Skoči na vsebino

klimbra

Priporočene objave

Napovedujem jim enako usodo kot jo je doživel LDS v letih 2004, 2008 in 2012. Na tak način se ne vodi politike, sploh pa ne v časih zaostrenih ekonomskih razmer.

Če želijo v SDS rešiti stranko, morajo ali skulirati Janšo in iti z Jankovičem v koalicijo, ali pa Janšo odmakniti in iti z Jankovičem v koalicijo.

1) Saj, ko imaš okoli 30%, drugam kot "dol" ne more iti, upam.

2) Žal je Janša tako inteligentno reproduciral svoje paranoje in sovraštvo, da tudi, če ga odstranijo ta hip, ostajajo patološki manipulatorji, kot so Tanko, Grims, Gorenak, Černač, Irglova in podobni, ki so velikokrat prav "hudobni". Da ne govorim o mlajših generacijah, ki so jih sistematično brainwashali. Žal.

Meni je groza gledati, kaj počnejo. No, tudi pri sumih o Jankoviću me je groza. Če je mutil, upam, da mu dokažejo in da se Slovenija kdaj reši tega balasta. Ampak ni videti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kaj je tok dobrega naredu... Dobrega se bol malo spomnim.... Recimo, prvi si je upal odločno ustaviti promet preko prešerca... še kaj, pa da je blo "zastonj"??

Blaž, Janković je poslovnež, tko kot si ti. :-)

Od "dobrih" stvari pa - hja, sam veš, da ni nič zastonj. Ljubljana je lepše urejena, dela se načrt protipoplavne varnosti (to osebno vem, ker kolegica dela na tem projektu, ki je sicer star že 40 let! in se ga končno premika aktivno spet!), urejajo se bojda težavne kanalizacije v predelu Ljubljane, ki je bil sicer grozljiva septična jama, ki bi lahko ogrozila celo mesto, in še par reči. Ja, tudi red v zvezi s prometom v centru in širšem centru se počasi dela - in jebiga, žal parkiranje ni zastonj.

Tu je še urbani kulturni center Kino šiška, ki super laufa in si le želim, da bi ga imeli že prej, Pa z grafitarji se je zmenil, kje lahko rišejo in kje ne :-) http://www.ljubljana.si/si/mol/novice/75237/detail.html

Pa Kongresni trg je prenovil, pa garažo spodaj naredil, pa baje, tako mi pravijo kolegi, ki delajo na MOL, je mal red naredil in popucal koruptivne uradnike - vsaj tko mi pravijo ...

Drgač pa - če ti gre na jetra, te tudi bolj podroben seznam ne bi prepričal, verjetno. Znabit, da bi Danica Simšič al pa Vika Potočnik bile bolj všečne? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj te pa jaz nerazumem ? zakaj Butalc voli Tajkuna,ki ni iz Butal ! !

A' si ti daltonist pa ne vidiš rdeče barve?

:glare:

Me prav zanima kaj je tok dobrega naredu... Dobrega se bol malo spomnim.... Recimo, prvi si je upal odločno ustaviti promet preko prešerca... še kaj, pa da je blo "zastonj"??

.. kaj pa je danes zastonj - drugače si pa na ljubljanski spletni strani poglej ..

Drgač pa - če ti gre na jetra, te tudi bolj podroben seznam ne bi prepričal, verjetno. Znabit, da bi Danica Simšič al pa Vika Potočnik bile bolj všečne? :D

Popoln zaključek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jankovića sem pa volil iz obupa, ker med Butalci NI NOBENEGA sposobnega voditelja -

Jest ga bi ga tud,apak zares nimam trenerke.Ne vem pa zakaj ti kot vodilni Butalec nisi kandidirov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jankovića sem pa volil iz obupa, ker med Butalci NI NOBENEGA sposobnega voditelja -

Jest ga bi ga tud,apak zares nimam trenerke.Ne vem pa zakaj ti kot vodilni Butalec nisi kandidirov?

Ufff, jaz sem pa čisto zaje.... V trenirki sem šel na volišče, a ker si nisem zapisal številke na dlan, sem potem pomotoma volil SDS... :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blaž, Janković je poslovnež, tko kot si ti. :-)

Od "dobrih" stvari pa - hja, sam veš, da ni nič zastonj. Ljubljana je lepše urejena, dela se načrt protipoplavne varnosti (to osebno vem, ker kolegica dela na tem projektu, ki je sicer star že 40 let! in se ga končno premika aktivno spet!), urejajo se bojda težavne kanalizacije v predelu Ljubljane, ki je bil sicer grozljiva septična jama, ki bi lahko ogrozila celo mesto, in še par reči. Ja, tudi red v zvezi s prometom v centru in širšem centru se počasi dela - in jebiga, žal parkiranje ni zastonj.

Tu je še urbani kulturni center Kino šiška, ki super laufa in si le želim, da bi ga imeli že prej, Pa z grafitarji se je zmenil, kje lahko rišejo in kje ne :-) http://www.ljubljana...237/detail.html

Pa Kongresni trg je prenovil, pa garažo spodaj naredil, pa baje, tako mi pravijo kolegi, ki delajo na MOL, je mal red naredil in popucal koruptivne uradnike - vsaj tko mi pravijo ...

Drgač pa - če ti gre na jetra, te tudi bolj podroben seznam ne bi prepričal, verjetno. Znabit, da bi Danica Simšič al pa Vika Potočnik bile bolj všečne? :D

A tvoja kolegica dela na projektu poplavljanja drugih področij namesto Ljubljane?? Tamkajšnji prebivalci morajo bit pa tiho ker je Ljubljana 100 X bolj pomembna od njihove vasi. A ni zanimivo da se ukvarjajo z zadrževanjem pritokov namesto z odvajanjem odvečne vode. Sicer pa barje je iz pradavnine mokrišče in res ne vem zakaj temu danes vsaj občasno (ob stoletnih ujmah) nebi bilo tako? Tudi jarke za odvodnjavanje barja domorodci sami vneto zasipavajo kar bo nedvomno slabo vplivalo na stabilnost njihovih objektov. A sem žleht a?? Tud tistim ki so zgradili hiše na plazu nebi ponujal nobene pomoči! Kaj pa zaboga rinejo na ogroženo področje?! Fino je pocen kupit bajto, samo potem ko pride do težav ni treba jamrat naokol. Pa zakaj morajo tisti ki so plačali veliko cekina za kvalitetno parcelo reševati kekce ki hiše postavljajo dobesedno v živo blato?? Sicer pa so za vse skupaj krivi upravni organi ki dajejo dovoljenja in soglasja za gadnjo na močvirju ki je mimogrede še naravni rezervat. No tukaj pa pridemo do paradoksa. Ali bomo barje posušili in omogočili varno bivanje stanovalcev ali bo barje rezervat kjer so živali zaščitene pred norci.

Kanalizacija o kateri govoriš je Rakova jelša. Če bi slovenci postavili tako naselje bi že zdavnaj vse skupaj zravnali z zemljo. Če pa to naredi naš človek (in še po nesreči izbrisan) mu je pa treba vse porihtat in asfatirat pačetudi pol objektov nima nikakršnega dokumenta in četudi se noben inšpektor niti policaj ne upa kaj dosti ordinirat po tem področju. Čeprav smo "zajeban" narod jim vseeno dobrodušno damo vse kar potrebujejo tudi če sami zase nimamo. Sej drugače si pa sami vzamejo!

Janković je dober, zagnan, z vsemi žavbami namazan izvajalec, nikakor pa ga ni za samega pustit v peskovnik ker lahko dobi krila. Pa brez žrtev ne gre in ne bo šlo nikdar skozi.

Sicer pa osnovno vodilo bi moralo biti da uprava in pravila igre služijo ljudem in ne obratno pokvarjenim posameznikom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kanalizacija o kateri govoriš je Rakova jelša. Če bi slovenci postavili tako naselje bi že zdavnaj vse skupaj zravnali z zemljo.

Pol si pridi pogledat Malo Sevo nad Izolo, kjer so si "vikendice" postavili sami Slovenci. In to, kao ta premožni. Tisto je šolski primer neregulirane gradnje in lepa ilustracija, kaj se zgodi, če strokovnjakov ni zraven, je pa zato slovenska mentaliteta "če ma sosed toliko, moram jaz imeti še malo več", ki kompenzira druge frustracije. Tisto je kompletno za podret, brez nobenega ugovora. A seveda so stvar legalizirali. Pa so bili sami Slovenci.

Tako, da ne mi o tem nabijat, prosim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blablabla krivice paranoja zarota vsi so grdi grdi

Lej, ne vem, zakaj ne kandidiraš ... po mojem boš najbolj pravični vladar vseh časov, pa vse bo skos pošlihtano v nulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol si pridi pogledat Malo Sevo nad Izolo, kjer so si "vikendice" postavili sami Slovenci. In to, kao ta premožni. Tisto je šolski primer neregulirane gradnje in lepa ilustracija, kaj se zgodi, če strokovnjakov ni zraven, je pa zato slovenska mentaliteta "če ma sosed toliko, moram jaz imeti še malo več", ki kompenzira druge frustracije. Tisto je kompletno za podret, brez nobenega ugovora. A seveda so stvar legalizirali. Pa so bili sami Slovenci.

Tako, da ne mi o tem nabijat, prosim.

Če maš velik denarja pri nas lahko počneš karkoli in nima veze od kod in čigav si. Poznam modela ki 7 ton kurilca letno pokuri samo za ogrevanje bazena. Tak sistem ima verjetno skoraj cel svet. Seveda tega ne podpiram. Tudi početja bogatunov ne bomo pregnali dokler bodo kolegi in nadrejeni ljudem ki podpisujejo razno dokumentacijo.

Biber takih postov res ne rabiš pisat ker so čista tema! Če ti kao konstuktivno podam kritiko na delo tvoje frendice prosim tako tudi odgovori ali pa raje ne tipkaj.

Ampak to da ljudje s tako visoko izobrazbo počnejo take kretenarije kot jih večinoma vidimo res ni za gledat. Kolk si ti izobražen da ne znaš razmišljat s svojo glavo pa ne vem??

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blaž, Janković je poslovnež, tko kot si ti. :-)

Ampak zapomni si že enkat da mesto pa le ni firma od katere se molze čimvečje možne dobičke da lahko potem trošiš miljone če ne kar miljarde tujih evrov.

Kvaliteta bivanja meščanov mora biti na prvem mestu!! Tehnološka dovršenost in blišč ne prinašata sreče ljudem ampak samo prevelik zaslužek vpletenim (korupcija). Dolgoročno zadolževanje pa le prenaša bedo in siromaštvo na prihodnjo generacijo kar je sploh svinjarija težke kategorije. Čez toliko let se bo zalega pohvalila da se je pod njihovo oblastjo veliko bolje živelo. Če nimaš otrok ti verjetno dol visi za to kaj bo. Važno je samo da se preskrbiš dokler si pri koritu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tvoja kolegica dela na projektu poplavljanja drugih področij namesto Ljubljane?? Tamkajšnji prebivalci morajo bit pa tiho ker je Ljubljana 100 X bolj pomembna od njihove vasi. A ni zanimivo da se ukvarjajo z zadrževanjem pritokov namesto z odvajanjem odvečne vode. Sicer pa barje je iz pradavnine mokrišče in res ne vem zakaj temu danes vsaj občasno (ob stoletnih ujmah) nebi bilo tako? Tudi jarke za odvodnjavanje barja domorodci sami vneto zasipavajo kar bo nedvomno slabo vplivalo na stabilnost njihovih objektov. A sem žleht a?? Tud tistim ki so zgradili hiše na plazu nebi ponujal nobene pomoči! Kaj pa zaboga rinejo na ogroženo področje?! Fino je pocen kupit bajto, samo potem ko pride do težav ni treba jamrat naokol. Pa zakaj morajo tisti ki so plačali veliko cekina za kvalitetno parcelo reševati kekce ki hiše postavljajo dobesedno v živo blato?? Sicer pa so za vse skupaj krivi upravni organi ki dajejo dovoljenja in soglasja za gadnjo na močvirju ki je mimogrede še naravni rezervat. No tukaj pa pridemo do paradoksa. Ali bomo barje posušili in omogočili varno bivanje stanovalcev ali bo barje rezervat kjer so živali zaščitene pred norci.

Kanalizacija o kateri govoriš je Rakova jelša. Če bi slovenci postavili tako naselje bi že zdavnaj vse skupaj zravnali z zemljo. Če pa to naredi naš človek (in še po nesreči izbrisan) mu je pa treba vse porihtat in asfatirat pačetudi pol objektov nima nikakršnega dokumenta in četudi se noben inšpektor niti policaj ne upa kaj dosti ordinirat po tem področju. Čeprav smo "zajeban" narod jim vseeno dobrodušno damo vse kar potrebujejo tudi če sami zase nimamo. Sej drugače si pa sami vzamejo!

Janković je dober, zagnan, z vsemi žavbami namazan izvajalec, nikakor pa ga ni za samega pustit v peskovnik ker lahko dobi krila. Pa brez žrtev ne gre in ne bo šlo nikdar skozi.

Sicer pa osnovno vodilo bi moralo biti da uprava in pravila igre služijo ljudem in ne obratno pokvarjenim posameznikom.

Bolj se ne bi mogu strinjat s tem kar si napisu!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tvoja kolegica dela na projektu poplavljanja drugih področij namesto Ljubljane?? Tamkajšnji prebivalci morajo bit pa tiho ker je Ljubljana 100 X bolj pomembna od njihove vasi. A ni zanimivo da se ukvarjajo z zadrževanjem pritokov namesto z odvajanjem odvečne vode. Sicer pa barje je iz pradavnine mokrišče in res ne vem zakaj temu danes vsaj občasno (ob stoletnih ujmah) nebi bilo tako? Tudi jarke za odvodnjavanje barja domorodci sami vneto zasipavajo kar bo nedvomno slabo vplivalo na stabilnost njihovih objektov. A sem žleht a??

Nisi žleht, samo ne veš o čemu pišeš....glede na to da živim na tem poplavnem področju so mi stvari malo bolj znane. Zapelji se kadarkoli po ižanski cesti (ali po ljubljanske barju) in poglej kako so urejene struge. Nikoli in nikdar niso bile tako očiščene kot sedaj odkar je Jankovič župan. Zanimivo da ob tej "stoletni" poplavi okoliški kraji niso bili kaj prida poplavljeni (sploh če si se peljal proti Polhovem gradcu, kjer je bila samo cesta poplavljena pa polja, seveda so pa pred temi poplavami viseli povsod transparenti za referendum proti vodnim zadrževalnikom), v Ljubljani pa totalen potop in gromozanska škoda.Če je vode preveč in prehitra ti tudi očiščene rečne struge ne pomagajo,temveč samo zadrževalniki.

Kanalizacija o kateri govoriš je Rakova jelša. Če bi slovenci postavili tako naselje bi že zdavnaj vse skupaj zravnali z zemljo. Če pa to naredi naš človek (in še po nesreči izbrisan) mu je pa treba vse porihtat in asfatirat pačetudi pol objektov nima nikakršnega dokumenta in četudi se noben inšpektor niti policaj ne upa kaj dosti ordinirat po tem področju. Čeprav smo "zajeban" narod jim vseeno dobrodušno damo vse kar potrebujejo tudi če sami zase nimamo. Sej drugače si pa sami vzamejo!

Janković je dober, zagnan, z vsemi žavbami namazan izvajalec, nikakor pa ga ni za samega pustit v peskovnik ker lahko dobi krila. Pa brez žrtev ne gre in ne bo šlo nikdar skozi.

Sicer pa osnovno vodilo bi moralo biti da uprava in pravila igre služijo ljudem in ne obratno pokvarjenim posameznikom.

In spet ena cvetka....Kadarkoli boš imel željo se lahko zapeljeva na rakovo jelšo in oceniva koliko je "južnjakov",koliko je "trenerkarjev" in koliko je čistokrvnih s pedigrejem. In ne boš verjel, zelo malo južnjakov poznam tam, pa zelo veliko "klenih" ki imajo tam svoje hiše ali pa delavnice. In vsi imajo gradbena dovoljenja dobili so jih še pred Jankovičem , da ne bo pomote)....

O "dobrodušnem dajanju in kako si nekateri "neslovenci" sami jemljejo pa ne bom zgubljal besed....pojdi to razlagat vegradovim,sct-jevim in ostalim delavcem....sigurno te bojo razumeli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi žleht, samo ne veš o čemu pišeš....glede na to da živim na tem poplavnem področju so mi stvari malo bolj znane. Zapelji se kadarkoli po ižanski cesti (ali po ljubljanske barju) in poglej kako so urejene struge. Nikoli in nikdar niso bile tako očiščene kot sedaj odkar je Jankovič župan. Zanimivo da ob tej "stoletni" poplavi okoliški kraji niso bili kaj prida poplavljeni (sploh če si se peljal proti Polhovem gradcu, kjer je bila samo cesta poplavljena pa polja, seveda so pa pred temi poplavami viseli povsod transparenti za referendum proti vodnim zadrževalnikom), v Ljubljani pa totalen potop in gromozanska škoda.Če je vode preveč in prehitra ti tudi očiščene rečne struge ne pomagajo,temveč samo zadrževalniki.

Res je da komentiram, več al manj po zdravi kmečki logiki drugač sem pa butast da mi ni pomoči. (praš Đastima)

A pol je naš slavni arhitekt ki je narisal sistem kanalov za odvodnjavanje barja je bil butec!? Sevede je takrat šlo za pridobivanje polj in pridelovalnih površin. Pred kratkim pa se je našel diplomiran kekec ki je zadevo uredil bolje in tričetrt kanalov zasul potem pa naredil po svoje in že se gradijo novi projekti, kar cela naselja na poplavnem področji da bo ja pizdarija ko bo spet preveč vode. Zdaj moramo samo še počakat veliko vode pa da vidimo kako se bo obneslo!?

In seveda je le diploma visoke šole tista ki bo zadržala vodo tam kamor ne spada in to so področja ki nikdar niso bila pod vodo in zopet bodo nastali novi nepredvideni problemi itd, itd. Pa dej nared hišo na otoku sredi Save!!! Tisto je še bolj adrenalinsko verjem!!! Sevede je v Ljubljani ogromno škode ki bi jo sedaj radi prenesli na druga področja da bo zalega na varnem.

In spet ena cvetka....Kadarkoli boš imel željo se lahko zapeljeva na rakovo jelšo in oceniva koliko je "južnjakov",koliko je "trenerkarjev" in koliko je čistokrvnih s pedigrejem. In ne boš verjel, zelo malo južnjakov poznam tam, pa zelo veliko "klenih" ki imajo tam svoje hiše ali pa delavnice. In vsi imajo gradbena dovoljenja dobili so jih še pred Jankovičem , da ne bo pomote)....

O "dobrodušnem dajanju in kako si nekateri "neslovenci" sami jemljejo pa ne bom zgubljal besed....pojdi to razlagat vegradovim,sct-jevim in ostalim delavcem....sigurno te bojo razumeli...

Dej no majster..si se ti mogoče zgubu...a zna kdo slovensko u kafiču sred Rakove Jelše? A mogoče ponujajo v tamkajšnji gostilni kaj slovenskega? Pa če rabiš zelo pocen kvalitetno orodje kam moraš it? Seveda so kleni Slovenci! Kdo pa to danes ni? Pa ne mi zdej mešat SCT itd. ker so v teh firmah ravno tako delali tudi slovenci in njih so pokradli tajkuni tako kot tebe in mene (če se tega mogoče ne zavedaš). Gre za sistematično uničevanje kar preko vlade in njenih služb kjer danes štejejo za največji uspeh ko delavce vpišejo v zavod za zaposlovanje.

Ampak u resnici se gre za drugo zgodbo. šlo je le za izčrpavanje evropskega denarja ki zagotovo ni zastonj. Tudi naše naselje so obnovili kar se kanalizacije tiče in ker se slučajno spoznam na te zadeve je zadeva izvedena zelo slabo.in nepravilno in traja neskončno predolgo. Niti pravih robnikov se ne vgrajuje, niti se ne dela pravilnih padcev cevi, niti niso pravilno sestavljene...... Ampak važno je da smo porabl denar ki so nam ga iz EU ponudili za prodajo naše deželice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biber takih postov res ne rabiš pisat ker so čista tema! Če ti kao konstuktivno podam kritiko na delo tvoje frendice prosim tako tudi odgovori ali pa raje ne tipkaj.

Poglej, ljudje pač iščejo rešitev, ki je smotrna tako v smislu stroška, kot tudi realnosti izvedbe. Jebiga, tudi za kako cesto v mestu dodatno naredit je treba kako hišo podret. Ali naj se cel svet ustavi? In kako lahko jokcaš v imenu tiste vasice, potem pa hkrati udrihaš čez cigane na Rakovi jelši, ki so takisto nekakšna "ogrožena skupina", v nekem smislu (pa ne podpiram njihovih pizdarij, da ne bo pomote). ? Skratka, jebena dvoličnost.

In ja - najlažje je za šankom stat in vpit, kako so vsi pizde in se vse narobe dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol je naš slavni arhitekt ki je narisal sistem kanalov za odvodnjavanje barja je bil butec!? Sevede je takrat šlo za pridobivanje polj in pridelovalnih površin. Pred kratkim pa se je našel diplomiran kekec ki je zadevo uredil bolje in tričetrt kanalov zasul potem pa naredil po svoje in že se gradijo novi projekti, kar cela naselja na poplavnem področji da bo ja pizdarija ko bo spet preveč vode. Zdaj moramo samo še počakat veliko vode pa da vidimo kako se bo obneslo!?

Kaj pa veš, mogoče bo pa protipoplavna gradnja - a si preveril? Jaz nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujete me "kaj pa je danes zastonj"!

NIČ!!! Prav nič! Se še kako dobro zavedam tega. Meni je Ljubljana super plac in se je z Zokijem spremenila. Sprašujem se le, če je vredno! Vse te spremembe se in so se dogajale tudi na račun revežev, ki danes tudi za kruh nimajo. Položnice vode, elktrike, ostale izboljšane ponudbe, so vrtoglavo poskočile. Tisti, ki imamo delo, spodobno plačo, si lahko to privoščimo! Kaj vsa tista Vegradova stanovanja v Lj. pomagajo neplačanim delvcem? A mislite, da podizvajalci Stožic hodijo na koncerte in na fuzbal???

Mi, ki si lahko privoščimo internet, da potem tukaj bluzimo, gremo verjetno kdaj preko novih mostov v Lj., na koncert, na kuhano vino....Skratka nič nam ne manjka in večini od vas se zdi Zoki zato tudi tako nadsposoben.

Pazite le, da se slučajno ne znajdete kdaj na oni, ta revni strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vsa tista Vegradova stanovanja v Lj. pomagajo neplačanim delvcem? A mislite, da podizvajalci Stožic hodijo na koncerte in na fuzbal???
Kolikor sem nazadnje "čekiral" Zoki ni bil direktor Vegrada ali Stožic. V primeru Vegrada smo lahko samo veseli, da je stanovanja kupil in plačal v celoti ter jih preknjižil na MOL za namene neprofitnih in socialnih stanovanj. V nasprotnem bi se znašla v stečajni masi...ampak to je bila verjetno slaba poteza,kajne? Boljše vprašanje je zakaj ljudje ki so odgovorni za izčrpavanje in krajo podjetja še ne odgovarjajo za svoja dejanja in zakaj država takšne primere kjer prihaja do velikanskih oškodovanj premoženja ne obravnava te primere prednostno ter poizkuša povrniti odtujena sredstva. Za Stožice pa več http://www.grep.si/, http://www.gradis-sk...i/sl/Skupina_G/, http://www.energoplan.si/?sec=669....in kot se mi zdi tudi tukaj ni bil Jankovič direktor ali pač? Bodi pozoren na strukturo teh družb (zanimivi so tisti deli "v stečaju").Je mogoče tukaj poniknil denar namenjen podizvajalcem?Ne bi vedel..... In kot je že velikokrat pojasnil je MOL svoje obveznosti poravnal do Grep-a.(saj se spomniš kakšna halabuka je bila okoli odobritve sredstev s strani ministrstva za šport?).Zoki je že večkrat javno pozval naj podizvajalci pokažejo pogodbe s kom imajo sklenjene in kdo jim dolguje denar. Podobna stvar se dogaja na DARS-u..... In ja, se strinjam da je življenje v Ljubljani čedalje dražje in ni mi všeč. Tudi da so storitve čedalje dražje mi ni všeč.In upam, da se nikoli ne bom znašel na "oni" revni strani. Pa vendar se v Ljubljani nekaj dogaja v smislu prenove in vzdrževanja. In to stane....V končni fazi se spomni prejšnje ljubljanske "ablasti" in njihovega "epic fail-a" s ljubljansko vlečnico....ob sedanjem "prometu" se bo investicija (ki seveda zelo daleč od tega da bi bila majhna) povrnila šele čez kakšnih 100 let (podatek ispred treh let, da ne bo pomote.. .). E to je za mene strel v koleno..... Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da komentiram, več al manj po zdravi kmečki logiki drugač sem pa butast da mi ni pomoči. (praš Đastima)

Zanimiva kmečka logika...bolje naj poplavi pol Ljubljane kjer so trgovine,obrtniki,proizvodnja,skladišča,kjer se škoda meri v stotinah milijonov+izgube iz naslova poslovanja(s tem posledično manjših davkov seveda) kot pa par vaških hiš na podeželju ali pa kakšno vas recimo....bo manjša škoda v Ljubljani kot pa na podeželju,kajne? Pa da se razumeva, iskreno upam da ne bo nikoli nobena hiša poplavljena ne na podeželju ne v Ljubljani.

A pol je naš slavni arhitekt ki je narisal sistem kanalov za odvodnjavanje barja je bil butec!? Sevede je takrat šlo za pridobivanje polj in pridelovalnih površin. Pred kratkim pa se je našel diplomiran kekec ki je zadevo uredil bolje in tričetrt kanalov zasul potem pa naredil po svoje in že se gradijo novi projekti, kar cela naselja na poplavnem področji da bo ja pizdarija ko bo spet preveč vode. Zdaj moramo samo še počakat veliko vode pa da vidimo kako se bo obneslo!?

In seveda je le diploma visoke šole tista ki bo zadržala vodo tam kamor ne spada in to so področja ki nikdar niso bila pod vodo in zopet bodo nastali novi nepredvideni problemi itd, itd. Pa dej nared hišo na otoku sredi Save!!! Tisto je še bolj adrenalinsko verjem!!! Sevede je v Ljubljani ogromno škode ki bi jo sedaj radi prenesli na druga področja da bo zalega na varnem.

Če misliš na našega slavnega arhitekta Plečnika ti dam namig....v njegovih časih ni bilo takšne migracije ljudi in ekspanzije mest, zato je tudi takrat to zadostovalo.Meniš da bi morali prepovedati selitve ljudi v mesta in posledično tako ustavimo gradnjo?

Drugače na barju je že od leta 2000 zelo teško graditi (vsaj odkar obstaja Natura 2000, http://www.natura2000.gov.si/index.php?id=105&no_cache=1&area_id=246 , http://www.natura2000.gov.si/index.php?id=105&no_cache=1&area_id=274) znotraj teh območij pa skoraj nemogoče.

Kanale za vodo so lastniki parcel sami zasipali (vsaj kar se tiče področja od Ljubljane skozi Črno vas tja do Podpeči).

Dej no majster..si se ti mogoče zgubu...a zna kdo slovensko u kafiču sred Rakove Jelše? A mogoče ponujajo v tamkajšnji gostilni kaj slovenskega? Pa če rabiš zelo pocen kvalitetno orodje kam moraš it? Seveda so kleni Slovenci! Kdo pa to danes ni? Pa ne mi zdej mešat SCT itd. ker so v teh firmah ravno tako delali tudi slovenci in njih so pokradli tajkuni tako kot tebe in mene (če se tega mogoče ne zavedaš). Gre za sistematično uničevanje kar preko vlade in njenih služb kjer danes štejejo za največji uspeh ko delavce vpišejo v zavod za zaposlovanje.

Ampak u resnici se gre za drugo zgodbo. šlo je le za izčrpavanje evropskega denarja ki zagotovo ni zastonj. Tudi naše naselje so obnovili kar se kanalizacije tiče in ker se slučajno spoznam na te zadeve je zadeva izvedena zelo slabo.in nepravilno in traja neskončno predolgo. Niti pravih robnikov se ne vgrajuje, niti se ne dela pravilnih padcev cevi, niti niso pravilno sestavljene...... Ampak važno je da smo porabl denar ki so nam ga iz EU ponudili za prodajo naše deželice.

Lahko ti naštejem vsaj 10 lokalov v Ljubljani, kjer ne boš slišal slovenske besede, zlasti ob vikendih (M-pub,Tramontana,Panino caffe,....) .Eden je celo blizu tebe (če si res iz Broda ) in to Klub12. Obišči ga kdaj pa mi javi kako se pogovarjajo notri...ob vseh tistih "migetalkah" boš mmogoče malo bolj prizanesljiv...:D

Poizkusi dobiti kaj slovenskega v Dubočici,Stari pumpi,itd.....pa mi javi....pa so to gostilne praktično sredi Ljubljane.In seveda imam raje ćevape,pleskavice,uštipke,prebranac,kajmak (konec koncev se mi to tudi vidi), kot pa žgance,pečenico,joto,golaž,ajmoht,matevž,itd...

Za kvalitetno orodje pa rakova jelša ni pravi naslov....boš imel več sreče "na Fužinama" in Tomačevo.Kot sem že omenil se je struktura prebivalcev rakove jelše kar dosti spremenila, sploh od 91-tega dalje.Zemljišča so bila na tistem koncu poceni in "revnejši domorodci" (beri kleni Slovenci) , kateri niso hoteli plačevati abnormalne zneske za parcele po Ljubljani,so tam kupili parcelo za pol cene.Da pa cen bajt sploh ne omenjamo....Imam kar nekaj prijateljev na tistem koncu.Na glasno muziko so se že navadili, praznujejo tudi vse praznike (samo da se peče seveda) in nimajo težav s sosedi....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW, samo o poplavah. Nobeni kanali in zadrževalniki ne bodo rešili zadev! Nobeni. Za zadrževanje je poskrbela narava sama. Z mokrišči. In se jih je uničilo. Tako na področju barja, kjer se nikolo, ampak res nikoli ne bi smelo dovoli degradacij naravnega okolja z raznimi trgovskimi centri in naselji, kot tudi na področju polij pred Ljubljano, tako v smeri Horjula kot polhovega Gradca.

Po prejšnjih stoletnih poplavah leta okoli 1920, so bili v grabnih teh hribov narejeni zadrževalniki, ki stojijo še sedaj. le da so polni nanešenega materiala. Tistega ne čisti nihče, ker se ne da zaslužiti. Raje spuščajo vodo naprej z enostavnim strojnim čiščenjem grabnov po ravninah. Tako da za sedanje stanje so krivi oboji, tako meščani kot primestni. In se bodo lepo podjebavali še naprej. Jaz samo upam, da mene voda ne doseže.

O povrnitvi v naravno stanje in umiku stavb od tam kamor ne sodijo, pa seveda nihče nič.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW, samo o poplavah. Nobeni kanali in zadrževalniki ne bodo rešili zadev! Nobeni. Za zadrževanje je poskrbela narava sama. Z mokrišči. In se jih je uničilo. Tako na področju barja, kjer se nikolo, ampak res nikoli ne bi smelo dovoli degradacij naravnega okolja z raznimi trgovskimi centri in naselji, kot tudi na področju polij pred Ljubljano, tako v smeri Horjula kot polhovega Gradca.

Po prejšnjih stoletnih poplavah leta okoli 1920, so bili v grabnih teh hribov narejeni zadrževalniki, ki stojijo še sedaj. le da so polni nanešenega materiala. Tistega ne čisti nihče, ker se ne da zaslužiti. Raje spuščajo vodo naprej z enostavnim strojnim čiščenjem grabnov po ravninah. Tako da za sedanje stanje so krivi oboji, tako meščani kot primestni. In se bodo lepo podjebavali še naprej. Jaz samo upam, da mene voda ne doseže.

O povrnitvi v naravno stanje in umiku stavb od tam kamor ne sodijo, pa seveda nihče nič.

Pa sej nimaš kej ko pa imajo vsa dovoljenja za gradnjo. Debilno je to da hočejo biti zaščiteni na račun drugih tam pa se še naprej pozidava barje ko vsak tepec vidi da to ni pametno. Vsede se na bombo pol se pa pizdi da mu je rit razneslo.

potem pa se najde en BMW ki se mu vse to zdi prav. Jah sej zato pa mamo kakor mamo. Urbanizem furajo totalna teleta oziroma se dogaja popolnoma stihijsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urbanizem furajo totalna teleta oziroma se dogaja popolnoma stihijsko.

Tole je pa na žalost res. V bistvu urbanizma se ne fura več, praktično nikjer po Sloveniji. In to zadnjih 20 let.

Je pa res, da je ZJ kot župan s pomočjo podžupana Koželja poskušal to obuditi. Je pa to seveda proces, ne zgodi se čez noč, nekaj desetletno škodo pa je sploh praktično nemogoče popravit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujete me "kaj pa je danes zastonj"!

NIČ!!! Prav nič! Se še kako dobro zavedam tega. Meni je Ljubljana super plac in se je z Zokijem spremenila. Sprašujem se le, če je vredno! Vse te spremembe se in so se dogajale tudi na račun revežev, ki danes tudi za kruh nimajo. Položnice vode, elktrike, ostale izboljšane ponudbe, so vrtoglavo poskočile. Tisti, ki imamo delo, spodobno plačo, si lahko to privoščimo! Kaj vsa tista Vegradova stanovanja v Lj. pomagajo neplačanim delvcem? A mislite, da podizvajalci Stožic hodijo na koncerte in na fuzbal???

Ekonomisti so svarili Janšo, ko je pod njegovo vlado napihoval gradbeni balon - skratka, z zidarijami se je dvigovalo letni bruto proizvod in vsi so rekli ,da pol bo pa frka ... in je bila, tudi zaradi tega. Gradbeništvo je zacvetelo, zdaj pa uvelo.

BTW, Zoki ni nič kriv, če delavci niso dobili plačano, kolikor vem - so pa gradbene in druge barone in tajkune soustvarjali vsi. Vegrad je baje vodila baba, ki je nekoč bila direktorca katoliške stranke ... SCT - hja, Zidarja so imeli vsi radi, ker je tu in tam kako šolo adaptiral zastonj, pa kako cekveno fasado ...

Na konc dneva - ne, niso politiki krivi, ali zakoni ... krivi smo državljani, ker nas ne briga, kaj politiki delajo ... ker jim ne gledamo dovolj pod prste, ker se ne spoznamo na zakone, ker se ne organiziramo, ne opozarjamo ... In na konc - tudi politiki sosamo ljudje, nič več in nič manj. Tudi oni verjetno vsega ne znajo in so marsikaj zajebal v zvezi z zakoni v preteklosti.

No, tu in tam se najde kaka luknja, ki jo tudi državljani - jaz, ti, naši prjatli - izkoriščamo, kajne? Takrat so pa take luknje v redu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zapomni si že enkat da mesto pa le ni firma od katere se molze čimvečje možne dobičke da lahko potem trošiš miljone če ne kar miljarde tujih evrov.

Razmislek iz moje strani o tem gre takole: Mesto ima nekatere lastnosti firme, ima pa tudi še kaj drugega. Zavedati se je treba, da potrošnja in gradnja v mestu pomeni tudi delo za ljudi. In ja - mesto je vodeno točno na tak način, kakršnega je izvolilo ljudstvo, ki živi v mestu. Obstajajo restriktivni mehanizmi okoli količine zadolževanja, po mojem mnenju so seveda postavljeni previsoko, a to ni problem vodstva mesta, pač pa problem celotne družbe - želimo vnaprej trošiti tisti denar, ki ga še nimamo, in upamo, pričakujemo, da ga bomo imeli. Zato, kot rečeno - ni problem Janković, pač pa smo očitno problem vsi, ki tvorimo družbo. Napačen sistem furamo. To spremeniti je pa prekleto težko. Začne se vedno pri posamezniku, ki je v raznih skušnjavah in prej ali slej popusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!