Skoči na vsebino

Planirana potovanja v 2012


nordkap

Priporočene objave

Se popravljam...zadnji dan;Porto Vecio-Solenzara zanimiva cesta čez prelaze ponekod mal ozka,pa spet širša,na vrhovih še zna biti sneg ...od Solenzare pa tista ravnina ko bo dolgcajt....vozit bo treba,drugač pa super ...LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se strinjam, da če že si nekje daleč, si ogledaš čimveč. Vendar v dobrih 2 tednih, si bomo še Portugalsko in del španije težko ogledali, kaj šele, da bi porabili vmes par dni za Maroko. V smislu, da si v dveh tednih vzames recimo vsaj 4 dni fraj, da si pogledas kako mesto, kak muzej, kako znamenitost itd. Da pa bi zaradi tega, da si ogledam cimvec krajev, pol delal vsak dan vsaj 600km mi pa nima smisla. Pol se pa dejansko samo vozim in nic vidim. V tem primeru, je "vec lahko manj". Ker poleg furanja in ogledov, gre neki cajta tudi za postavitev sotora in pospravljanja. Najim pogled na potovanje je tako, da nima smisla pretiravat. Če bi imela na voljo en mesec, je pol to druga zgodba. Ampak dobiti toliko dopusta je mission impossible, tako da... Kot je zmilan reku, ce bo, bo za naju Maroko posebej fura, nekoc... :P

Jaz sem bil lani en mesec (junij). Že res da sem se izogibal avtocest ampak, da bi kaj več videl, tudi na poti tja in nazaj, bi rabil še kakšen teden ali dva. Do severa Portugalske sem rabil 6 dni, 17 dni Portugalske in z juga Portugalske 5 dni do doma (8000 km vse skupaj) . Jug Portugalske je bistveno dražji kot sever, je pa toplejši, bolj urejen in bistveno bolj "turističen", je pa "prava Portugalska" severno od Lizbone (sever Portugalske je lahko junija ponoči še hudo mrzel in neprijeten za kampiranje, lahko pa praktično povsod kampiraš tudi na črno, izjema so edino kakšni turistični kraji na jugu) . Notranjost španije in Francije sta bili meni bolj muka, verjetno tudi zato, ker sem jih moral prevoziti "na čas", saj je lepo, ampak hudo enolično, po par 100 km se pokrajina sploh ne spreminja (sončnice 100 km, oljke 150km, žito 200 km, kaj vem kaj, verjetno pesa 100km in tako naprej) . Če hočem kaj "videti" potem moram zaviti s poti za to pa rabim čas, saj bi verjetno lahko vse splaniral do potankosti ampak to mi ne odgovarja. Za to pa potem potrebujem toliko več časa.

Kar hočem povedati je, da se kar strinjam s tvojim pogledom, da se nima smisla samo vozit in če si hočeš v miru ogledati stvari rabiš čas...

Lani je bil bencin v španiji 1,2€, letos pa je že cez 1,6€ (kolikor je bil lani na Portugalskem) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil lani en mesec (junij). Že res da sem se izogibal avtocest ampak, da bi kaj več videl, tudi na poti tja in nazaj, bi rabil še kakšen teden ali dva. Do severa Portugalske sem rabil 6 dni, 17 dni Portugalske in z juga Portugalske 5 dni do doma (8000 km vse skupaj) . Jug Portugalske je bistveno dražji kot sever, je pa toplejši, bolj urejen in bistveno bolj "turističen", je pa "prava Portugalska" severno od Lizbone (sever Portugalske je lahko junija ponoči še hudo mrzel in neprijeten za kampiranje, lahko pa praktično povsod kampiraš tudi na črno, izjema so edino kakšni turistični kraji na jugu) . Notranjost španije in Francije sta bili meni bolj muka, verjetno tudi zato, ker sem jih moral prevoziti "na čas", saj je lepo, ampak hudo enolično, po par 100 km se pokrajina sploh ne spreminja (sončnice 100 km, oljke 150km, žito 200 km, kaj vem kaj, verjetno pesa 100km in tako naprej) . Če hočem kaj "videti" potem moram zaviti s poti za to pa rabim čas, saj bi verjetno lahko vse splaniral do potankosti ampak to mi ne odgovarja. Za to pa potem potrebujem toliko več časa.

Kar hočem povedati je, da se kar strinjam s tvojim pogledom, da se nima smisla samo vozit in če si hočeš v miru ogledati stvari rabiš čas...

Lani je bil bencin v španiji 1,2€, letos pa je že cez 1,6€ (kolikor je bil lani na Portugalskem) .

lp

Franc

Ja, zato si pa moraš izbrat n.pr. 10 lokacij za ogled in se tega držat.V vsako vas je težko hodit, čeprav zna biti zanimivo, saj tega še doma ne počnemo.Tako da vsaj malo planiranja le mora bit, čeprav ga tudi jaz ne maram, pa še držim se ga ne.

Najbrž ti počneš isto kot jaz.Planiral sem Balaton, ogled vsega mogočega, konćal pa v Hevizu in ker mi je sedu, sem ostal kar tam, še tisto jamo v tapioci sem uspel videt pa konec, pa kaj , tja se da še večkrat it, z Portugalsko pa je le malo teže.Res pa je , če hodiš gledat tisto kar vsi, je vprašanje če bo to tebi všeč, ampak ni druge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bom še kdaj spravil na Portugalsko resno razmišljam, da bom šel z avionom in tam rental motor (za par 100 € sem komot in odpade "ciazenje").

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bom še kdaj spravil na Portugalsko resno razmišljam, da bom šel z avionom in tam rental motor (za par 100 € sem komot in odpade "ciazenje").

lp

Franc

Franc, brez veze, rentaj raje gliser :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d,.,.dan jaz grem konc aprila do beograda ,.,.,niš,..skopje ,.,.ohrid,.,.,..meteora ---grcija,.,.albanija ,.,.crna gora,.,.,in po obali domov,.,.,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d,.,.dan jaz grem konc aprila do beograda ,.,.,niš,..skopje ,.,.ohrid,.,.,..meteora ---grcija,.,.albanija ,.,.crna gora,.,.,in po obali domov,.,.,

Dobr je to.Koliko km si planiral in koliko časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d,.,.dan jaz grem konc aprila do beograda ,.,.,niš,..skopje ,.,.ohrid,.,.,..meteora ---grcija,.,.albanija ,.,.crna gora,.,.,in po obali domov,.,.,

26.4. grem tudi jaz do BG, startam cca 13h :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, brez veze, rentaj raje gliser :kva1:

Ne gre, rabiš posebno dovoljenje za odprto morje. Kaj češ Portugalci nam ne zaupajo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d,.,.dan jaz grem konc aprila do beograda ,.,.,niš,..skopje ,.,.ohrid,.,.,..meteora ---grcija,.,.albanija ,.,.crna gora,.,.,in po obali domov,.,.,

Mi gremo isto traso 27 aprila ob 8,30 se dobimo na črpalki v šentvidu (iz Medvod pred tunelom), če te zanima kaj več me kontaktiraj.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, jutri pa gre naša balkan banda na pot. Napočil je čas in juhuhu se že veselimo. Ekipa je sestavljena iz 8 članov, glih prav.

O vtisi in več , ko se vrnemo.

Živeli balkan, mi smo tu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa jutr oz v soboto prvo daljšo furo letos (pravzaprav se letos še sploh nisem kej vozil). jutr najprej v avstrijo v lujza po nekaj delov za montažo navigacije, potem sledijo inštalacijska dela, pozno popoldne pa do gorice, kjer bo prvi postanek. v soboto zjutraj pa proti firencam po magistralah. v nedeljo nekaj krogov po okoliških parkih naturale in potem v ponedeljek nazaj do gorice. v torek še malo po slo alpah, če bo lepo še postanek v kr gori in potem šiben nazaj na šajersko :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naslednjem tednu (verjetno 8.) se odpravljam na Apeninski polotok, bolj celinska tura ...

http://g.co/maps/j9ycc

Planiram šest do sedem dni. Prvi in zadnji dan bo malo več km, ampak nameravam tam nekam do Bologne kar po AC.

Zaenkrat sem še sam, če bi bil kdo za zraven, dobrodošel ... lahko še tudi malo korigiramo turo in termin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V juniju grem v Španijo.Odločil sem se,da grem v eno smer iz Genoe do Barcelone z trajektom, Z rezervacijo imam bolj slabe izkušnje,saj sem moral zaradi že plačanega trajekta na Korziko,predlani odriniti od doma po dežju,ki me je pral vse do Firenc. Zato me zanima,če je nujno tudi za motor vnaprej rezervirati trajekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V juniju grem v Španijo.Odločil sem se,da grem v eno smer iz Genoe do Barcelone z trajektom, Z rezervacijo imam bolj slabe izkušnje,saj sem moral zaradi že plačanega trajekta na Korziko,predlani odriniti od doma po dežju,ki me je pral vse do Firenc. Zato me zanima,če je nujno tudi za motor vnaprej rezervirati trajekt.

Jaz sem tako razmišljal.Nekaj dni v naprej že vem da bom šel, pogledam kdaj gre trajekt.Najbolje tisti okrog 12h, vozi tam okrog 18 ur, skušam rezervirat, če ne gre, sem tam ob 11h in poskušam zlest gor.Če ne bi šlo, pa na motor in veselo proti Barceloni do koder bo pač šlo.Bi pa moral že kar zgodaj na pot.

Druga varianta pa na tistega ob 20h, tu je pa že večji problem, če ne prideš gor.Kle pa ne bi tvegal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naslednjem tednu (verjetno 8.) se odpravljam na Apeninski polotok, bolj celinska tura ...

http://g.co/maps/j9ycc

Planiram šest do sedem dni. Prvi in zadnji dan bo malo več km, ampak nameravam tam nekam do Bologne kar po AC.

Zaenkrat sem še sam, če bi bil kdo za zraven, dobrodošel ... lahko še tudi malo korigiramo turo in termin.

Midva grva 8.6 v Firence.

Plan je sledeč (približen) , po AC do Ferarre, do Modene po stranskih poteh ( verjetno ogled Ferrari muzeja) , potem počasi proti Firencam, kjer imava že rezervirano prenočišče ( približno 480 km ), drugi in tretji dan vožnja za nosom po toscani, ponedelje povratek preko Imole, pa mogoče še kakšen ovinek. Tako da če imaš voljo in željo jo lahko do Firenc mahnemo skupaj. Več lahko na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da sem mal zaj....., stvar se je pri tebi odvijala v MAJU a ne :wallbash::slap:

Popravljeno . Popravil Sinki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je v Italiji s cestninami na avtocestah? Vinjeta ali plačevanje cestnine na mitnicah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mitnicah našteješ keš ali kartice (vse je avtomatsko). Dragi so, da peče, od Gorice do Benekt je "le" 8.10 EUR, ker en odsek delajo za mejo.

Da pa se nabaviti neka kartica tudi na pumpah.

Sem pogledal še:

Viacard kartica se še dobi na pumpah.

http://www.autostrade.it/en/Viacard.html

It is a magnetic prepaid charge card, of the amount of 25, 50 or 75 euros, which can be used to pay tolls in all automatic toll lanes and in lanes with cashier of all motorway network in Italy.

The Viacard charge card is available to any legal and physical person and can be used for any type of vehicle travelling on motorways, either private or commercial.

The Viacard charge card in euros can be used anywhere on the Italian motorway network disregarding its expiry date.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kter motor pa pije 4.5 litra :?

Nova Honda 700 ima podatek celo 3,6l.

Sicer pa podatkih cel kup motorjev, tudi gska ima podatek 4,3 pri 90km/h. Mala GSka pa itak.

Meni kawasaki er6 pije v povprečju 4.2l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kter motor pa pije 4.5 litra :?

BMW F 650 Dakar 3,5 (90 - 110 km/h) - 4,0 (če ga žgeš).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kter motor pa pije 4.5 litra :?

Ja, to bi mene tudi zanimalo ?! Ker moj pije neprimerno manj !

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!