Skoči na vsebino

Nakup Avtomobila


durhmarsh

Priporočene objave

motor cdti 2.2 je hondin izdelek , in lahko rečem da je motor zakon je izredno(nima dizel zvoka) tih in se vozi skoraj kot bencinc , pred konkurenti ima prednost da nima nobenih znanih hib .

+ ima verigo ne jermena

+ nima pdf filtra

to pomeni da je vzdrževanje cenejše od konkurence .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa paziti pri nakupu? so kake take skrite napake itd.?

ker pregovorno naj bi ble honde kvalitetno narejene...vsaj tako sem slišal....

je honda prodajen avto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gizmo ti je lepo napisal, tu lahko debatiramo celo večnost, pa ne bomo najdli avta za tebe, najdu ga boš sam. Kater avto te bo dobro služu itak ne more noben vedet,lahk bo katrca dlje zdržala brez okvar kot audi.....Vsak avto potrebuje nego, eni malo več eni malo manj, odvisno je tud velik od vožnje.

prodajn avto je vsak ,ki je lepo ohranjen in cenovno ugoden.

zberi si avto na avto netu, pol mal poglej teste, mal pobrskaš okoli ,da vidiš kakšne izkušnje imajo lastniki....itd.

Ko se boš odločil za nakup, reskiraj 20-40€ z prodajalcem peljita avto na servis, kjer ga bodo pregledali in ti povedali v kakšnem je stanju. Boljš vržt 40€ stran ,kot pa imet popravila 1500€, kar je pri novejših avtih lahko hitro.

Honda je za moje pojme super avto, le dele ima predrage.

če te pa zamika touran 08 letnik sem pa tu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje da bo kr tako da bom šeu u LJ pogledat u 1A pa avto cesar ki imajo veliko avtomobilov...se bom usedel v nekaj avtomobilov da vidim kako se sedi itd. najprej pa v te avtomobile ki ste jih vi omenili...

kupil ga pa sigurno nebom od tistga ki jih uvaža vendar slovenski avto...zato iščem že malo prej kajti teško dobiš dobr avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej povej en tehtn razlog zakaj nebi kupu uvožen avto ?

zato, ker je od sosedovega ludvika slišal, da imajo vsi italijanski passati za 200k km zbit števec in da so mašine zdihane do konca ter da je samo vprašanje časa kdaj bo kaj crknilo....ne ve pa, da sosedov ludvik pravi to samo zato, ker sam ne more prodat svojega passata, ki ima 80k km in ravno toliko znucano sklopko kot italijanski v 400k, ker se je ludvik vozil relacijsko (beri od zidanice do zidanice), važno da je bil kupljen v sloveniji :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

superb je super avto ampak ti noben sosed ne bo fauš ker je češki pa nisi siguren če je za tebe. francoza nočeš, korejca in italijana verjetno še manj. za hondo nisi siguren ker jo bojo sosedi zamenjevali z korejci. torej ostane nemec, ki ni opel. ker bmw in mercedes ne omenjaš predvidevam da jih nočeš ali si prekratki z €. ja pol pa itak ostane samo passat (israjli ti bo povedal kateri letniki oz modeli so tisti ki se skoz kvarijo) ali audi. pol bo audi kar prava izbira. sosedi ti bojo fauš pa ni važno kateri letnik je, domačih mehanikov pa je cel kup ker večina lastnikov itak špara na uradnih oz vredu sevisih. ponudba je ogromna ker je pol zaloge rabljenih iz Evrope itak v SLO.

veš kako je pri nas. nove audije vozijo na leasing in tisti ki imajo denar. 1-2 leti stare prekupčevalci z avti, nad 4 leta pa tisti, ki iščejo "vredu" avto pa šminko. vzdržavanje audija je poceni, razen če ga je lastnik pred tabo poceni vzdrževal.

PS: črni audiji so dražji ampak so ultimativna vaška šminka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej tudi za kakšnega volvota z D5 motorjem :) Po mojih izkušnajh so cenejši od nemcev istega letnika in podobnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj men je useen kdo je fouš al kdo ne važen da je men udobno v njemu...bi kupu mercedesa al pa bmw...320 dobiš za spodobno ceno sicer malo starejši...

sm vsak prav kaj boš to kupoval k bo pa servis boš pa joku...

zato sprašujem kako je z določenimi znamkami glede servisov ter kaj se najmanj kvari...kajti nebi rad sam šraufal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj men je useen kdo je fouš al kdo ne važen da je men udobno v njemu...bi kupu mercedesa al pa bmw...320 dobiš za spodobno ceno sicer malo starejši...

sm vsak prav kaj boš to kupoval k bo pa servis boš pa joku...

zato sprašujem kako je z določenimi znamkami glede servisov ter kaj se najmanj kvari...kajti nebi rad sam šraufal...

Popravljeno . Popravil durhmarsh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo je odvisno kakšnega mehanika imaš. jaz imam mehanika, ki mu zaupam in ki šraufa vse za enako ceno tako da me servisi za citroena, renaulta in bmw-ja pridejo pakrično enako, ker tudi v cenah rezervnih delov (neoriginal jasno) ni večjih razlik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo je odvisno kakšnega mehanika imaš. jaz imam mehanika, ki mu zaupam in ki šraufa vse za enako ceno tako da me servisi za citroena, renaulta in bmw-ja pridejo pakrično enako, ker tudi v cenah rezervnih delov (neoriginal jasno) ni večjih razlik.

ta mehanik ki šravfa vse avte mora bit pa res dober :jezen . V ivenci pri frankolovem je mehanik Jani, ki rihta samo Audi in tu pa tam folcvagna, le on lahko skače okoli mojga avta :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta mehanik ki šravfa vse avte mora bit pa res dober :jezen . V ivenci pri frankolovem je mehanik Jani, ki rihta samo Audi in tu pa tam folcvagna, le on lahko skače okoli mojga avta :yes: .

ja je dober, v osnovi sicer specializiran na audije in VW ampak pošraufa tudi drugo. sicer pa pri meni šraufanje pomeni menjavo potrošnega materiala, rihtanje klime in velik servis po potrebi oz kilometrih. imam pač očitno srečo, da pri 177.000 km (citroen xsara picasso), 120.000 km (renault twingo) in 160.000 km (bmw z3) ni bilo potrebno nikoli delat nič drugega. aja pa razbijam jih tudi ne :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kk to da ni več teh škod na internetu? se neprodajajo tako ali?

ta mi je ful lepa...čeprav novejša je še lepša sm tut cena je višja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa bmw? gledam mal te 2003letnik 3ke

Volvota (S60/V70), ki ga je nekdo ponujal, si spregledal. Pa gre za udoben in varen avto, poleg tega velja D5 mašina za enega boljših dizlov, poleg BMW-jevih. Voznikov prostor v BMW-jih 3 in 5 zna biti malce utesnjen za zelo velike voznike.

Glavno ti je že Pervy povedal.

Če zagotovo ne poznaš zgodovine rabljenega avtomobila, se ga po nakupu takoj pelje na veliki servis in kompleten check-up k preverjenemu mehaniku. šele potem boš vedel v čem se voziš, zato je ta servis (500€ +/-) dobro vračunati v ceno nakupa.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker letnik volvota? ker kolega ma volvota 2006letnik zdj nwm točn kerga je pa najmanjši mislm da...pa je dau v 2letih 2000e nanjga...od pumpe do usega sranja...itd. zdj prodaja...nevem ker motor...je pa od francozov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem januarja kupil MB C220 T cdi z 268000km,do sedaj 282000km brez problema,cena je bila 8000€ letnik 9/2003,je pa res,da je avto kupljen od znanca,znana zgodovina realni km,je pa menda marsikateri del za MB cenejši,kot za recimo RENAULT.Ker pa je bilo govora tudi o VOLVU,drži ,da je D5 eden boljših dizlov,le km mora imeti realne pa redne servise :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem nekaj dizlov, pa mi je bila Honda Accord TOP varianta, imel sem novo let 2008, ki ima že 6 brzin poraba je bila do 6.2L na 100 km, servisiral sem jo pri Seliču, servisi od 200 do 300 €, motilo me je samo, malo bolj plavajoče podvozje, nastavitev naslonjala sedeža in malo pretenak volan, drugače ima ta hondin dizel sigurno najmanj okvar , paziti pa je treba da je redno servisiran in da ima realne kilometre kajti tudi pogonsko verigo ventilov je treba menjati če ima avto veliko garaških km to pa pride okoli 900€, zjebano verigo se tudi sliši zato je dobro pred nakupom rabljene vzet kakšnega mojstra ki se spozna na honde sabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi enga MB , samo E klaso dizel CDI do 220 -270 če se le da, pa si zmagal. Minimalna poraba, poceni vzdrževanje , kot je nekdo pred mano napisal, deli cenej kot pri Renoju. Avto letnika od 97 dalje pa od 300 €. Ti ostane še kakšen jurček, "če" bi bilo kaj za porihtat, sicer pa samo maži in vozi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je že 4i fordek zaporedoma pa dela bp, je pa res da so bili 3je novi.

Zgleda te je moral en ford res razočarat, samo sej veš nije žvaka za seljaka. Bogve kaj so delali drugi vozniki pred tabo itd. Če delaš z avtom lepo, redno servisiraš, kej tut preventivno zamenjaš, mora delat! Usaj naši Fordi delajo oz. so delal, če smo pa mi tiste 4, ki ne crkujejo dobili pa sploh super :) Upajmo da bo 5i tut :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem praviš da je to zate najbolš izbira od MB http://tinyurl.com/5ud2z74 ?

kai pa poraba itd?

Si prepričan, da si dost resen, ker ga proda samo resnim kupcem.

Samo zavedaj se, da so to kljub vsemu avti višjega cenovnega razreda. Kaj hočem s tem povedat, da če nič drugega je olje dražje, gume dražje, servisna ura je precej več, ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!