Skoči na vsebino

Idrijska Bela by Roberto


RobiRoberto

Priporočene objave

Pr' Kobil se redko vidi, da voda teče "čez jez". "Čeking lejtr" ... :photo:

img1439.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"V kopališču" sem se najprej odpeljal "čez most" in "na križišču" slikal "pobočje", ki je bilo pred recimo 35 leti večje, manj zaraščeno in poraščeno in po katerem sta se dva ali trije poleti smučali s smučkami "na vodo", ki se verjetno niso obnesle in so jih pozneje nadomestile take "na koleščkih". Še vedno se spomnim, da je "smučar" na hrbtu imel "rezervar" napolnjen z vodo, mogoče "znešano" z milnico ...

img1440.jpg

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

img1443.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za krajši počitek sem si izbral mesto, ki ga je v "glavni sezoni" verjetno treba rezervirati vsaj že zgodaj zjutraj, če ne že prejšnji dan ... :whistle:

img1444.jpg

img1445.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nasprotni strani "čez reko" je skala s katere je Robero & Ostali skakal na glavo, ker ....................... smo radi skakali ... :worship::inlove:

img1446.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vračanjem nazaj priti domu sem se ustavil "u Stanovcu", kjer sem najprej varno parkiral bajsikl ... :worship:

img1449.jpg

Krasna si ... :worship:

img1450.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Čeking lejtr" = "vodotok" (?) "na Rakah" je verjetno res nekoliko nižji ...

img1451.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ker od tam ni bilo prav daleč do jezu sem se odpravil tudi do njega in na tisti kratki poti srečaal kar nekaj začudenih pogledov, s "prikritimi mislimi": "Kva pa ta, sčelada u rok in s tok "poflikana nuoga ... " ... :surrender:

img1452.jpg

img1453.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri jezu se urejena pot konča in nadaljuje "neurejena" za katero sem 111 % prepričan, da sem vsaj tisto proti Beli tudi že prehodil, najbolj verjetno skupaj s flokijem Bilom, za tisto proti Hlevišam pa bom moral vprašati Edija ... :hmm:

img1454.jpg

img1455.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idrijska Bela 1h = gostilna pr' Fežnarju. Nekje zelooo blizu Fežnarja je mostiček prek katerega se pride "na drugo stran" ... :beer2:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vračanju proti kolesu, sem se na slikanem mestu sklonil ali celo počepnil, ker sem bil brez pohodnih palic in sem se bal, da se bom spodtaknil in padel ... :blush:

img1456.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17-ta ura za odhod proti Beli = prava ura, še posebej če te v Podroteji ne pričaka znak STOP ... :OK:

img1504.jpg

Asfalt v Podroteji sicer zgleda lepo ....

img1505.jpg

... toda ... :blush:

img1507.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem slikal "števec" ??? Zato da lahko sedaj zračunam: 11,5 (Mokraška vas - Bela) - 4 (Mokraška vas - Podroteja) - 5,4 ("števec") = 2,1km = TOLIKO "FINEGA" ASFALTA ŠE MANJKA ...

img1508.jpg

img1509.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Fežnarju sem preveril če res obstaja "brv" in odkril, da je "brv zrasla" v pravi most ... Verjetno "ta domačo" sem vprašal, če pot "pelje" k Divjemu jezeru (tudi takrat se nisem mogel spomniti pravega naziva) in odgovorila mi je da ja, vendar ni primerna za vožnjo s kolesom. Odgovoril sem ji da tega namena niti nimam in da se zopet učim, kar sem že vedel in pozabil ... Ker je bil prisoten tudi "mož", ki mi je nekoč pokazal kje je Vojkova spominska plošča, je po mojem odhodu verjetno razložil kako je z Robertotom ... :blush:

img1510.jpg

img1511.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da se reče, da so nekateri "vročekrvni" (?). Z mostu, kjer je tudi Roberto skakal nekoč, so skakali tudi danes, vendar Robertotu ni uspelo "med skokom ujeti" nikogar. Za predmete v gibanju, je pogled "skozi objektiv" pri Minolti dosti bolj uporaben ... Zakaj ??? Zeto ker "slik" (displaya) ne moti "zunanja" dnevna svetloba ... Sicer sem ugotovil, da se da naravnati tudi osvetljenost zaslona, toda to verjetno tudi prej izprazni LiPo accu ... :blush:

img1514.jpg

img1516.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil pri kopališču že okrog osme ure zjutraj, zato tudi nobenega kopalca še ni bilo ...

img1522.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na križišču za kopališčem sem zavil desno in "po asfaltu" in "skali" ves zadovoljen videl, da je "cestna zapora podrtih dreves" že odstranjena ... :OK:

img1523.jpg

img1524.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam sedaj brez smerokazov ??? Odločil sem se v desno, ker je spodaj "šumela" H2O ... NAPAKA !!!

img1525.jpg

img1526.jpg

img1527.jpg

img1528.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem slikal"števec". Zato ker sem izračunal, da je do Klavž na Idrijci 18 ali 19 km. NAPAKA 2 !!!

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam tokrat ??? Zopet sem se odločil za napačno desno stran ... :blush:

img1529.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem srečo, ker sta se, ko sem ravno slikal spodnjo sliko" z desnega odcepa pripeljala dva kolesarja, od katerih me prvi "ni šmirklal nit pod razno", drugi se je pa ustavil in v njem celo spoznal svojega nekdanjega tehnologa v službi in povedal mi je, da sem "cesto" proti Idrijskim Klavžam zgrešil že na "prvem" križišču spodaj in da bi tudi na slikanem moral zaviti v levo. Onadva sta pravkar pripeljala od vdora na cesti in mik nista priporočala nadaljevanja poti ... Vendar sem se odločil prikolesariti vsaj do vdora in potem ???????

img1530.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetija (?) ima prav svoj naziv (?) vendar sem ga ,,, se prav sedaj zopet spomlnil: pri Tratniku ...

img1531.jpg

:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

img1532.jpg

:OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK:

img1533.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!