Skoči na vsebino

I feel UDBA in Slovenia


I30

Priporočene objave

En korak pred obvezno uvedbo sledilnikov v vozila:

I feel UDBA in Slovenia*

Petek, 11 November 2011 11:56 E-svet - E-družba

udba_1111.jpgMinistrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (MVZT), v katerega resor je zadnja vlada premestila področje telekomunikacij, je objavilo osnutek predloga sprememb Zakona o elektronskih komunikacijah, kakršnega se ne bi sramovali niti najbolj represivni režimi.

Po tem, ko je propadel predlog ministrstva za pravosodje, da bi s spremembo Zakona o kazenskem postopku, po katerem bi policija lahko brez odredbe preiskovalnega sodnika od mobilnih operaterjev zahtevala seznam oseb (imetnikov mobilnih telefonov), ki so se v določenem času nahajali na določenem območju, sedaj MVZT predlaga totalitaren nadzor uporabnikov interneta.

Predlog spremembe 149. člena Zakona o elektronskih komunikacijah predvideva oblikovanje nove zbirke podatkov, v kateri bi morali ponudniki internetnega dostopa hraniti "naročniško številko in druge elemente oštevilčenja, ki se uporabljajo za vzpostavitev zveze do naročnika ter dodeljene naslove internetnega protokola, ki jih je izvajalec storitev dodelil naročniku, ter datum in čas vsakokratne dodelitve". V praksi to pomeni, da bi morali ponudniki internetnega dostopa ločeno od obstoječih pravil o hrambi telekomunikacijskih prometnih podatkov hraniti podatke o naročnikih, dodeljenih IP naslovih ter času povezovanja.

A to še ni vse. Na MVZT bi radi dosegli, da bi morali operaterji te podatke hraniti ves čas trajanja naročniškega razmerja ter še dodatno leto po izstavitvi zadnjega računa za opravljene storitve. Z drugimi besedami - podatke o konkretnemu uporabniku dodeljenih IP naslovih ter času povezovanja bi moral operater hraniti še eno leto po prenehanju naročniškega razmerja.

Pa tudi to še ni vse. Za dostop do podatkov v novi zbirki, ki bi jo morali voditi operaterji, naj ne bi bila potrebna odredba sodišča, ki policiji in inšpektorjem po prepričanju nekaterih uradnikov očitno predstavlja zgolj oviro pri učinkovitem pregonu domnevnih kršiteljev zakonov.

Povedano v strnjeni obliki to pomeni, da bi lahko policija ter inšpekcijske službe kadarkoli brez sodnega nadzora zahtevali razkritje vaših osebnih podatkov na podlagi IP naslova, ki vam ga je v določenem trenutku dodelil ponudnik internetnega dostopa. Razne interesne skupine (khm, avtorske pravice, khm) si najbrž že manejo roke.

špekulacije o tem, ali so takšni predlogi nastali na predlog represivnih organov, ki se še niso znebili duha bivšega totalitarnega režima, ali pa so v ozadju nemara diplomatski pritiski katere od velesil (khm, Wikileaks, khm), bi bile ta hip še preuranjene. Ne glede na to pa je jasno, da je vsaka vlada, naj bo leva ali desna, vesela vzvodov, ki ji omogočijo lažji nadzor nad državljani.

Aljaž Marn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj to delajo američani že nekaj časa (CIA in FBI), pa nimajo in niso imeli UDBE ne OZNE. Izmislili so si protiteroristični zakon in to je podlaga, da lahko vse preverjajo, kadarkoli, komerkoli, karkoli ... ampak ja ... tm je dvestoletna demokracija, pa še totalitarnega režima niso mel ... vse za dobro Američanov :lol: ... fajn a ne :P

lahko bi napisali .. I feel CIA and FBI in Slovenia :P

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Represivni organi.......BI MORALI......čim enostavneje in z lahkoto priti do VSEH podatkov, ki jih potrebujejo za pregon kriminala...........in JAZ.......s tem nimam nobenih problemov.

Verjamem pa, da imajo TISTI.....ki se tako radi skrivajo za zakonitostmi o kršenju človekovih pravic.......s tem hude probleme.

Pač......kriminalne rabote se bodo laže sankcionirale in dokazovale............in verjemite......z veseljem prispevam za izgradnjo novega zapora......ampak......po kitajskem normativu luksuza.....in ne nekaj Kopru podobnega!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra naivni dobrovoljni suženjček. :evilgrin:

Dobro bi bilo, če bi malo bolj prebral ali članek ali celo predlog zakona. Bistvo je v "Za dostop do podatkov v novi zbirki, ki bi jo morali voditi operaterji, naj ne bi bila potrebna odredba sodišča, ki ... "

Sedaj pa reči, da je Slovenija vzor zakonitosti in da se tudi za take ukrepe, brez nadzora pristojnega sodišča ni za bati zlorab.

In potem pojdi naprej zavijat čokolado!

In še malo: Kaj res misliš, da kriminal ni sposoben obiti te pasti? Ta zakon je pisan za skubit in nadzirat rajo, barabini pa bodo kot vedno znali potegniti krivino okoli. Vse za pridne podložnike in mastno služenje na obeh straneh zakona!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa naj imajo ta nadzor.

Kakšna pa je razlika med tem ZA MENE če ga imajo ali ga nimajo?

Če bodo hoteli vedeti kdaj sem napisal, da je Janša Cigo Nr1 v Butalah,

to lahko izvedo tudi brez tega, saj je v mojem profilu vse kar potrebujejo.

Če se bom pa začel ukvarjati z resnimi zadevami, pa brez skrbi.

Me ne bodo dobili. Dovolj je, da grem v knjižnico, se prijavim in ...

Daj, daj - ne malaj vraga na zid.

Če bi pa resno nekoliko sledil zadevo, bi pa vedel, da se organizirani

kriminal dejansko danes v glavnem odvija preko interneta in le dobava

belega blaga, mamil, ponarejenih izdelkov teče fizično preko pristanišča v Neaplju.

Naročila in plačila pa VSA preko interneta. Samo še v cenenih hulivudarskih filmih za 3 $/kom

nosijo denar v kovčkih - ja pa cigani to počnejo, kot je dokazal Janša.

Ne bi ti škodilo, da tu pa tam prižgeš TV in pogledaš Discovery, da dojameš kako to gre.

Zares!

V real life!

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimivo, da le Br1 vse ve in zna, vsi ostali pa smo telički, ki potrebujemo le njegovega poduka in hodimo slepi po svetu.

Ali sta si s Klimbro že dala vstaviti sledilni čip? Nič čakat, kar takoj še to srečko kupit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimivo, da le Br1 vse ve in zna, vsi ostali pa smo telički, ki potrebujemo le njegovega poduka in hodimo slepi po svetu.

Ali sta si s Klimbro že dala vstaviti sledilni čip? Nič čakat, kar takoj še to srečko kupit!

Lej, jaz vam ne morem pomagat, če ste res .. karkoli si pač že prepričan, da ste.

:grim

Jaz ti lahko le povem kako razne zadeve stojijo in tečejo.

:smoke:

Je pa dejstvo, da so na mene res velikokrat jezni zaradi tega, ker nekatere

zadeve, katere so zaradi tega kar so, narobe presodili, jaz pa NE.

:yes:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Je pa dejstvo, da so na mene res velikokrat jezni zaradi tega, ker nekatere

zadeve, katere so zaradi tega kar so, narobe presodili, jaz pa NE.

:yes:

Evo, zdaj vsaj vem, zakaj sem jaz relativno priljubljen. V bistvu me ne marajo samo tisti, ki so večji bumbarji od mene. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, zdaj vsaj vem, zakaj sem jaz relativno priljubljen. V bistvu me ne marajo samo tisti, ki so večji bumbarji od mene. B)

No, zdaj to vemo vsi.

Blondinke, bodo kar norele za teboj, v želji dokazati kako so full pametne.

:chase:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole je tema za izbris. A se morate res povsod prepirat kdo je najlepši, najpametnejši, najmočnejši? Poleg tega pa je tole "agresivno" podajanje nekaterih informacij bolj škodljivo kot koristno. Vsega je že preveč in folk je vedno bolj zmeden; kar pa je itak cilj nekaterih organizacij oz. kapitala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res, vik in krik za prazen ništa. QRC, telefonske številke kdaj in za kolk časa smo koga klicali, se tudi hranijo. Človek bi mislil, da obstajajo tehtni razlogi, zakaj (in ja, meni je to čisto okej, me ne moti - bi pa me, če bi delal pizdarije).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En korak pred obvezno uvedbo sledilnikov v vozila:

I feel UDBA in Slovenia*

Petek, 11 November 2011 11:56 E-svet - E-družba

udba_1111.jpg

špekulacije o tem, ali so takšni predlogi nastali na predlog represivnih organov, ki se še niso znebili duha bivšega totalitarnega režima, ali pa so v ozadju nemara diplomatski pritiski

Aljaž Marn

Zakaj ves čas večina ljudi ponavlja, da se še nismo znebili bivšega totalitarnega režima? Katera vlada, pa naj bo katerakoli iz kateregakoli sveta, leva ali desna si ne želi totalitarnega vladanja dokler je na oblasti? Ko je enkrat na oblasti, pa si za nobeno ceno ne želi z oblasti.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pride dosedanja koalicija spet na oblast in bo Kresalka še naprej ministrica UNZ-ja bomo še v hlače sledilne čipe dobili, dacarji bojo pa davek pobiral kolikokrat se bo po nepotrebne dvignil in kolikrat boš :l_01: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če bo druga koalicija, bo pa kako drugače?

Bejž no bejž!

Bistvo je, da se vedno bolj posega v svobodo, pa naj bo na oblasti kdorkoli.

In če se na svoboščine pozabi in se za njih ne bori, jih po defaultu izgubljamo. Trenutno zadovoljstvo ne sme biti vzrok, da na poskuse kršitev svoboščin zamahnemo z roko. In očitno so slovenci tudi eni tistih žab, ki se zadovoljno namakajo v vedno bolj vroči vodi in ne opažajo, da bodo kmalu kuhani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če se na svoboščine pozabi in se za njih ne bori, jih po defaultu izgubljamo. Trenutno zadovoljstvo ne sme biti vzrok, da na poskuse kršitev svoboščin zamahnemo z roko. In očitno so slovenci tudi eni tistih žab, ki se zadovoljno namakajo v vedno bolj vroči vodi in ne opažajo, da bodo kmalu kuhani.

Točno tako!

Ker je tako tudi na marsikaterem drugem področju smo žal tam kjer ne bi bilo potrebno.

Če se ob sosedskem javnem zaničevanju in nepriznavanju materinega jezika pozabi, se ob tem prav tako samo z roko zamahne in se osebka opravičuje zaradi njegovega pokroviteljstva, bomo prav tako po defaultu izgubili. Zgodovina se lahko hitro ponovi.

Tvoja opozorila so na mestu. Ljudje tega ne jemljejo resno in menijo, da so to le izmišljene zadeve. Češ to v Sloveniji ni mogoče. Marsikaj v Sloveniji pred dobrimi 20 leti in več ni bilo mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet - kot svinje v buče....................

Vrgli so kost in mi veselo glodamo in se obdelujemo.

Ne pozabite, da "veliki brat" vidi vse. Tudi sedaj. Vsak GSM klic je zabeležen. Možna je določitev lokacije in časa. Na vsaki "pumpi" je kamera. Na vsakem nadvozu je kamera. Na vsakem križišču je kamera. V vsakem predoru je kamera. Na vsakem viaduktu je kamera. V vsaki trgovini so kamere. V vsakem javnem sekretu je kamera.

Vsakič ko opravite nakup na spletu se ve kdaj in kaj in za koliko ste kupili. Vsakič ko plačamo s kartico - evo evidence.

NI PROBLEM V NADZORU!

PROBLEM JE V ............................. DOSTOPNOSTI........................ IN OBDELAVI TEH PODATKOV.

Vsaj pri nas - kjer lahko vsaka mona, ki ima morda dostop - ali zna priti do podatkov, lahko pride do njih.

Kako lahko v javnost pridejo TAJNI ( vsaj po zakonu opredeljeni ) podatki z DAVKARIJE, bank, bolnišnic in tako naprej...............

In ja, se strinjam .................. sam s tem nimam kakih večjih problemov ali pomislekov.

Ker:

- ne delam pizdarij

- žena ve, kje se potikam - če slučajni ni z menoj

- direktor ve kaj delam in kje sem - če mu že kilometrino obračunam

- na Karibih ali v Lichensteinu nimam "of shore" firme ali podružnice"

- na TRR-ju je stanje ...................... obvladljivo in v celoti transparentno

- davke in prispevke imam urejene

- v ZK imam vpisane vse lastniške deleže in lastniške nepremičnine ( za razliko od nekaterih naših vrlih vodji / ki kao nimajo časa )

- na žalah imam lastniško parcelo

- moped gre na redni servis k pooblaščenemu serviserju

Skratka - če ima kdo željo ali potrebo, da me nadzoruje ali spremlja moje početje - na tem svetu - .......................... gospodje kar veselo!

Morda pa se bo kdo iz vsega tega lahko kaj koristnega naučil.

Da bi ti podatki škodovali meni osebno - pa ni pričakovati.

Seveda - ča pa se gremo skrivače, prikrivanja in "duble life" - potem pa je druga pesem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Spet - kot svinje v buče....................

Vrgli so kost in mi veselo glodamo in se obdelujemo.

Ne pozabite, da "veliki brat" vidi vse. Tudi sedaj. Vsak GSM klic je zabeležen. Možna je določitev lokacije in časa. Na vsaki "pumpi" je kamera. Na vsakem nadvozu je kamera. Na vsakem križišču je kamera. V vsakem predoru je kamera. Na vsakem viaduktu je kamera. V vsaki trgovini so kamere. V vsakem javnem sekretu je kamera.

Vsakič ko opravite nakup na spletu se ve kdaj in kaj in za koliko ste kupili. Vsakič ko plačamo s kartico - evo evidence.

NI PROBLEM V NADZORU!

PROBLEM JE V ............................. DOSTOPNOSTI........................ IN OBDELAVI TEH PODATKOV.

Vsaj pri nas - kjer lahko vsaka mona, ki ima morda dostop - ali zna priti do podatkov, lahko pride do njih.

Kako lahko v javnost pridejo TAJNI ( vsaj po zakonu opredeljeni ) podatki z DAVKARIJE, bank, bolnišnic in tako naprej...............

In ja, se strinjam .................. sam s tem nimam kakih večjih problemov ali pomislekov.

Ker:

- ne delam pizdarij

- žena ve, kje se potikam - če slučajni ni z menoj

- direktor ve kaj delam in kje sem - če mu že kilometrino obračunam

- na Karibih ali v Lichensteinu nimam "of shore" firme ali podružnice"

- na TRR-ju je stanje ...................... obvladljivo in v celoti transparentno

- davke in prispevke imam urejene

- v ZK imam vpisane vse lastniške deleže in lastniške nepremičnine ( za razliko od nekaterih naših vrlih vodji / ki kao nimajo časa )

- na žalah imam lastniško parcelo

- moped gre na redni servis k pooblaščenemu serviserju

Skratka - če ima kdo željo ali potrebo, da me nadzoruje ali spremlja moje početje - na tem svetu - .......................... gospodje kar veselo!

Morda pa se bo kdo iz vsega tega lahko kaj koristnega naučil.

Da bi ti podatki škodovali meni osebno - pa ni pričakovati.

Seveda - ča pa se gremo skrivače, prikrivanja in "duble life" - potem pa je druga pesem.

Ko bi vedel da vsako leto nardiš prekrškov za doživljenski zapor ampak se revež tega ne zavedaš bi drugač mislil!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi vedel da vsako leto nardiš prekrškov za doživljenski zapor ampak se revež tega ne zavedaš bi drugač mislil!!

 

:smoke:  Ne sodi drugih...................po sebi. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi vedel da vsako leto nardiš prekrškov za doživljenski zapor ampak se revež tega ne zavedaš bi drugač mislil!!

Mogoče jih še ne. A s kakršnim trendom gre naprej zakonodaja, res praktično brez prekrška ne bo možno drugega kot delat na šihtu, se teportirat na domači kavč (če ga boš imel) in pod budnim nadzorom države preko e bančništva trošiti denar za kozlarije. Čim boš kaj pametnega naročil, te bodo že iskali, saj izkazuješ nevarno tendenco razmišljanja z lastnimi možgani.

 

Uvajanje nadzora zadnje v vrsti, ki se pripravlja, na avtocestah se tam ne bo ustavilo. Registriranje in vodenje evidence vsakega vozila, ki se pelje po avtocesti je kriminal brez primere in kršenje svobode gibanja. Zloraba vseh ostalih evidenc, recimo pogovorov po telefonih, skupaj z geolokacijo aparata, izrivanjem gotovine iz obtoka, omejevanjem medsoseske pomoči, prepoved uporabe lastnih semen in podobno, kar je že udejanjeno ali se bliža pelje v sužnjelastniško dobo. Pa še mnogo je tega.

 

Nekateri so pohlevni sužnji že sedaj in teh se je najbolj bati. Postali bodo novi Capoti v koncentracijskih taboriščih bodočnosti. Papeža že vidim v novi uniformi s številko 47.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče jih še ne. A s kakršnim trendom gre naprej zakonodaja, res praktično brez prekrška ne bo možno drugega kot delat na šihtu, se teportirat na domači kavč (če ga boš imel) in pod budnim nadzorom države preko e bančništva trošiti denar za kozlarije. Čim boš kaj pametnega naročil, te bodo že iskali, saj izkazuješ nevarno tendenco razmišljanja z lastnimi možgani.

 

Uvajanje nadzora zadnje v vrsti, ki se pripravlja, na avtocestah se tam ne bo ustavilo. Registriranje in vodenje evidence vsakega vozila, ki se pelje po avtocesti je kriminal brez primere in kršenje svobode gibanja. Zloraba vseh ostalih evidenc, recimo pogovorov po telefonih, skupaj z geolokacijo aparata, izrivanjem gotovine iz obtoka, omejevanjem medsoseske pomoči, prepoved uporabe lastnih semen in podobno, kar je že udejanjeno ali se bliža pelje v sužnjelastniško dobo. Pa še mnogo je tega.

 

Nekateri so pohlevni sužnji že sedaj in teh se je najbolj bati. Postali bodo novi Capoti v koncentracijskih taboriščih bodočnosti. Papeža že vidim v novi uniformi s številko 47.

 

A, dej no mir? A si kej tazga pojedu al pa morebit popil? Ti dogaja?

:smoke: No, ja - sej se boš zlufu. :grim

 

Sicer pa, dokler mi ne bodo čipa u rit ugradil :hmm: , kar pa se ne bo zgodilo - sigurno, tolk časa bom vedno imel "alternativo". :P

Če me bo motilo, da me kdo na AC čekira, se bom pa po "land strasah" furkal, če kdo nenehne orgazme doživlja :D ko moj telefon prisluškuje ................. bog naj mu jih požegna. :lol1:  :lol1:

 

Na teh 20.273km2 je sicer res vse mogoče in glede na povprečni IQ "ablasti" je mogoče pričakovat res vse in še kaj več.

 

Ampak ko in če bo do tega prišlo, se bo papez 47 brez uniforme - dislociral na kak drug košček planeta. :D

 

Tako da - dragi moj :wub: , lepo si oddahni in privošči si kako :beer2: , kajti mene se ti res ni treba bati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, dej no mir? A si kej tazga pojedu al pa morebit popil? Ti dogaja?

:smoke: No, ja - sej se boš zlufu. :grim

...

Nope! S'm zmeri tak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!