Skoči na vsebino

Kam jo mahate v letu 2003?


ceco

Priporočene objave

Hay

15 Julija se odpravljam z boljšo polovico na turo Maribor - Pisa - Rim - Bar - s trajektom v Albanijo ali v Grčijo - Tirana - Ohridsko jezero- Črna gora - Makarska - Mostar - Sarajevo - Mribor.

Predvideni čas potovanja: 14 dni

Če bo kdo v tem času na tej relaciji ali pa bi se pridružil, naj se oglasi.

Lp Silvo

PS: Priporočam se za popotniške namige glede znamenitosti vrednih ogleda, opozorila, morebitne pasti na poti itd.

Mojster,

ne vem sicer, koliko izkušenj imaš, ampak meni se zdi tole malce prevelik zalogaj za dva in za 14 dni. Deluje mi bolj kot dirkanje.

Najprej: ali je tvoja Lady pripravljena vsak dan nabijat po 500 km? Ženske hočejo kakšen dan počitka, pa kakšno mesto jim sede ipd.

Naprej: Maribor - Pisa - Rim - Bari. Za Italijo se imam malce za eksperta, pa bi ti rekel takole; Pisa ti štrli izven poti, zato jo uporabi, ko boš šel na Sardinijo (start ladje iz Livorna, ki je 26 km pod Piso). Iz MB v enem šusu boš prišel recimo do Orvieta (pod Firencami še 150 km). Čedno lepo mestece na hribu. Zaradi cest se da zvozit 740 km v enem dnevu, kolikor je iz MB do Orvieta. Rim pusti na miru, ker rabiš nekaj dni, da imaš nekaj od njega. Za drugi skok ti priporočam, da greš iz Orvieta mimo Neaplja na Costiera Amalfi. Eden najlepših koncev Italije, ki sem jih videl. Ta tretji rukar ti je pa na Bari.

Za zaćetek.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ceco

zahvaljujem se ti za tvoje napotke in mnenje.

Kar se tiče moje ženske je tako, da se zelo rada vozi tako kot jaz. Zato sva tudi izbrala takšno varianto, saj ne želiva 14 dni ležati na soncu. Kar se tiče časovne komponente, prav tako nisva močno omejena in se lahko podaljša za kak dan.

Za prvi del poti to je po Italiji sem planiral 3-4 dni. Prvi dan nekako do Pise, drugi dan mimo Siene do Bolsenskega jezera in nato Braccianskega jezera. Tretji dan bi si ogledal na kratko Rim. Četrti dan pa bi se zapeljal do Barija in v večernih urah (23.00) na trajekt za Albanijo.

Glede na to, da vozijo v Albanijo tri ladijske družbe ob istih terminih, menim, da ne bi smelo biti problema z nabavo karte (karte nimam rezervirane).

Ali imaš morda kaj iskušenj z povezavo iz Barija (zasedenost itd.)

Peti dan bi si ogledal Tirano, nato pa bi se odločil ali za nadaljevanje poti proti Ohridskem jezeru ali pa proti Črni gori. Odvisno od razpoloženja in utrujenosti.

Nekaj dni bi ostal v Črni gori, najverjetneje v Budvi, nato pa v dveh dneh čez Bosno domov.

Kako pa kaj skrbite za varnost motorjev, ali jih zaklepate z dodatnimi verigami?

Vsake nadalnje sugestije bom zelo vesel.

Lp Silvo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Silvo,

10 dni nazaj s trajekti iz Barija (za Split) ni bilo še nobenih težav.

Glede varnosti motorja pa takole: motor zaklepam dodatno še s Cryponitovo zajlo (tudi Oxford je v redu) ter ga obvezno pokrivam s ponjavo za motor. Manj ko gledajo moped, boljše je. Z Lady spiva po hotelih in čisto povsod so zelo prijazni in ustrežljivi glede možnosti parkiranja motorja na bolj varnem mestu (za mrežo, v zaprti garaži ali pa receptorju pred nosom).

Pa še en nasvet: ne pozabi na rezervne ključe za motor!!! Ta glavni ključ imej pri sebi, ostale pomožne (za kufre, dodatno ključavnico) pa v ovoju za orodje, ki je v motorju.

Če greš čez Bosno domov se drži omejitev na cesti. Policaji so čisti inkasanti.

Pa srečno in užitkov polno rajžo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred štirinajstimi dnevi sem vozil po bosni , policaje sem sicer videl ampak ustavil me ni nihče. prenočišča so bolj problem, kempov ni , moteli ki so delali včasih pa so zaprti uničeni itd., najlepše sem spal v motelu nr.9 v bosanskem petrovcu 40 eu za noč z zajtrkom za dva. naslednje prenočevanje sem opravil malo iz mostarja, za bencinsko pumpo proti stolcu, zaviješ levo in po zdrapani cesti prideš do lepega motela ob buni in javnem kopališču, prenočišče 30 eu, hrana pa tako poceni da te ubije. toliko o bosni, od trebnjega čez prelaz (pojma nimam kako se mu reče) preko konjeve planine (a je prav) do hercegnovega. v budvi nebi prenočeval pod nobenim pogojem, je prevelika gužva. avtokempi so tudi kar solidni, ali pa bečiči tudi to je kar v redu. pa srečno pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete, sedaj imam (upam da vse) že spakirano.

Rezervne ključe bi njverjetneje postil doma, če me ne bi ... , upam ceco da nisi imel sam takšne iskušnje, ker mora biti pa res gorozno.

Jutri zjutraj pa gremmoooo.

LP Silvo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za en teden na barko, potem pa prosto po Gregsu. Dolomiti MORAJO enkrat pasti, na zalost ravno avgusta, ampak drugace ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj smo se vrnili s počitnic na Sardiniji :D

Bilo je super samo malo prekratko :huh:

Otok smo prevozili vse okrog pa še mal počez :P

Vreme super,sicer malo prevroče vendar še znosno B)

Pokrajina čudovita ,plaže neskončne,morje kristalno čisto :rolleyes:

Ceste imajo super,vozniki strpni do motoristov(se umikajo na rob ceste ko te vidijo v vzvratnem ogledalu :o )

Domorodci zelo prijazni :D

Družba je bila tudi super,skratka lepih 14 dni :rolleyes: B) :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nice to hear,

da ne bova samo s Suzukijem trobentala tele Sardinije. Tip za drugo leto: Amalfi Coast (Costiera Amalfica).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiger, zdej pa lepo na temo Sardinija in napiši malo več (cene kampov, kakšne fine papice, pa najbolj fanscinantne reči in kaj se ne sme), ker gremo tudi mi trije septembra tja dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bi si moral mal časa vzet pa zaradi službe nekak ne morem do njega prit (po dopustu kazen-delaj cel dan :o )

Če te pa kaj posebno zanima pa kar vprašaj se bom potrudil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!