Skoči na vsebino

Pošiljanje paketa v USA (ter EU)


_luke_

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni Motosvetovci!

Ker na forumu še nisem zasledil teme, ki bi govorila v tej smeri sem se odločil da jo ustvarim...

Gre se za pošiljanje delov izven Eu ter v Eu. Torej v mojem primeru US. Moj paket je sicer precej majhen 20x30x20 cca 1kg. Iščem najcenejšo varjanto, pa seveda najhitrejšo!

Kakor sem malo gleda po npr. TNT, bi me prišla poštnina najmanj 80€. Sploh ne ponujajo nekih normalnih dostav ampak samo neke express. Pošta slovenije ima do 2kg cca 40€, ampak kakor sem prebral se večina stvari zgubi oz če pride na cilj pride po cca 1mescu. Nimajo tudi nobenega sledenja paketov! Nevem pa kako je z ostalimi dostavnimi službami. Sem pa seveda fizična oseba, tako da večina služb niti ne sodeluje tako.

Torej prosil bi vas, da mi svetujete, povejte svoje izkušnje!

Najlepša hvala za vaše odgovore!

LP Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakšnih cenah pa govorimo?

Nevem kako majo to američani zrihtano za pošiljat. Iz Californije it TriCountryMotosports bi me prišla poštnina preko USPS Priority Mail INternational. To je baje najceneje ampak ševedno 80$?? Gre pa za nožnike za sopotnika, ki niso ravno težki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakšnih cenah pa govorimo?

Nevem kako majo to američani zrihtano za pošiljat. Iz Californije it TriCountryMotosports bi me prišla poštnina preko USPS Priority Mail INternational. To je baje najceneje ampak ševedno 80$?? Gre pa za nožnike za sopotnika, ki niso ravno težki....

Ta je mal huda za stopalke.. Mene je prišla poštnina iz Kalifornije za stabilizator krmila 25$. Poštnina za ročko od menjalnika iz New Yorka je bla sam ene 8 dolarju, medtem ko me je komplet body kit za motor, vključno s tankom (dve zelo veliki in ne tako lahki škatli) iz Minnesote prišel 180$. S trackingom, preko USPS. Tko mal za referenco kašne so cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj :)

Lej, če imaš tole zadevo, ki jo pošiljaš težko manj kot 2 kg ti sploh ni treba poslati kot paket razen, če ni kakšne čudne oblike :) . Če je to škatla, ne prevelika, se ti resno splača poslati kot pismo, saj se do 2 kg še šteje kot pisemska pošiljka. Prednost je v tem, da je ta varianta VELIKO cenejša kot paket.

Npr.: pismo do 1 kg, priporočeno (pomeni, da je sledljivo zaradi R številke, pa še potrdilo o oddaji imaš), + priority (prednostno=avionsko kar pomeni hitrejši prenos pošiljke) te bo stalo do 12€. Pisemska pošiljka z istimi storitvami do 2 kg pa te bo stala do 17€. Za primerjavo, za paket do 2 kg z istimi storitvami boš odštel najmanj do 45€. To so okvirne cene, če oddaš na pošti. Če pa se boš poslužil katere od hitrih pošt te bodo pa itak "olupili" :) .

Torej najceneje in iz svojih izkušenj, tudi solidno opravljena storitev je na pošti. Cene pa so enake za cel svet, edino na pošiljkah, ki bodo potovale preko mej evropske unije moraš označit vsebino, najbolj, da napišeš "sample" ;) .

Torej veliko užitkov :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, hvala vama za tako konkretne, koristne ter hitre informacije! To da lahko manjši paket pošlješ kakor pismo še na pošti niso vedli povedat! Verjetno nimajo ravno vsak dan takih zadevščin! Kako je pa s carino izven evrope? Je carina že za vrednost paketa 5€, al ima neko mejo od katere naprej se carini? Kdaj plačaš carino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti prejemaš pošiljko, ki ti jo je nekdo poslal izven EU potem je meja za plačilo carine 150€ (vse kar je manj je carine oproščeno), meja za plačilo davka pa 22€ (vse kar je manj, davka oproščeno)

Z drugimi besedami moraš po Slovenskih predpisih torej pošiljkam nad 22€ prišteti še 20% DDV (na skupno vrednost s poštnino), če pa je pošiljka dražja od 150€ pa moreš poleg davka plačat še carino, kolikor jo pač je (različne carinske stopnje za različne izdelke, ponavadi pa cca 3-4%). V vsakem primeru pa nad 22€ plačaš tudi par € stroškov postopka.

Če pa ti pošiljaš izven EU bo pa strošek davka in morebitne carine padel na prejemnika, odvisen pa bo (tako kot meje do katere vrednosti so pošiljke dajatev oproščene) pač od nacionalnih predpisov države v katero pošiljaš.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti prejemaš pošiljko, ki ti jo je nekdo poslal izven EU potem je meja za plačilo carine 150€ (vse kar je manj je carine oproščeno), meja za plačilo davka pa 22€ (vse kar je manj, davka oproščeno)

Z drugimi besedami moraš po Slovenskih predpisih torej pošiljkam nad 22€ prišteti še 20% DDV (na skupno vrednost s poštnino), če pa je pošiljka dražja od 150€ pa moreš poleg davka plačat še carino, kolikor jo pač je (različne carinske stopnje za različne izdelke, ponavadi pa cca 3-4%). V vsakem primeru pa nad 22€ plačaš tudi par € stroškov postopka.

Če pa ti pošiljaš izven EU bo pa strošek davka in morebitne carine padel na prejemnika, odvisen pa bo (tako kot meje do katere vrednosti so pošiljke dajatev oproščene) pač od nacionalnih predpisov države v katero pošiljaš.

jaz sem naročila nekaj v vrednosti malo manj kot 28€ iz kitajske in ni bilo nobenega davka za plačat. robo sem plačala v naprej, poštnine ni bilo, ko pa sem šla dvignit na pošto, tudi nisem nič doplačala. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa paketi okoli 25 kg v EU, kateri je najcenejši ????

Poslati moram paket v UK, pa ne vem na koga bi se obrnil, ker je elektronksa roba za servisiranje, da ne bo prišlo v preveč kosih ...

Hvala za odgvoore na podlagi izkušenj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa paketi okoli 25 kg v EU, kateri je najcenejši ????

Poslati moram paket v UK, pa ne vem na koga bi se obrnil, ker je elektronksa roba za servisiranje, da ne bo prišlo v preveč kosih ...

Hvala za odgvoore na podlagi izkušenj !

Najcenejš pošta slo, najdražji dhl al gls ne vem zdaj točno..Pokliči in vprašaj..maš tu še dpd in še nekaj bi se jih našlo.. :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pošiljam pakete v kanado ,usa in v gvajano iz avstrije je najcenejše in ni carine paketa tudi nihče ne odpira po poti.l.p. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem naročila nekaj v vrednosti malo manj kot 28€ iz kitajske in ni bilo nobenega davka za plačat. robo sem plačala v naprej, poštnine ni bilo, ko pa sem šla dvignit na pošto, tudi nisem nič doplačala. :hmm:

Včasih na carini kakšno zadevo spregledajo ali pa prodajalec napiše manjšo vrednost na kuverto/paket, npr 20$. Po mojih izkušnjah, večja in težja kot je, prej se bodo vanjo vtaknili. Komplet kontaktnih leč npr., ki stane preko 150$ pa zlahka spregledajo, saj gre za majhno in lahko kuverto.

DDV me niti ne moti toliko kot cca. 6€ stroškov za poštnino in manipulacijo, ki ju zaračuna poštna carina in katero že tako plačujem skozi davke, da opravlja ravno to delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki časa je blo aktualno limat na pakete nalepko GIFT. Ker je tak paket darilo, se pravi brez vrednosti, je bil tako oproščen carine in davka. Seveda če si poslal 5 televizij iz kitajske v EU so paket 300% odprli in pogledali kaj je notri. Potem si mogel carinskem uradu poslat račune in ostalo papirologijo da so zadevo ocarinili.

Sem pred kratkim iz kitajske naročil paket v vrednosti približno 250 €, prodajalec je vrednost paketa označil kot 5 € in ga poslal prek DHL (tako naj bi bil oproščen davka in carine - seveda se ni tako izšlo). Takoj nasledni dan sem bil pozvan s strani slovenskega DHL naj pošljem račune, opis vsebine paketa, davčno in potrdilo da jih pooblaščam za carinjenje. Paket je bil v 3 ali 4 dneh pri meni doma. Carino sem v gotovini plačal dostavljacu.

Iz ZDA pa sem naročil nosilce za GPS. Skupna vrednost z poštnino ne presega 22 € (pošilka ne bo carinjena in obdavčena). Poslani so bili prek USPS (ameriška pošta), čakam že 12 dni pa bom verjetno še kak teden. Paket je zelo verjetno že pri slovenskem carinskem uradu, tam pa si uzamejo čas. Z DHL imam same pozitivne izkušnje, carinijo oni sami, pred dostavo pokličejo, zadeva kakor se šika (seveda jo plačaš). Slovenska pošta .... večkrat nategnjen z dvojno poštnino in itd. ... hvala lepa, prek njih pošiljam samo še razglednice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je enkrat carinska posta pri "free shipping" zadevi (bixenon projektorji v vrednosgti 100 USD) k davku zaracunala se postnino (35 eur), ki je bila placana ze v ceni. Pritozil sem se, in so mi ponudili resitev - obrazec za povracilo preplacanih dajatev. Za teh 7 eur razlike se mi ni dalo ubadati s tem, ko pa je se isti mesec prispela maska za moped sem dobil enak poziv za izstavo racuna, in sem jim v mailu povedal kako in kaj, da so me rahlo nategnili, in naj ali kompenzirajo pri maski, ali pa bom vlozil zahtevek za povracilo, in maska je prisla do mene brez dodatnih dajatev. Sem bil kar vesel. :)

Je pa treba pazit pri raznih kitajcih - recimo narocil sem dve narocili po 2 balasta (16 eur par), in model mi je poslal 4 balaste v enem kompletu, vceraj pa dobim domov prif naj posljem racun. Ker to ni moja stvar in uradno nic ne vem, sem jim seveda poslal racun za tisto narocilo pri katerem pise tracking number, in na katerem je cena 16 eur. :)

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Katera dostavna služba je najcenejša za pošiljanje težjih paketov (prek 2 kg) v EU. Predvsem GB in DE? Pa naj bo taka, da paket dejansko pride tja, kamor ga pošlješ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem nazadnje v ameriko pred kakima dvema mesecema pošiljal računalnik od motorja na preprogramiranje.

pri naši pošti sem za pošiljanje izsledljivega paketa (z začasnim izvozom) plačal vsega skupaj cca20 eur. iz ljubljane do prejemnika v floridi je zadeva hodila 5 delovnih dni...

za nazaj sem sem za pošiljanje z USPS Priority Mail plačal 45$, pri čemer sem tudi imel track & trace service. vračanje paketa se je vleklo kot kurja čreva... 5dni je trajalo da je zadeva prišla iz enega konca floride na letališče v miamiju, v njihovem oddelku za razvrščanje se je zadeva valjala 8 dni, nato čakala na letalo,...

ko je paket prišel v slovenijo (track n trace) sem ga isti dan tudi prevzel.

ob vsem tem lahko slovenski pošti izrazim eno veliko pohvalo in spoštovanje res kvalitetni in hitri storitvi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GLS Slovenija mi je za paket 30 kg v UK zaračunala 38 €, paket sem odnesel k njim, če ga pridejo iskat je 6 € dražje.

DHL je malenkost dražji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem nazadnje v ameriko pred kakima dvema mesecema pošiljal računalnik od motorja na preprogramiranje.

pri naši pošti sem za pošiljanje izsledljivega paketa (z začasnim izvozom) plačal vsega skupaj cca20 eur. iz ljubljane do prejemnika v floridi je zadeva hodila 5 delovnih dni...

za nazaj sem sem za pošiljanje z USPS Priority Mail plačal 45$, pri čemer sem tudi imel track & trace service. vračanje paketa se je vleklo kot kurja čreva... 5dni je trajalo da je zadeva prišla iz enega konca floride na letališče v miamiju, v njihovem oddelku za razvrščanje se je zadeva valjala 8 dni, nato čakala na letalo,...

ko je paket prišel v slovenijo (track n trace) sem ga isti dan tudi prevzel.

ob vsem tem lahko slovenski pošti izrazim eno veliko pohvalo in spoštovanje res kvalitetni in hitri storitvi!

S Pošto Slovenije že dolgo sodelujemo in kar je res je res dobri so doma in preko .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Lepo pozdravljeni!

Naj povem, da je tisti paket, katerega sem čakal takrat tudi prišel. Iz usa do slo (brnik) je hodil 7dni, iz brnika do mene 15! Ja prou sm napisal. Ker je bil paket kao darilo (rabljeno), se nismo mogli zmenit za carino (kaj in kako carinit). V mojem interesu je blo plačat čim manj oz nič! :) Vsake 2 dni smo se klicarli, pa je le prišlo iz carine brez davkov.

No zdej mam pa drugo situacijo. Naroču sm dirkalno elektroniko iz spletne trgovine iz USA. Cena s poštnino 250$. Po samo 7 dneh sem prejel poziv pošte slo, da me čaka paket in da je treba doplačat 50€. Js sm seveda že vse nakazal preko pay-pal. Torej si je naša pošta nekaj zaračunala v vrednosti cca 25-30%. Al je to kake vrste hitra carina al je to njihovo delo js nevem. Uglavnem, da stane pot iz USA do SLO 30€ in od slo do mojga doma 50€ je pa mal kruta. Ju3 grem vzdignit oz pred tem pozanimat kaj nej bi blo to za plačat in javim naprej. Js sm mislu da gre vse preko Carine na Brniku, ker tudi dobiš prošnjo da jim pošlješ račun da te obdavčijo. Tokrat pa nič carine?

Bodte pridni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah PS nas lupi kjer se le da, že zdavnaj bi morali vsi po vrsti prestopiti na alternativne (cenejše!) ponudnike istih storitev. Ampak saj vemo, stara navada je železna srajca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa moje poročilo. Počasi nabiram izkušnje z paketi iz USA :) Pošiljka je prispela preko Us Express Mail. Prišlo je zelo hitro (plačilo 22.10, doma pri meni 29.10. Kakor sm omenu, je kljub celotnemu plačilu pošta zaračunala 50€. To je ubistvu carina, ki je bla 42€ na znesek + 7€ kr so mogli odpret in preverit :) Tisti k bi rad fino nabiral € naj gre torej paktete odpirat! S paketom seveda vse vredu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, treba je plačati carino, mogoče tudi DDV. je že tako...

da se pa odpira je pa nekaj normalnega. tako je varneje za vse, jebiga... sam v tem ne vidim nič slabega.

no, sam si bom naslednjo pošiljko (reflashan ECU) naročil na prijateljev USA naslov, pa mi bo potem on domov pripeljal. vsaj plačila DDV-ja v tem primeru ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je ddv 20% + 3% carina, ki se obračunava tudi na potne stroške, ne samo na ceno artikla. Na vse zunaj EU. Če naročiš kakšno majico, knjigo ali plato ne težijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo da še tukaj vprašam. Naredu sem eno dokaj neumno napako. Po nesreči sem zavrnil paket iz Amazon.com, ki ga nujno potrebujem, misleč, da je šlo za en drug paket. Kontaktiral sem direktno dispečerja, ki ga nisem dobil.vikend, poslal sem tudi mail Amazonu. Kaj še lahko naredim oz. kaj se zgodi v primeru zavrnjene pošiljke, ga pošljejo takoj nazaj al je možno paket še kje prestreč?

Aja to se je zgodilo danes ob 14.40.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!