Skoči na vsebino

Baotian


kibly

Priporočene objave

hvala za odgovore, zdej ga vozim do 30 km/h upam da nau posledic. a je pri tem skuterju blokada tudi v aspuhu. je pa zelo odziven od tistih 5 km/h naprej. se pravi ko bom dajal blokade ven mmorjo biti lažji valčki + trši fesdrčkui na sklopki. je treba glede valčkov in federčkov serviserju kaj omeniti, da je treba tudi to zamenjat pri odblokiranju?. hvala

ja še enkrat se bom razpisu. mislim, da je zadeva v variomatu, ker sem šel do prodajalca in mi je rekel, da kitajci kar jih je on sprobal vsi tako delajo. se pravi, ko z mesta daš gas, zelo slabo štarta, samo ko pa pride v obrate pa stvarca potegne in res tako tudi deluje.

a se da to odpravit, da bi takoj zagrabu in me potegnu iz mesta, ker je ta štart, ki ga ima zdej na križiščih samomorilski, boh ne dej da bi šu izsiljevat bi takoj tresknilo. ko pa je v obratih pa vleče ko nor. poraba je pa še zmer enormna, prevozu 40 kilometrov in skuru več kot polovico tanka.

prosim za odgovor in me malo potolažite, da se da kej uštimat. hvala

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajci imajo 100% vse dele, sicer deli bodo poceni ampak če boš kaj težkega naročal zna to biti drago. Drugače pa ebay.com pa išči kar rabiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem in berem..pa se nekako ne morem načuditi... Sam imam doma Rieju-tov skuter..ampak princip je isti..

Vsi ti motorji uporabljajo GY6 motor, ki je bil konstruiran v 80 letih, konstruiral pa ga ni nihče drug kot HONDA!!!!Več si lahko preberete tukaj: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_GY6_Engine" target="_blank">http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_GY6_Engine</a>

V vseh teh kitajskih(in drugih) pa sedaj delujejo kloni tega motorja..ki se je izkazal za dokaj neuničljivega..

Sam sem na mojega skuterja montiral 80CCM kit..zadeva je sorazmerno simpl,potrebno je samo paziti pri sestavljanju motorja - nastavitev ventilov, OT-ja..In sedaj zadeva deluje..Ni še nastavljen(potrebujem večje šobe) a vendar potegne dosti boljše kot je,in menim da na cesti ne oviram nikogar..

Vgradil sem športni izpuh(sem ga prodajal, samo sem si potem premislil),a vendar ima skuter "stock" izgled..Zvok je nekoliko globji, a vendar ne moteč (živim z oknom na dokaj prometno ulico, in SOVRAŽIM zvok nabritih 2-taktnikov-iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)Ker je skuter "diskreten"ne privablja pogledov, policija me tudi še ni ustavila..ko pa bo čas za tehničnega, pa bom verjetno vgradil omejevalec obratov (deluje na vseh motorjih-2 ali 4 taktnih)

To je nekje to.. res mi je žal da se določeni opirajo samo na "firmo"..pa da so "in" če imajo najbolj glasen, ql skuter.. jaz ga rabim za pot v SL, vsak mesec mi prihrani vsaj 20€ stroškov parkinga..

In to je nekje glavno..

LP

Marko

Koliko gre motor z 80cc kitom, premišljujem da bi tudi jaz kupil ? ter koliko porabi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo dons odpelu skuter na uradni servis, da mi ga odblokirajo, glede porabe pa so samo skomignili z rameni, da se ne da nič narest, koker pije pije. to me malo moti pri tem skuterju samo delovanje je pa nad pričakovanji.

če ma kdo kake ideje, kako zmanjšati porabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo dons odpelu skuter na uradni servis, da mi ga odblokirajo, glede porabe pa so samo skomignili z rameni, da se ne da nič narest, koker pije pije. to me malo moti pri tem skuterju samo delovanje je pa nad pričakovanji.

če ma kdo kake ideje, kako zmanjšati porabo....

dobu skuter nazaj, po števcu leti 65km/h po klancu dol mal čez 70km/h kratek klanc, po klanc gor pa okol 50km/h. sam še zmer me pa mot speljevanje, ko je mašina sgreta. enostavno ne dobi obratov oz. ni moči ko pa se zavrti vario pa potegne. kolega ma kimcota in razlika pr nemu je očitna, ker nemu takoj zagrabi iz mesta medtem ko men ne. kako to rešet prosim za kaki odgovor, bi mogu menat vario, da bi ta zadeva drgač delala. bom posnel filmček k bom mu čas pa naložu, da bote točen videl za kaj gre.

hvala za odgovore

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prvo en lep pozdrav.Sm nov na tem forumu in sm si prvič zdaj nabavu moped.Sicer ni ne vem kaj,je en bogi skuterček,ki pa je v bogem stanju.Zato pa bi rabil malo vaših nasvetov,kr vidim da ste kar ornk dohtarji za te zadeve.Prvi problem nastane pri po domače povedano -kurblveli- k naj bi bila po pričevanju lastnika kriva in ima luft,zato ne moreš fizično motorja užgat.Probov na kluč,on vergla,kar se mi zdi dober znak.Užge sicer ne,možno ker nima izpuha,al pa ker je stal eno leto,bomo vidl.Drugi problem je da ma dodatno ugrajeno eno črno škatlco,mislim da CDI enoto in pravi da mu od montaže naprej le te prazni akumulator(montirano na poblščenem servisu).Kam je prkloplena in ali jo lahko demontiram+posledice.Tretja zadeva pa je da bi rabi prvo masko in luč,ter izpuh za skuter,kompleten.Znamka je Baotian 49q-12,bolj točne podatke napišem kasneje ko prepišem iz prometne.Pozna kdo kje bi najceneje to dobil poskušam nekako iz kitajske ali VB,ma kdo motor po delih,maska pa je lahko počena,samo da so vsi deli,bi že dal popravt.Motor se bo itak čez zimo štimal,samo prvo pa ga je treba zalaufat.Hvala za pomoč in odgovore.

ne splača se ti ga popravljat, ker nov stane manj od popravila. Lepo razšraufi in prodaj kot rezervne dele, kar je še uporabnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CDI nujno potrebuješ, saj to daje iskro na svečko. Če prazni akumulator pomeni da je slabo narejen, kratka rešitev je da vežeš stikalo in ga ugašaš ko motor stoji.

Motor brez izpuha bi moral vžgati če je drugo ok. Izpuh se definitivno ne splača naročati iz tujine ker bo poštnina vsaj 50-100€ .

Če poceni prodaš skuter ga kupim jaz ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kitajci imajo 100% vse dele, sicer deli bodo poceni ampak če boš kaj težkega naročal zna to biti drago. Drugače pa ebay.com pa išči kar rabiš

Haha nič nimajo delov, če pa majo kaj pa je 3x dražje... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

zdravo,

imam problem z blokado mojega baotiana, namreč če izklopim el. blokado (rozasta žička) in se peljem mi tam nek pri 60 km/h motor zamori in ugasne. Zasliši se kot bi zacvilil jeremen.....ve kdo kaj bi to lahk blo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaribal?

Ni boatin narejen za take hitrosti. Original mora ostat, drugač gre vse po gobe. Resno ti svetujem, da se ne pelješ več kot 50 in ti bo vsaj nekaj časa zdržal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni boatin narejen za take hitrosti. Original mora ostat, drugač gre vse po gobe. Resno ti svetujem, da se ne pelješ več kot 50 in ti bo vsaj nekaj časa zdržal.

mam ga zdej že drugo leto sam bi ga rad odblokiral ker mi gre na živce ko te ustav pr 55 km/h :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav. Skuter me je že pred kakšnim mesecem začel zafrkavat tako, da mi je zjutraj za v službo vžgal in sem se normalno peljal, za nazaj pa nikakor ni hotel. Nekako je le vžgal po minimalno 5 minutnem verglanju a sedaj tudi to ne več. Mislim, da tok sploh ne pride do svečke, zanima pa me če kdo ve kaj bi lahko bil tukaj vzrok. Sumim, da je vžigalna tuljava, vendar nisem prepričan. Pomoč poznavalci prosim, ozr naj tisti ki pozna kak servis, ki se ukvarja z 4 taktnimi kitajci napiše ime servisa ter kraj kjer se nahaja.

Lp, Sebastjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Skuter me je že pred kakšnim mesecem začel zafrkavat tako, da mi je zjutraj za v službo vžgal in sem se normalno peljal, za nazaj pa nikakor ni hotel. Nekako je le vžgal po minimalno 5 minutnem verglanju a sedaj tudi to ne več. Mislim, da tok sploh ne pride do svečke, zanima pa me če kdo ve kaj bi lahko bil tukaj vzrok. Sumim, da je vžigalna tuljava, vendar nisem prepričan. Pomoč poznavalci prosim, ozr naj tisti ki pozna kak servis, ki se ukvarja z 4 taktnimi kitajci napiše ime servisa ter kraj kjer se nahaja.

Lp, Sebastjan

petovio avto popravla kitajce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav. Skuter me je že pred kakšnim mesecem začel zafrkavat tako, da mi je zjutraj za v službo vžgal in sem se normalno peljal, za nazaj pa nikakor ni hotel. Nekako je le vžgal po minimalno 5 minutnem verglanju a sedaj tudi to ne več. Mislim, da tok sploh ne pride do svečke, zanima pa me če kdo ve kaj bi lahko bil tukaj vzrok. Sumim, da je vžigalna tuljava, vendar nisem prepričan. Pomoč poznavalci prosim, ozr naj tisti ki pozna kak servis, ki se ukvarja z 4 taktnimi kitajci napiše ime servisa ter kraj kjer se nahaja.

Lp, Sebastjan

poglej če svečka da iskro

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem nov na forumu in me zanima tale motor http://www.mimovrste.com/artikel/1040035417 me pa mal skrbi kako je glede kakovosti in končne hitrosti piše tam brez blokad 75kmh sam nevem al bo to res tolk šlo al sam ene realnih 50-60??Naj raje kupim rabljen motor(yamaho,aprillio,gillero)??

Lp in HVALA za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred dobrim letom kupil novega ROKY 50 dvotaknega in sem maxsimalno zadovoljen in z njim naredil že dolge relacije ker v mes nisem imel motorja (brez kakšnegakioli problema). Ko pa sem kupil novega sem odklukal servis ga doma do podrobnosti pregledal ter nastavil, namazal, nastavil sklopko,odstranil blokado tako da brez gre normalno brez mučenja 60-65 maxsimalna pa je čez 70km/h, skratka proti presenečenju Kitajca, scooter služi svojemu namenu brez problema ali pa sem imel srečo in nastavil na dobrega in tudi čez kakšno leto ko bom menjal z novim bom po vsej verjetnost kupil enako znamko nazaj, samo model bo že do takrat novejši, saj za takšen denar dobiš le nekaj rabljenega, steranga, kaj ti pomeni znamka če pa je scooter dotrajan. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Ne gledat motorjev na mimovrste, ker se da apsolutno vec informacij dobit na drugih mestih.

2. Kakor vem so Baotian najjaci med kitajci ampak to je vseeno kitajc in raje priporocam kaksnega bolj kvalitetnega. Sam si lastim Piaggiota :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore!

me pa zanima še to kako registrirat skuterja brez blokad?? Sem ze iskal po forumu pa so samo teme iz leta 03,06 pa me zanima ce je zdaj kej drugace al oni preverjajo hitrost??

Hvalaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!