okvirjem, zavorami in kolesi ni najbolj primeren za hitrosti 70+.

moj avtomatik l 81' je v originalnem stanju in super služi, predvsem zato ker ga nikoli nisem predeloval. tisti mopedi ki pa smo jih kot mulci predelovali so pa imeli ponavadi generalko na koncu vsakega poletja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

S mojim Juniorom sva si vzela čas in predelala  ženinega A3 ML letnik 1986. Imel je le cca. 3000 prevoženih kilometrov in je že več let žalostno sameval v garaži.

 

Obseg predelave:

 

ZUNANJOST:

 

- barvanje mat-bela

- veliko karbonske folije (vilice, nihajka, zadnji amortizerji, žaromet, blatniki, platišča ) v črni in oranžni barvi

- skrajšanje zadnjega in prednjega blatnika

- led zadnja luč

- kolesarski računalnik-brzinomer

- krmilo FORCE  (za kolo BMX model)

- Jägermeister nalepke

 

MOTOR:

 

- poliranje sesalnih in izpušnih kanalov, sesalnega kolena

- menjava vseh tesnil in olja

- večja šoba-diza  (0.58 mm namestor originalne 0.52)

- odprt zračni filter

- izpuh LASER

 

Manjka še nekaj malenkosti a je že zdaj krasen.......

post-2072-0-98027900-1373557389_thumb.jpg

post-2072-0-79745900-1373557399_thumb.jpg

post-2072-0-24938000-1373557409_thumb.jpg

post-2072-0-93994200-1373557416_thumb.jpg

post-2072-0-32758100-1373557425_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!