Skoči na vsebino

Videorekorder - nujno


Priporočene objave

Na TV dam na prog. mesto 50, kjer mam izbrano mesto za Video. Dam noter kaseto, stisnem play, glas se čuje, slike pa ni, piše samo WELCOME TO SAMSUNG. Kaj bi lahko blo to narobe? Kabli so vsi tak kot so bli, nastavitev nisem spreminjal... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Si poskusil s kako drugo kaseto? Poskusi na eno narediti na tem istem videorekorderju kratek posnetek in ga nato predvajaj. Dobiš sliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. Preveri, da ni videorekorder v "test mode-u", namenjenem za iskanje kanala na TV, kjer gledaš sliko z videa - poglej, če je na zadnji strani videorekorderja kako stikalo za testni signal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nobene možnosti zadaj kaj prestavlat. Mam scart priključek (prazen), zraven zgoraj pa kabelsko in črni kabel ki gre iz TV v Video. Nastavitve na zaslonu Videa: PAL, VCR AUTO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole na daljavo bo težka... Možno je, da je z videorekorderjem vse OK, "zabrkljane" pa so nastavitve. Malce čudno je, da lahko gledaš TV program preko videorekorderja, pri predvajanju kasete pa kaže testno - demo sliko. Ravno zadnjič sem dobil en videorekorder "brez zvoka" v popravilo, pa so bile samo nastavitve (zelo globoko "zakopane" v menuju videorekorderja) napačne. Kljub zagotovilom lastnika, da ni spreminjal nastavitev, sem jih šel k sreči trmasto preverit, preden sem snel pokrov...

Ima tvoj videorekorder "on-screen" TV menu? Preglej nastavitve, morda jih je spreminjal kdo drug. Poglej še v navodila (saj veš - če vse drugo odpove - RTFM).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ni slike, samo WELCOM TO SAMSUNG in dve beli črti navpično dol. Misliš da je pokvarjen al je samo kaj razštelano?

ti dve črti se uporabljata za nastavitev kanala na tv (fina nastavitev) in kot je že transalp napisal je to t.i. video test mode, ki ga vklopiš oz. izklopiš s stikalom oz. v meniju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja tipke na pilotu za video so: system(možne kombiacije so VCR/MESECAM, VCR AUTO/PAL in VCR/PAL), audio (samo zvok off), display (se nič ne zgodi), input (tudi nič), CLR/RST, CLK/COUNT, speed, aft (nič ne zgodi), index, a.trk (utripa ATR), fine (nič), prog (nič), shuttle, rec, p/s, menu (če stisnem se ne prikaže noben menu, čisto nič :shock: :? ), q-pro (nič), tv-vcr (najprej šumi, potem modra slika in tišina-kaj zdaj?), showviev, picture in številke od 0-9...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area - imaš mogoče kje pri roki navodila za svoj VCR? Priporočam, da odgovor poiščeš tam notri - zagotovo ga boš našel...

Mimogrede - ali ta videorekorder uporabljaš prvič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, zdaj mi ga je dedek dal ker je moj crkno pred časom, sem pa mel vmes parkrat sposojenega pa je normalno delal...samo dal na kanal 50, vklopo pa je delalo. Zdaj pa vsa ta kolobocija...ma bo že, če ne pa tud prav :D Hvala za pomoč, navodil pa nimam ker je vse liste nekam založo...(pomoje v smeti vrgo :? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj ti za navodila priporočam - pojdi na amsungovo internetno stran in probaj zdownloadat navodila za tvoj videorekorder v formatu PDF...

Sicer pa je videti, kot da VCR misli, da ne rabi oddajati slike na TV, in pošilja pač testni signal. Lahko, da je testni signal vključen, lahko pa, da imaš kable "narobe" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sem tu... Poskusi priključiti "antenski" kabel (oz. tisti iz kabelske TV) neposredno na TV sprejemnik, torej mimo videorekorderja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej preveri drugi konec kabla - je lepo priključen v antensko vtičnico na zidu? Če imaš kabelsko TV, se tudi včasih zgodi, da ne dela. Če ne, pojdi pogledat, če je še antena na strehi. :D Glede na to, da dobiš (slabo) sliko, če držiš na priključku prst, pomeni, da "tuner" TV sprejemnika še deluje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekel bi, da ne rabiš servisa. Očitno je zdaj nekaj narobe z antenskim/kabelskim sistemom. Če imaš kabelsko oz. če si na skupinski napeljavi v bloku, najprej povprašaj sosede, če imajo sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ježešna... :roll: Ampak potem mi ni jasno, zakaj "s prstom na antenskem priključku" vsaj dobiš nekakšno sliko, s kabla pa ne. Da nisi mogoče kaj spreminjal v menuju TV sprejemnika - npr. izklop iskanja po kabelskih (navadni S in hyperband) kanalih? Še vedno ne vem - imaš CATV ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K. lepo po vrsti: imam CATV

Zdaj sem VIDEOREKORDER izklopo in kabel od CATV priključo zadaj v TV.

Slovenija 1 (glas se čuje, slika se vidi zelo malo - megla - to je pravzaprav edini kanal ki ga sprejema - na drugih številkah od 2-69 al je modra slika in tišina al pa šumenje in megla).

Stisnem tipko MENU na pilotu in se prikaže:

Auto programme

Manual programme

Programe edit

Language

Izberem Auto programme, čeprav mam navado iskati z Manual. Pojavi se sledeče: System BG (DK spet šumenje), Storage from: 1 in Start. Stisnem Start in začne iskati - meglo. Tu in tam se ustavi, najde SLO 1 in Euronews ampak slika je zanič. Programe mi je sicer po nekem vrstnem redu razporedilo - naši programi šumijo, pri tujih je modra slika, to je prva stvar ki jo opazim.

Potem grem na Manual programme: System: BG, Channel: V/UHF ali Cable (trenutno iščem preko Cable), Fine, Search, Name, Auto AV (Off ali ON - nastavljeno je na Off) in Storage. Stisnem Search in čakam - da se spet pojavi šumenje ali modra slika, ko iz Cable preklopi na V/UHF. Upam da sem ti vsaj malo približal situacijo - misliš da je lahko kaj narobe z razdelilnikom signala za TV v moji in oni drugi sobi? Internet dela B.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, zdaj mi je pa bolj jasno. Torej - tisti "BG" pomeni "PAL BG" sistem, podobno je z DK. PAL BG in DK imata različni (kolikor vem) frekvenci tonskega nosilca. Za Slovenijo in precejšen del Evrope moraš imeti nastavljen "BG", sicer dobiš namesto zvoka le šum, sliko pa dobiš v obeh primerih.

"Auto" iskanje programov ponavadi dela dovolj dobro, le včasih so potrebni popravki ("fine tuning"). Z Iskanjem je vse v redu - preklop "Cable/V/UHF" pomeni preklop med frekvenčnimi območji kabelskih S-kanalov ter VHF in UHF.

"Moder ekran" na tvojem TV je očitno "default" (da na ekranu ni "snega"), ko ni signala oz. je signal prešibek. Možno je, da je kaj narobe z razdelilcem, lahko pa je tudi kaj narobe s priključkom na kablu, ko si stvar pretikal (npr. izguba mase - stika z oklopom na koaksialnem kablu lahko povzroči podobne težave). Poskusi prinesti TV iz svoje sobe in ga priključiti na problematični kabelski priključek oz. nesi "problematični TV" v svojo sobo. Le tako boš lahko prepričan, kaj ga lomi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!