Skoči na vsebino

Kamp oprema: bencinski gorilnik, plinski, ....


Noise

Priporočene objave

Pa še moje mnenje:

Najboljši je definitivno Primus !Dela na bencin ,petrolej, dizl ali plin če kupiš bombico.Skratka na vse razen na vodo! :naughty: Uporabljam ga na vseh mojih turah :Črno morje,Iran, Mongolija,Tunizija....in dela v vsakem vremenu in vsakem vetru...kar je zelo važno!Voda zavre "v sekundi" in je res hiter za pripravo obroka ali pijače ali prekuhavanja vode za pitje!

Priporočam!

P.S.: pritiska ne spuščam ven ob ugasnitvi(kot sem bral poste nazaj) in ga samo malo "dopumpam "vsake dva tri dni!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

pred nekaj dnevi sem slišal zza nek Primusov gorilnik, ki ima že zraven vetrno zaščito. Ne vem pa kako se imenuje in kje se ga da dobiti. Je plinski. Kakšne informacije oz. predlogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

pred nekaj dnevi sem slišal zza nek Primusov gorilnik, ki ima že zraven vetrno zaščito. Ne vem pa kako se imenuje in kje se ga da dobiti. Je plinski. Kakšne informacije oz. predlogi?

Kupi si Primus ali pa MSR. Oba imata možnost plin in bencin. Glede vetrne zaščite pa malo inproviziraš. Kos kroma ali pa pločecine pa bo...

Kupiš pa v trgovinah z alpinistično opremo... Če rabiš še kaj PM.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si Primus ali pa MSR. Oba imata možnost plin in bencin. Glede vetrne zaščite pa malo inproviziraš. Kos kroma ali pa pločecine pa bo...

Kupiš pa v trgovinah z alpinistično opremo... Če rabiš še kaj PM.

lp

Kos malo debelejše alu folije za večkratno uporabo, zviješ, ko ne rabiš, ali pa Alu kovčke postaviš v L proti vetru in kuhaš v zavetrju :kava:.

.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kot vidim se trenutno najbolj splača kupiti gorilnik-kuhalnik Campingaz Twister plus PZ, ki ima vgrajen tudi vžigalnik, zaradi nakupa kartuš še posebej v Italiji Franciji in španiji.

Pomembno je to, da se bombica lahko odvije s kartuše tudi, če je še polna saj imajo kartuše poseben ventil. To je odlično, da kuhalnik zopet pospravimo na čim manjši volumen.

Kuhalnik se dobi tudi pri nas v spletnih prodajalnah. Ker nisem ravno navdušen nad spletnimi štacunami me zanima, če se ga dobi v kakšni od trgovin v Ljubljani.

23567.jpg

23567_3_.jpg14666-100211144017891847858.jpg

Našel sem tudi posodici Twister Plus PZ Stove Kit, ki sta točno toliko veliki kot kartuša tako, da je volumen kar najbolj izkoriščen.

1.jpg

LP NT

Popravljeno . Popravil NikolaTesla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enak komplet samo posoda je pol literska, tako da gre bombica noter. Vse to sem nabavil v Intersportu, razen piskrčka Emo Celje.

Aja, ne zanašaj se preveč na vžigalnik, bolj ziher je še en vžigalnik poleg, da ne boš brez kafeja ostal.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!