Skoči na vsebino

Zimske pnevmatike


Demon

Priporočene objave

Js pa grem danes po Falken Eurowinter HS 449. Za Dunlopke ne bom več stran metal k se ne vozm tolk, ziher so pa boljše kot ........, sm ne smem rečt kire, da se ne bo debata preveč razvnela :grrr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa grem danes po Falken Eurowinter HS 449. Za Dunlopke ne bom več stran metal k se ne vozm tolk, ziher so pa boljše kot ........, sm ne smem rečt kire, da se ne bo debata preveč razvnela :grrr.

men je vseen kere gume na avtu zebe ...itak nobene ne držijo pol k***a mlačne vode... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa povej če upaš :P

upam..najbolš zimske gume so veriga lesce... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr thumperju tk nubene ne zdržijo, če grejo pa pr vsakem štartu na suhem asfaltu vse kr okol :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr thumperju tk nubene ne zdržijo, če grejo pa pr vsakem štartu na suhem asfaltu vse kr okol :lol:

ni hudga ..je treba počakat da se bo avtoček ulaufal ... dons je šla igla prvič čez 7000 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sayo ..... upam, da niso kake take, k so na kakem šlperju dol padle he he :grrr

 

škoda k s enisi prej javu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sayo ..... upam, da niso kake take, k so na kakem šlperju dol padle he he :grrr

 

škoda k s enisi prej javu :)

Ne ne, račun je zraven vse OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... se pa priporočam za kak par gum za mator, če maš tud pr tistih kj vez :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... se pa priporočam za kak par gum za mator, če maš tud pr tistih kj vez :grim

Žal tam ne morem dobiti ne vem kako ugodne cene, upam da bo do pomladi kaj bolje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Uporablja kdo m+s gume ("celoletne")? Me zanimajo čim tišje gume, izbiram pa vedno med goodyear, michelin in continental. Zanimajo me izključno izkušnje z celoletnimi, da me ne bo kdo prepričeval, da je bolje imeti en set zimskih in en set letnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Arzen pravi:

Uporablja kdo m+s gume ("celoletne")? Me zanimajo čim tišje gume, izbiram pa vedno med goodyear, michelin in continental. Zanimajo me izključno izkušnje z celoletnimi, da me ne bo kdo prepričeval, da je bolje imeti en set zimskih in en set letnih.

M+S niso celoletne ampak zimske gume. Se pa  z njimi da voziti skozi vse leto, ce poleti ne delas prevec km. Drugace nima smisla..... jo poleti precej pobere. M+s pomeni mud and snow. Pa tudi glasne so. Jaz sem jih na A -ju ponavadi imela za tri leta s tem da je bil avto samo za v sluzbo. Torej sem v enem letu v povprecju naredila tam okrog 8000 km. Na C -ju si tega ne greva. Se ne splaca . Pa se vozne lastnosti avta se poleti v dezju poslabsajo. 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lepo napisal v drugem delu mojega posta kako pa kaj. So pa ratale naše zime že kar malce pretople za te m+s. A vseeno za drug avto se mi zdijo več kot dovolj. Trenutne michelin so zdržale 3 zime in 3 poletja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Arzen pravi:

Sem lepo napisal v drugem delu mojega posta kako pa kaj. So pa ratale naše zime že kar malce pretople za te m+s. A vseeno za drug avto se mi zdijo več kot dovolj. Trenutne michelin so zdržale 3 zime in 3 poletja.

sem ti lepo razložila kako in kaj...... :bum:..... kva nis zastopu..... :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Arzen pravi:

Uporablja kdo m+s gume ("celoletne")? Me zanimajo čim tišje gume, izbiram pa vedno med goodyear, michelin in continental. Zanimajo me izključno izkušnje z celoletnimi, da me ne bo kdo prepričeval, da je bolje imeti en set zimskih in en set letnih.

Moja kupla jeseni nokian M+S...

Kormoran 180eu

Nokian,ki jih je ona hotla 350...vse 4...

Ti pa povem,da so vec kot super!Moja pravi Finci vedo kva je guma in nocem vec drugih!

Zanimivo,da sva pozimi z betlom tiscala sneg...res top guma,glasno po filingu veliko manj kot kormoran,ki bil prej gor.. 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Arzen pravi:

Sem lepo napisal v drugem delu mojega posta kako pa kaj. So pa ratale naše zime že kar malce pretople za te m+s. A vseeno za drug avto se mi zdijo več kot dovolj. Trenutne michelin so zdržale 3 zime in 3 poletja.

M+S je oznaka na vseh gumah, ki so namenjene uporabi pozimi. Pri celoletnih gumah je ponavadi precej manjša, cca 1,5-2cm, na veliko gumah so še simboli vseh štirih letnih časov. Večina, ki ima zimske gume je zaradi napačnega razumevanja pomena oznake zmotno prepričana, da ima celoletne. Ker tudi sam prodajam gume, opažam, da se delež celoletnih dviguje, vendar je pri nas še vedno par procentov.

PS. Na službenem avtomobilu smo avgusta zamenjali Nokian M+S z 2-2,5mm profila z novimi letnimi kitajskimi in, kot pravita sodelovca, ki vozita, je sedaj neprimerljivo bolša vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, matjaz67 pravi:

PS. Na službenem avtomobilu smo avgusta zamenjali Nokian M+S z 2-2,5mm profila z novimi letnimi kitajskimi in, kot pravita sodelovca, ki vozita, je sedaj neprimerljivo bolša vožnja.

Punca pravi,da so te Nokian tako superiorne,da ko bodo zacele nudit slab filing oz potrebne nove gume...le še te...punca vedno po omejitvah...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, dr.looney pravi:

sem ti lepo razložila kako in kaj...... :bum:..... kva nis zastopu..... :P 

Ne da nisem zastopu, jaz to vse vem, mene je zanimalo samo kdo ima kakšne izkušnje z celoletnimi in sem tudi dal "    "  pod celoletne. Pa nehi me tept, zato pa sm potem tak trde glave. :ras:  Res ne vem, a čem kupit zimske  in potem spomladi poletne ali "celoletne".

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Arzen pravi:

Res ne vem, a čem kupit zimske  in potem spomladi poletne ali "celoletne".

Pri hisi 3 avti...vsi celoletne...ene lite felge,ki jih ima mama zaletne gume pa ze nekaj let v garazi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arzen, menjal sm jih jeseni, vozil cez zimo, poleti in naslednjo zimo je blo bol kurac use skupaj. Kolko km sm zvozil ne vem. Ni blo zelo dosti.  Ble so goodyearke.  Zdej mam dva seta za vsak avto.  Brezvezne znamke, ampak men je precej bolse kot celoletne. (Hankook? Kumho?ne vem) najvecja razlika je v snegu. Celoletne so drugo zimo zelo slabo vlekle. Neprimerno bols ko letne pa vsekakor!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dr.looney, to si pa tak lepo povedla ko jest... :blush:

Nasa mati ne dela dovolj kilometrov, da bi zradirala karkoli... ...obojne pnevmatike - zimske in letne sem lani vrgel vstran zaradi starosti (DOT 2011), profila je bilo se dovolj. In ji nataknil nove taprave zimske pnevmatike. Za naslednjih nekaj let bo dovolj. :P Da bi ji dal gor kaksen kompromis letne zmesi in zimskega profila (ali kaj bi ze naj bile te kvazi univerzalne, kakor jih promovirajo oz. celoletne, ki to niso) mi pa na kraj pameti ne pade. Celoletne (ki dejansko obstajajo, ampak na nasem trgu k sreci v manjsini) so v bistvu nic drugega kot slabe zimske gume. :)

Glej, da bo oprijem v mokrih pogojih klase B, v skrajnem primeru C. Nizje ne iti.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Pri hisi 3 avti...vsi celoletne...ene lite felge,ki jih ima mama zaletne gume pa ze nekaj let v garazi...

Jah jaz nisem letnih pa zimskih vozil že 100 let oziroma na njenem avtu sem vozil mogoče 2x po kilometer ali dva in mi ni razlika napram celoletnim, ki jih vozim že vsaj 10 let. Pač nekih konkretnih ocen ne dobim, pa bom fural kar celoletne naprej, nisem imel nikoli problemov z njimi pa sem prav vsake brez izjeme zvozil 3 zime in 3 poletja. Na leto pa delam cca 20.000km . No, s tem francozom, ki ga imam, sem zvozil v skoraj 5 letih odkar ga imam cca 90.000km. Najbolj me je zanimalo, če ima kdo izkušnje z celoletno, ki bila čimbolj tišja. No, bo vulkanizer povedal mnenje, bom pa vzel verjetno goodyear ali continental, michelin in sava (sploh ta je bila) sta bile preglasne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem začel kot voznik sem imel na avtu celoletne, ker srm si rekel za tisto parkrat it v Lj pozimi da zadostimo zakonu. Po mojem mnenju so celoletne gume jajc, poleti ni neke razlike z letnimi, pozimi se malce bolje obnesejo v snegu od letnih ampak jaz imam za oba avta ločeni zimske in letne ker recimo da so po 2 poletju celoletne neuporabne pozimi ker se uniči zimska zmes poleti. Izogibam se tudi "eko" gumam ki so reciklirane ali imajo manjši upor, trenje rabiš za dobro ustavljanje. Kupil zase kumho kao šport, kupu moji kumho eko, ni primerjave nji je parkrat zaneslo na mokrem , moje so vedno leple. 

(Edinkrat ko so me celoletne rešle poleti, je bil izhod iz rok otoča iz blatnega travnika ko so drugi v letnih, še posebi kakšni kvazi športniki na nizkih toyo kopali in ni šlo so imele celoletne glih tolko več oprijema da sem prišel iz blata)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!