Skoči na vsebino

Pripadnost znamki?


actarus16

Priporočene objave

Zadnje čase tuki po forumu opažam, da je dosti kreganja okoli tega,kdo kaj vozi :nono: ...Pripadnost znamki? Ali je tega sploh treba? A nismo vsi najprej motoristi? Jaz osebno tega nimam...če Rossi presedla jaz ne bom,če sosed kupi MV Augusto,jaz ne bom.Kupil bom motor,ki mi bo pač všeč. Sam sem imel že Hondo,Yamaho,Aprilio in trenutno BMW. Vsak od njih mi je dal nekaj posebnega in z vsakim sem užival neizmerno.Menjal sem jih pa zato:kronološko:1.Nakup prvega avtomobila(davno je tega :whistle:)2.prva hčerka 3. druga hčerka.... Z nobenim nisem imel posebnih težav (mogoče sreča? :hmm:)... Glede na način vožnje in uporabo motorja se pač vsak odloči za nekaj. Trenutno sem izbralBMW-jem g650x (ja...supermoto) ker se mi je ponudila nakupna priložnost. Z njim sem zadovoljen in nacepal sem z njim največ 560km v enem dnevu (do zdaj :yea2:)...in razen to,da sem moral tankat bencin pogosteje kot drugi,sem se prav lepo peljal. Rit me je bolela,a me je tudi na drugih motorjih (enkrat ko gre čez 300km se začnejo pojavljat bolečine :slap:)...ampak tudi guzo se da utrdit,a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je v naravi človeka, da je pripaden "znamki" pa naj se gre za motorje, avte, oblačila, veri.. itd itd. zaradi tega je tudi toliko različnih variant, da se zadovolji kar se da širšo množico. tisti, ki pa ne najde v tem izboru nekaj zase pa posega po custom variantah.

sam sem pripaden (če se fokusiram na motorizem) kawasakiju, alpinestars, hjc, dokler me ne bodo razočarali v designu in funkcionalnosti.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed ima nov traktor, jaz grem po kredit zase boljsiga.... Sosed ima nov avto, grem po se en kredit... Samo da bom bljsi od soseda, tako je pri nas, meni je pa tako vseeno za to kaj vozijo drugi, kot za lanski sneg, vazno da smo dobre volje da se razumemo in se imamo radi... Pa tudi ce smo druge narodne znamke po domace :)

Saj ne recem, tudi jaz zavidam marskiomu za dober motor, znamko, pa ce si ga je lahko privoscil, svaka mu cast, in naj mu dobro sluzi, tako kot meni 20 let stara yamaha :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zmer "težim" da če ni Suzuki, ni motor :) Ampak v resnici mi je pa čist vseeno katera znamka je, če mi je motor všeč in se je izkazal za kvalitetnega.. Ko bom menjal bom enakovredno izbiral med vsemi štirimi japonci + še kakšnim evropejcem zraven. Trdit da so npr. Honda, Yamaha, Suzuki, Ducati, itd.. nevem kako superiorna napram ostalim je pač bullshit. Prav vsi izmed omenjenih (in tudi ostalih) znajo narest odlične motocikle in prav pri vseh obstaja kakšen manj posrečen model. Pri vsaki znamki se pojavi kakšna serijska napaka, kakšen vpoklic in prav ne glede na to katero od priznanih znamk kupiš, ti lahko motor dela super, al pa imaš smolo in ti povzroča težave.

Tako da pri meni tiste prave pripadnosti znamki ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

actarus16, jaz mam yamaho R1 in zato mi je všeč, če na motoGP zmaga yamaha.

in kaj je s tem narobe??

misim da bi blo hecno, če bi blo kakorkoli drugače.

zaradi tega nimam čisto nič proti ostalim firmam.

zadnje čase na forumu NE opažam tega, kar opažaš ti.

še to, poznaš koga, ki je dejansko prodal yamaho in kupil dukatija ob rossijevi menjavi?

mislim da tak hudo pa spet ni kot si si zamislil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da imamo različne okuse in želje. Ne predstavljam da bi se vozili vsi z enakimi :yes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni važn kakšne barve pa znamke je moped sam de je to črna yamaha !!!!! he he !!!

Sosed ima nov traktor, jaz grem po kredit zase boljsiga.... Sosed ima nov avto, grem po se en kredit... Samo da bom bljsi od soseda, tako je pri nas, meni je pa tako vseeno za to kaj vozijo drugi, kot za lanski sneg, vazno da smo dobre volje da se razumemo in se imamo radi... Pa tudi ce smo druge narodne znamke po domace :)

Saj ne recem, tudi jaz zavidam marskiomu za dober motor, znamko, pa ce si ga je lahko privoscil, svaka mu cast, in naj mu dobro sluzi, tako kot meni 20 let stara yamaha :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawasaki, triumph, pogojno suzuki, yamahe in honde pa nebi mel razen če bi res neko revolucijo naredli. no recimo v tem primeru neko ajde yamaho, honde pa nikakor. potem pa sta še BMW in Aprilia, ki sta mi pri srcu ampak samo 1000ccm supersport, ostali modeli so za......

harley, ducati, Agusta,..... - to je za čudake :evilgrin:

zakaj? zato! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj šele vidim kakšen čudak sem. Celo življenje že menjam motorje na leto dve največ tri leta in sem z vsakim zadovoljen. Prodam ga zato ker se naveličam voziti določen motocikel. Kakšnih problemov, ki bi jih bilo vredno omenjati nisem nikoli imel. Vse kar je bilo kdaj narobe sem uspel rešiti kar doma saj mi je šravfanje v veselje. Vozim pa zdaj na stara leta bolj tako na izi in na ziher. Veliko srečnih kilometrov Vam želim z Vašimi ljubljenčki.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawasaki, triumph, pogojno suzuki, yamahe in honde pa nebi mel razen če bi res neko revolucijo naredli. no recimo v tem primeru neko ajde yamaho, honde pa nikakor. potem pa sta še BMW in Aprilia, ki sta mi pri srcu ampak samo 1000ccm supersport, ostali modeli so za......

harley, ducati, Agusta,..... - to je za čudake :evilgrin:

zakaj? zato! :whistle:

zakaj pa honde nikakor ne, jaz imam cbf-ko pa sem zelo zadovljen z njo. Se fajn furam, dost placa, domet z tankom zadovoljiv, ne trpiš tudi na dolge vožnje, skratka meni za enkrat odgovarja, pa še preverjen motor je, ne crkuje. Glede oblike in videza pa itak nima debatirati, vsak malar ima svoje oči a ne.

Pa mi povej vsaj 3 objektivne razloge zakaj nobene honde ne, pa res objektivne, pusti obliko itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

actarus16, jaz mam yamaho R1 in zato mi je všeč, če na motoGP zmaga yamaha.

in kaj je s tem narobe??

misim da bi blo hecno, če bi blo kakorkoli drugače.

zaradi tega nimam čisto nič proti ostalim firmam.

zadnje čase na forumu NE opažam tega, kar opažaš ti.

še to, poznaš koga, ki je dejansko prodal yamaho in kupil dukatija ob rossijevi menjavi?

mislim da tak hudo pa spet ni kot si si zamislil.

Nič ni narobe s tem,če si vesel,da Yama zmaga :notworthy:

Ja...pa poznam modela,ki je šel s Honde na Yamaho (zaradi Rossija pred leti)...zdaj ne vem če bo šel na Ducatija :whistle:

Včeraj sem bral v temi sport-tourer...vojna in pljuvanje,pa še v kakšni sem zasledil to znamkanje...da ne govorim o komentarjih v novicah!!! :wallbash:

Ne pravim,da je hudo...samo se mi zdi odveč kreganje okoli tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripadnost znamki... Nikoli nisem premišljal o tem. Zdaj sem že na tretjem Kawasakiju... Ne da so ostale firme slabe, ali kaj takega. Samo to pravim -ne menjaj konja, ki zmaguje (beri: s katerim si zadovoljen). In če je nekdo zadovoljen z BMW , zakaj pa ne. Enako, kot nekdo ki mu je Keway oh in sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni važn kakšne barve pa znamke je moped sam de je to črna yamaha !!!!! he he !!!

No to si pa lepo napisal. Tudi sam sem imel že kar nekaj Yamah in vse so bile črne. :yea2: Je pa res, če bi vsi imeli enake motorje bi bilo pa res dolgočasno.

lp

Popravljeno . Popravil BLACKACES
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pripadnost znamki ?? brezveze ... pripadnost svojemu motorju pa definitivno .. je treba zmeraj kaj poštimat pa olje tankat pa bencin dolit ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripadnost ne vem, ce je. Je pa najbrz tako, da katere znamke je prvi resen motor, to je zakon. Vsaj pri meni je tako, celo isti model sem izbral za drugi motor. Upam, da bom slej ko prej probal se kaj drugega.. Sem pa nekoliko bolj pripaden znamki pri sportnih oblacilih, Adidas vedno in nikoli Ni*e..

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mi povej vsaj 3 objektivne razloge zakaj nobene honde ne, pa res objektivne, pusti obliko itd...

evo na kratko, saj sem napisal da je to izključno moje mnenje in neki nejasni občutki, kar pripadnost znamki itak je. zato ker honda dela dolgočasne motorje, ki se trudijo biti vsem všeč po drugi strani pa niso nič posebnega (moj mnenje). so mi pač všeč zadeve z karakterjem in honda je dolgočasna kar se tiče svojega nonstop poudarjanja zveznega podajanja moči, oblike, tehnike (ki na koncu ni nič posebnega) in bluzenja o tehnološki dovršenosti ki tudi ni nič boljša kot pri drugih znamkah.

tvoja cbf je tipični predstavnik tega kar pri motorju nočem. miren, pohleven motor, ki ni ne sportak ne sport-tourer in ki se pelje lepo ampak brez vsakega čustva. jaz imam rad motorje, ki imajo vmes kako luknjo v navoru, ki pri določenih obratih "znorijo" in ki se ne trudijo biti narejeni za vse in vsem všeč.

avtomobilska primerjava: honda pač dela avto limuzinske oblike srebrne barve (kot recimo toyota), jaz pa imam rad citroenovo žabo.

potem še dodamo nekatere honda voznike, ki poudarjajo da je to "mercedes" med motorji pa smo tam.

če pa bo honda naredila kak res razburljiv motor pa jo tudi kupim ampak se ni za bat tega ker so preveč konzervativna znamka, da bi kakšna taka ideja šla v proizvodnjo.

zato mi je všeč BMW kot firma ker se ne boji bit drugačen in po cca 15 letih od kar so resno štartali moto proizvodnjo jim je ratalo naredit nekaj drugačnih, a odličnih in dobro prodajanih motorjev. medtem ko prodaja (EU in ZDA, ne kaka Azija z skuterji) Hondi vstrajno pada so firme, ki reskirajo v zadnjih letih v porastu kar potrjuje, da nas je dosti motoristov, ki hočemo kaj vznemirljivega.

pa brez zamere - samo moje občutenje zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kr tako direkt povedal....,motor je samo SUZUKI ostali so le priseski hehe biggrin.gif....,pa nemislim,da so vse ostale znamke slabe....,sploh ne...,veliko modelov sem peljal vendar moje srce bo vedno tiktakalo za SUZUKI....wub.giftongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pripadnost znamki.

Najraje pa imam:

Avto- renault, honda (oba enako)

Motor- honda, kawasaki (oba enako), suzuki, aprilia, triumph, norton, od yamahe pa samo xt600, yzf thunderace in R7.

Pri avtih sem imel tudi 2 forda, pri motorjih aprilio in 2.5 kawasakijev.

Za dušo- honda rc30, za dirkat- zx-6rr '02, za cesto- omenjena thunderace- vsi so mi všeč že zelo dolgo.

Čelada in obleka- suomy definitivno poleg RX-7, od rorov akrapovič in arrow.

Očala- oakley

Obleka- dunlop puloverji, big star jeans, caterpillar obutev.

Letalstvo: MiG

Nimam pa popolnoma nič proti katerikolim drugim znamkam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa brez zamere - samo moje občutenje zadev.

Kaj bi ti zameril, če pojma nimaš in v svoji totalni nevednosti pišeš, da je ducati sranje :D

triumfa pa si itak samo zato not dau, ker ti vapo za to pir plača :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam že četrto yamaho, torej le niso tak klump očitno :) yama ima vedno kak interesanten model v prodaji za mene :) pa suzukiji so tudi zelo simpatični. kawasaki je bolj tako tako, hond pa itak nikoli nisem maral :P

pol so pa še evropejske znamke, ki so pa spet nekaj posebnega :)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed ima nov traktor, jaz grem po kredit zase boljsiga.... Sosed ima nov avto, grem po se en kredit... Samo da bom bljsi od soseda, tako je pri nas, meni je pa tako vseeno za to kaj vozijo drugi, kot za lanski sneg, vazno da smo dobre volje da se razumemo in se imamo radi... Pa tudi ce smo druge narodne znamke po domace :)

Saj ne recem, tudi jaz zavidam marskiomu za dober motor, znamko, pa ce si ga je lahko privoscil, svaka mu cast, in naj mu dobro sluzi, tako kot meni 20 let stara yamaha :)

Ti je tako vseeno samo pri motorjih ali nasploh. Kako bi potem razložil številko 46 pri tvojem nicku. Je to tvoj letnik rojstva ali trenutna starost ali le zato, ker je to "hitra številka"?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi čutim pripadnost - MOTORIZMU! :yes:

.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 9
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti je tako vseeno samo pri motorjih ali nasploh. Kako bi potem razložil številko 46 pri tvojem nicku. Je to tvoj letnik rojstva ali trenutna starost ali le zato, ker je to "hitra številka"?

Le kaj nej bi 46 stevilka pomenila, pac valeta, dober je bil ko je vozil hondo, najboljsi ko je vozil yamaho, malo slabsi ko vozi ducatija, ampak se vedno je dober, tudi ce bi vozil kawasakija bi bil zame car !

Ce me poznas in si moj motor kdaj videl, bi tudi na spredni stani videl stevilko 46, tudi na celado vidis napis doctor... Stevilka 46, oziroma dirkac z to stevilko je v moji mladosti vzbudil neizmerno zeljo po motorjih !!

Sicer pa mi ni jasno kaj ta stevilka 46 pomeni v tej temi zdaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!