Skoči na vsebino

Idrijska Bela by Roberto


RobiRoberto

Priporočene objave

Pri prihodu domov je "števec" pokazal prevoženih 44 km v treh urah in 20 minut ... :OK:

img0473.jpg

..., s povprečno hitrostjo (kolesarjanja in hoje) 13, 3 km/h ... :blush:

img0474.jpg

... in z največjo hitrostjo 39 km/h med "spustom po asfaltu" v Črni vrh, verjetno samo za terenutek, ker sem se seveda bal, da se lahko zopet "znajdem na tleh" ... :blush:

img0475.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P prihodu domov sem se najprej "shladil" na kavču med prenašanjem slik iz "fotkiča" na čarunalnik in potem stuširal "od A do Ž", povečerjal sadje s sadnjim jogurtom in si ogledal večerni film "z Leotom" ... .)

Že takoj po prihodu domov me je zopet zelooo bolelo desno koleno, tako da sem razmišljal o tem, "da bi vzel eno protibolečinsko", toda ker sem bil tako izčrpan, to ni bilo potrebno. :OK:

Seveda me je bolel tudi vrat :blush::blush::blush: in moja draga mi je rekla, da bom moral svoje kolesrske "tire" skrajšati na teka, da vrat ne bo več bolel. "PA ŠE PRAV IMA" ... :blush::blush::blush:

Malo prej me je poklical Edi in mi povedal, da "ti v kolesrskem centru Bonča" kolo nastavijo tako kot mora biti nastavljeno pravilno, toda nisem čisto siguren, če bi take nastaviteve pomagale mojemu deformiranem vratu ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

fržnaverjevi imajo dober borovničevec..

Ti se verjetno iz Sečovelj pripelješ v Belo kar "z avjonom" ... .)

Borovničevec, po možnosti domači" je bil verjetno mojn edini "gajst", ki sem si ga privoščil za aperitiv. Sedaj si ga ne bi mogel več privoščiti iz dveh razlogov: okus in alkohol v povezavi z mojimi poškodovanimi možgani ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes (sobota) "v Podrateji" ni bilo tistega "nadležnega rumenordečega" prometnega znak ... :OK:

img0534.jpg

Kopališče v Beli še ni zajezeno (?), okrepćevalnica (bife ???) Pri Lajštu pa že "deluje" ... :OK: Na cesti nobenih sprememb, oziroma za voznike bolj "nepomembnih", saj sta danes dva delavca "polagala" (?) robnike in urejala bankine (?) ... :OK:

img0535.jpg

Kadar so oblaki "tako okrogli in svetli" se verjetno ni bati dežja ...

img0536.jpg

img0537.jpg

Zaradi vremenske napovedi, popoldne padavine s severa, sem po kosilu, najbrž prvič po 6. septembru 2009 :blush: "odprl portal" (?) Agencija RS za okolje in kliknil povezavo Radarska skika padavin, ki mi je pomagala pri odloćitvi POJDI ... :OK:

vreme.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nisem bil edin, ki je kršil prometne zakone (?), ker me je prehitelo in pripeljalo nasproti kar nekaj vozil, vseh mogočih registrskih tablic (LJ, KR, KK ...) in srečal sem se tudi z nekaj kolesarji, celo s tekačico (?) ...

img0600.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so barve, ki Robertota delajo dobre volje ... :OK:

img0601.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na to, da je "firma kot se šika" je Roberto za bagerjem (?) moral čakati kar nekaj časa, da ga je prijazen voznik odmaknil toliko, da je Roberto lahko kolesaril naprej ... :OK:

img0602.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto (?) je bilo pr' Lajštu odprto, danes zaprto ...

img0603.jpg

img0604.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopališče še vedno ni zajezeno (?) in ob današnji tempersturi verjetno še nekaj časa ne bo ...

img0605.jpg

img0606.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Divje jezero v že znani "poziciji" (?). Verjetno, oziroma kar sigurno, sem že vedel zakaj Divje, vendar je to verjetno "ostalo v smreki" ... :blush:

img0608.jpg

img0609.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolo sem s čelado vred "parkiral" ob "vhodu" na "krožno" pot okrog jezera, ki je zgledno (?) urejena ... :OK:

img0610.jpg

img0611.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Krožna pot okrog jezera = mislil sem, da "če voda ni dovolj visoka" se da priti naokrog" toda "naletel" (?) sem na nekaj, česar nisem pričakoval in je verjetno nastalo, "enkrat od mojega zadnjega obiska", "bog ve kdaj" ... :blush:

img0612.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem na vsak način želel slikati tudi most, s kateregta sem prej slikal jezero (?), sem za to, da sem se lahko splazil (?) med dvema "zajlama" moral odložit nahrbtnik ...

img0613.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Barva vode (?) v Divjem jezer je taka, da bi ji še Soča zavidala (?) ... :OK:

img0614.jpg

img0615.jpg

Most se vidi že na zgornji sliki, toda še ena "za sigurno" ... :OK:

img0616.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da "sem se prebil" do ugodnega (?) položaja za slikanje mostu sem odlomil :blush: leskovo (?) palico, ki mi je pomagala pri hoji, ker sem se bal :blush: :blush: :blush: , da se bom "spotaknil" ali zdrsnil in padel v vodo ... To se na srečo ni zgodilo, sem pa verjetno za to polomil "bajsikl" očala ... :blush:

img0617.jpg

img0619.jpg

Ali sem kaj pozabil ??? Itak ... :blush: Pozabil sem slikat, kakšne robnike (?) "vgrajujejo" (???), ker bi bili verjetno prepričljiv "dokaz", da se cesta ne obnavlja (?) iz občinskega pro ..... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej hudooooo,...ne vem kako to da sm šele sedaj zaznala to temo,ki je fenomenalna...

sem prejšni tedn motorirala po tej poti,..jebemtiš traja tale prenova pa nič kaj ne kaže da bo kmalu gotova tako da me je minilo da bi s kolesom šla po njej,...drugače pa jaz hodim tja sproščat svoje misli tako da se dam na most in se zibljem na njemu:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To temo bom zaključil, ko bo "položen" (?) nov asfalt ... Kaj ti je v tej temi tako fenomenalnega ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat sem že mislil napisati in seveda pozabil ... :blush: Tako kot jaz "lovim" asfalt na cesti v Belo, tako ga "lovijo" tudi "kršitelji" cestno prometnih (?) predpisov (znakov) in večkrat se zgodi, da se z avtom "zagledaš iz oči v oči", ko pripelje proti tebi po tvoji strani. Zakaj krivda samo "na avtomobilska ramena" ??? Zato ker voznik v avtu kolesa ne sliši, ti (jaz) na kolesu pa avto slišim in do časa zapeljem na svojo "stran" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda7, ali je bila nekoč v Rakeku, na levi strani ceste, "v klancu proti Cerknici" parkirana Honda Goldwing ???

Če imaš dovolj kondicije sem ti pripravil obisk Idrijske Bele s kolesom in če misliš, da ne bi zmogla klanca iz Bele v Zadlog, mogoče tudi z mopedom ... Brez tega klanca iz Bele v Zadlog, bi te počakal pri odcepu v Belo in se ti pridružil, tako pa ... :blush:

http://g.co/maps/r8c8x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, Adidasovi špegli še niso za v kanto. V Ljubljani (v City parku zraven prodajalne Sony) je večja štacuna s špegli kjer med ostalim prodajajo in servisirajo tudi Adidas. Meni se je tudi odlomila ročka. Zamenjali so pant za ne vem 1-2 €. Tako, da se jih da popravit.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fenomenalna zato ker je fenomenalna narava,..mislm men je tam res noro,..sicer ponavad se tam klatim dopoldne ko je res malo ljudi oz skoraj nič in mi paše mir....ja lepa turca pa lepa številka 107...z motorjem ni panike s kolesom sm pa u krizi s časom ker kolesarim največ tam nekje po 2uri med tednom več ni cajta,..vikendi pa so namenjeni motorju za enkrat še vedno:))

ne vem kje si ti vidu goldwing,..če je bla pred gostilno zna bit naša:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bilo, če je bilo res (???), pred 6. septembrom 2009, zato je možno, da sem zopet vse "pomešal" ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Robi, Adidasovi špegli še niso za v kanto ...

Najprej sem mislil samo slikati, "makro", da se panta nista odlomila na ročkah (???) ampak na okvirju in ko sem ju izbezal (?) iz njunega utora (?) sem se vprašal, zakaj ju ne bi poizkusil prilepit nazaj s sekundnim lepilom ... Za rezervo bodo še zmeraj dobra, NE verjamem pa, da bi v City parku tudi naredili8 kaj takega ...

Whiskey, ti verjetno poznaš "Idrijskega viskija", ki je imel tak vzdevek na CB-ju, drugače je pa zelooo dober radiomamter (Vrsnik).

img0650.jpg

img0651.jpg

img0652.jpg

img0653.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker striček Google (zemljevidi) nima pojma, kje so Krekovše (obrobljeno rdeče), danes nisem mogel "planirati kilometrine", glede današnje trase pa sem si pomagal s poslikano (del) Idrijsko Cerkljnske karte. Na slikanem sem z zeleno barvo označil prejšnjo (kdaj ???) pot do Krekovš in z rdečo današnjo, ker me je zanimalo kje je "vdor" (???) ceste in če se čez njega res ne da, kakor so mi zadnjič (kdaj ???) svetovali na Krekovšeh ...

krekovse.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!