Skoči na vsebino

MP3 400LT


hoyla

Priporočene objave

Ojla,

zanima ne, če ima kdo probleme z za ugašanjem MP3 400LT med vožnjo?

Namreč, meni se včasih zgodi, da kadar spustim gas (plin) mi skuter enostavno pri niskih obratih ugahne in to ravno v ovinku. Kar je zelo nerodno, bil sem že na servisu in so samo malo dvignili "štant gas" tako da sedaj skuter dela na 1200 obratih v mirovanju, po moje je to malo preveč, pa vendar navkljub temu, skuter še vedno ugaša v ovinku kadar spustim gas. To se zgodi nekajkrat na mesec in je res moteče. Če kdo ve kako naj bi se odpravila ta neušečnost, naj mi prosim sporoči.

LP aleŠ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

zanima ne, če ima kdo probleme z za ugašanjem MP3 400LT med vožnjo?

Namreč, meni se včasih zgodi, da kadar spustim gas (plin) mi skuter enostavno pri niskih obratih ugahne in to ravno v ovinku. Kar je zelo nerodno, bil sem že na servisu in so samo malo dvignili "štant gas" tako da sedaj skuter dela na 1200 obratih v mirovanju, po moje je to malo preveč, pa vendar navkljub temu, skuter še vedno ugaša v ovinku kadar spustim gas. To se zgodi nekajkrat na mesec in je res moteče. Če kdo ve kako naj bi se odpravila ta neušečnost, naj mi prosim sporoči.

LP aleŠ

A ti slučajno ugasne,ko daš smernik(verjetno nisi bil pozoren).Jaz sem imel težave,da mi je ugašal(NE VEDNO)ko sem dal smernik,zato sem spedaj razkopal masko in minus od smernikov vezal direkt na akumulator na minus in sedaj je mir :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa servisiras svojga mp3ja...baje je Davor Vombergar strucko za piaggio, aprilia...eni ga zelo hvaljo, drugi...baje pošraufa tut tisto, kar se drugi branjo...sam še nimam dovolj izkusenj z njim, da bi lohka komentiral...kolkor imam, pa samo pozitivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Womberger mi je do sedaj kar dobro servisiral sem naredu v dobrem letu dni 19000 km brez problema tako,da ga lahko samo pohvalim.Pa tudi dogovarjanje z njim je bilo odlično :yes:Se mi pa zdi,da je mataurova poraba na 100 km zelo velika jaz sem v dolomitih kuru 3 litre na sto :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Womberger mi je do sedaj kar dobro servisiral sem naredu v dobrem letu dni 19000 km brez problema tako,da ga lahko samo pohvalim.Pa tudi dogovarjanje z njim je bilo odlično :yes:Se mi pa zdi,da je mataurova poraba na 100 km zelo velika jaz sem v dolomitih kuru 3 litre na sto :unsure:

Jaz pa z njim nisem bil niti malo zadovoljen,sem mu govoril ,da mi trese balanco in da je treba scentrirat kolesi ;pa me ni šmirglov.Za prvi servis na 1000 km me je odrl kar pošteno.Dober mehanik je LANGUS Iz ljubnega ,mi je zrihtov kolesa in tudi vse ostalo je zelo O.K.

Prav danes sem testiral NOV Variomat( POLINI) ,katerega je zamenjal.Nisem mogel verjeti; v Korenjsko sedlo mi je šel 85 km/uro v 18% klanc -prej samo 60 km/ uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, različna mnenja in izkušnje...jest imel samo osnovni in prvi servis pri njemu, tko, da ne morem dost komentirat...cena prvega servisa...hja...kr zasoljena...100€

gusar...a se ti zdi velka poraba...jest pa tko srečen kako mi je mal žru :D po navodilih med 4 in 5 litrov, pa še po avtocesti 200km skos 120km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, različna mnenja in izkušnje...jest imel samo osnovni in prvi servis pri njemu, tko, da ne morem dost komentirat...cena prvega servisa...hja...kr zasoljena...100€

gusar...a se ti zdi velka poraba...jest pa tko srečen kako mi je mal žru :D po navodilih med 4 in 5 litrov, pa še po avtocesti 200km skos 120km/h...

Po AC je vedno večja poraba, ker voziš pod visokimi obrati nad 5000 obr, je tud pri men poraba nekje 4,5 litre na 100, drugače je pa poraba po normalnih cestah se pravi izven AC 3,5 - 4 L/100, pa še lepša je vožnja po regionalnih cestah, več vidiš in tudi bolj razvejana je. :yea2: :yea2: :yea2:

Probaj vozit tam nekje okoli 5000 obr, raje manj kot več, se pozna pri porabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, različna mnenja in izkušnje...jest imel samo osnovni in prvi servis pri njemu, tko, da ne morem dost komentirat...cena prvega servisa...hja...kr zasoljena...100€

gusar...a se ti zdi velka poraba...jest pa tko srečen kako mi je mal žru :D po navodilih med 4 in 5 litrov, pa še po avtocesti 200km skos 120km/h...

Ja mal me je zanesl mojih 3lit za mojih 300 ccm 4lit.za tvojih4oo ccm je res kar vredi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes em še opazu, da kadar se pelem 30 km na uro, omejitve seveda, mi MP3 trese kot bi hotu nekam pobegent, pa ne vem zakaj :cry: . A mogoče kdo ve, kaj bi to lahko bilo :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti to trese spredaj...mogoče je kaj narobe z elektroniko sprednje hidravlike...

Kaj pa tlak v gumah, na katero stopnjo imas nastavljene zadnje vzmeti,...samo ugibam...kdo ti servisira skuter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti to trese spredaj...mogoče je kaj narobe z elektroniko sprednje hidravlike...

Kaj pa tlak v gumah, na katero stopnjo imas nastavljene zadnje vzmeti,...samo ugibam...kdo ti servisira skuter...

trese se cel skuter, tko da to po moje nima nobene veze z hidravliko in gumami, ali z nastavitvami zadnje vzmeti, drugače pa imam nastavljeno na 2 stopnjo, zaradi vožnje v dvoje, sevisiram ga pa v Kranju, pri Vombergerju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot pravim, samo ugibam...samo, če je problem odspredaj, se lahko prenaša na cel motor...odzadaj ne vidim kakega vzroka za tresenje (razen prazne gume). Jest bi se zapeljal direkt v Kranj k Davorju in ga prosil, da ga zapelje...če bi me odpiku, pa k Langusu, katerega priporoča severnimedved...

Popravljeno . Popravil mataur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

zanima ne, če ima kdo probleme z za ugašanjem MP3 400LT med vožnjo?

Namreč, meni se včasih zgodi, da kadar spustim gas (plin) mi skuter enostavno pri niskih obratih ugahne in to ravno v ovinku. Kar je zelo nerodno, bil sem že na servisu in so samo malo dvignili "štant gas" tako da sedaj skuter dela na 1200 obratih v mirovanju, po moje je to malo preveč, pa vendar navkljub temu, skuter še vedno ugaša v ovinku kadar spustim gas. To se zgodi nekajkrat na mesec in je res moteče. Če kdo ve kako naj bi se odpravila ta neušečnost, naj mi prosim sporoči.

LP aleŠ

Zdravo!

Jaz imam MP3 ja zdaj drugo leto in se mi je to isto zgodilo letos poleti, točno 3x. V zelo vročih dneh, julija in avgusta. Me je skoraj kap ko sem videl da je ugasnil!

Sem že mislil na servis, pa se potem ni več ponovilo, zdaj npr. se vozim vsak dan v službo in nimam nobenih problemov.

Kaj je bil vzrok (žmigavec, kaj drugega?) mi pa ni jasno, niti se ne spomnim teh okoliščin.

Me pa blazno nervira ker mi termometer konstantno kaže 4 stopinje več kot je zunanja temperatura. Preverjeno z avtom, drugim motorjem, vedno isto...

Na servisu se jim ne da s tem ubadati, me prepričujejo da je ok itd...

Še kdo to opaža?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lp

meni mi je tudi treslo pri 3.000 obratih in me je ful motlo in to mi je treslo pod mašino. Prvo sem mislil da trese spredaj in potem sem ugotovil da trese mašina. Sem vprašal na servisu zakaj to dela in so rekli da je to normalno. Ba je da to trese sklopka, ko menja. Potem pa sem menjal varjator od malossia in mi ne trese več, oziroma sako tolko.

trese se cel skuter, tko da to po moje nima nobene veze z hidravliko in gumami, ali z nastavitvami zadnje vzmeti, drugače pa imam nastavljeno na 2 stopnjo, zaradi vožnje v dvoje, sevisiram ga pa v Kranju, pri Vombergerju
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Jaz pa z njim nisem bil niti malo zadovoljen,sem mu govoril ,da mi trese balanco in da je treba scentrirat kolesi ;pa me ni šmirglov.Za prvi servis na 1000 km me je odrl kar pošteno.Dober mehanik je LANGUS Iz ljubnega ,mi je zrihtov kolesa in tudi vse ostalo je zelo O.K.

Prav danes sem testiral NOV Variomat( POLINI) ,katerega je zamenjal.Nisem mogel verjeti; v Korenjsko sedlo mi je šel 85 km/uro v 18% klanc -prej samo 60 km/ uro.

Pozdravljen severnimedved

zanima me ko si zamenjal variomat ali kaj bol cuka motor in ali kaj več porabi in kolikšna je poraba pri tebi?

lep pozdrav

Mk Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa za enkrat nimam nobenih problemov...gre kot urca za enkrat , morem hitro potrkat po trdem da me ne bo zdaj kaj zafrkaval hahah...drugače me pa zanima kako so pospeški in poraba sedaj ko si menjal varjator...

l.p

Elvis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem opazil, da skuter ne ugasne kr tko na lepem, ampak ga nekaj zaduši ko spustim gas do konca nazaj in ko hočem potem spet gas dodati, da bi speljal naprej. Po moje ne more bit kej tko hudo, če mogoče kdo ve kaj bi lahko bili, bi prosil, če mi lahko sporoči.

Hvala

LP hoyla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem opazil, da skuter ne ugasne kr tko na lepem, ampak ga nekaj zaduši ko spustim gas do konca nazaj in ko hočem potem spet gas dodati, da bi speljal naprej. Po moje ne more bit kej tko hudo, če mogoče kdo ve kaj bi lahko bili, bi prosil, če mi lahko sporoči.

Hvala

LP hoyla

rešitev je čiščenje lopute zraka, kar temeljito jo je potrebno očistiti najbolje z kakšnim sprejem za čiščenje uplinjača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rešitev je čiščenje lopute zraka, kar temeljito jo je potrebno očistiti najbolje z kakšnim sprejem za čiščenje uplinjača.

hvala za nasvet, bom upoštevu in probu še to.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvet, bom upoštevu in probu še to.

LP

rešitev je čiščenje lopute zraka, kar temeljito jo je potrebno očistiti najbolje z kakšnim sprejem za čiščenje uplinjača.

:oops: :hmm::? kako pa zgleda loputa zraka? :oops: :? :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

pa ima moj MP3 nov jermen in zdele lahko spet narefim 17000 km ;-).

pa ima moj MP3 nov jermen in zdele lahko spet naredim 17000 km ;-).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!