Skoči na vsebino

naši politiki, obstoječa garda


ELO

Priporočene objave

Nekaj takega lahko napiše samo nekdo, ki se ne sramuje svojega kurjega pogleda na Butale.

Sploh ne vem, kaj se vtikaš v mene.

Pojdi nazaj na gnoj brskat za glistami.

:evilgrin:

mah, s svojim pisanjem in izbiro besed si marsikaj pojasnil. če ne drugega to, na kateri nivo sodiš... žal, na tako primitiven nivo se jaz tu ne mislim spuščati.

sicer pa, motiš se, tvoje splošno mišljenje o demokraciji je napačno!

1772.gif

srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, s svojim pisanjem in izbiro besed si marsikaj pojasnil. če ne drugega to, na kateri nivo sodiš... žal, na tako primitiven nivo se jaz tu ne mislim spuščati.

sicer pa, motiš se, tvoje splošno mišljenje o demokraciji je napačno!

1772.gif

srečno!

Pa dregnu si ga v živc!! Drugač pa mislim da ima kar prav. Žalostno ampak takle mamo!! :cry: Res ne vem od kod tebi žarek upanja ko pa smo obdani s toliko nesnage :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj sem v eni izmed objav zapisal da bom volil za najmanj slabo alternativo izmed vseh ponujenih...

vem da bom volil za nekoga, ki bo tako ali drugače kradel iz proračunske malhe.

toda skušal bom izbrati tistega, ki bo to delal najmanj boleče zame in za mojo prihodnost...

žalostno, ampak tako pač je...

če se ne bom udeležil volitev do pomeni da sem sprijaznjen z usodo. hell yeah, tako enostavno se pa ne dam!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole

bo za Božič, če bo vse po sreči!

:yes:

__________________________

@ Elo,

Sedaj pač veš, da znam takim kot si ti zadeve razložiti na način, da RAZUMEJO.

To pa zato, ker drugega ne dojemajo in mislijo, da je samo njim dovoljeno podyebahvanje.

Toliko o nivojih.

:evilgrin:

Dokler boš pisal normalne zadeve, lahko tudi od mene pričakuješ normalne komentarje.

Yebhat se pa ne pustim - ne tebi, ne komu drugemu!

Razumeš?

Upam!

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kje ti tu vidiš t.i. podjebavanje z moje strani. mogoče zate tu velja tisti pregovor, da mačka zacvili, ko ji stopiš na rep...

in ne, meni nisi nič razložil, razen v moji predhodni objavi zapisanega seveda...

sicer pa, briga mene komu se ti prepuščaš in na kakšen način...

mene boli to, da moramo nekateri trpeti zaradi zmotnega in nerelanega dojemanja drugih.

1772.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brojedan,

pogledal sem si tvoj profil in prebral tvoje odmevnejše teme...

oprosti, da sem se spuščal v dialog s teboj. res nisva na isti valovni dolžini, saj nisi ravno povprečen človek, si nekaj posebnega...

no ja, kakorkoli že, srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tebi - ELO ..tudi tebi srečno!

Še bolj kot meni!

:friend1:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej, če bi bil jaz starejši, modrejši in višji znanstveni svetnik tako kot recimo ti, potem zagotovo ne bi tratil časa v političnih frustracijah in ostalih tvojih avtorskih temah na motorističnem forumu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej, če bi bil jaz starejši, modrejši in višji znanstveni svetnik tako kot recimo ti, potem zagotovo ne bi tratil časa v političnih frustracijah in ostalih tvojih avtorskih temah na motorističnem forumu...

Verjamem - ljudje smo različni, veš!

To je tista lepša in zanimiva stran Planeta Opic.

Eni bi to tako, drugi drugače - edini smo si le v tem, da hudo radi drug drugemu

svetujemo kaj bi in kaj ne bi, če bi bili na tvojem, njegovem ali kakem drugem mestu ..

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič sem spremljal soočenje na tv.

glede na tu napisano opevanje viranta sem bil še posebej pozoren nanj, viranta.

razočaranje na celi črti. ta kot da ne bi vedel kaj govori...

umik države iz podjetij, razprodaja vsega...

pa človek, država ima v lasti ali solasti vso energetiko, vse ostale za ljudstvo vsakodnevno potrebne servise,...

to so zadeve, za katere je nujno, da ostanejo v naši (država=državljani) lasti, pa da država poskrbi za neko regulacijo, uspešno krmarjenje, sploh v tem občutljivem in pogoltnem obdobju turbokapitalizma, ne pa da se vse to na pladnju ponudi kapitalistom, še najvrjetneje tujim...

virant nas očitno s totalno razprodajo misli popeljati v hlapčevstvo, klečeplazništvo, propad... verjamem, da si bo priskrbel dovolj velike provizije, da njega in njegove bližnje njegova dejanja ne bodo prizadela.

kera beda, tile naši črvi politikantski...

Kaj če ti povem da Viranta 100% podpira Opus Dei ti bo kaj bolj jasno zakaj se tako zavzema za takojšnjo razprodajo vsega??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če ti povem da Viranta 100% podpira Opus Dei ti bo kaj bolj jasno zakaj se tako zavzema za takojšnjo razprodajo vsega??

Če je to res, potem je pa tipo za na gauge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj sem v eni izmed objav zapisal da bom volil za najmanj slabo alternativo izmed vseh ponujenih...

...

če se ne bom udeležil volitev do pomeni da sem sprijaznjen z usodo. hell yeah, tako enostavno se pa ne dam!!!

Elo, je tako! Navijanje za neudeležbo je tudi strategija tistih, ki imajo fanatične privržence, torej v prvi vrsti JJ in ZJ in seveda njihovih prisklednikov.

Svoje fanatike imajo zagotovljene, poskrbeti je treba še, da se neodločeni slučajno ne odločijo za nasprotnika.

Dokaj usklajeno s pregovornim slovenskim značajem. Kakšni marginalci, ki bi se prebili čez volilni prag jim znajo štrene mešati.

Ja, z glasom nekomu manjšemu in najmanj škodljivemu postavljam konkurenco in nadzor tistim najbolj škodljivim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji je odločilnih 200 tisoč glasov ! tako je bilo rečeno ob zadnjih volitvah 2004 ko so se "aktivirali" in je JaJcpok dobil več glasov kot na volitvah 2000 a je vseeno izgubil !

v potrditev I30 da je potrebno oddati glas ! da pa imajo vsi svoje zveste "navijače" pa je itak jasno ! prestopni rok se počasi zaključuje ! in naj mi še kdo reče da fuzbal in politika nista na isti valovni dolžini ! enega selektorja že imamo ki bo najprej obračunal z ameri, obračun pri OK Stožicah ! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se ne strinjam z neudeležbo na volitvah..treba je it na volišče , vzeti glasovnico , jo z debelim flumastrom prečrtati in zraven dopisati - zaradi nestrinjanja s politiki je ta glasovnica neveljavna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem ne narediš nič, kvečjemu sebi za dva mikrograma naboostaš ego ...

Tako je!! Boljš če vzameš tesarol pa bibru na čelo napišeš. Kolkor se men zdi je to huj kt Jumbo plakat!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se ne strinjam z neudeležbo na volitvah..treba je it na volišče , vzeti glasovnico , jo z debelim flumastrom prečrtati in zraven dopisati - zaradi nestrinjanja s politiki je ta glasovnica neveljavna...

nič ne narediš, samo nas v volilni komisiji razveseliš da se malo nasmejemo. razen 8 oseb na volišču je noben več ne vidi in pristane med ostalimi neveljavnimi. no potrudi se bit vsaj originalen, mi smo se par let smejali ko je nekdo vedno vse prečrtal in glasoval za boba marleya. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... , mi smo se par let smejali ko je nekdo vedno vse prečrtal in glasoval za boba marleya. :grim

A za Cicciolino pa ni noben glasoval?

No, perverzni član volilne komisije, daj tu obrazloži v katero kvoto se štejejo neveljavni glasovi. Naredi primer 100 glasov, toliko takih, toliko onakih in procente na koncu. Se mi zdi da nam ni vsem vse okoli tega jasno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za Cicciolino pa ni noben glasoval?

No, perverzni član volilne komisije, daj tu obrazloži v katero kvoto se štejejo neveljavni glasovi. Naredi primer 100 glasov, toliko takih, toliko onakih in procente na koncu. Se mi zdi da nam ni vsem vse okoli tega jasno.

LP

Po sedanji zakonodaji neveljavne glasovnice ne štejejo. Kar pomeni, da se jih pri končnem računanju procenotv ne upošteva.

Pred spremembo volilne zakonodaje (se mi zdi da je bila v času Janševe vlade) pa so se v skupni rezultat štele tudi neveljavne glasovnice kot posebna kategorija.

Kar je v osnovi pomenilo, da če si po prejšnji zakonodaji oddal neveljavno glasovnico si teoretično vsem nastopajočim odvzel del odstotkov. Po sedanji pa z neveljavno glasovnico svoj glas razdeliš med vse "nastopajoče".

Med tem ko je takrat večina populacije nasedala političnim floskulam kako bo nov volilni sistem fajni in oh in sploh pa se ob to ni skorajda nihče obregnil. Seveda je sprememba šla na roko čisto vsem strankam, odvzela pa možnost državljanom izraziti direktno nestrinjanje s celotnim političnim spektrom.

Primer:

100 Glasov

stranka A-10 glasov

stranka B-40 glasov

neveljavnih N-50glasov

Rezultat po "starem": A-10%, B-40%, N-50%

Rezultat po "novem": A-20%, B-80%, N-se ne upošteva

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ne narediš, samo nas v volilni komisiji razveseliš da se malo nasmejemo. razen 8 oseb na volišču je noben več ne vidi in pristane med ostalimi neveljavnimi. no potrudi se bit vsaj originalen, mi smo se par let smejali ko je nekdo vedno vse prečrtal in glasoval za boba marleya. :grim

če bi se jim zgodilo več kot polovica neveljavnih glasovnic je to hudoooo velik delež volilnega telesa...pa se te štele ali pač ne ... vpisano pa je število volilcev , ki so volili , kajne ? in tisti veleumi , ki preračunavajo volilno strategijo in strankine rezultate bi to celo mogoče hitro opazili...

me zanima s kakšnim veseljem po zmagi bi se zmagovalna stranka lotila vladanja , ko bi seveda vedeli , da imajo v parlamentu večino , dejansko pa bi jih bilo vseskozi strah , da se jim zgodi večinski referendum , ki bi jih lahko vsak trenutek vrgel z oblasti - kajti "neveljavni " bi bili v absolutni večini ...

ni vse tako kot slikaš ti pervy .. mogoče je vam v volilni komisiji smešno .. a nekateri vemo , da se da goljufati tudi pri tem sistemu ... če tega ne veš potem si seveda ti tisti , ki ga lahko prinesejo okoli..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma, predlagam odstrel stare garde, v opomin novi, ki prihaja!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30 & thumper: KeC je razložil matematiko, neveljavne ne štejejo. kako se da goljufat pri tem sistemu ne vem pa ga dobro poznam. če veš ti mi prosim razloži. neveljavnih ali praznih lističev ne moreš izpolnit v komisiji ker se vse stranke potrudijo da imajo v komisiji enega svojega člana + na pomembnih voliščih so prisotni tudi poverjeniki strank (zastopniki), ki jih stranke pošljejo da nadzirajo glasovanje in štetje. torej to gre če se teoretično vse stranke dogovorijo kako bodo goljufale kar je v praksi nemogoče.

za obstoječe "stare" stranke je po večini celo vredu, da je volilna udeležba čim manjša ker ima vsaka stranka svoje fanatične privržence, ki bodo vedno volili eno stranko brez da se trudiš dobit njihov glas. manj kot je nekih "padalcev" več šteje glas tvojih privržencev in manj možnosti je za presenečenja z novimi strankami. tak je recimo Jelinčič, oni ima svoje standardne glasove vedno, manjša kot je udeležba - večji je procent. enako Janša z svojimi. če bo udeležba nizka je lahko siguren v njegove zveste vernike in visok %. pri veliki udeležbi pa ne dobi kaj dosti glasov zraven, % pa je dosti nižji.

Torej z neudeležbo narediš največjo uslugo strankam z najmočnejšim zvestim članstvom in bazo. To so SDS (absolutno največ fanatičnih volilcev), SNS, NSi in pogojno SLS in SD. Ostali so odvisni od razpoloženja tistih, ki včasih volijo, včasih ne.

tudi če bi bilo 99% glasovnic neveljavnih, rezultat velja in se poslanci čisto mirno posedejo po svojih (plačanih) sedežih. noben se nebi kaj dosti obremenjeval, ne politiki ki so dosegli svoj cilj (izvolitev) in ne strategi, ki dobijo plačano kampanjo in se do naslednjih volitev ukvarjajo z drugimi stvarmi. referendumi so zajebana stvar če moreš na ulico it zbirat podpise, uspejo samo tisti, ki jih predlagajo stranke z podpisi poslancev.

za bolj nazorno primerjavo kako bi se politiki sekirali če bi bili izvoljeni z 1% veljavnosti glasovnic:

To je popolnoma enako kot če greš zvečer ven in uloviš daleč najhujšo lepotico. Gre s tabo in ti pove da ti bo dala, ampak da ti bo dala samo zato ker je ful jezna na svojega fanta in da ji v principu ti sploh nisi všeč oziroma si nepomemben. Da je tvoja edina prednost da si bil ob pravem času na pravem mestu.

Zdaj pa se lahko odločiš

1. jo protestno ne nažgeš

2. lahko jo nažgeš in se sekiraš ker te ne ljubi oziroma spoštuje kot osebo

3. jo nažgeš in se že drugo jutro na kavi hvališ kolegom kaki as si in kako lepotico si podrl.

Kako se boš odločil?

Potem pa pride drug večer v gostilni (volitve čez 4 leta):

1. če je nisi nažgal težiš ženskam kako bi lahko nažgal ono dosti lepšo od njih pa je nisi hotel ker si načeln (spet ne boš dobil)

2. jokaš kolegom in ženskam kako si jo nažgal ampak se ne počutiš dobro (spet ne boš dobil)

3. vsem ženskam razložiš koga si nažgal prejšnji večer in da so lahko počaščene, da ta večer razmišljaš da bi njih (verjetno boš dobil ker si si drignil rating)

Ja, politika je en sam fuk :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!