Skoči na vsebino

Grafična kartica


Priporočene objave

jaz bi dal za to kartico Gainward Geforce2pro 450 GS kvecjemu 10.000 sit.

Je pa vse odvisno od tega za kaksen namen bos kartico uporabljal...

Jaz sem imel gForce 440MX (64 ddr) in je pravo pocasne v primerjavi z Radeonom 9000pro (v igrah, drugace pa ni razlike)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj malo se spoznam v potankosti, res je, tisti podatki, ki sem jih navedu so copy paste od prodajalca...

ampak o točno tem modelu pa še vedno ni kakih testov (al pa so res prestari)

pixel pa vertex shaderja res ne podpira pa kolkor sem prebral tut DX8.1 ne, kar pa je že porazno, glede na to da je devetka že davno zunaj

z drugim besedam, odstopam od nakupa, ker tip očitno nima pravih predstav o cenah na trgu rabljene robe...pol je tut 10.000 preveč, če so vajine trditve pravilne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 9 je ze lep cas zunaj... ampak igre, ki bi podpirale vse dobrote pa se ni... prav tako kartice (no, vsaj v normalnem cenovnem razredu, tja do 40.000). Razni Radeoni 9500 in 9700 pa imajo podporo za Dx9. Cena je pa drugo vprasanje :(

Priporocam Radeon 9000 ali 9000pro ali pa 9100 (prenovljena 8500, ni slab nakup (ce ga seveda dobis se kje))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 9 je ze lep cas zunaj... ampak igre, ki bi podpirale vse dobrote pa se ni... prav tako kartice (no, vsaj v normalnem cenovnem razredu, tja do 40.000). Razni Radeoni 9500 in 9700 pa imajo podporo za Dx9. Cena je pa drugo vprasanje :(

Priporocam Radeon 9000 ali 9000pro ali pa 9100 (prenovljena 8500, ni slab nakup (ce ga seveda dobis se kje))

Tako je. Vendar so igre zunaj, ki uporabljajo DirectX8.1, vendar tega GF4MX ne podpira. Igra bo še vedno delovala, vendar ne v vsej lepoti oz. tudi počasneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst mam Gf4mx 440 pa sm zadovoljen..ker nisem zahteven uporabnik! <_<

Imamo pa v šoli(kjer trenutno delam) GF4Mx200....tole so pa jajca smo že trikrat klicali servis...ker kr odpovejo...oziroma delajo z napakami!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Odločam se za nakup grafične kartice... Imam AMD 2000 (ki je praktično 1,66Ghz procesor), 512 RAM in noter eno sranje od GeForca 440 MX. Kupujem kartico, ki mi bo držala potem vsaj 2 leti. Seveda je procesor prešvoh, matična tudi ni neki biser, ampak to imam še vse namen menjat v kratkem. Nekak se odločam za Radeona 9600XT 256 RAM (in 256 bitnim vodilom). Je kakšna ekvavilentna kartica tej pri Nvidiji? V Big Bangu stane cca 48.000sit, kar je precej, pa me zanima, če je še kakšna bolj ugodna varianta v kakšni drugi trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi kak radeon 9800pro 128mb dobit. To mi zdele pade na pamet

Če ne druzga pa mal cenike računalniških trgovin prečekiraj, pa pol še podatke in teste na webu prebereš, pa boš mogoče bolj vedel kaj hočeš

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup grafične kartice... Imam AMD 2000 (ki je praktično 1,66Ghz procesor), 512 RAM in noter eno sranje od GeForca 440 MX. Kupujem kartico, ki mi bo držala potem vsaj 2 leti. Seveda je procesor prešvoh, matična tudi ni neki biser, ampak to imam še vse namen menjat v kratkem. Nekak se odločam za Radeona 9600XT 256 RAM (in 256 bitnim vodilom). Je kakšna ekvavilentna kartica tej pri Nvidiji? V Big Bangu stane cca 48.000sit, kar je precej, pa me zanima, če je še kakšna bolj ugodna varianta v kakšni drugi trgovini.

Pri nas v Comtronu je bla 9600 XTG (nimam pojma kaj ta g pomeni, baje malo boljše) 128MB RAM en teden nazaj 40.000 SIT, za 256 MB RAM, moram pa še malo pogledat.

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala vsem za odgovore. Sem počekiral na netu nekaj testov in kartica je res dobra. Ni vrhunec, je pa vsekakor precej dobra. Zdaj še samo počakam, če kdo ve za uspe kako cenejšo varjanto. Prevero sem nekaj trgovin, ampak imajo jo samo v Big Bangu. No, Comtron ima več poslovalnic zato je mogoče, da jo kje imajo, ampak vseh niti ne poznam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lažje bo če poveš do koliko denarja si maksimalno pripravljen dati za grafo.....ker za 50.000 sit je že kr poštena grafična....malo prečekiraj rezultate testiran ker 256 mb še ne pomeni da je enkrat hitrejša kot 128 mb....npr. jst imam R9600 pro 128Mb in sem pred nakupom za 4.000 sit več lahko dobil isto z 256 Mb...pa sem po testih ugotovil, da jo 128 mb naščije v zmogljivostih....ker gre za zavajanje laikov z cifro 256 mb...seveda ne povsod....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja je res, da so 256mb grafične počasnejše, ker uporabljajo počasnejši in dražji ram.

Pri grafičnih ni kake velike razlike med 128 in 256, tako da rajši glej za kakimi 128 mb modeli, ker ti hitrost dost več not prinese kot pa količina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm kaj pa recmo novejse kartice ala 6600GT itd. in ATi jeva konkurenca........... :music3:

just an ideja......k vsi neki sanjate o prastarih karticah............. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm kaj pa recmo novejse kartice ala 6600GT itd. in ATi jeva konkurenca........... :music3:

just an ideja......k vsi neki sanjate o prastarih karticah............. :doze:

Za 50k je to res najboljša izbira :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas zanimajo primerjave grafičnih kartic je tukaj zelo obstežen test le teh: Test grafičnih kartic

Osebno uporabljam GF6800GT. Z posebnim porgramovjem se jo da približat Nvidii Quadro in tako dobiš graifčno kartico, ki jo drugače najdeš samo v ekstremnih grafičnih postajah za manj kot četrtino cene :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, super, da ste našli en vzporedni test. Moje odločitve so naslednje:

1. novi kompjuter

2. GeForce 6600 :OK:

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa menite o malo starejših karticah za moj komp (AMD 2000, 512RAM), ki bi držale še kako leto. Naj povem, da ne rabim top zahtev, bi pa kdaj zašpilal kakega Dooma 3 itd. Nisem trenutno pripravljen plačat nevemkolko za grafično, ker raje nalagam v novi kompjuter. Gledal sem Radeona 9550 GT 128RAM od Saphira za cca 18.000sit in Geforce 5700 FX 256 RAM za 28.000sit, ki se kao hvali, da lepo "predvaja" Doom 3. Aja, Dooma bi špilal tudi v resoluciji 800x600 al pa tudi eventuelno tudi 640x480 (če je sploh možno), samo da bi laufalo dokaj tekoče. Predlogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 15k ali manj dobiš radeona 8500 ali gf 4 ti4200. Na obeh ti bo lavfov doom 3 in tud vse ostalo. Sam kartici ne boš dobu nove, tko da boš mogu rablene najdet. Kar pa niti ni problem, če ne TU pol pa TUKEJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kups karkoli z 128 pomnilnika, pa ti bo vse delal. Folk mal pretirava z graficnimi, prouzvajalci pa to izkoriščajo. Ma gf 4 ti4200 staro skor 3 leta pa mi vse na najvisji resoluciji laufa. Studiram arhitekturo pa mi v 3D maxu vse zrendrira dost hitr. Tko da ne vrec premozenja za graficno, k nima smisla. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kups karkoli z 128 pomnilnika, pa ti bo vse delal. Folk mal pretirava z graficnimi, prouzvajalci pa to izkoriščajo. Ma gf 4 ti4200 staro skor 3 leta pa mi vse na najvisji resoluciji laufa. Studiram arhitekturo pa mi v 3D maxu vse zrendrira dost hitr. Tko da ne vrec premozenja za graficno, k nima smisla.    LP

se mi zdi da ti mal pretiravas............. najvisja resolucija my ass na 1600x1200 zih ne, da visje sploh ne gremo sploh pr vklopljenih vseh detajlih, razn ce spilas kj prastarga.......... je pa res da je zlooo spodobna grafična (hmm jo mam tud sam, pa sm ugotovu, da jo bom zamenu ker je ze prestara za moje potrebe in zelje, heh ju3 dobim 6600gt :OK: :kva2: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej kako si ugotovu, da ne zadostuje vec tvojim potrebam??? Kot pravm u maxu laufa vse ful hitr. Sam mam pa 1500 mb ddr 400, mogoce mas premal spomina, pa ti zato ne laufa use. Ce te pa mot sam to, da ti doom3 ne laufa na vseh detajlih, pa bos zato kupu novo graficno (na pamet govorim) za cca. 70k ti lahk recm sam-GET A LIFE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!