Skoči na vsebino

Cinšpula cross 125ccm pomoč


mihaprit

Priporočene objave

Lp, doma si sestavlam motor pa mam en problem. Od mašine mi fali ene par delov, nič preveč kritičnega razen cinšpule, ki pa jo je

zarad letnika (88) zlo težko dobit original (da ne omenjam cene). Zanima me torej, če bi cinšpula od kake druge firme/motorja delovala na

moji mašini (pa rečmo da je cinšpula isto za 125ccm, 2T cross, pa kak drug letnik), pod pogojem, da so konektorji enaki/al pa tud ne?

Mašina je od Honde CR125, letnik 88, mislim pa da se 87-89 letniki mašin ne razlikujejo kaj dost. Ma pa mašina še izpušni ventil ATAC s komoro, katero bo treba izdelat oz. karkoli že.

Vglavnem cinšpule, ja? ne? Za kakršn koli odgovor sem vam hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, doma si sestavlam motor pa mam en problem. Od mašine mi fali ene par delov, nič preveč kritičnega razen cinšpule, ki pa jo je

zarad letnika (88) zlo težko dobit original (da ne omenjam cene). Zanima me torej, če bi cinšpula od kake druge firme/motorja delovala na

moji mašini (pa rečmo da je cinšpula isto za 125ccm, 2T cross, pa kak drug letnik), pod pogojem, da so konektorji enaki/al pa tud ne?

Mašina je od Honde CR125, letnik 88, mislim pa da se 87-89 letniki mašin ne razlikujejo kaj dost. Ma pa mašina še izpušni ventil ATAC s komoro, katero bo treba izdelat oz. karkoli že.

Vglavnem cinšpule, ja? ne? Za kakršn koli odgovor sem vam hvaležen.

Če je cinšpula montirana odzunaj in ima priključke (oznake): Št 1(ali-) ta prikl. gre na platine,Št.+15 (ali +) to je tok (kontakt) in v sredini izhod na svečko.Lahko montiraš katero koli 12V špulo še najbolj primirna bi bila od kagega starega Watburga ali Trabanta namreč ta dva avtomobila imajo zelo majhne špule vse ostalo so kar precej večje in ponavadi imajo tudui predupor in delujejo z manjšo napetostjo.Mora pa biti špula od avta ki ni imel elektronski vžig ampak platine npr:tudi od kake stare Katre,Fičota, bi bila vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

 

a bi morala cinšpula od avta (fičo, pejek, yugo) 12V delovati tudi na crossu 125ccm s elektronskim vžigom? Imam namreč problem, da ne dobim iskre. Če npr. primem žico (+) iz vžiga in startam kr konkretno rukne, tako, da ta del je pomoje ok. Ni pa iskre, če priklopim 12V cinšpulo od yugota.

 

 

lp,

Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!