Skoči na vsebino

Zimske pnevmatike


Demon

Priporočene objave

13 minutes ago, thumper said:

kot prvo nauči se citirati in odgovarjati.. Je dovolj pregledno in bom tako nadaljeval!

eskimo s3 je zimska guma z lamelami.. A ne smem napisati vmes svoje definicije zimske gume, če že teče debata o oznakah? Je celo bolj smiselna od tvoje megle. Pa smeška nisem opazil pri tvojem hecu...

Ja, drsi... prvi dve sezoni še gre nekako, kasneje pa so bolj podobne drsalkam.. Moj opis je drugačen..  komaj zadovoljivo v mokrem, zadovoljivo v vročem, odlično na snegu, tako nekako. Sicer pa kozolc od Citroena ni ravno najbolj primeren za ocenjevanje gum, ker se odlično ne bo nikoli peljal (pa ne zaradi gum).

in kateri je tvoj ultimativni avto za odlično vožnjo???večini herojev z ultimativnimi avti blendam s picasojem na ac.. in večina jih neglede na vremenske ramere ostaja za mano.. Picasso nikakor ne. Še nadomestnega sem predčasno vrnil... O blendanju na AC imam tudi svoje mnenje. Večinoma blendajo nedojebanci... 

Ne mešaj mokro in zasneženo podlago! Sem kje omenil slab oprijem na zasneženi podlagi? Ne gre za razpadanje od starosti. To lahko pustimo ob strani, ker ni bistveno, hkrati pa je pogojeno tudi z brezhibnostjo podvozja. Omejitve  glede starosti ni, so pa priporočila.... Nesamozavestnega mečkača  bom spregledal, ker nimam namena razpravljati o tem.

si pa omenil oprijem na mokri podlagi..in ja - moja se vozi tudi po mokrem..in tudi jaz kolnem s picasojem hebene pusije in mečkače - po mokrem.Najprej definirajva mečkače....

Ne mešaj mokro in zasneženo podlago! Sem kje omenil slab oprijem na zasneženi podlagi? Ne gre za razpadanje od starosti. To lahko pustimo ob strani, ker ni bistveno, hkrati pa je pogojeno tudi z brezhibnostjo podvozja. Omejitve  glede starosti ni, so pa priporočila.... Nesamozavestnega mečkača  bom spregledal, ker nimam namena razpravljati o tem.

meni je logično , da je vožnja po snegu težja kot vožnja po mokrem..neizpodbitno se z isto pnevmatiko dosega bolši oprijem na mokrem kot v snegu.. boš negiral zadnji stavek?? pa spreglej že.. Ne bom negiral, nikoli pa ti ne bom potrdil da je S3 dobra guma na mokri podlagi, ker ni! V snegu je nad povprečjem, na mokrem pa pod. Kaj ti ni jasno?

Jaz pa na 2006 letnih gumah (kupil rabljen kombi). Letos poleti mi je pa eno gumo razneslo na avtocesti! Toliko o tem šparanju na račun varnosti. Aja, ko je snežilo je bil parkiran v garaži... 

napaka .. gume se bolj starajo ko stojijo zmontirane na platiščih na avtu/kombiju v garaži kot pa da se vozijo..sigurno so bile eskimo s3.. ker meni michelink 2003 ni razneslo pri 200 .. Kombi je bil redno v uporabi! Samo opozoril sem te, kaj lahko pričakuješ pri tako starih gumah...

 

2 hours ago, Kugelschreiber said:

Kdaj je blo to? cca 10 let nazaj? Morda si mel tud ti turške!? Dizastr. 

 

Manj. Lani menjal. Leto izdelave pa nekje 2013 ali 14.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, XTR pravi:

 

Manj. Lani menjal. Leto izdelave pa nekje 2013 ali 14.

navkljub neznanju pravilnega citiranja nisi ogovoril na nekaj ključnih vprašanj..

-kateri je tvoj ultimativni avto za odlično vožnjo?

glede na to , da si označil picasoja za " Sicer pa kozolc od Citroena ni ravno najbolj primeren za ocenjevanje gum, ker se odlično ne bo nikoli peljal" 

in ja ..je primeren za ocenjevnje gum vse do takrat , dokler ne bo zaostajal za raznimi bmw.mercedesi, 4x4 suv-ji in podobnimi krjolami na cesti..

-neizpodbitno se z isto pnevmatiko dosega bolši oprijem na mokrem kot v snegu.. boš negiral zadnji stavek??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, thumper said:

 

napaka .. gume se bolj starajo ko stojijo zmontirane na platiščih na avtu/kombiju v garaži kot pa da se vozijo...

:lol1: c’mon. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... za po ravnem je pa res vsaka zimska dobra..... še z letno se da pelat.    :jezik: ob dejstvu da nč ne premzaš..... :lol1:

Aja @thumper ce mors cincat za superdruper avteki še ne pomen da so gume super ..... :lol1:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, thumper said:

navkljub.....

-kateri je tvoj ultimativni avto za odlično vožnjo? Na katerem so bile  nameščene S3? Ni ultimativni za odlično vožnjo (kot ti sklepaš) pa tudi moj ni. Na francoskem polizdelku so bile (Clio 1.2 TCe). Na dražji avto jih sploh ne bi namestil!

glede na to , da si označil picasoja za " Imam svoje mnenje o Picassoju, Citroenih in sem ti ga napisal.  Avto brez "duše". Enako kot stari Baleno...:naughty: Baleno je bil vsaj dokaj zanesljiv avto. 

boš negiral zadnji stavek?? Sem ti že odgovoril. Preberi še enkrat!

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko...guma in sofer morata frenda bit in se zastopit!Moja pravi,da jo s3 vlece s ceste in je noce...na twingo je v eni zimi trikrat blo potrebno vlect iz jarka...hitrost vedno tako smesno nizka,da ni bil avto nikoli vec kot 2m od roba ceste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kugelschreiber pravi:

:lol1: c’mon. 

kaj je ? guma , ki pol leta stoji na enem mestu v garaži obremenjena s težo vozila faše več škode , kot da bi vsak dan naredila 5km .

pred 6 minutami, dr.looney pravi:

Aja @thumper ce mors cincat za superdruper avteki še ne pomen da so gume super ..... :lol1:

kaj pa je potem po tvoje boljše? avto je slabši,gume so baje skor nevozne.. so  brisalci na mojem avtu super duper ? ne niso - klasika.. zakaj se veliko boljši avti z oh in sploh hudimi zimskimi gumami cijazijo pred mano? 

pred 1 minuto, XTR pravi:

-kateri je tvoj ultimativni avto za odlično vožnjo? Na katerem so bile  nameščene S3? Ni ultimativni za odlično vožnjo (kot ti sklepaš) pa tudi moj ni. Na francoskem polizdelku so bile (Clio 1.2 TCe). Na dražji avto jih sploh ne bi namestil!

glede na to , da si označil picasoja za " Imam svoje mnenje o Picassoju, Citroenih in sem ti ga napisal.  Avto brez "duše". Enako kot stari Baleno...:naughty: Baleno je bil vsaj dokaj zanesljiv avto. 

boš negiral zadnji stavek?? Sem ti že odgovoril. Preberi še enkrat!

zakaj jih nebi namestil na dražji avto? ker potem ne bi imel razloga mečkat na cesti?

avti imajo dušo? imajo - pogovorno se tako reče a šele ko jo spustijo.. dejte nehat z dušami no.. kup kovine so..

moj picaso je res nezanesljiv.. v 10,5 letih in 125tkmje ostal na cesti točno - hmmm - aja ničkrat.. ful nezanesljivo.. 

v resnici si napisal: "s stališča varnosti pa je porazna guma. Po mokrem nenormalno drsi, pri celoletni uporabi in zelo umirjeni vožnji lamele kar razpadajo,... ne govorim nekaj na pamet. " ter "Ja, drsi... prvi dve sezoni še gre nekako, kasneje pa so bolj podobne drsalkam.. Moj opis je drugačen..  komaj zadovoljivo v mokrem, zadovoljivo v vročem, odlično na snegu, tako nekako. Sicer pa kozolc od Citroena ni ravno najbolj primeren za ocenjevanje gum, ker se odlično ne bo nikoli peljal"

iz tvojega pisanja se vidi , da ima s3 slabši oprijem na mokrem kot v snegu kar po fiziki ni mogoče zaradi koeficienta trenja , ki je na snegu nižji kot na mokrem.. lamele razpadajo pri zelo umirjeni vožnji? no ja - pumpaj na predpisano vrednost in kontroliraj tlak redno.. 

če imaš probleme z oprijemom na mokri podlagi potem verjetno za to ni vzrok guma ampak sama hitrost vožnje - kar negira tvojo izjavo "pri zelo umirjeni vožnji" 

na mojih s3 v 10 letih ni bilo razen kotalne obrabe opaziti nobenih poškodb .. kaj ste vi delali z gumami mi ni jasno ..drugače pa - imaš kakšne slike mogoče teh razpadlih lamel? si jih reklamiral mogoče? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

......

kaj pa je potem po tvoje boljše? avto je slabši,gume so baje skor nevozne.. so  brisalci na mojem avtu super duper ? ne niso - klasika.. zakaj se veliko boljši avti z oh in sploh hudimi zimskimi gumami cijazijo pred mano? 

 

...sej vem kaj bi ti rad slišal ...da si super šofer..... a ne...... :lol1:....ker druge razlage ne vidim..... :lol1:

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, thumper said:

kaj je ? guma , ki pol leta stoji na enem mestu v garaži obremenjena s težo vozila faše več škode , kot da bi vsak dan naredila 5km .

 

Ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, thumper said:

zakaj ...

avti imajo dušo? imajo - pogovorno se tako reče a šele ko jo spustijo.. dejte nehat z dušami no.. kup kovine so..

moj picaso je res nezanesljiv.. v 10,5 letih in 125tkmje ostal na cesti točno - hmmm - aja ničkrat.. ful nezanesljivo.. 

v resnici si napisal: "s stališča varnosti pa je porazna guma. Po mokrem nenormalno drsi, pri celoletni uporabi in zelo umirjeni vožnji lamele kar razpadajo,... ne govorim nekaj na pamet. " ter "Ja, drsi... prvi dve sezoni še gre nekako, kasneje pa so bolj podobne drsalkam.. Moj opis je drugačen..  komaj zadovoljivo v mokrem, zadovoljivo v vročem, odlično na snegu, tako nekako. Sicer pa kozolc od Citroena ni ravno najbolj primeren za ocenjevanje gum, ker se odlično ne bo nikoli peljal"

iz tvojega pisanja se vidi , da ima s3 slabši oprijem na mokrem kot v snegu kar po fiziki ni mogoče zaradi koeficienta trenja , ki je na snegu nižji kot na mokrem.. lamele razpadajo pri zelo umirjeni vožnji? no ja - pumpaj na predpisano vrednost in kontroliraj tlak redno.. 

če imaš probleme z oprijemom na mokri podlagi potem verjetno za to ni vzrok guma ampak sama hitrost vožnje - kar negira tvojo izjavo "pri zelo umirjeni vožnji" 

na mojih s3 v 10 letih ni bilo razen kotalne obrabe opaziti nobenih poškodb .. kaj ste vi delali z gumami mi ni jasno ..drugače pa - imaš kakšne slike mogoče teh razpadlih lamel? si jih reklamiral mogoče? 

zakaj jih nebi namestil na dražji avto? ker potem ne bi imel razloga mečkat na cesti? Ker ne dosegajo mojih pričakovanj!

ful nezanesljivo.. Izkušnje na treh Citroenih! Pri nobeni drugi znamki nisem imel toliko okvar! Tudi nov Citoen je bil zelo nezanesljiv in izven garancije drag za vzdrževanje v voznem stanju! Vsaj gume naj bodo ok, če je vse drugo narejeno na pol.

iz tvojega pisanja se vidi , da ima s3 slabši oprijem na mokrem kot v snegu kar po fiziki ni mogoče zaradi koeficienta trenja , ki je na snegu nižji kot na mokrem.. Če želiš tako prebrati si pač tako razlagaj mojo trditev. Odgovor je bil dovolj jasen.  lamele razpadajo pri zelo umirjeni vožnji? no ja - pumpaj na predpisano vrednost in kontroliraj tlak redno.. 

če imaš probleme z oprijemom na mokri podlagi potem verjetno za to ni vzrok guma ampak sama hitrost vožnje - kar negira tvojo izjavo "pri zelo umirjeni vožnji"  Ni težava v prehitri vožnji,.. v slabih gumah je!  Ko zelo defenzivni voznici avto drsi o tem ni dvoma. 

na mojih s3 v 10 letih ni bilo razen kotalne obrabe opaziti nobenih poškodb .. kaj ste vi delali z gumami mi ni jasno ..drugače pa - imaš kakšne slike mogoče teh razpadlih lamel? si jih reklamiral mogoče? Nimam, tudi če bi jih imel ti jih ne bi pokazal. Ne, kupil druge in gremo naprej... škoda časa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sesir, pol ma ona probleme, ne guma :) ne mors se na vsako gumo 100% zanest na razlicnih podlagah. Tut asfalt se spreminja, ampak eni tega ne dojamejo :) Js se vcas tud hitr pelm z S3, pa sved nima nc proti, js pa tud ne :)

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DinDiin pravi:

Sesir, pol ma ona probleme, ne guma :) ne mors se na vsako gumo 100% zanest na razlicnih podlagah. Tut asfalt se spreminja, ampak eni tega ne dojamejo :) Js se vcas tud hitr pelm z S3, pa sved nima nc proti, js pa tud ne :)

Ja...ona pravi,da se s Savo ne razumeta...Od lani prisega na Nokian....ona pravi,da ne kupi vec druga ko nokian...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no..... če se že glih menimo katere so dobre...... s Fuldo sem jest najbolj zadovoljna..... se je ok obnesla na MB A , na MB C in na corsi..... kako bo pa na tigri bomo pa videli to zimo..... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

...no..... če se že glih menimo katere so dobre...... s Fuldo sem jest najbolj zadovoljna..... se je ok obnesla na MB A , na MB C in na corsi..... kako bo pa na tigri bomo pa videli to zimo..... :rolleyes:

pa na streho ne puzab to zimo...gume bojo že                      :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VS800 pravi:

pa na streho ne puzab to zimo...gume bojo že                      :naughty:

..... a da b se kr brez vozila..... :lol1:...tut to se lohka zgodi..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, thumper said:

je primeren za ocenjevnje gum vse do takrat , dokler ne bo zaostajal za raznimi bmw.mercedesi, 4x4 suv-ji in podobnimi krjolami na cesti..

 

5 hours ago, sesir said:

na twingo je v eni zimi trikrat blo potrebno vlect iz jarka...

Tule bi jaz gume crtal iz enacbe, prav tako znamko in tip avtomobila... ...pa tud hitrost - ko me je s falcotom sfajfalo sem bil pri cca 110, 120 km/h na zadnjem kolesu ko se je zacelo dogajat, ko sem ploznil po tleh sem imel pa... ...5 km/h?

5 hours ago, thumper said:

dejte nehat z dušami no.. kup kovine so..

:bum:

4 hours ago, XTR said:

Izkušnje na treh Citroenih! Pri nobeni drugi znamki nisem imel toliko okvar! Tudi nov Citoen je bil zelo nezanesljiv in izven garancije drag za vzdrževanje v voznem stanju!

In to pravi nekdo, ki ima tud renaulta pri bajti :doze: Moje izkusnje? Laguna Phase II 1.9 dCi, kupil za 1900 eur, v letu in pol zdeval za dele cca 4k eur, potem prodal za 950 eur. Vmes mi je enkrat zaribala (ojnicni lezaji), utrgalo je tudi zobati jermen, menjal KOMPLET vbrizg, ECU, servo pumpo, sklopko, scala je vsepovsod, za eno skatlo delov za podvozje, kolesni lezaji menda vsi, blablabla... ...do morja in nazaj je 4x crknila. ŠTIRIKRAT!!! Pocakala, konec, ne vzge vec - sraufaj!

Citroen C2 1.4 HDi (kao slab motor) - za zeno sva vzela tistega z najvec kilometri na avtonetu (190k km), vozila ga je 3 leta, vmes en izredni strosek - CKP senzor (cca 1x na dan se je spomnil in cuknil - kot da bi za pol sekunde vzel kontakt, potem pa normalno naprej) - 28 eur, pa antena za radio ni delovala, sem dobil drugo bazo zastonj. Pa en kolesni lezaj pri 220k km, 11 (enajst) eur. To je to. Nic drugega izrednega. Pa vsak avto servisiram enako - olje in oljni filter na 10k km (tako laguna kot C2 imata predpisan servis vsakih 30k km), vsi ostali filtri na 20k km, pa tudi vse ostalo kar je predpisanega najvec na polovico predpisanega intervala.

Sedaj me pa prepricaj, da je citroen nezanesljiv. :) Ali drag - tu bos imel se tezje delo. :P

Glede gum pa - vsak model se s casom spreminja, tudi Eskimo. Vcasih je bil S2, potem S3, vsem so ga nekajkrat posodobili (materiali), sedaj je S3+. Dolocene dimenzije so delane v nekaterih fabrikah/drzavah, druge drugje, ni enaka kvaliteta (Kugelschreiber, ti povsem verjamem, da je Turska bila bulasta - pri Poljski ali Slovenski bi me moral morda malo prepricevati, ker imam z njimi zelo dobre izkusnje). Tudi od avta je zelo odvisno kako se bo katera guma obnesla.

Sem imel eno financno krizo par let nazaj, pa sem se gumo presekal, in sem moral hitro kupiti dve novi 225 40 18 letni, in sem vzel Minerva F105. Smrtna guma, niti sovrazniku je ne bi privoscil. Potem sem Mondea prodal, in to sranje namontiral na BMWja (seveda zadaj). Sploh ni bila slaba. :) Malo je slo povprek ce si hotel (ce si hotel!!! Mondeo je s tema gumama na cajte po mokrem 4. prestavo v prazno vrtel, ko je bila zadaj je bil pa tail-happy do uses!), sicer pa nic katastrofalnega, le priblizno dvojno obremenitev so potrebovale (mondeo cca 250 kg po zadnjem kolesu oz. 450 po prednjem, BMW pa cca 450 po vsakem kolesu). Kaj lahko potegnem iz te izkusnje je to, da ena guma, ki deluje dobro na enem avtu, ni nujno dobra za drugi avto. Ali za drugo os, ce gre ze za prednji pogon (oz. avte, ki imajo primarno prednji pogon in s tem tezisce zelo izven sredine). In seveda obratno.

Lahko se kregate v nedogled, nekaj je gotovo: ni vsaka guma za vsak avto. In ni vsak citroen nezanesljiv (morda je z lastnikom kaj... ...eh, ne bom). :P

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Zok said:

Vmes mi je enkrat zaribala (ojnicni lezaji), utrgalo je tudi zobati jermen, menjal KOMPLET vbrizg, ECU, servo pumpo, sklopko, scala je vsepovsod,

 

Stari, jez bi najprej mehanika menjal :lol1:

 

ful radi posplošujemo na vzorcu 1ega primera. Jez recimo čez citroenčka ne smem rečt žal besede, kolega je mel pa z Xsaro, novo iz štacune problemov, da se človeku zmeša. Kljub garanciji. On bo reku de večjih jajc še ni mel, jez pa, de cenejš in bol trpežnega avta nism vidu. Z vozilcem za jurja sm sklepal več ko 100 000km brez taknit, s porabo pod 6l/100km. po teh 100 jurjih, sm ji naredu mal servisa, diski ploščice sklopka. 500€ in kot kaže, bo nardila naslednjih 100 000. Verjetno ne pri meni, ampak, ej, če je treba u Helsinke in nazaj, se odpravim brez pomisleka. 

Popolnoma nasprotni stališči. Povrh, imava oba prav, in noben od naju ne laže. 

 

spomnil sm se, da sm mel ene Sava tud nedolgo tega na Balenčotu. Drugo poletje, po mokri cesti, je zgledalo ko de ma Busa ene 400 konj. Ne, Save na avtu ne bo več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vsake gume zvozim do konca, pa še malo preko kdaj B) Nikoli nisem na gumo volil krivdo za napake pri vožnji...vsaka ima svoj limit le spoznati ga je potrebno. Nedolgo nazaj sem na mokri cesti v ovinku plesal...zadaj so gume Rotax-kitajske, kje jih je prejšnji lastnik dobil, ne vem ampak bodo ostale gor, le pazim sedaj malo bolj. Za zimske bom pa kupil druga platišča in dal gor ožje gume, so tudi pol cenejše od teh sedaj in bi dal s platišči vred nekaj takega, kot samo za širše in večje gume. Za gume se pa še nisem odločil, ker bodo le za zimski čas bodo ene z snežinko, morda Falken...če grem k vulkanizerju mi uturi tiste, katerih se želi znebiti, čeprav so bile Barum enkrat solidne. Ker večkrat menjam avto kupim včasih tudi komplet rabljenih gum na platiščih, kaj vse sem že vozil pa nimam v spominu, niti ne vem včasih kakšne gume so na avtu...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jooooooooj

da vam str stric še 1x napiše, ko ga v vsakem vremenu pošljejo na dostave po Sloveniji (včasih tut s kitajskimi gumami)

Odkar obstaja "kao" zimska guma, še nisem montiral verig in prevozil popolnoma vse. Nekaj je tudi v znanju vožnje, drugo pa je da je vsaka zimska guma (z lamelami pa siliko. četudi na pol izrabljena) veliko boljša od popolnoma nove letne in celoletne.

Da, so tudi razlike med zimskimi, ampak pro ko prvo:

1. izklopite ESP (nujno)

2. z gasom po občutku, dokler grabi ne drsi, ko drsi je konec

3. izkoriščajte težo, teža zagrabi

4. če ne gre naprej gre v rikverc

5. poglejte homologacijo in ne montirajte širokih gum, đabe ti je 245/55/17 na 1200kg avtu

fak ko sm pameten, spet me bo kdo pojedu, k je vso tehnologijo preštudiral. No jaz je nisem, se pa znam po normalnem snegu tudi z letno gumo peljat, bi pa rad vidu junake kako se peljejo na meji, kjer iz dežja nastaja sneg in ga zima "kuje"

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

jooooooooj

da vam str stric še 1x napiše, ko ga v vsakem vremenu pošljejo na dostave po Sloveniji (včasih tut s kitajskimi gumami)

Odkar obstaja "kao" zimska guma, še nisem montiral verig in prevozil popolnoma vse. Nekaj je tudi v znanju vožnje, drugo pa je da je vsaka zimska guma (z lamelami pa siliko. četudi na pol izrabljena) veliko boljša od popolnoma nove letne in celoletne.

Da, so tudi razlike med zimskimi, ampak pro ko prvo:

1. izklopite ESP (nujno)

2. z gasom po občutku, dokler grabi ne drsi, ko drsi je konec

3. izkoriščajte težo, teža zagrabi

4. če ne gre naprej gre v rikverc

5. poglejte homologacijo in ne montirajte širokih gum, đabe ti je 245/55/17 na 1200kg avtu

fak ko sm pameten, spet me bo kdo pojedu, k je vso tehnologijo preštudiral. No jaz je nisem, se pa znam po normalnem snegu tudi z letno gumo peljat, bi pa rad vidu junake kako se peljejo na meji, kjer iz dežja nastaja sneg in ga zima "kuje"

 

pa če bi šli na omw na kufe? Dokler ne zamete?

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

pa če bi šli na omw na kufe? Dokler ne zamete?

v petek, z letnimi...pa dns sem bil v PO z zimskimi, jebiga narobe svet :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

jooooooooj

da vam str stric še 1x napiše, ko ga v vsakem vremenu pošljejo na dostave po Sloveniji (včasih tut s kitajskimi gumami)

Odkar obstaja "kao" zimska guma, še nisem montiral verig in prevozil popolnoma vse. Nekaj je tudi v znanju vožnje, drugo pa je da je vsaka zimska guma (z lamelami pa siliko. četudi na pol izrabljena) veliko boljša od popolnoma nove letne in celoletne.

Da, so tudi razlike med zimskimi, ampak pro ko prvo:

1. izklopite ESP (nujno)

2. z gasom po občutku, dokler grabi ne drsi, ko drsi je konec

3. izkoriščajte težo, teža zagrabi

4. če ne gre naprej gre v rikverc

5. poglejte homologacijo in ne montirajte širokih gum, đabe ti je 245/55/17 na 1200kg avtu

fak ko sm pameten, spet me bo kdo pojedu, k je vso tehnologijo preštudiral. No jaz je nisem, se pa znam po normalnem snegu tudi z letno gumo peljat, bi pa rad vidu junake kako se peljejo na meji, kjer iz dežja nastaja sneg in ga zima "kuje"

 

.... tut z vklopljenim esp - jem gre..... pac mal blinka na armaturki pa mal zadek odnasa ..... vsaj dolgcajt ni...   :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, dr.looney pravi:

.... tut z vklopljenim esp - jem gre..... pac mal blinka na armaturki pa mal zadek odnasa ..... vsaj dolgcajt ni...   :jezik:

ja in v prvem hribčku snega, sploh če je poledenel ,ti ga elektronika  ustavi. Mora kopat, če hočeš da gre :ras:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ja in v prvem hribčku snega, sploh če je poledenel ,ti ga elektronika  ustavi. Mora kopat, če hočeš da gre :ras:

...... gre gre..... in to u orng hrib.... sam u prtljazniku je 50 kilogramov ...... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, dr.looney pravi:

...... gre gre..... in to u orng hrib.... sam u prtljazniku je 50 kilogramov ...... ;)

in pogon spredaj a ne :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!