Skoči na vsebino

Tabletki


Priporočene objave

Torej vse kar nalagaš gre preko tega marketa ali lahko kaj tudi preko računalnika?

Drugače pa je vsaka informacija dobrodošla, ker nimam nič informacij glede teh igračk.

Kaj bi pa rad nalagal? Če misliš fotke, filme in vse sorte takega materiala, si jih komot zložiš na tablico z računalnika. Preko USB kabla ali bluetootha, če imaš rad te vrste telovadbo.

Kar se tiče sim slota, je vprašanje, če je smiselno zapraviti dodatnih 100€ za to opcijo. Konec koncev si telefon usposobiš kot hotspot in zadeva čisto solidno laufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalagal bi kakšne aplikacije.

Glede sim opcije pa je niti ne potrebujem, saj bo zadeva več ali manj uporabljena v wi-fi okolju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tabletek? Trenutno PiPo Max M1 . Kupljen na eBayu za cca 230€. V uporabi kakih 14 dni, zaenkrat brez pripomb. Itaq ne izvajam na njem nekih posebnih čarovnij. Brkljanje po netu, pošta, ogled kakega filma. Za igrice nisem ravno nadarjen.

Je pa treba vedeti, da so takile nakupi po netu tudi loterija in moraš računati z možnostjo, da se boš prisiljen nadmudrivati s kakim kitajskim dobaviteljem, ki zna ravno toliko angleščine, kolikor njemu paše, pa niti črke več. PayPal je v takih primerih dobrodošla zaščita, čeprav zmaga še vedno ni garantirana. Če ti gredo te možnosti že v osnovi na živce, je vsekakor bolje pošpegati na police naših trgovcev. Zadnjič sem opazil nekaj (po deklariranih specifikacijah sodeč) čisto solidnih variant na anni.si. Pa razni Harvey Normani, Leclerci itd so občasno tudi zapeljiva lovišča. Pomoje je čisto priporočljivo stopiti do njih in v živo pogledati, kaj nudijo. Na slikcah in na netu itaq vse te reči zgledajo bajno in obljubljajo le malo manj kot raj na zemlji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo boljši (s ceno nad tisto, ki si jo sam omenil) imajo takoimenovani IPS zaslon, ki je baje boljši. v praksi sicer ne vem v kolikšni meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda sm tecen, pa snobofski...ampak...kupte iPad. Al pa iPad mini. Mal cez 300 evrov je po moje dobra cena.

Tole sicer pisem z androidnim galaxy tab 2.1, in sem se na ta OS navadil. So pa jabolcni padi hitrejsi, bols odzivni, surfanje je precej bol tekoce. Aplikacije so brezhibne, tale android market je bol smetisce....

Zanimiva je primerjava med 1.2ghz duo core acerjem, tem doticnim tab2.1 z 1ghz procom in iPadom 2, z kao 850mhz, pa iste aplikacije na jabolku delajo obcutno hitrej.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, z malo sreče in volje lahko na to temo razvijemo podobno racionalne debate, kot so tiste med ljubitelji BMWjev na eni in vseh ostalih enoslednih polizdelkov na drugi strani :)

Mene je med androidno kramo zaneslo povsem po naključju. Nekega razumskega razloga za nabavo katerekoli tablice itaq nisem imel. Razen če se po novem igračkanje šteje med razumske razloge. In tista fletna utvara, da se kljub vampu, podbradku, pleši in šopom kocin v uhljih, v meni še vedno skriva otrok :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, z malo sreče in volje lahko na to temo razvijemo podobno racionalne debate, kot so tiste med ljubitelji BMWjev na eni in vseh ostalih enoslednih polizdelkov na drugi strani :)

Mene je med androidno kramo zaneslo povsem po naključju. Nekega razumskega razloga za nabavo katerekoli tablice itaq nisem imel. Razen če se po novem igračkanje šteje med razumske razloge. In tista fletna utvara, da se kljub vampu, podbradku, pleši in šopom kocin v uhljih, v meni še vedno skriva otrok :blush:

Komot, ampak ker se mi po bajti vala nekaj tega in nekaj drugega....ne bom sodeloval, ker ne bom čist nč novga zvedu :D

Jaz večino dneva prežvim za PCjem v delavnici, zato ga doma nisem mel. dokler ni Lady prpelala notesa. Pol sm ga včasih tud jaz odprl, ampak ga doma res ne potrebujem. Kasnej sem naletel na IPad, ljubav na prvi dotik. In točno tisto kar hočem. Prebrat Delo, pogledat FB, met dobr iin ažuren TV spored pr roki, tud če TVja skor ne gledam.... Nisem tak, da bi malikoval blagovne znamke, ampak tu ne gre za znamko. Problem androidnih napav je po moje cena. Če bi Galaxy stal manj kot 300€, bi bil top shit best buy. Ker pa cena ni bistveno nižja od iPada....nima smisla kupovat androida. Sploh odkar se je tudi Android skregal z Adobe Flash.

To so čist subjektivne ocene, in morda sm mal pristranski, ampak res malo. Prva uporabniška izkušnja na applu je bla vedno pozitivna, na androidu pa ravno obratno.....

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq :)

Pri meni gre štorija tako, da korajžno odPayPaliram tistih dobrih 200€ za zadevo, ki je realno gledano ne nucam, pol sem pa iskreno prepričan, da šparam ko budala. In dobesedno vzeto imam celo prav.

Če pa frdamani android še vsaj približno spodobno funkcionira (kot recimo zaenkrat tale aktualni), sem pa sploh zmagal.

Da ne pozabim: pri temle svojem PiPotu strašno cenim, da niso vanj nasrali milijon kitajskih appsov, ki poštenega zahodnjaškega proletarca samo begajo. In da je bil meni že od vsega začetka v angleščini in v latinici. Ker prebijanje skozi pragozd kitajskih pismenk zna biti od hudiča zamudno in nevarno opravilo. Nikoli ne veš, kje nate preži kaka sestradana panda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa še vedno nisem odločil .. malo zaradi denarja, še več pa, ker sem res ogromno na

pcju in je pravomolajšanje za moje od napora rdeče oči, ko se devignem od tule in grem ..

kamorkoli - pa čeprav samo na demonstracije.

Naša Masha pa tudi pravi, da je njen I-pad zakon in ga velko valja po rokah oz. se z njim

valja po postelji, kavčih, tleh .. saj veste - 13-letnice se samo valjajo in svaljkajo kjerkoli se pač lahko.

Če bo šlo tako naprej bodo tele punce čisto drugačne, ko odrastejo.

Sploh ne bodo več fukale,

ampak bodo le "fejs-bukale".

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že debatiramo o tabletkih in applu/ne applu....ravnokar, as I type, si glavo belim z novim problemom. V delavnici nimam WiFija. slike uz androida po navadi prenesem kar preko dropboxa, tokrat sem ga vzel ss sabo, in ga priklopil v PC. Apple ima kao zelo osovražen iTunes. KAJ MA PA TA POFUKELJ? Norton in explorer ga ne vidita, oziroma, vidi ga kot Digtal still camero, ki se ne odziva. Popizditis. Pač...s kablom in priklopom na usb že 20 minut nisem prenesel fotk.

Sej vem, da sm pr ta zabitih...ampak tale nonsens....je pa tud zame preuč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menda je novi google nexus 10( v bistvu je enak kot nexus 7, samo z večjim displayem) hardversko topshit (alpa blizu), pa še cenejši bo kot galaxy.

a ma kdo izkušnje z yarvik-om, menda ga v big bangu prodajajo?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pač...s kablom in priklopom na usb že 20 minut nisem prenesel fotk.

Samo ugibam: ali imaš vklopljen USB debugging?

Ker če nimaš, bi ti morala zadeva že ob priklopu na USB drat pokazati tole:

post-13034-0-43466900-1354896319_thumb.jpg

Tapkneš "Turn on..." in veselo prenašaš fotke.

Ali sem kaj narobe razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debugging ni ukloplen. In ta ekran se ne pojavi. Zagato sm resu tako, da sm utaknu not sim,pa si poslal via gmail. Za uteho...vsej fotke so bols kot z iPada......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poigraj se še z nastavitvami. Pol se pa moja znanost počasi izčrpa.

post-13034-0-79774100-1354943893_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

jst pa za prenos filetov iz računala na tabletko (ali obratno) uporabljam USB ključek ali pa mikroSD kartico - simpl, hitro in neboleče, vedno dela ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

jst pa za prenos filetov iz računala na tabletko (ali obratno) uporabljam USB ključek ali pa mikroSD kartico - simpl, hitro in neboleče, vedno dela ;)

vsi mi laiki uporabljamo ta sistem-najlažje in najbolj enostavno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, najlazje in najbol enostavno je z Appla prek iTunes. Ni treba usb konverterjev in klucev, (ker ben tablet nima velicga usb porta) cardreaderjev (v primeru da stavis na desktop PC) vse kar rabis je ze prilozen drat. Android je to ocitno zakompliciral. V 4 mescih redne uporabe sm odkril eno prednost odprtga androida prot iPadu. Torrent lahk potegnem direkt na tablco. Zastojn. Pr iPadu mors ali jailbreakat ali kupt aplikacijo za 4$.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam fora je, da tiste aplikacije, za katere plačujemo drobižke (kot za pir al pa kaj) - dejansko dobr delajo pol, in nekdo jih vzdržuje, in povečini nimajo nadležnih oglasov notri ... :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem zadevo iz mobitela. Sedaj pa me zanima kako bi preko telefona ustvaril dostopno točko za internet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem zadevo iz mobitela. Sedaj pa me zanima kako bi preko telefona ustvaril dostopno točko za internet.

Če je android

nastavitve-brezžična omrežja-mobilna DT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... (ker ben tablet nima velicga usb porta) cardreaderjev (v primeru da stavis na desktop PC) vse kar rabis je ze prilozen drat. Android je to ocitno zakompliciral. V 4 mescih redne uporabe sm odkril eno prednost odprtga androida prot iPadu. Torrent lahk potegnem direkt na tablco. Zastojn. Pr iPadu mors ali jailbreakat ali kupt aplikacijo za 4$.

Hola mojster,

with all due respect, to ni res - moja tabletka (Asus TF201) ima čist normalen (tavelik) USB port in režo za microSD kartice (zato pa je glih ta moja in ne katera druga ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!