Skoči na vsebino

Prepoved pridelave lastne hrane


I30

Priporočene objave

Bukve ne rabim :P

pa nč .. je pa vsaj "ornk" bukov :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Septembra naj bi se zvišale cene hrane, v svetu je pomanjkanje pšenice, ovsa.... Suša je žal naredila svoje.

Včeraj sem bila še doma na gorenskem....... in naša njiva je prvič od kar pomnim v katastrofalnem stanju...

Oče je na roke z motiko skopal samo zame 10 metrov krompirja, da bi ga nekaj vzela s seboj na štajersko.... In v 10 metrih je bilo na njivi krompirja samo za eno vedro (cambuh po domače) , pa še to je bil zelo slab, večina obžrtega od miši... Ponavadi je bilo krompirja v 10 metrih že nabranega za eno in pol gajbe....

Moj oče je bil zgrožen, v svojih 57 letih je prvič videl toliko obžrtega krompirja in vmes godrnjal, da noben denar ne pomaga več...

Opozoril me je, da naj nikar ne ponujam in prodajam krompirja naokoli, saj ga še za doma ne bo dovolj.... Prvič je tudi mene postalo malo strah in dejstvo je,da nekaj ni vredu....

Krompir škropi ponavadi samo enkrat zaradi plesni, če ne ga ne bi bilo še toliko..... Od kar pomnim smo hrošče na listih pobirali z rokam, posuli pepel, potem pa še škropili z domačim mlekom mešanim z vodo.... Oral je velikokrat s konjem, da zemlja ne bi bila preveč poteptana....

Tudi pesa in koleraba sta zelo slabi, oves je žal prvič mogel pokositi, ni kalil tako kot je treba, le pšenica je uspela.... Koruza pa se je zaradi nedavnega dežja in vetra čisto zvila v lok... Pogled na to zemljo je bil žalosten...

Če v kratkem ne bo dežja, bo še slabše... Včeraj zvečer je oče dejal, da je popoldne le zoral celo njivo.......Domači so nabrali za 35 gajb krompirja, 10 manj kot ponavadi....

Kmet bo zase še imel nekaj zaloge..... Pa ostali??? Predrago bo za vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Septembra naj bi se zvišale cene hrane, v svetu je pomanjkanje pšenice, ovsa.... Suša je žal naredila svoje.

Včeraj sem bila še doma na gorenskem....... in naša njiva je prvič od kar pomnim v katastrofalnem stanju...

Oče je na roke z motiko skopal samo zame 10 metrov krompirja, da bi ga nekaj vzela s seboj na štajersko.... In v 10 metrih je bilo na njivi krompirja samo za eno vedro (cambuh po domače) , pa še to je bil zelo slab, večina obžrtega od miši... Ponavadi je bilo krompirja v 10 metrih že nabranega za eno in pol gajbe....

Moj oče je bil zgrožen, v svojih 57 letih je prvič videl toliko obžrtega krompirja in vmes godrnjal, da noben denar ne pomaga več...

Opozoril me je, da naj nikar ne ponujam in prodajam krompirja naokoli, saj ga še za doma ne bo dovolj.... Prvič je tudi mene postalo malo strah in dejstvo je,da nekaj ni vredu....

Krompir škropi ponavadi samo enkrat zaradi plesni, če ne ga ne bi bilo še toliko..... Od kar pomnim smo hrošče na listih pobirali z rokam, posuli pepel, potem pa še škropili z domačim mlekom mešanim z vodo.... Oral je velikokrat s konjem, da zemlja ne bi bila preveč poteptana....

Tudi pesa in koleraba sta zelo slabi, oves je žal prvič mogel pokositi, ni kalil tako kot je treba, le pšenica je uspela.... Koruza pa se je zaradi nedavnega dežja in vetra čisto zvila v lok... Pogled na to zemljo je bil žalosten...

Če v kratkem ne bo dežja, bo še slabše... Včeraj zvečer je oče dejal, da je popoldne le zoral celo njivo.......Domači so nabrali za 35 gajb krompirja, 10 manj kot ponavadi....

Kmet bo zase še imel nekaj zaloge..... Pa ostali??? Predrago bo za vse...

Septembra naj bi se zvišale cene hrane, v svetu je pomanjkanje pšenice, ovsa.... Suša je žal naredila svoje.

Včeraj sem bila še doma na gorenskem....... in naša njiva je prvič od kar pomnim v katastrofalnem stanju...

Oče je na roke z motiko skopal samo zame 10 metrov krompirja, da bi ga nekaj vzela s seboj na štajersko.... In v 10 metrih je bilo na njivi krompirja samo za eno vedro (cambuh po domače) , pa še to je bil zelo slab, večina obžrtega od miši... Ponavadi je bilo krompirja v 10 metrih že nabranega za eno in pol gajbe....

Moj oče je bil zgrožen, v svojih 57 letih je prvič videl toliko obžrtega krompirja in vmes godrnjal, da noben denar ne pomaga več...

Opozoril me je, da naj nikar ne ponujam in prodajam krompirja naokoli, saj ga še za doma ne bo dovolj.... Prvič je tudi mene postalo malo strah in dejstvo je,da nekaj ni vredu....

Krompir škropi ponavadi samo enkrat zaradi plesni, če ne ga ne bi bilo še toliko..... Od kar pomnim smo hrošče na listih pobirali z rokam, posuli pepel, potem pa še škropili z domačim mlekom mešanim z vodo.... Oral je velikokrat s konjem, da zemlja ne bi bila preveč poteptana....

Tudi pesa in koleraba sta zelo slabi, oves je žal prvič mogel pokositi, ni kalil tako kot je treba, le pšenica je uspela.... Koruza pa se je zaradi nedavnega dežja in vetra čisto zvila v lok... Pogled na to zemljo je bil žalosten...

Če v kratkem ne bo dežja, bo še slabše... Včeraj zvečer je oče dejal, da je popoldne le zoral celo njivo.......Domači so nabrali za 35 gajb krompirja, 10 manj kot ponavadi....

Kmet bo zase še imel nekaj zaloge..... Pa ostali??? Predrago bo za vse...

Na vse to pa ti en kreten na tv izjavlja,da je v sosednjih državah hrana dražja kot pri nas.Ne pove pa,da so naše plače za po manjše kot v sosednjih državah.

Sprašujem se a smo res mi volil te kretene,ki so na oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vse to pa ti en kreten na tv izjavlja,da je v sosednjih državah hrana dražja kot pri nas.Ne pove pa,da so naše plače za po manjše kot v sosednjih državah.

Sprašujem se a smo res mi volil te kretene,ki so na oblasti.

No pa spet politka!! Tole ne spada v to temo!!

Žal v semenarnah ni moč kupiti "uporabnega" semena!! Vse je ferderban do amena. Pika na i je le še monsantovo in podobno rastlinje katero sploh ne naredi plodnega semena in ga moraš vsako leto na novo kupovat. Seveda je tu tudi kamen spodtike v novi zelandiji. Ko so prepovedal pridelavo lastnih semen so s tem zapovedal GSO in s tem un ičili lastno kmetijstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest sem s svojim semenom naredil totalno drugačno gensko zasnovo svojih potomcev..... obe sta punci.. :P... ( pa nista podobni poštarju, da ne bo kej narobe napisano....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji - usegreuqrac. Ampak res vse. To je point ..

:smoke:

ko bo crknila zadnja podgana se bo pa še kitajc mal zamislu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo razpredate tukaj ... medtem, ko živite v najbolj udobnih 5% populacije ... se vozite z motorčki, verjetno dopustujete na morju, hrane vam definitivno ne manjka, imate televizorje, internet, vse možne tehnološke igračke, ki jih Kitajci sestavljajo za 1 dolar dnevno ...

Res, salonsko revolucionarji ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo razpredate tukaj ... Res, salonsko revolucionarji ...

Prijatelj dragi ...

.. ne gre za to, da nam je ta trenutek hudo - gre za STRAH ... za strah, da nam bo tako kot je Kitajcem, čeprav zelo dvomim, da TI veš kaj pomeni živeti v državi, kjer dobiš pozimi določeno količino premoga (celo dandanes) s katero lahko ogrevaš enosobno stanovanje (25 m2) in je vse izmerjeno tako, da ne presežeš 10°C v stanovanju. O tem mi je pisala Mariborčanka, ki tam poučuje angleški jezik v eni od šol, ne veš kaj pomeni "kruh na karte" - niti tega ne, kaj pomeni imeti doma lačne otroke, katerim nimaš kaj ponuditi (to sem pa sam izkusil).

Še nisi slišal zakaj je VSE dogovorne in prisebne ljudi na tem svetu strah?

Ene je strah tega, da ne bo nikoli bolje, druge pa, da bo slabše kot je. Tisti z malo denarja se boje, da ga ne bodo nikoli imeli dovolj za preživetje, tisti z veliko denarja pa se boje, da ga bodo izgubili .. od tod je izvirni greh "neizmernega pohlepa" .. tisto, čemur rečemo: "... papizda, a nkol nima dost, baraba vražja!??" To je strah, ki živi v podzavesti vseh in ob taki krizi se začne razraščati kot rak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je brojedan... Gre za STRAH. Upravičen.Brez dramatiziranja, dokazi so na dlani...

Moj oče je že leta in leta opozarjal, da bo prišlo do katastrof najprej predvsem zaradi prekomerne uporabe škropiva, ki ga veliko ta velikih kmetov uporablja kar tja v tri dni...

Ta sosedova škropiva so celo pred mojimi očmi leto nazaj ožigosale nekaj listov naše kolerabe na rumeno belo..... Njegova koleraba pa je bila brezhibna, brez plevela.

In zdaj na pol naše bio izdelke pobira suša...

Tudi izumiranje čebel pove vse...

Vremenske razmere jasno nakazujejo, da bo pomanjkanje hrane povsod...... in posledično bo še uvožena zelenjava dražja, kaj šele domača....

Če je moj oče prvič v življenju pomislil, da ne bo z lastno pridelavo hrane zmogel preživeti svoje velike družine... Je dovolj velik razlog, da je strah upravičen.

Pa pustimo v ozadju, da obe sestre in brata že služita svoj kruh.... Samo vprašanje je, ali bo denar dovolj za KRUH čez leta....če kalilo ne bo tako kot nekoč...

Nikdar doma nismo kupili krompirja.... Imeli smo ga na zalogi vse leto. In zdaj ko bo oče v teh dneh prebiral krompir, me zanima kaj bo ostalo od 35 gajb nabranega krompirja....

Veliko ga je obžrtega od miši... Je pa dejstvo, da bi ga bilo veliko več, če bi uporabljali vsa mogoča škropiva...

A naša na pol bio zemlja bo vedno obrodila vsaj nekaj, vprašanje pa je kaj bo s tisto zemljo, ki je že desetletja izmučena od škropiv in sambogvečesa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je enostavna rešitev.

Manj otrok - manj sužnjev - manj strahu.

Hja sam če pogledaš kitajčke, afričane, to glih ne drži!! Lezejo iz vseh špranj in natepavajo tko de bi loh še zajcem bli za zgled. Zato pa rumeni in indijci zasedajo planet ker jim je doma tako hudo da gredo ven ... kamorkoli!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je enostavna rešitev.

Manj otrok - manj sužnjev - manj strahu.

Kje si pa bil ti, ko sem JAZ otroke delal, da bi mi to povedal?

Zdaj, ko so štirje na svetu, pa pamet soliš. Prej bi gofljo odprl!

:BUA:

Tako je brojedan... Gre za STRAH.

In zdaj na pol naše bio izdelke pobira suša...

Tudi izumiranje čebel pove vse...

Vremenske razmere jasno nakazujejo, da bo pomanjkanje hrane povsod......

Točno - genetika se bo morala namesto s gensko spremenjenimi rastlinami, katere suša pobira kot vse ostale, začeti ukvarjati z gensko spremenjenim prvim primatom Planeta Opic in ga združiti z deževnikom, da bo lahko jedel zemljo, če bo šlo tako naprej.

Evo solucije - pa smo mislili, da je ni.

:kva2:;)

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj so bogatuni začeli upravljati še z vremenom, da bodo lahko dražili hrano

Stara zadeva "Project haarp" ko strele švigajo v nebo!! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je enostavna rešitev.

Manj otrok - manj sužnjev - manj strahu.

... manj penzije ...

Zdaj so bogatuni začeli upravljati še z vremenom, da bodo lahko dražili hrano

po mojem je LDS kriva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suša je pokazala, da noben poklic ni toliko vreden kot poklic KMETA, ki se k zemlji vrača noč in dan.....

In upa, da mu bo glede na vremenske spremembe uspelo pridelati vsaj nekaj hrane....

In nekaj opažam.......Na mariborski tržnici so kmetje še vedno najbolj veseli in preprosti ljudje daleč naokoli...... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga moja se ti opravičujem, ker te bom tako razočaral. Večina "kmetov" na tržnicah kupi zelenjavo iz Italije in drugih držav in jo potem nategunsko po 5x višjih cenah prodaja kot lastno pridelano. Pa tolk so leni, da se jim še gajbic ne da zamenjat. Pred časom je bila čistka na ljubljanski tržnici... so inšpektorji napisali kar lep kupček kazni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi wix da te razočaram. če so gajbice popisane to še ne pomeni da je sadje in zelenjava kupljena. Kako vem? Doma imamo kmetijo in se preživljao samo z pridelavo sadja in zelenjave, večino pridelkov pa prodamo na ljubljanski tržnici. Gajbice svinjsko drage, in se zato kupujejo rabljene ki ponavadi pridejo iz iz italije, španije, ... In ja niso vso tolk leni, ponavadi tiski ki kupujejo zamenjajo gajbice ali pa imajo vsi istega dobavitelja ki jim da embalažo brez oznak, zato lahko recimo vidiš kako imajo vsi, pardon skoraj vsi da ne bom komu krivice delal, na primer borovnice v identični embalaži ne glede iz katerega dela Slovenije naj bi prišle.

Je pa žal res da je čedalje manj prodajalcev ki dejansko sami pridelujejo tisto kar prodajajo, nismo še v manjšini, vendar trend ni dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!