Skoči na vsebino

tomos automatic popravilo


Jaka Pogačnik

Priporočene objave

prjatu je dobu automatika letnik 1973. stavu je v garaž približno 10 let pa se noben ni pobrigau zanj, zej sva se pa odločiva de ga bova popraula de se bova lahko mal vozila. moped prej ni biu v preveč dobrem stanju ker niti užgal ni čeprou sm vidu de bencin priteče iz pipice in sva preverla svečko in iskro da. zej me pa zanima kaj bi lahko blo kaj morva popravit, glede na to de motorja nihče ni nikoli obnovil ali popravil . svečka je črna že od prej fargazar se zdele namaka v mešanci sva ga prepucala okol elektrike pa nisva nč šarla po njej ampak ne vem al da dost močno iskro!!

prosil bi za čimprejšno pomoč!

že v naprej hvala za odgovore!!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod prvo zamenjaj bencin, s tem starim ne boš nič naredil. Nato pa zadevo sestavi nazaj (vplinjač) in poskusi vžgat. Mogoče bo potrebno očistiti še izpuh, ker so se v njem lahko nabrale saje. Tomosi so hvaležni strojčki, ki ne potrebujejo prevelikega znanja za rihtanje in so zadovoljni že z najosnovnejšo nego :grim .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je svečka mokra in da iskro pol poglej če ni magnes obrnilo ker meni je na štirki blo vse super vse delalo v nulo vžgati pa ni hteu pol sm pa ugotoviu da je biu magnet za malo obrnjen in ni dalo iskre prau cajt tak da poglej tudi to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod prvo zamenjaj bencin, s tem starim ne boš nič naredil. Nato pa zadevo sestavi nazaj (vplinjač) in poskusi vžgat. Mogoče bo potrebno očistiti še izpuh, ker so se v njem lahko nabrale saje. Tomosi so hvaležni strojčki, ki ne potrebujejo prevelikega znanja za rihtanje in so zadovoljni že z najosnovnejšo nego :grim .

LP Robert

ja to bom naredil ja samo me zanima kako auspuh spucat ker tega nisem še nikoli počeu !!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je svečka mokra in da iskro pol poglej če ni magnes obrnilo ker meni je na štirki blo vse super vse delalo v nulo vžgati pa ni hteu pol sm pa ugotoviu da je biu magnet za malo obrnjen in ni dalo iskre prau cajt tak da poglej tudi to :)

magnet je pomojem naštelan kokr se ploščice najbolj odmakneta ko je bat najbolj ven bom pa pogledou ja šeenkrat hvala obema
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V izpuh naliješ malo bencina pa prižgeš (vmes je dobro če vpihuješ zrak). Potem pa mal potolčeš, tolk da saje padejo vn.

kot je bilo rečenoi najprej zamenjaj bencin, poglej če pipica na tanku dela, očisti vplinjač, preveri če ima moped iskro, očisti izpuh,...

P.S.

Če je tisto z magnetom res maš napačno nastavljen vžig in predvžig.

Nastavi vžig ter predvžig. Kolikor se spomnim se morajo platine začet odpirat 1,5mm pred ZMT-zgornjo mrtvo točko bata (ko je bat najbolj vn), razmak med platinami pa mora biti v ZMT 0,4 mm.

Mal pobrskaj po netu-mora bit tud en opis nastavitve platin z slikicami nekje.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden greš pa razdirat magnet in platine, naredi vse ostalo. Če po vsem naštetem ne bo "zalaufal", se spravi nad nastavitev vžiga. V nasprotnem primeru si boš samo dodatno delo nakopal na glavo :headbang:

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zele sm nastavu platine in je užgal frgazar je spucan.ampak je pa svečka stara in nekej ne dela več sej poj sm eno drugo samo ni lih dobra ker nima toplote vrednosti. zej me pa zanima kera svečka je najboljša za ta tip motorja??

hvala za odgovore!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je svečka črne barve dobi preveč bencina. Če je to najprej poglej kako je z zavgom (da se res izklopi), spucaj filter, poglej kakšna diza je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja z zaugom je tko de ga nima samo de se ročka zaskoč nek

samo fargazarja se pa ne de nč štelat kokr sm jest vidu diza je spucana že eneparkat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tista ročka je zavg. Ko je topu ga pač potisneš dol-da se ˝odskoči˝. Kar se dize tiče nisem mislu na pucanje le te. Možno je, da je prevelika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zdej mi je stric povedov k se full spozna na mopede de je treba en šrauf u fargazarju mal obrnt samo zej je pa problem de nevem ke ja ta šrauf al je tm k se tist za gas zašraufa al ket *?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je mislu šravf za nastavitev mešanice zrak/bencin-ta ma vpliv samo na nizkih obratih in ne tok, da bi ti moped crknu. (sam kolker se spomnim imajo mopedi ta vijak redko-sem pa že mal pozabu...)

še enkrat! : -poglej svečko če je črna (potem maš preveč bencina), nadalje poglej če se izkloplja zavg, spucaj (z notranje strani prepihaj) zračni filter na koncu pa še poglej če ni prevelika diza v fergu, pa če si pravilno sestavu ferg po pucanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je mislu šravf za nastavitev mešanice zrak/bencin-ta ma vpliv samo na nizkih obratih in ne tok, da bi ti moped crknu. (sam kolker se spomnim imajo mopedi ta vijak redko-sem pa že mal pozabu.. .)

še enkrat! : -poglej svečko če je črna (potem maš preveč bencina), nadalje poglej če se izkloplja zavg, spucaj (z notranje strani prepihaj) zračni filter na koncu pa še poglej če ni prevelika diza v fergu, pa če si pravilno sestavu ferg po pucanju.

ja za mešanco ja sej važn je de dela pa de k je topu užge ampak k fergu nobena ceuka al pa zajla ne pele od zauga. samo diza je pa original tko de mislm de nebi smela delat problemou?! svečka je črna ja pa iz auspuha bencin pomojem teče oz. ena črna tekočina.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje nimaš izklopjenega zavga.

Poglej mal po netu kako so fergi zgrajeni, ga še nekrat razdri, pa poglej če vse prov dela.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno ja-verjetno ti je šou semering in vleče olje iz menjalnika v izgorevalni prostor

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje morš dat bloke narazn (se pravi vse komplet razstavit). Nisem pa 100%, ni sem tega nikol delal na avtomatiku. Najbolš da vprašaš še na kakem moped forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala za odgovore jutri al pa pojutrišnem pa spet kkšn nou uprašane k grem ke ga popravlat pa bomo vidl situacijo!!! :lol:

ka je pol jaka a zga zrihtu ???

:lol:

Popravljeno . Popravil Sirni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ka je pol jaka a zga zrihtu ???

:lol:

ja zdele je situacija taka de sm mašino pelou h nahtigalju v kranj tko de zej dobr laufa!! kolesa so gor samo še šponarje je treba dat gor pa bremse za zajlo a ma kdo kkšno sliko od avtomatika k je tist za noge gor dat k neznam tko de bi prosu za info. hvala za odgovore!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!