Skoči na vsebino

Piratske stranke pri nas in drugod


Fritz

Priporočene objave

Kul, predlagam, da se posvetijo tudi uvedbi UTD-ja.

Je kar nekaj ljudi zagretih za to. Potrebno bo zagnati kvalitetno debato na to temo in pritegniti večino. Če se s tem ne bodo strinjali pa UTD ne bo imel podpore pri Piratih. Jaz sem vsekakor ZA vsako realno in kvalitetno rešitev, ki bi rezultirala z UTD-jem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, okrog tega kar se je zgodilo poteka huda debata.

Kje točno poteka ta debata in kaj se je potem zgodilo z gospo piratko?

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul, predlagam, da se posvetijo tudi uvedbi UTD-ja.

Čeprav, tale UTD ne bo bistveno spremenil ničesar ... Le matematične formule znotraj iste malhe bodo malo drugačne ... No, bo pa dal ljudem misliti, kar je tudi nekaj vredno.

Je bil kdo na konferenci (razen mene)?

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav, tale UTD ne bo bistveno spremenil ničesar ... Le matematične formule znotraj iste malhe bodo malo drugačne ... No, bo pa dal ljudem misliti, kar je tudi nekaj vredno.

Je bil kdo na konferenci (razen mene)?

Pri cifri 300 verjetno res ne, če pa bi bila višja, oz bolj pogumno zastavljena v kompletu z ostalimi spremembami pa bi lahko pomenil UTD konkreten preskok v družbi.

Je pa tudi 300 vsaj začetek. Sicer pa UTD je kar dober način kako mogoče postopno preoblikovati družbo brez krvavih revolucij.

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mizo postavim kristalno kroglo in vidim, da se bo cela debata glede UTD na koncu začela vrteti okoli vprašanja: Zakaj bi nekdo, ki nič ne dela, moral nekaj imeti od države oziroma na račun tistih, ki nekaj delajo in prispevajo ...

:ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, sej ni treba kristalne krogle za to.

Je to še eden redkih argumentov, ki ga znajo nasprotniki izustit. Pa še ta je na zelo trhlih nogah, ker je kljub temu veliko več koristi kot slabosti. Ampak pri slovenceljnih nikoli ne veš, raje sami crknejo v kakšnem jarku, kot povožen pes, kot pa da bi kdo neupravičeno dobil socialno podporo.

Fukjen narod ni kaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha ....

Fukjen narod ni kaj.

:grim

Najbolj smešno pa je to, da smo Butalci na smrt užaljeni,

ko nam to nekdo pove! Pa užaljenost nič ne pomaga.

Kar je res, je res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So nam v otroštvu malo oprali možgane, da kako je bil koroški plebiscit huda izguba in katastrofa za slovenski narod.

Kot kaže so korošci bili takrat v podobni situaciji kot smo sedaj in so pametno se odcepili od tele doline šentflorjanske. Kot se je izkazalo je teženje raznih heimatdinstovcev malenkost v primerjavi s slovenskim karakterjem jebanja v glavo vsakega soseda in tiščanja v drek vsakogar, ki malo izstopa iz povprečja. Pa glede na to kolikor sem imel izkušenj z zamejskimi slovenci (pa teh ni bilo malo) jim slovenski jezik in kultura pomenita veliko več kot tukaj živečim slovenceljnom.

Malo offtopic: Ravno oni dan gledal cene komunalno opremljenih zazidjivih zemljišč preko meje. Ravna parcela s lepim pogledom na dravo blizu Pliberka, vsi komunalni priključki na parceli, velikost 1200m2, cena pa 18eur/m2.

Pa ne da bi me ne vem kako vleklo v avstrijo. Tudi izkušnje tistih, ki živijo gor niso vedno najlepše. Ampak mater, da imajo nekatere stvari dobro pogruntane in naši toliko niso, da bi znali to prekopirat. Eh

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo offtopic: Ravno oni dan gledal cene komunalno opremljenih zazidjivih zemljišč preko meje. Ravna parcela s lepim pogledom na dravo blizu Pliberka, vsi komunalni priključki na parceli, velikost 1200m2, cena pa 18eur/m2.

Pa ne da bi me ne vem kako vleklo v avstrijo. Tudi izkušnje tistih, ki živijo gor niso vedno najlepše. Ampak mater, da imajo nekatere stvari dobro pogruntane in naši toliko niso, da bi znali to prekopirat. Eh

Jep, župani na avstrijskem Koroškem so to dobro pogruntali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So nam v otroštvu malo oprali možgane, da kako je bil koroški plebiscit huda izguba in katastrofa za slovenski narod.

Kot kaže so korošci bili takrat v podobni situaciji kot smo sedaj in so pametno se odcepili od tele doline šentflorjanske. Kot se je izkazalo je teženje raznih heimatdinstovcev malenkost v primerjavi s slovenskim karakterjem jebanja v glavo vsakega soseda in tiščanja v drek vsakogar, ki malo izstopa iz povprečja. Pa glede na to kolikor sem imel izkušenj z zamejskimi slovenci (pa teh ni bilo malo) jim slovenski jezik in kultura pomenita veliko več kot tukaj živečim slovenceljnom.

Malo offtopic: Ravno oni dan gledal cene komunalno opremljenih zazidjivih zemljišč preko meje. Ravna parcela s lepim pogledom na dravo blizu Pliberka, vsi komunalni priključki na parceli, velikost 1200m2, cena pa 18eur/m2.

Pa ne da bi me ne vem kako vleklo v avstrijo. Tudi izkušnje tistih, ki živijo gor niso vedno najlepše. Ampak mater, da imajo nekatere stvari dobro pogruntane in naši toliko niso, da bi znali to prekopirat. Eh

To sceno poznam v zadnje podrobnosti!

Pojma nimaš - pa brez zamere!

Koroška je za Avstrijo kot Prekmurje za nas .. pa poglej po koliko so tam parcele s pogledom na Muro.

Med njimi moraš živeti, da vidiš, da so ravno tako zajebani, če ne še bolj, kot na tej strani meje. Dokler iz tebe vlečejo denar, bodo naredili vse za drobiž. In če rečem vse - tu ni nobenih izjem. Če pa si tega denarja ne morejo obetati, te pa odjebejo kot zadnji gnoj.

Od plebiscita imajo pa 2 "koristi":

a) imajo slo priimek, na skrivaj govorijo "vindiš", imajo se za "čiste"

jodlarje ... kot recimo sedanji šef FPO

b ) imajo slo priimek, govorijo vindiš in nekaj malega slo in najmanj enega debila, vodenoglavca ali vsaj imbecila v ožji družini, ker so tako hudo zagrizeni Butalci, da se sorodniki poročajo med sabo in kršijo "gensko zakonodajo". Tam žive v neke vrste getu na katerega obrobje prideš le kot donator, plačnik ...

Slovenci so pa vedno bili samo zaradi denarja, katerega so dobivali od matice - in 3/4 njihovega "gospodarstva" je navideznega. Delovalo je le dokler so dobivali denar iz Yuge in kasnje od Butal. Sedaj je pa vse pocrkalo in so Avstrijci prevzeli vse. Zato pa tako lahkotno dopuščajo "dvojezične table", ker je točno jasno, da je na dolgi rok to povsem brez veze. Če bi te miloščine ne bi bilo, bi tam VSI že 30 let govorili jodlaščino in niti vindiš - ne več.

Vindiš je dejansko tamkajšnji jezik domačinov, katerega govore v domačem okolju ali kadar nočejo, da jih razume tujec. Mešanica jodlarščine (ki BTW tudi nemščina ni) in slo, ki zveni kot kitajščina za nekoga, ki govori nemško ali slo.

Lahko noč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Fritz, kaj Pirati mislite o bitcoin valuti? http://www.racunalni...in---piano.html

Trenutno o skoraj vsem nič ne mislijo...ker ni usklajenih stališč. Stranka je ustanovljena in sedaj tudi uradno registrirana :OK: sedaj pa se ukvarjajo predvsem z organizacijo, konsolidacijo (integracijo novih članov) in vzpostavljanjem sistemov za komunikacijo in elektronsko neposredno demokracijo (eND), saj vsi ne morejo stalno hoditi na sestanke glasovat o zadevah. Kolikor vem sta ustanovljeni dve skupini, ena za eND in druga za socialno-gospodarske zadeve (ta bo verjetno razpadla na dva področja). Kakorkoli, da bi lahko vsi člani glasovali o stališčih, je potrebno ta stališča prvo formulirati, predebatirati in potem omogočiti vsakemu članu, ki to hoče, glasovati o njih...šele potem dobiš odgovor kaj Pirati mislijo o tem ali onem. Ni nujno najbolj učinkovito, je pa pomenljivo, da ima predsednik stranke en glas, ravno tako kot nekdo, ki se je danes včlanil :smoke:

@ Justin

Konec meseca sem namenjen na kongres nemških Piratov in bom poizvedel neposredno pri akterjih, kaj je bilo s primerom tiste 'gospodične'. Ne vem ali nemški Pirati izgubljajo v anketah zaradi tega primera ali zaradi odsotnosti stališč...lahko, da je to tudi rezultat trenutnega političnega zatišja v Nemčiji (ni večjih volitev v bližnji prihodnosti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej je dokaj izi narediti politični takeover piratov - včlanijo se številni člani neke druge stranke in pač pri glasovanjih izsilijo, da bo celo piratska stranka imela "njihovo" mnenje ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je dokaj izi narediti politični takeover piratov - včlanijo se številni člani neke druge stranke in pač pri glasovanjih izsilijo, da bo celo piratska stranka imela "njihovo" mnenje ...

Jp, če bi se nekdo to spravil organizirano početi, bi lahko naredil. Z večanjem članstva pa bo to čedalje težje. Še vedno razumem, da je marsikomu čudno sprejeti tak način delovanja, jaz pa mislim, da je to edini pravilen v danih okoliščinah, ne glede na nevarnosti.

Žal sem moral odpovedati pot v Bochum in nimam informacij iz prve roke kaj je bilo z Julio Schramm iz vrha stranke, ki se je prodala za 100.000€. Zadnja poročila, katera sem bral, so bila, da je vodstvo zadevo poskusilo pomesti pod preprogo, kar je rezultiralo s protestom članstva. Zaradi tega je morala gospodična Schrammova odstopiti, njen kolega iz vrha stranke tudi, stolček pa se maje tudi predsedniku. Kar je popolnoma prav, z moje perspektive.

Nemškim piratom mediji ne prizanašajo vendar je to očiščenje po mojem prava pot, o odstotkih pa se bomo spet pogovarjali pred kakšnimi volitvami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tole izjavo je piratska stranka dokazala, da so navadni usraneti ..

Izjava Piratov ob ljudskih protestih v Mariboru

27. November, 2012 Kategorija: Dogodki Oznake: Maribor, transparentnost

Župan Mestne občine Maribor Franc Kangler je osumljen vrste zlorab pooblastil z elementi klientelizma in korupcije. O tem so obsežno poročali mediji, saj je pri zadnjem ekscesu z vrsto nepravilnosti vezanih na Pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu med MOM in podjetjem Iskra sistemi, povzročil upravičen gnev pri državljanih. Župan je neupravičeno, napihnjeno vrednost projekta, kar je bilo storjeno v nasprotju z vrsto predpisov, nameraval financirati kar neposredno z globami državljanov, v korist netransparentno izbranega zasebnega podjetja, hkrati pa prebivalcem odtegoval bistveno zakonito pravico dostopa do informacij javnega značaja, kar izraža tako želeno transparentnost države.

Glede na zadnje ugotovljene sume o kršitvah in glede na oceno predsednika Komisije za preprečevanje korupcije, ravnanja mariborskega župana predstavljajo “ponavljajočo in sistematično uporabo oziroma zlorabo javne funkcije, pooblastil in drugih pristojnosti”.

Odstop s fukcije mestnega župana bi predstavljal minimalne standarde politične higiene, zato Pirati Slovenije podpiramo zahteve mariborskih protestnikov po njegovem odstopu.

Pirati zavračamo nasilje v kakršnikoli obliki. Nasilje ni rešitev in nasilje ni v interesu protestnikov in državljanov. Z njim se preusmerja pozornost iz neetičnih, nemoralnih in kriminalnih dejanj takoimenovanih političnih elit. Prevečkrat se opravičuje uporabo represivnih ukrepov proti državljanom. Policija ima vlogo, da zagotovi red in varnost vseh državljanov. Zagotavlja varovanje življenja in telesa tudi domnevnim ali pravnomočno obsojenim kriminalcem, varuje javno in zasebno lastnino, ter vzdržuje javni red in mir.Vodstvo Policije pozivamo, naj ob takšnih protestih zagotovlja zakonito in etično ravnanje vseh pripadnikov policije. Pristojne organe pa, da raziščejo vse vidike dogodkov v Mariboru in ustrezno reagirajo.

Vse sodelujoče pozivamo k ohranitvi dostojanstva in nenasilnem delovanju. Zahteve protestnikov po odstopu diskreditiranih javnih funkcionarjev in pregonu kaznivih dejanj se bodo uresničile z aktivnim delovanjem.

Piratska stranka Slovenije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tole izjavo je piratska stranka dokazala, da so navadni usraneti ..

In to trdiš, ker...

Predlagam ti, da poskusiš napisati berljiv in spodoben odgovor, brez tistega blaznenja, ki si ga spesnil pod izjavo. Ob tem upoštevaj razliko med politično stranko, kar Pirati so in gostilniško debato med Franclnom in Jožetom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to trdiš, ker...

Saj sem povsod že 100X napisal. A' ti bereš samo to tematiko?

:glare:

... ker mirne demnostracije butalskim politikom ne pomenijo

N I Č E S A R.

Mirne demonstracije so navadno brezjajčno sranje, na katerega se Janša niti požvižga ne več,

ker je celo to zanj izguba časa za ta jajca.

ON in banda si misli "... naj se derejo - mi bomo pa naredili svoje!"

Ne štekaš tega?

Tip je psihopat. Janša - mislim!

In take boliqrac za trplenje drugih - celo nasprotno: uživajo v njem.

S psihopati je razprava nemogoča.

Kdo pa je že kdaj kakega psihopatskega serijskega ... prepričal v nepravilnost njegovega početja.

Ti kreteni so sami za sebe:

bogovi, ki imajo to nesrečo, da idioti okoli njih to le stežka dojamejo.

In kaj bo piratska stranka z mirnimi demonstracijami potem?

K A J ?? Te vprašam!

NE ga srat!!

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem te lepo prosil brez blaznenja. Če si že tako fiksiran na JJ-a, si nabavi ustrezno orodje in opravi delo, ne pa težit vsem okrog, da bodo to rešili z metanjem granitnih kock v policiste, ki so žrtve istih politikov tako kot ljudje ki protestirajo. Če ti nasilje tako leži, se ga pejdi sam in sam tudi sprejmi odgovornost zanj, jaz se ga niti približno ne grem, dokler to res ne bo edina možna opcija za preživetje.

Pirati (stranka) ne protestirajo, ker delujejo kot stranka in ne kot masa ljudi. Koliko strank pa podpira proteste? Od glavnih nobena, ker je v njihovih vodstvih dovolj ljudi, ki bi si zaslužili proteste na svoj račun.

In verjemi, da bo Kangler odstopil pred iztekom 'dopusta'. Tudi zaradi protestov.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In verjemi, da bo Kangler odstopil pred iztekom 'dopusta'...

Starči, če so vse tvoje prerokbe tako defetistične, pol me sploh ne čudi, da je tisto stanovanje pokasirala Karin in ne ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem te lepo prosil brez blaznenja.

In?

A so tvoje prošnje do tega trenutka bile vedno uslišane?

In sem jaz edini na Planetu Opic, ki tega nisem storil?

In verjemi, da bo Kangler odstopil pred iztekom 'dopusta'. Tudi zaradi protestov.

Greva stavit?

Za Cockto?

Moja trditev: Kangler ne bo odstopil zaradi protestov.

Tvoja trditev: Kangler bo odstopil zaradi protestov.

Zelo ti priporočam, da na netu prebereš nekaj o psihopatih.

Potem ti bo Janševa osebnost veliko bolj jasna.

A ti misliš, da se s trgovci s smrtjo lahko normalno meniš?

S politiki, ki so naročali umore svojih nasprotnikov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno o skoraj vsem nič ne mislijo...ker ni usklajenih stališč. Stranka je ustanovljena in sedaj tudi uradno registrirana :OK: sedaj pa se ukvarjajo predvsem z organizacijo, konsolidacijo (integracijo novih članov) in vzpostavljanjem sistemov za komunikacijo in elektronsko neposredno demokracijo (eND), saj vsi ne morejo stalno hoditi na sestanke glasovat o zadevah. Kolikor vem sta ustanovljeni dve skupini, ena za eND in druga za socialno-gospodarske zadeve (ta bo verjetno razpadla na dva področja). Kakorkoli, da bi lahko vsi člani glasovali o stališčih, je potrebno ta stališča prvo formulirati, predebatirati in potem omogočiti vsakemu članu, ki to hoče, glasovati o njih...šele potem dobiš odgovor kaj Pirati mislijo o tem ali onem. Ni nujno najbolj učinkovito, je pa pomenljivo, da ima predsednik stranke en glas, ravno tako kot nekdo, ki se je danes včlanil :smoke:

@ Justin

Konec meseca sem namenjen na kongres nemških Piratov in bom poizvedel neposredno pri akterjih, kaj je bilo s primerom tiste 'gospodične'. Ne vem ali nemški Pirati izgubljajo v anketah zaradi tega primera ali zaradi odsotnosti stališč...lahko, da je to tudi rezultat trenutnega političnega zatišja v Nemčiji (ni večjih volitev v bližnji prihodnosti).

Torej se ukvarjate sami s sabo tako kot ostale politićne opcije. V Butalah nič novega, žal mi je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se ukvarjate sami s sabo tako kot ostale politićne opcije. V Butalah nič novega, žal mi je.

Ne, s sedemdesetimi člani bodo mesec dni po ustanovitvi prevzeli vlado, večino v parlamentu in še državni svet za desert :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!