Skoči na vsebino

Kateri supermoto 125ccm?


germek

Priporočene objave

zanima me kateri 125ccm sm motor priporočate????

meni se zdijo eni izmed najbolših:

ktm 125exc

tm 125smr

hm 125cr crf

pa mogoče če veste kolk imajo kw, kolk pijejo pa kolk se kvarijo?????

post-37792-0-19526000-1338304140_thumb.jpg

post-37792-0-64199100-1338304148_thumb.jpg

post-37792-0-91455500-1338304158_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kateri 125ccm sm motor priporočate????

meni se zdijo eni izmed najbolših:

ktm 125exc

tm 125smr

hm 125cr crf

pa mogoče če veste kolk imajo kw, kolk pijejo pa kolk se kvarijo?????

Pozabi na take motorje. Že v štartu si naredil napako, ker si vprašal koliko pijejo, koliko kW imajo in koliko se kvarijo. Pa samo informativno, na sliki je 4-taktna Honda CRE Baja, medtem, ko sta kTM in TM 2 taktna. Razlika je ogromna. In to ni motor za začetnika, ker rabi redno in kvalitetno vzdrževanje, kar ti ne moreš ponudit, glede na to, da ne znaš pogooglat niti glede podatkov o moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm vidu da majo vsi trije tam okoli 40km, poraba pa naj bi bla ofd 6-15l/100km

nevem al se mi splača kupit kašnega 2t pa da leti al 4t pa da ne pije tolko

samo kolko se da navit 4t mašine npr od yamahe wr125x

pride do 20kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da si začetnik, drugič malo res malo pogoglaj. 20kw??? Nikoli ne dobiš od wrke, nevem če najdeš 125 4t sploh kateri ki bo dobil toliko. Kupi si 4t za lepo voznjo, pa da se navadiš na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa od 4t supermoto priporočate??

hm 125 4t

wr 125x

tomos 125f????

2-T ti ne bi glih priporočal, ker vidim da si začetnik in ne bi znal pravilno delat z njim, tako da bi ga mel več na servisu kot na cesti. Kupi Tomosa SM 125 Replica Cup s power kitom in si zmagu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha wr bi mogla bit tud kul, sj ma bol novo razvito mašino, pa še 15 konjev ma :) Pa mislim da je najnovejš model od tvojih naštetih. Daš gor še akrapoviča pa športn filter pa si zmagu :D

Fajn nabavi!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha wr bi mogla bit tud kul, sj ma bol novo razvito mašino, pa še 15 konjev ma :) Pa mislim da je najnovejš model od tvojih naštetih. Daš gor še akrapoviča pa športn filter pa si zmagu :D

Fajn nabavi!

LP

kot sm js gledal na strani od akrapoviča ne dela auspuhov za 125ccm motorje

delajo pa za yamaho wr 125:

-leovince(ma mi je ful grd auspuh)

-arrow-gianelli

-tiger(se mi zdi da je najbolši ampak ne vem kako je s homologacijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče v gdo kolko kolko konjev se da stisnit iz cilindara malossi mhr za 125ccm motorje (180ccm cilinder)

in če se to kupi je pol treba menjat tudi gred in uplinjač al še kaj drugega???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče v gdo kolko kolko konjev se da stisnit iz cilindara malossi mhr za 125ccm motorje (180ccm cilinder)

in če se to kupi je pol treba menjat tudi gred in uplinjač al še kaj drugega???

A to misliš za 4t al 2t mašino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prej nisi imel motorja se ti bo na začetku zdelo da gre nenormalno dobro, potem se ga boš počasi navadil pol pa kakšen kit, pa take pa to :D Kar lepo počasi nič hitet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da ga ne boš v italijo šel kupit ker boš potem moral odšteti veliko več kokr stane motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da ga ne boš v italijo šel kupit ker boš potem moral odšteti veliko več kokr stane motor

7% za DMV in še 100€ za homologacijo. Cena prevoza pa je enaka, kot v SLO. Razen, če imaš v mislih kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js živim varjanta 7km od trsta samo ne vem kako je s tem uvozom motorja kolko ta to stane????

A to misliš za 4t al 2t mašino?

4t mašino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prej nisi imel motorja se ti bo na začetku zdelo da gre nenormalno dobro, potem se ga boš počasi navadil pol pa kakšen kit, pa take pa to :D Kar lepo počasi nič hitet.

mam zdej skuter 70ccm pa ma full brutalne pospeške in končno 85km/h pa sm nekje vidu da piše da 4t 125ccm motorji grejo varjanta mal bolše kot 70ccm predelani skuterji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče v gdo kolko kolko konjev se da stisnit iz cilindara malossi mhr za 125ccm motorje (180ccm cilinder)

in če se to kupi je pol treba menjat tudi gred in uplinjač al še kaj drugega???

Lej, že 100x je blo napisan in ugotovljen, da se ne splača "tunirat" 4t mlinčkov. Zdej se morš pa sam odločt al za ekonomičnost in pa nizke stroške vzdrževanja, manj "adrenalina" al pa za mau bolj hitro ampak bolj pokvarljivo in dražjo zadevo za vzdrževanje. Ni kej za komplicirat tle. Če maš € in ti ga ni škoda vzemi 2t, če pa ti hitrost ni tako pomemba in se ti gre za nižje stroške vzdrževanja pa vzemi 4t.

Zdej kar se tiče 2t ti je najbolš po mojem mnenju nekaj izmed Aprilia SX 125, ali pa malo starejša MX125 ali pa Yamaha XT125 ali pa Husqvarna 125. Kar se pa tiče 4-taktnih zadev imaš pa od Tomosa, Yamahe XT, WR in razne cenjše varjante. Izmed 4t bi jaz izbral Yamaho WR. Od teh 4t sta Tomos in Yamaha XT najšvohnejša in gresta mogoče res kar malo preslabo za moje pojme no... Pa dobr se odloč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js živim varjanta 7km od trsta samo ne vem kako je s tem uvozom motorja kolko ta to stane????

4t mašino

Torej na 4t mašino z 180 ccm kitom moreš dat bolj močno motorno gred, ojnico, ležaje, da bodo prenesli večje obremenitve ki jih bo prnesu kit, potem pa še večji uplinjač, druga odmična gred, športni filter in pa športni izpuh ;)

mam zdej skuter 70ccm pa ma full brutalne pospeške in končno 85km/h pa sm nekje vidu da piše da 4t 125ccm motorji grejo varjanta mal bolše kot 70ccm predelani skuterji

Glih obratno, dobro predelan 70 ccm skuter gre varjanta malo bolše kukr 4t 125 ccm motor ;)

Lej, že 100x je blo napisan in ugotovljen, da se ne splača "tunirat" 4t mlinčkov. Zdej se morš pa sam odločt al za ekonomičnost in pa nizke stroške vzdrževanja, manj "adrenalina" al pa za mau bolj hitro ampak bolj pokvarljivo in dražjo zadevo za vzdrževanje. Ni kej za komplicirat tle. Če maš € in ti ga ni škoda vzemi 2t, če pa ti hitrost ni tako pomemba in se ti gre za nižje stroške vzdrževanja pa vzemi 4t.

Zdej kar se tiče 2t ti je najbolš po mojem mnenju nekaj izmed Aprilia SX 125, ali pa malo starejša MX125 ali pa Yamaha XT125 ali pa Husqvarna 125. Kar se pa tiče 4-taktnih zadev imaš pa od Tomosa, Yamahe XT, WR in razne cenjše varjante. Izmed 4t bi jaz izbral Yamaho WR. Od teh 4t sta Tomos in Yamaha XT najšvohnejša in gresta mogoče res kar malo preslabo za moje pojme no... Pa dobr se odloč :D

Pokaži mi eno Yamahco WR ki pihne Tomosa z drugo odmično in fergazerjem.....ti povem da Tomos z drugo odmično in večjim fergazerjem gre najboljše od useh 4t 125 ccm motorjev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej na 4t mašino z 180 ccm kitom moreš dat bolj močno motorno gred, ojnico, ležaje, da bodo prenesli večje obremenitve ki jih bo prnesu kit, potem pa še večji uplinjač, druga odmična gred, športni filter in pa športni izpuh ;)

Glih obratno, dobro predelan 70 ccm skuter gre varjanta malo bolše kukr 4t 125 ccm motor ;)

Pokaži mi eno Yamahco WR ki pihne Tomosa z drugo odmično in fergazerjem.....ti povem da Tomos z drugo odmično in večjim fergazerjem gre najboljše od useh 4t 125 ccm motorjev ;)

nevem če...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!