Skoči na vsebino

Grafična kartica


Priporočene objave

pa bos zato kupu novo graficno (na pamet govorim) za cca. 70k ti lahk recm sam-GET A LIFE.

He he kaj naj pol jaz rečem. :D

Got a life, got also GF6800GT (pa ne zarad dooma :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ukvarjate z izdelavo 3D animacij v mayi in njemu podobni programi-le kar. Ce fam fotr casti-le kar. Hotu sm sam povedat da je folk zacel pretiravat s tem. Vcasih si mel par ponudnikov graficnih kartic, zdej jih je ze ogromno-zato k se splaca-k je folk usekan. Zato k daje folk dons po 400 k ali vec za racunalnik. Bedarija.

Če rabte valda kupte, ni se treba pa preseravat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja max ti lavfa k ne rednerera realočasovno, tko da je hitrost odvisna v večin od mhzjev procesorja in količine rama. Grafa igra tle minimalno vlogo, preverjeno. Sam kljub temu bojo igrce na gf4 ti lavfale na 1024 zelo lepo in tud slika je dobra. Za ta keš je best buy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike med "tadragimi" in "tapocenimi" grafikuljami se pokažejo pri AA in AF.

Slika je svinjsko lepa, tudi že na 1024x768, a požre ogromno moči. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej kako si ugotovu, da ne zadostuje vec tvojim potrebam??? Kot pravm u maxu laufa vse ful hitr. Sam mam pa 1500 mb ddr 400, mogoce mas premal spomina, pa ti zato ne laufa use. Ce te pa mot sam to, da ti doom3 ne laufa na vseh detajlih, pa bos zato kupu novo graficno (na pamet govorim) za cca. 70k ti lahk recm sam-GET A LIFE.

jst sicr nevem o kasnih 70k sit ti govoris, ampak.......... hej ignorance is a bless....... drgac pa res je da ti tvoj 1,5Gb rama kr pomaga, vendar kot je ze blo omenjeno v zgornjih postih, v realnocasnih renderiranjih grafa pocepne tudi zarad tega ker nima pojma kaj je to dx9, da ti najbolje dokazem na kaj mislim primerjava benča na moji bivsi ti4200 (leadtek) 64mb, in na trenutni 6600gt, v novejsih stvareh nima za burek;

ti 4200 benč2003: 1700, benč2005: 6 (z besedo; šest pik)

6600gt benč2003: 7800, benč2005: 3500

torej za doplacilo 30k sit glede na prodajo moje stare lubice sm dobr skoz prsu

btw: doom je laufu na ti 4200 ja ampak dalec od tekocega.......novi cajti novi standardi kaj cmo

Popravljeno . Popravil PSI_Hunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej odvisno kok časa bi imel grafično. Če jo moš menjal čez 1 leto potem kupi 9600xt 128mb in ne 256, ker ima 128 hitrejše rame kot 256, od kaj močnejšega pa lahko 9800SE pa ga flashas v PRO če nočeš flashat pa lahko kupiš 9800PRO. Ta kartica se ti še najbol splača. Pa daš gor Zalmana pa maš tišino pa še naviješ jo lahko dobr. Če bi pa rad imel grafično dalj časa potem pa 6600gt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupo sem GeForce FX 5700 LE s 128 RAM-a za 25.900sit v Big Banu. V Comtronu so imeli GeForce FX 5750 za isto ceno (znižano iz 34.900sit), ampak ni bila narejena za AGP vodilo, pač pa za PCI express :angry2:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim kupu radeona 9800 pro za 45.000 SIT, ki trenutno zadošča mojim potrebam. Škoda da takrat še ni bilo gefora 6600 GT za agp vodilo ki je eno generacijo novejša za skoraj isti denar :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primerjava benča na moji bivsi ti4200 (leadtek) 64mb, in na trenutni 6600gt, v novejsih stvareh nima za burek;

ti 4200 benč2003: 1700, benč2005: 6 (z besedo; šest pik)

6600gt benč2003: 7800, benč2005: 3500

torej za doplacilo 30k sit glede na prodajo moje stare lubice sm dobr skoz prsu

btw: doom je laufu na ti 4200 ja ampak dalec od tekocega.......novi cajti novi standardi kaj cmo

kero 6600GT maš to

agp?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Uf, super, da ste našli en vzporedni test. Moje odločitve so naslednje:

1. novi kompjuter

2. GeForce 6600  :OK:

Hvala za pomoč!

Dobra odločitev, čeprav bi ti bolj priporočil GeForce 6600GT.

GeForce-ov serije 5xxx pa se izogibajte bolj, kot hudič križa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Pred kratkim kupu radeona 9800 pro za 45.000 SIT, ki trenutno zadošča mojim potrebam. Škoda da takrat še ni bilo gefora 6600 GT za agp vodilo ki je eno generacijo novejša za skoraj isti denar  :BUA:

res škoda, Geforce 6600 GT na AGP vodilu stane okoli 50k sit, je pa najboljša grafična kartica za svojo ceno nasploh

v vseh testih ime zelo visoke ocene, pa tudi uporabniki so zelo zadovoljni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja veš kako je to, je 6600gt malo bolša. Sam ko na r9800 ne bojo igrce delale pa tud na 6600gt ne bojo(kar še ne bo kmalu). Tko da jst mislem da je vseen kero od teh dveh vzameš, razen če se ti gre za tistih par procentov ki jih nikjer drugje kot v testih ne boš opazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:k'do je pa to ?

za :fredy: sm že ču za grafično pa še ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res škoda, Geforce 6600 GT na AGP vodilu stane okoli 50k sit, je pa najboljša grafična kartica za svojo ceno nasploh

v vseh testih ime zelo visoke ocene, pa tudi uporabniki so zelo zadovoljni

saj bi vzel geforca, samo ga takrat še ni bilo za AGP vodilo :( zdaj pa ne bom več menjaval, se mi zdi škoda denarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R9800Pro je še vedno zelo dobra grafična kartica. Imam jo že eno leto in pol (takrat sem dal zanjo 77kSIT) in še vedno špila vse, kar mi pride pod roke in po možnosti z detajli na max.

Je pa res, da sem po naravi overclocker in overclockam vse, kar se v računalniku da.

Kar se pa prihodnosti tiče... mislim, da se bodo počasi (ko bodo prišli ven XBox2, PS3, Nintendo Revolution) igre selile na konzole.

Itak bodo konzole podpirale izhode, kot so: DVI, composite, RGB, S-Video in vse igre bodo morale biti pisane za Widw-Screen format in bomo lahko izkoristili Wide-Screen TV-je.

Moj osebni načrt je približno tak; do konca letošnjega leta ne bom več nadgrajeval računalnika, jeseni pa bom ubodel verjetno en Wide Screen LCD in nanj priključil konzolo in PC.

24'' in 1920 x 1200 v 1080i HDTV načinu :eek:

Aja, zanima koga, kakšen LCD imam v mislih?

Dell™ 2405FPW UltraSharp Flat Panel Monitor

front-view-1.gif

http://support.dell.com/support/edocs/moni...tm#Front%20View

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!