Skoči na vsebino

Kupovanje motorja za veliko kilometrov?


mihaing

Priporočene objave

- letno prevozil okoli 35-40.000km :yea1::yea1: (ali je to pri motorjih sploh mogoče na daljšo dobo)???? Nujno iskreno odgovoriti!!!

- na motorju bi se vozila kdaj pa kdaj tudi dva, a jaz sem kar težkokategornik

3. poraba tega predlaganega motorja in sama vzdrževanja, ter servisi (periodično na koliko km in cena, kako je z deli kasneje)

Alo, a si že kupil? :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, a si že kupil? :)

...mislim da je "padel" na realna tla... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim da je "padel" na realna tla... :grim

No skoraj pa res :lol1::lol1::lol1:

V petek grem dokončno kupiti po dolgem razmisleku in raziskovanju rabljen sport-touring motor. Variante o naked varianti odpadejo ker je vožnja po avtoceti taka muka da je joj.

Do petka se moram nekako odločiti med:

- aprilia SL 1000 Falco (nekako mi najbolj odgovarja)

- yamaha fz6s ali tdm900

Sedaj pa sprašujem vas strokovnjake, katerega se mi najbolj splača (kupil bom rabljenega). Verjamem, da boste dali vsi glasove za TDM900, kaj si mislete pa o Aprilii :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim da je "padel" na realna tla... :grim

No skoraj pa res :lol1::lol1::lol1:

V petek grem dokončno kupiti po dolgem razmisleku in raziskovanju rabljen sport-touring motor. Variante o naked varianti odpadejo ker je vožnja po avtoceti taka muka da je joj.

Do petka se moram nekako odločiti med:

- aprilia SL 1000 Falco (nekako mi najbolj odgovarja)

- yamaha fz6s ali tdm900

Sedaj pa sprašujem vas strokovnjake, katerega se mi najbolj splača (kupil bom rabljenega). Verjamem, da boste dali vsi glasove za TDM900, kaj si mislete pa o Aprilii :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No skoraj pa res :lol1::lol1::lol1:

V petek grem dokončno kupiti po dolgem razmisleku in raziskovanju rabljen sport-touring motor. Variante o naked varianti odpadejo ker je vožnja po avtoceti taka muka da je joj.

Do petka se moram nekako odločiti med:

- aprilia SL 1000 Falco (nekako mi najbolj odgovarja)

- yamaha fz6s ali tdm900

Sedaj pa sprašujem vas strokovnjake, katerega se mi najbolj splača (kupil bom rabljenega). Verjamem, da boste dali vsi glasove za TDM900, kaj si mislete pa o Aprilii :whistle:

fazer 1000S

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

falco

falco, je konkretno več motorja od ultrapopularne FZ6, ki jo po enem-dveh letih vsi prodajajo in dosti manj dolgočasen kot TDM. za aprilio pa samo najdeš enega resnega serviserja, ki ti v prvo vse porihta u nulo pa je vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem izboru Aprilia Falco, definitivno.

za aprilio pa samo najdeš enega resnega serviserja, ki ti v prvo vse porihta u nulo pa je vse OK.

Tocno tako!!

Ce bos kdaj rabil, samo povej. Aprilijasi imamo nekaj, o cem lahko Rizotarji lahko samo sanjajo. Ti bom povedal ob priliki.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem izboru Aprilia Falco, definitivno.

Tocno tako!!

Aprilijasi imamo nekaj, o cem lahko Rizotarji lahko samo sanjajo.

Ja! ...:010:lol1:Ziher serviserja...:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No skoraj pa res :lol1::lol1::lol1:

Variante o naked varianti odpadejo ker je vožnja po avtoceti taka muka da je joj.

Too old to rock and roll, too young to die. :naughty: :naughty:

Kupi si skuter. Varen, udoben, praktičen. Verjetno obstaja kakšen, ki ima er kondišn in vibro sedež. :SS

Še raje, ostani pri avtu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do petka se moram nekako odločiti med:

- aprilia SL 1000 Falco (nekako mi najbolj odgovarja)

- yamaha fz6s ali tdm900

ko sem ti svetoval falcota sem pozabil da ti misliš delat OGROMNO kilometrov. No falcota sem imel večkrat po 14 dni na testu in sem z njim naredil v tistih dneh ogromno kilometrov (bencin zastonj :whistle: ).

za delat res dosti km falco ni najboljši ker imaš relativno športen položaj + trdo kuplungo v primerjavi z japonci. meni je bil super, dolgo sem razmišljal da bi ga kupil (ni bilo denarja) ampak če bi imel namen delat toliko km kot planiraš ti potem bi bil v resni dilemi. emocionalno bi sicer vzel falcota, racionalno gledano pa TDM, ki je super motor ampak meni tako dolgočasen za vozit da je katastrofa.

no saj gre z falcotom štepat kilometre ampak moreš bit fit in pač malo potrpet. samo toliko da ne boš globoko razočaran ko te bo na začetku vse bolelo, treba se je privadit in utrdit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol sezone je že mimo, tako de letos OGROMNO Km ne boš zvozil, morda polovico od OGROMNEGA, in kje hudiča si našel Falcota za deset kek?

Stara Multistrada, ima 1460 medosne razdalje, Monster pa ima 1440, nova Multistrada ima 1530, Diavel 1590.. Torej, najprej se pozanimaj, potem pa komentiraj.

Tole je pa čist nova teorija, ki je nism še zasledil Ergobomijo po novem določa medosna razdalja :blink:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se na tvojem mestu odločal med Yamaho T-Max in novo Ninjo 10. Če bi razmišljal bolj racionalno bi si pa kupil rabljeno Tomosovo motorko in se kar s tisto čohnil po glavi, da pridem k sebi.

burp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej model še ne ve kaj točno hoče.

Nakonci bo vzel nek tretji motor, jest sm že obupal z nasveti, saj iz ure v uro spremeni tip motorja.

Tema o endurah, cestakih, nakedih in tomosih pa sigurno že obstaja. Najbolje bi bilo da vse iz tam prebereš, pa se odločiš, nam pa zaupaš kaj si kupil, pa gremo čimprej na furo. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ravnokar kupljena Aprilia SL 1000 Falco. Po preizkušenih več kot deset različnih znamk in tipov se je ta vsedel v mojo glavo daleč pred vsemi.

Vetrna zaščita odlična tudi preko 200km/h, po mojih informacijah zanesljiv motor, poraba in perfarmosi enkratni, presenetljivo lahkoten za krmiljenje, edini manjši minus je nekoliko športen položaj za krmilom a nikakor ne pretiran, ker imam itak dolge roke, sopotnica pa sedi udobno.

Skratka izredno izredno zadovoljen.

Popravljeno . Popravil mihaing
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do petka se moram nekako odločiti med:

- aprilia SL 1000 Falco (nekako mi najbolj odgovarja)

- yamaha fz6s ali tdm900

Kot bi se mlad voznik avta odločal med nabritim BMW-jem in enim Puntotom 1.4 ...

sori, Falco ni za take beginerje ... FZ6 za prvi filing dobivat, pol pa mogoče TDM po nekaj mesecih ...

Ampak, ti kupi, kar ti paše. Pa veliko užitka s Falcotom ... upam, da so tvoje roke (od dlani do ramen) navajene trdega dela ... ker motor je trd na sklopki in krmilu ...

+ Falco res ni motor za šleve ali moto-telebajske ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vetrna zaščita odlična tudi preko 200km/h, po mojih informacijah zanesljiv motor, poraba in perfarmosi enkratni, presenetljivo lahkoten za krmiljenje, edini manjši minus je nekoliko športen položaj za krmilom a nikakor ne pretiran, ker imam itak dolge roke, sopotnica pa sedi udobno.

Skratka izredno izredno zadovoljen.

Ljuta kola! evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po preizkušenih več kot deset različnih znamk in tipov se je ta vsedel v mojo glavo daleč pred vsemi.

Skratka izredno izredno zadovoljen.

:blink::blink::blink:

Upam, da je bil tale Falco preizkušen vsaj na enih 4 urah strnjene vožnje... drugače bo razočaranje ko boš začel svojo "visokokilometrsko odisejado" popolno in menjava za TDM neizbežna...:wacko::wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za veliko kilometrov bi bila gotovo honda rc36 ali pa kakšen kawl zzr. Ti dvovaljniki so prebrutalni, žrejo gume- so sicer odlični a za dolgo pot jih jaz nebi imel. Oz. za nobeno :D Okus pa je stvar posameznika. Tista omenjena motorja se pri nas težko dobi, kar nekaj pa jih je v Italiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte no, sej Falco pa res nima UBer sportne pozicije voznika. Pac nekaj vmes med sport touringom in nakedom... nic ekstremnega.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar kupljena Aprilia SL 1000 Falco. Po preizkušenih več kot deset različnih znamk in tipov se je ta vsedel v mojo glavo daleč pred vsemi.

Vetrna zaščita odlična tudi preko 200km/h, po mojih informacijah zanesljiv motor, poraba in perfarmosi enkratni, presenetljivo lahkoten za krmiljenje, edini manjši minus je nekoliko športen položaj za krmilom a nikakor ne pretiran, ker imam itak dolge roke, sopotnica pa sedi udobno.

Skratka izredno izredno zadovoljen.

Konec sezone se javi in poročaj, kako se je obnesla po 35-40.000 kilometrih in kako preživlja kreš-test. Ko boš z motorjem ležal nekje na tleh se pa le spomni nekaterih komentarjev. Predlagam da obiščeš vse možne žegne v Sloveniji.

LP in vso srečo (yulgonnanidit) .

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!