Skoči na vsebino

klimbra

Priporočene objave

Bravo - mojster.

Ne bi mogel bolše razložiti - kot si.

Gledaš pa samo na eno stran. Medalja ima žal vsaj dve plati, pa še rob.

...

Ker pa je spet - glede na sposobnosti - posameznika, lažje NE ukrepati, ampak ČAKATI, kako bo UKREPAL nekdo drug, nato pa vse to čim bolj "popljuvati in prikazati v negativni luči", hkrati pa ne imeti svoje strategije in vizije ..................... !

OK, najprej formalna pripomba:

Fajn bi bilo, ko svojih stavkov ne bi mešal v moj citat, čeprav so obarvani. Tako, razvidnosti radi.

Kar se tiče nadaljnega, vidim, da niti nimava tako zelo različnih pogledov.

Seveda, pogoje, da lahko manj sposobni s svojimi "sposobnostmi" dostojno preživijo, morajo zagotoviti vodilni, tako v firmah, kot državi in širše.

In gonilo tega je gospodarstvo.

Kdo pa je tisti, ki vleče vrvice? Politiki? Nak, ti so kar lutkice v rokah gospodarstvenikov. Tistih velikih na vrhu. Tistih, ki delujejo za svoj profit.

Profit. Ta je gospodar vsega.

In dokler bo tako, bo profit spodbujeval izločanje manj sposobnih in v družbah uvajal zakon preživetja močnejšega. In dokler bo to počel, bo kot sem že napisal spodbujal tudi razmišljanja o revolucijah večjih ali manjših. Ki bodo na površje pripeljali ljudi, ki bodo drugače "bolj sposobni".

Kdaj pa se bo to spremenilo?

Dokler bodo vsi mali "gospodarstveniki", ki so prepričani, da so za svoj uspeh zaslužni sami in da ostalim niso nič dolžni ne po ekonomski ne po moralni plati, podpirali tak sistem, se sigurno ne bo nič spremenilo. To bo imelo za posledico zgolj, da v primeru preobrata fašejo isto porcijo kot veliki.

Človeštvo se očitno iz svoje zgodovine bolj slabo uči. Žal. Mogoče pa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mal definirimo pojem REVEŽ.

Kdaj ratam revež?

A takrat, ko ...

Tole je bila bolj neresna definicija reveža.

Stopi kakšno stopničko nižje in malo okoli sebe poglej!

Samo eno iztočnico ti dam sam.

Revež je tisti, ki s svojo penzijo (ki bodo mimogrede vedno nižje), ne more plačati osnovne oskrbe v domu upokojencev.

To recimo bi moral biti eden od osnovnih standardov.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Ej "stari", dej si slikco mal zameni!

Ni čuden, da pri tisti flaški in pol praznem kozarcu - takole razmišljaš! :kva2:

Dej mal definirimo pojem REVEŽ.

Kdaj ratam revež?...

Pol praznem kozarcu? Meni se zdi kar človeku prijazno poln. Mogoče pa ne premorem:

… "pozitivne energije in pozitivnega razmišljanja"…

?

In kdaj rataš revež? Kajpavem, mogoče takrat, ko se ti sfiži:

… varianta "A", varianta "B", varianta "C" ali pa če ni drugače možno varianta "D".…

in tako naprej, vse do variante "XY", na koncu pa se ti spodmakne še papeški prestol izpod riti.

Ampaq ne, papežem se to seveda ne dogaja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bila bolj neresna definicija reveža.

Stopi kakšno stopničko nižje in malo okoli sebe poglej!

Samo eno iztočnico ti dam sam.

Revež je tisti, ki s svojo penzijo (ki bodo mimogrede vedno nižje), ne more plačati osnovne oskrbe v domu upokojencev.

To recimo bi moral biti eden od osnovnih standardov.

Ne bi rekel, da sem se šalil. Resno sprašujem?

Glede "stopničk" - imam tako delo, da dnevno vidim nivoje od "druge kleti, do terase".

In ko si že omenil Dom upokojencev, ja se strinjam, pa tudi tu ni vse tako zelooooo enostavno, kot se zdi.

Glej - moje osebna izkušnja - letošnja.

Upokojenca - živela v svoji lastni "hiški". Penzije relativno spodobne. Ena večja druga manjša. Skupaj dobrih 1.600€.

Pa se je začelo. Bolezen - demenca pri enem. Domska oskrba - 1.100€.

Ok. Drugemu je ostalo še 500€ za čez mesec.

Zboli še drugi - resno. Bolnišnice, zdravilišča, na koncu Dom. Najprej 850€, še za drugega, na koncu že 1100€.

Skupaj se je račun izšel pri 2.200€ za dom in 250€ stroškov hiške!

Pa 1.600€ penzije ne pomeni, da sta bila "reveža". Sta popolnoma spodobno živela in še kaj prihranila.

Zdej - ali so cene domske oskrbe popolnoma " MIMO " in nerealne?

In glej - ja - življenje ni le ta trenutek, ki ga živiva. Je tudi "jutri".

In zakaj sem z tistimi "reveži" zgoraj mislil resno?

Če imam trenutne dohodke - reciva 1000€ - potem to pomeni, da si lahko "privoščim" life style, ki je temu primeren. S tem, da je fino, če lahko dam še kaj na stran - za hude čase.

Dejstvo je - je pa v nasprotju z tržno in potrošniško logiko "shoping centrov" - da res ne potrebujem vsega, kar mi želijo prodati.

In hec je, da če lahko "preživim z 1.000€", pa se mi dohodki recimo povečajo na 1.500€, bom tudi s tem "komaj" skoz pršu, ker bom pač več trošil.

Je pa zanimivo - recimo - da ima človek občutek da je revež, ker ima 500€ penzije, hkrati pa ima morda drugo premoženje v obliki nepremičnine, gozda, kmetije ................., ampak to pa ni nič. To je treba ohranjati za "dediče"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol praznem kozarcu? Meni se zdi kar človeku prijazno poln. Mogoče pa ne premorem: ? In kdaj rataš revež? Kajpavem, mogoče takrat, ko se ti sfiži: in tako naprej, vse do variante "XY", na koncu pa se ti spodmakne še papeški prestol izpod riti. Ampaq ne, papežem se to seveda ne dogaja.

:glare: No, ja - ti že veš!

Za razmislek pa le kratka šala, ki je krožila svoje dni. O tistem, če se ti sfiži.

Je bil "mujo" s.p., ki je bil znan po tem, da je vedni vse "zahebal". Pri poslih seveda.

Ampak, fural se je z meco, nosil drage marke in tako naprej.

Pa ga vprašajo kako mu to znese?

Odgovor je bil:

- ga ni posla, pa če ga še tako "zahebem", da ne bi vsaj € zaslužil.

- evo 1.000.000,00 grešaka ..................... 1.000.000,00€!

Temu bi se reklo "POZITIVNO RAZMIšLJANJE" :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:glare: No, ja - ti že veš!

Po pravici povedano, ne vem. Sem pa bil v nekem obdobju svojega življenje tudi papež. Takrat je bila seveda druga pesem in sem že po defoltu moral vedeti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Glej - moje osebna izkušnja - letošnja.

Za obrazložitev vsake teorije se lahko najde vsaj en primer, ki jo bo potrjeval.

Na tiste brez svojega premoženja, v najemniških stanovanjih ali sobicah v samskih domovih z malo ali celo brez plače za celomesečno garanje ali z garanjem za najemnino, da lahko študira ipd. seveda ne pomisliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za obrazložitev vsake teorije se lahko najde vsaj en primer, ki jo bo potrjeval.

Na tiste brez svojega premoženja, v najemniških stanovanjih ali sobicah v samskih domovih z malo ali celo brez plače za celomesečno garanje ali z garanjem za najemnino, da lahko študira ipd. seveda ne pomisliš.

Pomislim, pomislim.................in mislim.

Ima pa vsaka družba:

- motorje

-stabilizatorje

-zavore.

Mislim, da veš, kaj sem povedal! :glare:

Vsi se rodimo, popolnoma brez vsega. Upam da se strinjava.

Od tu naprej, pa se začne ................ "životna škola". :OK:

Zakaj so eni "sposobni" živeti in preživeti v danem okolju, spet drugim pa je vse okoli njih "moteči dejavnik" in razlog, da "ne morejo živeti, kaj šele preživeti" ................ e dragi moj ............ tega ti pa jaz ne znam pojasniti.

Jih poznam veliko, ki so "u iber pametni", ko je govora o tem ................. kako in kaj BI BILO treba.

Ko je potrebna "akcija", pa raje sedijo doma na KAVČU in še naprej "pametujejo". še huje................ ČAKAJO! :kva2:

Čakajo da se jim bo kaj / nekaj zgodilo in da bo NEKDO kaj naredil - da jim bo bolje in lažje!

NE ME ................... :l_01:

Konec koncev IMA vsak - točno toliko - kolikor je "sposoben" !

Je pa težava, ki jo vidim drugje! V glavah nas samih.

Vsi imamo oči obrnjene navzven. Vedno vidimo le druge. In kaj drugi IMAJO! Ne VIDIMO ALI PA ne ŽELIMO VIDETI, kaj je tisti drugi naredil za to - da ima, kar pač ima.

In če želim več, če mi količina €, ki jih zaslužim ne zadostuje za moje želje ............... :smoke: , si najdem možnost, da zaslužim še kak €.

Če pa želi kdo 8 ur spati, 8ur delati, 8 ur pa imeti prosti čas za sebe, pri tem pa mu zaslužek od 8 urnega dela ne zadostuje ............... pol pa ne vem.

Zakaj je nekdo brez dokončane osemletke - pa mora delati slabo plačana dela........................

Zakaj ima nekdo le srednjo šolo - pa ne more dobiti bolje plačanega dela.........................

Zakaj nekateri uspejo v življenju ( pa ni merilo le denar ) .................. drugi pa ne.......................

Zakaj nam nekateri lažejo leta in leta ............ pa jim to dopuščamo?

Kdo bi vedel. Oziroma .......... vsak ve najbolje za sebe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi se rodimo, popolnoma brez vsega. Upam da se strinjava.

Konec koncev IMA vsak - točno toliko - kolikor je "sposoben" !

Saj se hecaš, anede :glare:

Dejstvo je, da lahko vsakdo nekaj naredi znotraj določenih okvirjev. Kakšnemu promilu pa uspe celo preboj dosti višje, kot jim je bilo dano ob rojstvu a reklamiranje teh ne pomeni, da to velja za vse. In če nekomu ne uspe, to ne pomeni, da je zaradi tega manj človek. Tudi smeti mora nekdo pobirati in vsako delo je spoštovanja vredno pa najsi je 4-urno ali 16-urno.

Reklama kapitalizma, češ, da ima vsakdo možnost uspeti je eden največjih nategov tega sistema, kjer je merilo uspeha, seveda, le in izključno denar. Uspešno življenje ne predpostavlja samo po sebi tudi velikega bogastva. Bogat je tisti, ki ima vse kar res potrebuje. Razumljivo pa je, da ovčke stremijo k lahkemu zaslužku, če jim pastirji cel čas kažejo, da se to da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:

Bogat je tisti, ki ima vse kar res potrebuje.

:grupni:

In kaj kdo .......................... RES .................... potrebuje?

Vsi bi namreč radi imeli ..................... prav tisto ......................... česar ...................... nimamo.

:smoke: Če sem plešast......................bi lase, če ................................ v nedogled.................če je treba.

Torej - kdo je "revež"? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi bi namreč radi imeli ..................... prav tisto ......................... česar ...................... nimamo.

Ni res. Ravno to je razlika (ena izmed njih) med ljudmi. Pa nočem tu zganjat moralizma, ampak tako pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvedba nekega "temeljnega" dohodka, bi pomenila neko "uravnilovko" in neko lažno varnost, hkrati pa bi definitivno NEGATIVNO stimulirala vse tiste, ki želijo/želimo v tem našem življenju narediti še kaj VEČ, kot le preživeti.

Klamfe.

Temeljni dohodek ne pomeni uravnilovke!

Pomeni samo osnovno varnost za vsakega pripadnika družbe. Namesto sedanjega sistema, ki nagrajuje nedelo - če ne delaš dobiš socialno, če pa malo migneš s prstom pa ti jo vzamejo - bi sistem osebnega dohodka nagrajeval resnično opravljeno delo obenem pa omogočil ljudem, da dajo družbi tudi kaj več in ne samo tisto, kar se da izmeriti skozi denar. Omogočil bi veliko fleksibilnejši trg dela, obenem pa predlagatelji skupaj s tem predlagajo tudi enotno stopnjo obdavčitve, kar bi bila voda na mlin tistim, ki bi s svojim delom in prispevkom si zaslužili boljši finančni status.

Vsi bi namreč radi imeli ..................... prav tisto ......................... česar ...................... nimamo.

Govoriš lahko samo zase in za nikogar drugega, še najmanj zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se UTD zdi zanimiva ideja.

Problem je pa vedno isti: človek, oziroma določen sloj osebkov, bodo v svoji parazitski naravi uspeli izigravati sistem in spet bomo imeli bolj in manj privilegirane ljudi, sloje.

Veliko je "ta pravih" sistemov, takole na papirju, problem je človek, ki si jih prikroji tako, da jih lahko izigrava. Da bi imeli bolj pravičen sistem, bi morda morali na celi vrsti položajev (ne na vse!) namesto ljudi imeti računalnike, ki "načeloma" ne kradejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UTD je nujen, namenjem pa je prav vsakemu državljanu (izigravanje je torej brezpredmetno.

Čemu je nujen ? Ker kmalu nihče več ne bo hotel zastonj biti podanik Silvanije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj kdo .......................... RES .................... potrebuje?

Nič, še življenje je marsikomu odveč.

Ne pozabimo, da so tudi najbolj revni (po količini prihodkov) v Sloveniji uvrščeni v vrh na svetovni lestvici po prihodkih. Afrika, Kitajska, Indija, Rusija, tudi južna Amerika so namreč tako prekleto revna okolja, da ... ampak, vse je relativno.

Srečni smo lahko, če smo na toplem in suhem ter siti. Vse ostalo je že luksuz. Qrc, če toplota, streha in hrana so luksuz, tudi če so najslabše možne kvalitete.

Marketinški stroj je iz nas naredil lačne ljudi, nepotešene - če nimamo vsak mesec nove frizure, dišečega parfuma, avta, motorja, računalnika, televizorja, piva s frendi, blont pičke z umetnimi joški ... smo že čist nesrečni ... aja, pa zdravja, ki tudi ni poceni (športni rekviziti, kakovostna hrana, zdravila, dodatki).

Karikiram, seveda.

(Ampak parfum pa res nujno rabim.)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... , blont pičke z umetnimi joški ... smo že čist nesrečni ...

:kva1: Ma, Đastin, ne ga srat! Ni ga čez natur!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nič, še življenje je marsikomu odveč.

Ne pozabimo, da so tudi najbolj revni (po količini prihodkov) v Sloveniji uvrščeni v vrh na svetovni lestvici po prihodkih. Afrika, Kitajska, Indija, Rusija, tudi južna Amerika so namreč tako prekleto revna okolja, da ... ampak, vse je relativno.

Srečni smo lahko, če smo na toplem in suhem ter siti. Vse ostalo je že luksuz. Qrc, če toplota, streha in hrana so luksuz, tudi če so najslabše možne kvalitete.

Marketinški stroj je iz nas naredil lačne ljudi, nepotešene - če nimamo vsak mesec , piva s frendi,

Karikiram, seveda.

(Ampak parfum pa res nujno rabim.)

to ti pa zamerim... vsak teden se napiše ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VIC IZ REPORTERJA

Vpraša učiteljica: "Janezek, kaj je tvoj oče?"

Janezek odgovori: "Moj oče je moška striptizeta v klubu za pedre in pleše gol pred drugimi moškimi.

Včasih, ko mu dobro plačajo, vzame sobo v poceni motelu, pa spi z njimi."

Učiteljica v šoku odpelje Janezka iz razreda in ga vpraša: "Janezek, pa je to res?"

Janezek odgovori: "Ni. Moj očka je aktivni član SDS-a, ampak me je bilo to sram priznati pred razredom!"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

SDS

Ko je Bog ustvaril narode, se je odločil vsakemu narodu in človeku podariti dve vrlini.

Tako so Švicarji postali natančni in urejeni,

Japonci čisti in delovni,

Italijani veseli in romanticni,

Španci temperamentni in ritmični.

Potem je Bog priŠel do Slovencev in rekel angelu: Slovenci bodo pametni, dobri in SDS -ovci!

Ko sta z angelom z vsem končala, je angel rekel:" Bog moj, lahko vpraŠam, zakaj si dal vsem po dve vrlini, le Slovencem tri?

Bog je rekel: Hmm, prav imaŠ, ampak saj veŠ, da se darovi Boga ne morejo odvzeti.

Slovenci bodo imeli vse, ampak pravzaprav le po dve, ker:

Tisti, ki bo dober in SDS -ovec, ne more biti pameten,

tisti, ki je pameten in SDS -ovec, ne more biti dober in

tisti, ki je dober in pameten, ne more biti SDS -ovec.

Taka je Božja volja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!