Skoči na vsebino

Prepoved pridelave lastne hrane


I30

Priporočene objave

Dejstvo je, da se ob 4ih zjutraj množično zbirajo na Rudniku in se tam cenkajo za cene zelenjave. To more človek v živo doživet... začneš malo drugače razmišljat.

Se ti pa opravičujem, če sem kar malo neumno posplošil... seveda obstajajo/-te? tudi taki, ki prodajajo lastne pridelke, ampak teh je, kot si sam omenil, vedno manj. Žal danes tud korenje ni več kar bi moralo biti...

Pa daj naredi si malo reklame - magari na ZS... če že kupujem na ljubljanski tržnici potem raje grem k nekomu, ki ima domače, da vsaj podpiram slovensko... ne pa da kupujem zelje iz Nizozemske in čebulo iz Španije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede rudnika imaš povsem prav.

Pri nas doma pridelujemo jabolka, jagode, hruške, paradižnik, uvajajo se pa še višnje. Vsa zelenjava je pridelana po biodinamični metodi, kje nas najdeš imaš pa na ZS (da ne bojo moderatorji kaj komplicirali).

Tukaj bi dodal samo še nekaj glede biodinamične pridelave. Tudi sam sem bil na začetku zelo skeptičen glede vsega skupaj, vendar zadeve funkcionirajo že tretje leto, brez umetnih dodatkov. Je pa res da zadeva ni tako enostavna kot se zdi na prvi pogled, zadeve se je treba lotit celostno ne pa nekaj po malem poskušat, ker v tem primeru zadeve ne morejo funkcionirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam še to moram napisat, da je fotr končno prebral na pol bio krompir in ga preložil v gajbice....in je rekel,da mi dovolil, da ga lohk eno al dve gajbi prodajam na daljavo..... :lol:

wix a boš kupu gajbo krompirja za 30 eur :hmm: ....računaj da gre 15 eur u moj tošl oz. denarnico.... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suša je pokazala, da noben poklic ni toliko vreden kot poklic KMETA, ki se k zemlji vrača noč in dan.....

In upa, da mu bo glede na vremenske spremembe uspelo pridelati vsaj nekaj hrane....

In nekaj opažam.......Na mariborski tržnici so kmetje še vedno najbolj veseli in preprosti ljudje daleč naokoli...... :rolleyes:

Srček,

suša ni tako hudo škodila, kot poročajo naši katastrof žejni subinteligentni novinarćići - to je le izgovor, da lahko trgovci dvigujejo cene kar počez: čevljem, tajskemu ananasu v konzervi, računalnikom, biciklom, kitajski pašteti iz morskih alg, trenirkam, cementu, vijakom in drugim podobnim prehrambenim artiklom, ki so "blazno odvisni" od namakanja polj.

Pšenica, ta se pa za sušo ne zmeni kaj dosti in imajo Butale letos največ pšenice v zadnjih 10 (al' pač ena taka cifra) letih. Jasno, da so kmetje veseli, če pa zdaj ljudje množično derejo spet na tržnice, ker so pridelki (ki so bili prej dražji) cenejši od tistih v Šparu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!