Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

..tak pa mi2 prezivlama vecerne sprehode :D ...post-38490-0-18666800-1404852133_thumb.jpg ....mmmmmmmm... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med današnjim vračanjem "iz mesta" sem opazil nekaj novega ...,

 

img9303.jpg

 

..., kar me je zelooo pozitivno presenetilo ... :grupni:

 

img9304.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En liz kuža ..en liz Rožica :OK:

..mi2 sma bolj moderna pa mama fsak svojega...hihihi..ko pa noben ne viji pa si itak delima ;):D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas tega do sedaj še nismo delali, ker nismo vedeli in tudi jajc pojemo malo premalo ...

 

Tega si pa o jajcu ne bi mislili!

Jajca veljajo za zdravo živilo, bogato z vitamini in drugimi hranili, ki so odgovorna za dobro stanje naših oči, jeter, možganov in srca, hkrati pa so lahko dostopna, poceni, možnosti za pripravo pa je malo morje. A če ste misli, da jajca sodijo le v ponev, na solato, v testo in podobno, se motite. Preverite, kako jih lahko še koristno uporabite!

Beljak kot lepilo
Čeprav beljak v največji meri uporabljamo za pripravo različnih sladic, je lahko tudi izvrstno lepilo, s katerim je mogoče zalepiti papir, karton in tkanine. Poskusite!

Lupina za čiščenje
Jajčna lupina lahko temeljito očisti trdovratno umazanijo in maščobne obloge na posodi. Če jo boste dobro zmleli, dodali detergentu za pomivanje posode in z gobico dobro zdrgnili lonec ali pekač, boste vedeli, o čem govorimo.

 

Voda za sobne rastline
Zagotovo sodite med tiste, ki po kuhanju jajc vodo, ki je ostala, preprosto zlijete stran, kajne? Napaka! Pa se boste sedaj vprašali, kaj neki lahko z njo sploh še počnete. Dobro jo ohladite in z njo zalijte sobne rastline, saj jih boste tako še dodatno nahranili.

 

Lupina v hrani za pse
Jajčna lupina je bogata s kalcijem zato jo nikakor ne vrzite v smeti, če imate doma pasjega prijatelja. Raje jo zmeljite v prah in dodajte v pasjo hrano, tako boste še dodatno poskrbeli za zdrave kosti in zobe vašega štirinožnega prijatelja.

 

Rumenjak za suho kožo
Jajca lahko zelo koristno uporabite tudi v kozmetične namene. Če je vaša koža izrazito suha, razžvrkljajte rumenjak ter ga nanesite na obraz in počivajte 20 minut, nato izperite. Rumenjak bo poskrbel za hidracijo kože in jo naredil mehkejšo.

 

Beljak za mastno kožo
Ravno obratno je pri mastni koži, ta potrebuje beljak. Dodajte mu pol žlice medu, premešajte in nanesite na obraz. Pustite 10 minut in izperite. Rezultat vas bo presenetil.

 

Jajce za razdraženo kožo
Sveže jajce potopite v kozarcu jabolčnega kisa, tako naj stoji okoli tri dni in bo nared kot obloga za razdraženo kožo in kot 'balzam' za nekatere kožne infekcije.

 

img9326.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... no fajn ... spet imamo dva nova družinska člana ...  :eek:

 

...Cufi in Mini jima je baje ime .... :lol1:

 

post-38837-0-69172200-1405545299_thumb.jpg

 

.

ps.

... sem jima pa kar mal več hrane nabavu   :whistle:   ... da bosta prej zrastla ....  :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj pred kosilom sem se dvakrat ustrašil. Najprej, ker je na balkonskih vratih nekaj zelooo zaropotalo in takoj zatem zato, ker sem mislil, da je "odšel med angelčke" ... :blush:

 

img9327.jpg

 

Vendar če čez  dve ali tri minute "temu ni bilo tako" ... :OK:

 

img9328.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en čistokrven drug pa baštard. :D

Oba čakata na pir :P

 

10560533_865029966859605_639976294511318

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si mikrovalouko zamenu??

??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od danes naprej bosta Bil in Tačka to počela v "stereo tehniki" in m tako prihranila nekaj bol....  

 

img9354.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en čistokrven drug pa baštard. :D

Oba čakata na pir :P

 

10560533_865029966859605_639976294511318

..si hotu rečt, da je en tvoj ljubljenček....en pa od tvoje žene...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..si hotu rečt, da je en tvoj ljubljenček....en pa od tvoje žene...   :P

tu pa res-lovju :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu pa res-lovju :P

.... kako lepo je videt dva, k se imata res rada .... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... kako lepo je videt dva, k se imata res rada .... :)

zase se brigi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjeli ali ne, včeraj popoldne "na ranču" tudi našemu Bilu ni bilo vseeno, kam se bo ulegel. Najprej je poizkusil na ležalniku ...,

 

img9429.jpg

 

..., kjer mu očitno ni bilo dovolj udobno, zato se je preselil  na drugo "počitniško napravo", kjer je kmalu tudi zaspal, ker se je pred tem, vsaj eno uro, "dovolj zdivjal" ... :OK:

 

img9432.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj že? :mellow:

Ja nevem k moje dve kakšno tako svinarijo privlečeta se ponavad tko zaderm....a ti jo dam neseš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!