Skoči na vsebino

naši politiki, obstoječa garda


ELO

Priporočene objave

zdajle mi je prišla na pamet ena globoka primerjalna misel...

kadar sem pijan od alkohola mislim da znam peti, dobro peti. in pojem, čeprav ne znam in je to za ostalo moteče...

podobno zgleda da je z našimi politiki...

od oblasti pijani mislijo da znajo voditi državo. in jo vodijo, čeprav ne znajo in je nam to ne samo moteče, temveč tudi v škodo...

eh, jebiga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem čistokrvni Štajerec. Še več, sem Prlek, ki veljamo od nekdaj za de luxe model severovzhodnih plemen. :grim

"Sam menim, da je odziv na Kanglerjeve domislice praktični preizkus inteligentnosti volilcev iz severovzhodne Slovenije. Zaradi mene lahko Duplek postane Štajerski Richmond, Kangler pa Lee. No, ne vem, ali Robert Edward ali Bruce. Pravzaprav vseeno. Vendar naj se ne čudijo potem, če je v Ljubljani vse več “političnih azilantov s secesijskega vzhoda države”." Vlado Miheljak o antimočvirskem refleksu, Dnevnik, 19.10.2011

nekaj o Kanglizmih in Prlekih ! :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno ZA!

Tole je absolutno za podpret.

Politike dejansko lahko odpustimo volivci.

ODLIČNA IDEJA :

Predlagam, da se na naslednjih volitvah uvede novo polje s tekstom:

"Ne podpiram nobenega izmed zgoraj navedenih kandidatov na volilni listi."

V kolikor bi 50% volilcev obkrožilo omenjeno polje, se volitve ponovijo, nihče od kandidatov na tej listi, pa ne bi smel kandidirati naslednja štiri leta...

Če ti je do Slovenije!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno ZA!

Tole je absolutno za podpret.

Politike dejansko lahko odpustimo volivci.

ODLIČNA IDEJA :

Predlagam, da se na naslednjih volitvah uvede novo polje s tekstom:

"Ne podpiram nobenega izmed zgoraj navedenih kandidatov na volilni listi."

V kolikor bi 50% volilcev obkrožilo omenjeno polje, se volitve ponovijo, nihče od kandidatov na tej listi, pa ne bi smel kandidirati naslednja štiri leta...

Če ti je do Slovenije!

mi je všeč in mi ni ..no zakaj mi je všeč je jasno..ni mi pa všeč , ker bi čez pol leta po 15 volitvah ( pač strošek volitev ni zanemarljiv ) bankrotirali za ene 30 let ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je všeč in mi ni ..no zakaj mi je všeč je jasno..ni mi pa všeč , ker bi čez pol leta po 15 volitvah ( pač strošek volitev ni zanemarljiv ) bankrotirali za ene 30 let ...

bomo še malo preoredili zadevo ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo še malo preoredili zadevo ... :OK:

po dvojih neuspelih volitvah tehnično - gospodarska vlada ... z mandatom 15 let ... pa naslednja politična vlada z mandatom pol leta...potem pa spet prva 15 let... to bi mogoče državni proračun še prenesel....tiste pol leta mislim...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po dvojih neuspelih volitvah tehnično - gospodarska vlada ... z mandatom 15 let ... pa naslednja politična vlada z mandatom pol leta...potem pa spet prva 15 let... to bi mogoče državni proračun še prenesel....tiste pol leta mislim...

Najboljše bi nam bilo brez vlade. Zakone bi prepisali od severnih sosedov in dodali nekaj novosti. Sodnikom odvzeli trajni mandat. Pravniki, ki zastopajo kriminalce, ki so obsojeni naj bi dobili enako kazen kot njihov klient, pa bi se kaj hitro prečistilo Slovenijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Virant pa ni od muh ... program je veliiiko bolje dodelan kot Jankovićev.

Kot bi primerjali doktorsko disertacijo s čitanko v 3. razredu OŠ.

lepota in oblika ni vse, tudi vsebina je tako kot pri dizertacijah, povzetek nečesa :P tisti, ki je Še v OŠ se trudi in pokaže rezultate, ker pač ne zna lepo oblikovat stavkov, un doktor pa sam čaka da mu bo kaka dobra služba na glavo padla.... ker on pač zna lepo pisat in je to kar je :D

glavni na koncu je pa rezultat, ki bo ocenil ta dva izdelka.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepota in oblika ni vse, tudi vsebina je tako kot pri dizertacijah, povzetek nečesa :P tisti, ki je Še v OŠ se trudi in pokaže rezultate, ker pač ne zna lepo oblikovat stavkov, un doktor pa sam čaka da mu bo kaka dobra služba na glavo padla.... ker on pač zna lepo pisat in je to kar je :D

glavni na koncu je pa rezultat, ki bo ocenil ta dva izdelka.......

Poslal sem jim predlog za iztrebljenje plačilne nediscipline. Bom videl, če mi bodo sploh odgovorili. Verjetno ne bodo - zato mislim, da imaŠ prav. Vse skupaj je prevolilno leporečje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Virant pa ni od muh ... program je veliiiko bolje dodelan kot Jankovićev.

Kot bi primerjali doktorsko disertacijo s čitanko v 3. razredu OŠ.

joj, sem pregledal virantov program... floskule... npr. pri zemljiŠki knjigi in katastru. buri buri obljube... obstoječa ureditev je boljŠa! tako za navadnega državljana kot za strokovnjake

tudi ostale obljube so bolj tko tko... znajo biti drage. tako za posameznika kot tudi za državo. njihova koristnost pa je vpraŠljiva...

z eno debirokratizacijo se je virant mnda že ukvarjal. od takrat imajo določeni obrazci namesto 4 kar 8 strani...

in za eno prodajo nepremičnine je potrebno obvestiti trilijon ljudi ter pridobiti najmanj Še soglasje vratarja luke koper.

pa nagrade za ministre? prosim vas... kot da enormna plača, dodeljena čreda svetovalcev in neodgovarjanje za svoja dejanja ni zadosti velika nagrada?

vglavnem, njegov program je tipično politikantski. neumnosti zapisane v jeziku, ki ga ljudstvo ne razume, prav tako ne posledic, pa se jim posledično zdi noro obetajoče.

jaz osebno bi virantu predlagal sledeče:

ker vsi zase menijo, da so sposobni, nadpovprečno sposobni, bi bilo za pričakovati, da po končanju njihove politične kariere službe kar kličejo po tovrstnih ljudeh.

zaradi tega bi bilo potrebno spremeniti ustavo in zakone tako, da poslanci po izteku mandata ne prejemajo več nadomestil, če pa že, pa naj bo to v viŠini minimalne plače...

nesposobnežev in delomrznežev, ki si po izteku mandata ne uspejo najti službe pač ne želimo gledati v parlametu, a ne?

kaj menite, kdo izmed pralamentarcev si bi upal sam sebi spisati tovrsten protokol?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

virant obljublja umik države iz lastništva vseh gospodarskih družb, v katerih je delni, večinski ali 100-odstotni lastnik.

umik je v bistvu druga beseda za prodajo teh družb.

glede na to, da je domačih kupcev bolj malo ali pa jih sploh ni menim, da ni dobro, da se prodamo tujcem. v tem primeru se bo dobiček selil v tujino, slovenija pa se bo še bolj pogreznila v brezno hlapčevstva.

modro bi bilo, da država postane dober gospodar in lastnik ter s svojim delovanjem ohranja delovanje čim več gospodarskih družb, jih delno kontrolira,...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra se mi zdi ideja o investicijski banki. Pa spucat tole staro kokoš od NLB ... prevetrit kadre ... naj banka začne končno delat za ljudi in firme, ki jo posredno dokapitaliziravajo ...

Virantov ekstremni neoliberalizem je za kozlat, isti Janševemu programu ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

virant obljublja umik države iz lastništva vseh gospodarskih družb, v katerih je delni, večinski ali 100-odstotni lastnik.

umik je v bistvu druga beseda za prodajo teh družb.

glede na to, da je domačih kupcev bolj malo ali pa jih sploh ni menim, da ni dobro, da se prodamo tujcem. v tem primeru se bo dobiček selil v tujino, slovenija pa se bo še bolj pogreznila v brezno hlapčevstva.

modro bi bilo, da država postane dober gospodar in lastnik ter s svojim delovanjem ohranja delovanje čim več gospodarskih družb, jih delno kontrolira,...

Hja stari, odnekod bodo dobil keš pa če svojo mamo prodajo. Plače so slabe ...je treba nekak dobit doklade za sirotinjo!! :BUA:

Ampak sej če pogledaš Evropo je isti šmorn. Zdej so grkom ki mimogrede živijo precej bolje od nas odpisali pol dolgov in evropske banke bodo spet veselo najemale kredite v svetovni banki ki evre tiska kt sekretpapir. Kdo jim je odpustil 50% dolgov?? MI.. mogoče, jaz in ti??

Banke v smislu svetovnih povezav bi moral ukint, oziroma obglavit ker sistem kreditiranja deluje samo pod pogojem gospodarske rasti česar pa je očitno za nekaj časa konec. Sicer pa je zadolževanje čista izguba premoženja (sploh ko se pol in več milorečeno pokrade). In komu vrle banke dajejo kredo?? Lopovom ki jim biznis in gospodarska rast dol visi da je joj. Denar na Bahame to je zgodba o uspehu!! Prašte Jankoviče he he!

Je pa zanimivo da tisti ki imajo keš z njim ne operirajo (prevelik riziko). Lepo vzamejo kredo , investicijo dobro zavarujejo in potem imaš kvadrat slabe gradnje za dva jurčka in več. Zoki bi stadion loh sam z otroci sfinaciru, ampak ne.. keš morjo dat delavci. Če se gre projekte naj jih financira sam in potem na koncu izkupiček ali lastništvo obdrži. Neeeee..to se ne splača...svoje cekine morš met na varnem pa pufe jemat k itak vse podražijo za 20-30%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič sem spremljal soočenje na tv.

glede na tu napisano opevanje viranta sem bil še posebej pozoren nanj, viranta.

razočaranje na celi črti. ta kot da ne bi vedel kaj govori...

umik države iz podjetij, razprodaja vsega...

pa človek, država ima v lasti ali solasti vso energetiko, vse ostale za ljudstvo vsakodnevno potrebne servise,...

to so zadeve, za katere je nujno, da ostanejo v naši (država=državljani) lasti, pa da država poskrbi za neko regulacijo, uspešno krmarjenje, sploh v tem občutljivem in pogoltnem obdobju turbokapitalizma, ne pa da se vse to na pladnju ponudi kapitalistom, še najvrjetneje tujim...

virant nas očitno s totalno razprodajo misli popeljati v hlapčevstvo, klečeplazništvo, propad... verjamem, da si bo priskrbel dovolj velike provizije, da njega in njegove bližnje njegova dejanja ne bodo prizadela.

kera beda, tile naši črvi politikantski...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na čaj sem povabil Jankovića (tematika: dekriminalizacija drog po vzoru CH in Portugalske) .. bomo videli, če pride. Natančno poročilo sledi ...

:kva1::kva2::kva1::kva2::kva1:

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so zadeve, za katere je nujno, da ostanejo v naši (država=državljani) lasti, pa da država poskrbi za neko regulacijo, uspešno krmarjenje, sploh v tem občutljivem in pogoltnem obdobju turbokapitalizma, ne pa da se vse to na pladnju ponudi kapitalistom, še najvrjetneje tujim...

Tule se 100% strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci si države ne zaslužimo glede na to kako jo vodimo, zato mi je čisto vseeno kdo bo zmagal na volitvah, saj gre od vlade do vlade samo še navzdol. Očitno nam gre dobro samo takrat ko smo potlačeni od drugih (Avstro-Ogrska, SHS, Yugoslavija). Nekaj let nazaj smo krivili za draga stanovanja gradbenike, takrat se je po forumih govorilo da je treba vse gradbenike uničiti, da bo potem počil nek ''balonček'' in stanovanja bodo na pol zastonj. No danes gradbenih podjetij ni več cene stanovanj pa so ostale enake. Po TV smo lahko gledal delavce kako so ostali brez plač in služb. Vsa kaže na to da smo se spravili na napačne, da se bo kaj spremenilo moramo uničiti naše politike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor pokriva moje mnenje, da je vsakršna udeležba na volitvah popoln nesmisel.

tipično hlapčevsko razmišljanje...

sram te bodi!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po TV smo lahko gledal delavce kako so ostali brez plač in služb. Vsa kaže na to da smo se spravili na napačne, da se bo kaj spremenilo moramo uničiti naše politike!

A niso trenutno dežurni krivec banke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipično hlapčevsko razmišljanje...

sram te bodi!

Nekaj takega lahko napiše samo nekdo, ki se ne sramuje svojega kurjega pogleda na Butale.

Sploh ne vem, kaj se vtikaš v mene.

Pojdi nazaj na gnoj brskat za glistami.

:evilgrin:

Mene zanima, če bomo kdaj dobili politike, ki bi naredili PRAVNO državo . . . :?

Bomo - gotovo. Strokovnjaki pa trdijo, da bo to še malce trajalo.

Približno 200 - 250 let.

:yes:

Politikom je važn samo to da dobijo še en mandat v lepih pisarnah, z lepimi plačami. Če si politik bi moral to delat zastonj. :P

Točno - samo, da se tudi eden sam .. no, morda bi se Janković - ne strinja z zaključno trditvijo.

Politiki so politiki in skrbi jih le za lastno rit. Najbolj bebavi Butalci so pa prepričani, da temu ni tako

in trdijo, da je državljanska dolžnost (!!) hoditi na volišča in delati križce pri imenih političnih barabinov.

:kava::alko::beer2: :beer1: :alko::010:music1::drunk: :drunk: :alko:

:drunk::kava::music1::beer2::drunk::alko: :beer1: :010

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!