Skoči na vsebino

Idrijska Bela by Roberto


RobiRoberto

Priporočene objave

Res ne vem, zakaj sem pričakoval, da me bo mcAsfalt spremljal prav vso pot do Vojskega ... :blush:

img2725.jpg

"Okolica" je bila čudovita ...,

img2726.jpg

..., toda pred Robertotom je bil še približno 12 km vzpona ... :blush:

img2727.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., zato je Roberto "preklopil v rikverc" in "čez par minut" slikal svoj bajsikl, tam in kakor, ga do sedaj še ni ... :OK:

img2728.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker menda upanje umre zadnje (SEPTEMBER) ...

img2729.jpg

..., sem si danes privoščil kavico, pri Fežnarju in to točno ob "moji obletnici", vendar je čas iz mojega "mujota izginil" že preden sem jaz "škljocnil" na Canonu, zato sem si moral pomagati s programom Gimp 2 ... :OK:

img2732.jpg

Pri Fežnarju je tudi za "nas bajsikljarje" :OK: dobro preskrbljeno (?) ... :grupni:

img2733.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bom počel jutri popoldne = "obvezna" kavica pri Fežnarju, toda če ne bo res kakšnega "izrednega dogodka" :blush: , tega ne bom več objavljal in ker "trasa" Kanomlja - Vojsko - Klavže - Idrijska Bela "ni v mojih močeh", je to verjetno moje zadnje "poročilo", vsaj upam da tudi res, ker si "neljubih dogodkov" res ne želim več, ker se jih je v mojem dosedanjem življenju "nabralo že za malo morje"... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kavica pri Fežnarju :nono: , ker je danes petek in je bilo pr' Lajštu odprto :OK: . Bil sem pa edini gost (?) ... :blush:

img2737.jpg

Preden sem si privoščil kavico sem imel namen prekolesarit še do "začetka vzpona" proti Belskim Klavžam, toda že par metrov za "križiščem" me je dobesedno "zaštopalo" (?), ker so nasuli podlago (pesek) za asfaltiranje, tako da bom moral tudi prihodnji teden preverit, če lahko kaj novega "raportiram" v "Idrijska Bela by jaz" ... :OK:

img2736.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes sem se odpeljal v Belo in to z "ukazom samemu sebi": pritiskaj na pedala, toliko da se boš premikal in nič več !!!

Pogled pri Zagodu: kristalno čist ... :OK:

img2742.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je "sila" se pri jezu pr' Kobil ustavim za prvi krajši počitek. Danes sem samo slikal in naredil par požirkov hladnega čaja ... :OK: Za kolesarje, kotalkarje (???) in tekače je za počitek poskrbljeno first time ... :OK:

img2743.jpg

Počitek second time pri plezalnem centru Strug ... :OK:

img2749.jpg

Na mojo veliko žalost tudi danes ni bilo nobenega plezalca, da bi ga lahko slikal ... :blush:

img2744.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počitek thirth time mogoče 100 metrov pred pr' Fežnarju, verjetno zato, da si še pravočasno povrnete dovolj moči, da s krožnika lahko "dvignete" sendvič z domačim pršutom in seveda domačim kruhom iz krušne peči. Opazil sem dva mopeda z "ljubljansko targo" ... Kdo od tuki ??? :whistle:

img2745.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem danes oblekel "dolge hlačnice in rokave" mi je bilo med vožnjo zelooo prijetno, ne vem pa, če je bilo tako prijetno tudi ... :eek:

img2747.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se pripeljete v Idrijsko "glavno križišče" ("kdo od tuki" ???) ...

img2755.jpg

... na "hribčku nad njim" vidite cerkev pr' svitmu Antunu, ki je v mojem spominu še s prejšnjim sivim ometom (?) in zgleda, da so je prenovili...

img2754.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil sem še "častni krog" "okrog centra" mesta in zelooo presenečen naletel na "šrango mladoporočencema" (???), skozi katero pa so Robertota izpustili brez plačila in besed ... :OK:

img2751.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupaj z dopoldanskimi "kilometri" do pošte in nazaj se je nabralo malenkost več kot 30 km, s povprečno hitrostjo = pritiskaj na pedala toliko, da se ne ustaviš in tam kjer je cesta navzdol ne premikaj nog ... :OK:

img2757.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na poti proti kopališču očitno spregledal, nazaj grede pa zaradi "alora pride(m) več k'sno" nisem slikal, zato sem slikal danes in "dodokumentiram" .) , da je med P.C. Strug in Fežnarjem še eno počivališče, verjetno še najbolj potrebno tekačem in rolarjem ... :OK:

img2763.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kopališču danes ni bilo "junaka" ...

img2764.jpg

... in ker je nedelja, sem v vodi brez naročila dobil tudi krhelj (?) limone, ki je v vodo nisem otisnil (?) temveč sem užitno kar "pojedel" ... :OK:

img2765.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat sem se končno le spomnil, ker je takrat (mogoče celo minuli teden) tako "švignilo" mimo mene, da je bilo slikanje nemogoče. Med kolesarjenjem v Belo sem se srečal s dvema rolerjema na dvajsetih kolesih ????? 2 x 4 = 8 x 2 = 16 ??????? 20 ... Fant in punca, mogoče že mož in žena, sta pred sabo potiskala, oziroma je to počel fant, otroški voziček, seveda ne prazen = + 4(8 ?) kolesa ... :OK: + 1 oseba ... :OK: = 3 osebe + 20 (24 ?) koles ... :OK::OK::OK:

Kako sem vedel koliko koles ima en roler = Google ... :blush:

phuzion6.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Še dva dneva septembra sta pred nami, toda okolica ceste v Idrijsko Belo nič ne kaže na to, ali je pa Roberto popolnoma izgubil občutek za to, kdaj mora gozd spremeniti svoje barve ... :blush:

img2934.jpg

img2935.jpg

img2936.jpg

img2937.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odcep proti Klavžam na Belci je asfaltiran ... :OK:

img2939.jpg

... in točno do tam, kjer sem pričakoval, do zadnjih dveh "hišk" pred pričetkom "vzpona" proti Klavžam ... :OK:

img2940.jpg

img2942.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kofy" pr' Fežnarju je "kar sam stekel po grlu" ... :yea1:

img2943.jpg

"Števec" je pokazal 25 km in "to bi bilo to", če mi desno koleno po prihodu domov ne bi "reklo": "Nesi me po stopnicah ali skači samo po levi nogi", ker me je že med vračanjem tako bolelo, da mi ni bilo treba prepričevati samega sebe, naj ne gonim, ker je cesta navzdol, poleg tega pa sem moral imeti desno nogo popolnoma iztegnjeno in zato levo skrčeno, da se je bolečina vsaj malo umirila, do Podrateje, ko je bilo treba tudi z desno nogo pritisniti na pedalo ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi samo ležal doma na kavču, "novic" iz Idrijske Bele ne bi mogel objaviti v tej temi ... Novih 25 km, za "dušo, koleno in stegnjenico" ... :OK:

Kava Pr' Lajštu naslednje leto, od današnjega dne naprej samo še Pr' Fežnarju, vendar si je jaz nisem privoščil, ker tudi brez večerne kemije takoj zaspim ... :worship:

img2954.jpg

img2955.jpg

img2956.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če Roberto danes ne bi re(i)skiral, ne bi profitiral ... :OK:

img2963.jpg

Nekoč letos ... :blush:

img2486.jpg

Že včeraj in seveda tudi danes ... :OK:

img2964.jpg

"Načrtovalec se je potrudil z leseno ograjo, da jo je zlil z urbanim okoljem" ??? Koliko napak sem naredil v tem stavku, vezanih na moj ne spomin ... :blush:

img2965.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na radarski sliki padavin po kosilu, so bile padavine "nekje v bližini" in cesta je bila res "suha" do Podrateje vendar ne več dolgo ... :blush:

img2972.jpg

Ker so bile padavine "res že mimo" sem si šele na "obratni točki" oblekel dežni anorak (?) ...

img2974.jpg

Upanje ... :OK:

img2975.jpg

... :OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK: ...

img2977.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo naprej od Fežnarja "mi je že večkrat padlo v oko ...

img2978.jpg

... in ko sem slikal drugo sliko "v tele načinu" je k meni pristopila starejša gospa, verjetno domačinka in me vprašala kaj slikam in ogovoril sem ji, da slikam "tisto špico na hribu", da bom doma preveril, ali je to ostanek drevesa ali RTV pretvornik in odgovorila mi je, da je res pretvornik na ??????? vrhu, katerega ime mi je ostalo nekje na poti proti domu ... :blush::blush::blush:

img2979.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!