Skoči na vsebino

Grafična kartica


Priporočene objave

Jaz pa sem nabavo Radeona 9600 pro, prej mel ze hudo zastarelo Rivo 32 in zaj se mi smeji ko malemu otroku :OK: Edini problem je da mam trenutno not samo 256RAM in odkar sem dal not novo kartico mi celi sistem steka ker kartica očitno prevec pobere. Pol mi pa javlja neke "Low virtual memory". Virtual memory? Tega ne razumem najboljse pa me zanima ce je to v povezavi z rami al ne? Se dans bom dokupo 512 zraven samo vseeno me zanima kaj tocno to je. Ve kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..kot sem ze reko sem nabavo Radeona 9600 pro. Ce na namizju kliknem desni miskin gumbek in potem properties/settings/display pise da mam graficno kartico RADEON 9600 Series. Kolega ma 9800SE in mu tud pise Series, z razliko da moja ni SE. Sosed ma pa 9800XT in mu pod display pokaze XT. Meni PRO pač ne in me zanima ce vam ki mate PRO tudi pise Series (ne SE!) ali ne? Je pa od GeCube.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je da si namestiš kak diagnostični program ala Sandra 2005 pa ti bo točno pokazal kak čip je na grafikulji...najdeš pa ga tule

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sandra 2005 je pokazala sledece:

DirectX information:

Device/model: ATI RADEON 9600 Series

OpenGL video information:

Renderer information/video adaptor: RADEON 9600 X86/MMX/3DNOW!/SSE

ne duha ne sluha o PRO. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sandra 2005 je pokazala sledece:

DirectX information:

Device/model: ATI RADEON 9600 Series

OpenGL video information:

Renderer information/video adaptor: RADEON 9600 X86/MMX/3DNOW!/SSE

ne duha ne sluha o PRO.  :hmm:

:D ti si čist narobe zastopu :D

če ti piše 9600 Series to pomen da je to serija/vrsta 9600 nikjer ti pa ne napiše če je XT, SE, Pro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral tudi tvoj prejšnji post, jest mam 9600XT pa mi tudi piše 9600 series, če pa kliknem 'Advance' in nato 'Adapter' pa mi piše:

Adapter Type:

RADEON 9600 SERIES

Adapter information

Chip type: Radeon 9600XT

[piše še nekej ampak se mi ne da prepisovat]

Torej bi mogl tebi pisat: Chip Type: Radeon 9600Pro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radeoni 9600 XT, SE pro se razlikujejo le v hitrosti procesorja in rama, uporabljajo pa vse iste gonilnike, zato ti piše 9600 series. Če hočeš vedet če je res pro pojdi na tomshardware.com al pa kej podobneg , najdi test tvoje katice in tam običajno piše še kaj več kot na ATI-jevi strani.

PS

Katera firma je na plato prilimala 9600 čip niti ni pomembno. Čip je pri vseh proizvajalcih isti, razlikuje se ponavadi le kvaliteta rama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam matično ploščo na kateri je grafična kartica integrirana. Rad bi pa prklopu računalnik na tv. A nej kupim tv kartico ali pa grafično s tv izhodom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam matično ploščo na kateri je grafična kartica integrirana. Rad bi pa prklopu računalnik na tv. A nej kupim tv kartico ali pa grafično s tv izhodom?

Odvisno od tega, al hočeš gledat TV na računalniku, al računalnik na TVju .) Za TV na računalniku bo TV kartica, za računalnik na TVju pa grafična s TV-out izhodom..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..kot sem ze reko sem nabavo Radeona 9600 pro. Ce na namizju kliknem desni miskin gumbek in potem properties/settings/display pise da mam graficno kartico RADEON 9600 Series. Kolega ma 9800SE in mu tud pise Series, z razliko da moja ni SE. Sosed ma pa 9800XT in mu pod display pokaze XT. Meni PRO pač ne in me zanima ce vam ki mate PRO tudi pise Series (ne SE!) ali ne? Je pa od GeCube.

opetnajstili so te...ti povem ! ! ! :eek:

v tožbo, al pa vsaj pred parlament ! ! ! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opetnajstili so te...ti povem ! ! !  :eek:

v tožbo, al pa vsaj pred parlament ! ! !  :yea2:

Če si tak pametn pol mi pa daj sprejemljivo razlago zakaj (zdaj ze dokazano, ne vec samo domneve) enim piše PRO enim pa ne? Ajde da te cujem pol pa bodi dalje pametn :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si tak pametn pol mi pa daj sprejemljivo razlago zakaj (zdaj ze dokazano, ne vec samo domneve) enim piše PRO enim pa ne? Ajde da te cujem pol pa bodi dalje pametn :angry2:

kakorkoli tole pogledam...

ehhh...

...pred parlament...ni druge :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si tak pametn pol mi pa daj sprejemljivo razlago zakaj (zdaj ze dokazano, ne vec samo domneve) enim piše PRO enim pa ne? Ajde da te cujem pol pa bodi dalje pametn :angry2:

ena od možnih razlag je, da uporabljate različne driverje. Če vsi uporabljate uradne bi vsem (po moji logiki) moral pisat 9600 series, 9800 series, etc. Če pa uporabljate različne driverje (ti uradne ostali neuradne, kot naprimer Omega) je pa to povsem logično.

A si pogledov kaj ti piše pod Adapter (desni klik na namizju / properties / settings / advance / adapter) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

...ker je moj radeon 9800 izdihnil :( me zanima, kera grafo se splača kupit glede na razmerje cena/zmogljivosti :hmm: ......pa AGP verzija mora bit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen radeon x800 al pa geforce 6800 majo zdej že kar vredu cene, tam 35-50k, rablene.

Splača se recimo če kje dobiš 6800LE, ki se da modat v GT (iz 8 v 16 cevovodov), pa se prodajajo kar pocen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!