Skoči na vsebino

Domobranci so slavili nad Horjulom


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Pa dejte si že enkrat zabit v glavo;

da živimo v SLOVENIJI,

da je TITO MRTEV,

da Jugoslavije ni več,

da je poveličevanje Jugoslavije, njenega režima in njenih voditeljev protiustavno

!!!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejte si že enkrat zabit v glavo;

da živimo v SLOVENIJI,

da je TITO MRTEV,

da Jugoslavije ni več,

da je poveličevanje Jugoslavije, njenega režima in njenih voditeljev protiustavno

!!!!!

sori, jaz mam še zmer rdečo rutko..... a jo morm u smeti zabrisat? :O pa pionirsko knjižco..... šit :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori, jaz mam še zmer rdečo rutko..... a jo morm u smeti zabrisat? :O pa pionirsko knjižco..... šit :kva1:

ja, u bistvu bi jo morala, ja

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, naj imajo gospodje proslavo, naj se spominjajo in bog jim daj zdravja in dolgo življenje. Lagat pa je tudi pri teh letih neprimerno početje. Še hujše je, če lažejo same sebe. Wahrheit macht frei. V vihri vojne so se znašli na napačni strani. Nič hudega, če niso počeli zločinov, jim ni kaj za zameriti. Vsi smo samo ljudje, tudi kadar se v vojni znajdemo na nasprotnih straneh.

Se popolnoma strinjam. Ni pa treba tega TRADICIONALNEGA dogodka pod vso silo tlačit pod noge trenutni vladi, ker s tem nima popolnoma nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi dalo miru in sem šel pogledat kaj se grejo, ne bi verjel, če ne bi slišal in videl, kako podeljujejo razna odlikovanja za različna junaštva in zasluge domobrancem, pa kakšne govore, to bi morali slišat, da bruhaš.

Stari in mladi je pa tko navdušeno ploskal, da vidim, da še zdaleč nismo končali z zgodovino, očitno smo šele dobro začeli, če si sedaj podeljujejo medalje in pišejo hvalospeve.

Se je pa splačalo gor zapelat, ker je bila lepa furca Medvode - Vrhnika - Horjul - Šentjošt - Žiri - Medvode

post-36887-0-81050100-1341745836_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obdobje par - nepar je bilo presneto kratko, v trgovini se je vedno dalo kupit povsem dovolj, da ni bil nihče lačen. Tudi čokolado, čeprav ne ravno milke. Ne vem kaj je narobe z oljem Zvijezda, še danes ga najdeš na policah. Mleko v vrečki se mi je zdelo vseeno boljša pogruntavščina kot pakiranje mleka danes, ki proizvaja še mnogo večje kupe smeti, kvaliteta tiste brozge notri si pa tudi skoraj ne zasluži več naziva mleko. 50 aritklov? Ne se no hecat. Živela sem na čistem podeželju, z malo trgovino, pa police nikoli niso bile prazne. Različnih artiklov. Đabe ti miljon različnih artiklov po policah, če je itaq večina bolj strupenih kot pa užitnih in če ima itaq folk finance za najnujnejša živila.

Aha, tista generacija je imela več alkoholikov? A da res? Lahko to podkrepiš s kakšnimi dejstvi ali je to samo tvoje subjetivno opažanje? Ko zdaj gledam zadete generacije, ki kozlajo po parkih centra ljubljane, se mi ne zdi ravno tako.

Je pa res, da se kasnejše generacije zadevajo malce bolj prefinjeno, s trdimi drogami, česar očitno ti ne opaziš.

Drugače pa...zanikanje lastne zgodovine državi ni in nikoli ne bo v ponos, odpiranje in pogrevanje vseh teh ideoloških tem pa je v tem trenutku itaq samo pesek v oči za rajo, katero bo velecenjena vlada spet pošteno nategnila. :closedeyes:

Bravo Alla

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, u bistvu bi jo morala, ja

A se pravi, da bi mal spremenili zgodovino a, mal zatajili del življenja, ki smo ga preživeli, pa ti nisi normalen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se pravi, da bi mal spremenili zgodovino a, mal zatajili del življenja, ki smo ga preživeli, pa ti nisi normalen...

res eni niso ja..... zgodovine se ne da zbrisat, pa delite kar hočte :) no jaz je ne bom.... men je blo fajn :P

Jaka, ti se pa itak sam češnje spomneš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem, kakršenkoli je že bil, ni bil slab. Kdor je hotel delati, vsak je imel zaposlitev. Edino, kar bi spremenil, bi bilo to, da bi ukinil podporo delomrznežem. Takrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obdobje par - nepar je bilo presneto kratko, Đabe ti miljon različnih artiklov po policah, če je itaq večina bolj strupenih kot pa užitnih in če ima itaq folk finance za najnujnejša živila.

Aha, tista generacija je imela več alkoholikov? A da res? Lahko to podkrepiš s kakšnimi dejstvi ali je to samo tvoje subjetivno opažanje? Ko zdaj gledam zadete generacije, ki kozlajo po parkih centra ljubljane, se mi ne zdi ravno tako.

Je pa res, da se kasnejše generacije zadevajo malce bolj prefinjeno, s trdimi drogami, česar očitno ti ne opaziš.

Drugače pa...zanikanje lastne zgodovine državi ni in nikoli ne bo v ponos, odpiranje in pogrevanje vseh teh ideoloških tem pa je v tem trenutku itaq samo pesek v oči za rajo, katero bo velecenjena vlada spet pošteno nategnila. :closedeyes:

par / nepar je bila v bistvu fora pokazat tujini , da imata mož in žena če hodita na šiht na različne konce vsak po dva avta ... de je pač tko u jugi ke pač mamo ...

več alkoholikov ...pa manj kronikov, samomorilcev in drogerašev ...

Domobranci ne bi smeli imeti proslave, zato ker so delovali v prepopovedanem totalitarnem režimu. Kot če bi nacistom dovolili proslavo.

Iz njihove prisege:

”Prisegam pri Vsemogočnem Bogu, da bom zvest, hraber in svojim nadrejenim pokoren, da bom v skupnem boju z nemško oboroženo silo, stoječo pod poveljstvom vodje velike Nemčije, SS četami in policijo, proti banditom in komunizmu kakor tudi njegovim zaveznikom svoje dolžnosti vestno izpolnjeval za svojo slovensko domovino kot del svobodne Evrope. Za ta boj sem pripravljen žrtvovati tudi svoje življenje. Tako mi Bog pomagaj.

Bog pomagaj Sloveniji!

zadn slovenc bo reku : " pomoz bog slovenclni "

Pa dejte si že enkrat zabit v glavo;

da živimo v SLOVENIJI,

da je TITO MRTEV,

da Jugoslavije ni več,

da je poveličevanje Jugoslavije, njenega režima in njenih voditeljev protiustavno

!!!!!

a vse ostalo kar pa delajo s svojim ljudstvom je pa ustavno ja ...

Sistem, kakršenkoli je že bil, ni bil slab. Kdor je hotel delati, vsak je imel zaposlitev. Edino, kar bi spremenil, bi bilo to, da bi ukinil podporo delomrznežem. Takrat.

jah... včasih smo podpiral delomrzneže s socialno podporo dons pa z nagradami na konc leta ... z najmanj 5-imi ničlami zadej ...

tko bom reku ... tardečim full zamerm eno velko napako ... in to je površnost križana z nedoslednostjo ... če bi zmagovalci potolkl izdajalske luzerje do konca pol dons sploh ne bi blo nobenga kreganja okol tega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par / nepar je bila v bistvu fora pokazat tujini , da imata mož in žena če hodita na šiht na različne konce vsak po dva avta ... de je pač tko u jugi ke pač mamo ...

tko bom reku ... tardečim full zamerm eno velko napako ... in to je površnost križana z nedoslednostjo ... če bi zmagovalci potolkl izdajalske luzerje do konca pol dons sploh ne bi blo nobenga kreganja okol tega ...

:kva1::OK::lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Sploh pa; če imajo lahko komunajzerji in alahovci in budovci in bogsigavedi kdo še svoje proslave, zakaj jih pa domobranci nebi smeli imeti? Pa ne mi zdaj s tem kdo je bil na kateri strani, partizani in njihovi nasledniki so pobili precej večje število slovencev kot domobranci. ...

Ti, zdej pa najprej povej, kje in kdaj imajo kakšni komunajzarji pri nas kakšne proslave!!?

Zakaj naj jih domobranci ne bi imeli si pa odgovori z vprašanjem zakaj jih nacisti pod kljukastim križem ne smejo imeti!

In da smo si na jasnem, nekaj te golazni, ki bo tam gori osebno poznam. Za posrat vse po vrsti. Še sedaj so navadni švabski ritolizniki, ki svojim otrokom dajejo nemška imena in salutirajo po hitlerjansko. Prodane duše, ki iščejo očiščenje svoje pokvarjenosti v farških odpustkih!

O tem kdo je več koga pobil, pa tudi nehaj srat! Partizani vsaj niso rusov klicali, da bi v njihovem imenu po izdaji pobijali. Domobranska golazen se diči prav s tem. Izdajstvom svojega soseda, brata, sester in posiljevanjem in mučenjem za zidovi cerkva in farovžev in s farškim blagoslovom "V imenu kristusovih ran crkne naj partizan".

A vse to je umazana zgodovina, ki bi jo že zdavnaj pokopali, če ne bi ravno golazen kot si ti in tvoj ljubljeni vodja znova pogrevali teh že davno sprhlenih kosti! Tako da pejd u rit tega tvojega vođa, vas je itak že dosti tam notri, potlej pa pejte še enkrat na pohod v Jajce, pa ostanite tam, dokler vas kdo v sekret ne zdrka pa vodo potegne!

Banda pokvarjena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejte si že enkrat zabit v glavo;

da živimo v SLOVENIJI,

da je TITO MRTEV,

da Jugoslavije ni več,

da je poveličevanje Jugoslavije, njenega režima in njenih voditeljev protiustavno

!!!!!

Ne, ampak ti s pa res fuknen!

Pod prvo, nihče do tvojega gobcanja ni napisal T od Titota.

Pod drugo, prepovedovanje "poveličevanje" kakor ti imenuješ proslave in podobne dogodke, ki proslavljajo zmago nad okupatorjem, si lahko privošči le tako zelo skvarjena klika kot je tvoja in jo obsoja ves preostali svet ki slavi zmago nad fašizmom in nacizmom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa muslimani nekako tudi niso bili nikoli na naši strani, vsaj kolikor se meni zdi. A jim kdo kdaj prepoveduje imet njihove Ramadane, ramazane in vsega Alaha kar pač majo...?

Na vaši ali naši strani?! Očetje mojih prijateljev so bili tudi partizani. Med njimi tudi muslimani, pravoslavci, kristjani in ateisti, pa še kaj bi se našlo.

Njihova skupna lastnost je bila, da nihče od njih ni bil toliko omejen kot si ti!

Izgleda da ti je na tistih tvojih opletanjih z rilčki po mrazu še edina preostala siva tvarina zmrznila!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak mrtvi so še vedno mrtvi, živi so pa samo še bolj skregani.

Absolutno se da pa potem bistveno lažje manipulirat s skreganim folkom.

Pa zakaj ti ne morem dat pluseka?

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem, kakršenkoli je že bil, ni bil slab. Kdor je hotel delati, vsak je imel zaposlitev. Edino, kar bi spremenil, bi bilo to, da bi ukinil podporo delomrznežem. Takrat.

Ne vem, če nisem po pomoti kliknil ni mi všeč, ja to je bila največja napaka takrat, ko nisi mogel odpustit delavca tudi če ga pol meseca enostavno ni bilo v službo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma me takšne teme niti ne iritirajo preveč. Deda je bil partizan, oma interniranka v Dachau. Nihče ni bil komunist. Dobro vem kdo je bil na čigavi (pravi) strani. Vem tudi, da po koncu vojne ni bilo vse pravno in etično in te stvari je potrebno priznati.

Ampak, da en kmetavzar hoče na novo pisati zgodovino in da trdi, da so se domobranci zavzemali za demokracijo in da jim celo pripisuje zasluge za osamosvojitev leta 90 pa presega vse mere. Prokleto tele zarukano! Takšne zadeve je potrebno zatreti v kali!!!

Predvsem pa, ko se začnejo odpirati takšne ideološke teme je potrebno paziti, ker politična elita sigurno pripravlja spet kakšne fore, kako zajebat vse po vrsti in si ob tem napolniti žepe.

No vidiš to je to, že kar pred nekaj leti, mo je bilo udrihanje po partizanih najhujše sem sedel z možakarjem, ki mi je pravil s solzami v očeh, kako se je štiri leta boril na strani partizanov, NIKOLI prej ne potem ni bil komunist, bil ranjen, sedaj ga pa "vsi" hočejo popluvat, žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če nisem po pomoti kliknil ni mi všeč, ja to je bila največja napaka takrat, ko nisi mogel odpustit delavca tudi če ga pol meseca enostavno ni bilo v službo.

Ah dej nehi no, to sploh ni res! Ravno tako se ga je v rit brcnilo. So pa nekateri takrat imeli zaslombo pri šefih ali politikih in so ga srali tako kot jo imajo še danes.

Imaš tudi danes po pisarnah mali miljavžent strankarskega gnoja, ki ravno tako ne dela nič in ne hodi "delat" pa še fine privilegije imajo za povrhu. In čakajo da se po strankarskih listah usedejo na kakšno izpraznjeno župansko mesto ipd.

Dejte malo ločevat običajne barabije pokvarjencev iz vseh sistemov od sistemskih napak!

Po drugi strani pa sploh ni napačno na nek tak način reševati socialno problematiko, ko so revežu po duhu in telesu v roke porinili metlo in je pometal dvorišče in imel vsaj neko minimalno mesto v družbi, namesto da sedaj crkuje na ulici.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, še poročilo.

Toliko, da boste vedeli - domobranci so leta 1990 zmagali ...

http://www.rtvslo.si/slovenija/spomin-na-drugo-slovensko-vojsko/286998

Spomin na "drugo slovensko vojsko"

70. obletnica prve vaške straže

8. julij 2012 ob 19:11

Ljubljana - MMC RTV SLO

V Šentjoštu nad Horjulom so zaznamovali obletnico ustanovitve prve vaške straže 17. julija pred 70 leti.

Na slovesnosti se je zbralo nekaj sto ljudi, tudi nekaj predstavnikov iz politike. Z mašo so se spomnili vseh umrlih pripadnikov vaške straže v drugi svetovni vojni. Maši je sledil kulturni program in družabno srečanje.

"Ta prireditev je pač spomin na drugo slovensko vojsko, torej, imeli smo dve slovenski vojski. Tista prosovjetska je triumfirala leta 45, druga, ki si je prizadevala za demokratično Slovenijo, je izgubila vojno tisti hip, ko je kralj podpisal sporazum in je bila leta 45 pobita. Zmagala pa je 45 let po smrti na cvetno nedeljo leta 90 z volitvami, ko smo dobili demokratično Slovenijo," je med drugim dejal Ivan Oman.

Petra Prešeren, TV Dnevnik

PS: Dr_Jakob in podobni idioti - ne pozabite, da gre beseda o Domobrancih, ki so DVAKRAT, leta 1943 in potem še 1944, na Hitlerjev rojstni dan in potem na 20. obletnico nacistične Nemčije, prisegli Hitlerju!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, Bieberček... komunajzerji pa so se poklonili in rit nastavili Titu. Super, še en tiran. V osnovi pride samo do tega, da sta obe opciji delali svinjarije, eni na eni strani in drugi na drugi strani.

To, da imajo proslave, je moteče. Se popolnoma strinjam. Ampak take proslave bi bilo treba prepovedat za obe strani. ZA OBE! In DOMOBRANCEM in komunajzerjem (za vas, ki se vam ne da brat med vrsticami; EX - JUGO FANATIKOM). Barve so izbrane povsem naključno in nimajo veze s spolno usmerjenostjo dotičnih oseb. TM

Bieberček, drugič ko se boš usajal proti meni, ... dej mal uporabi notranjost tiste svoje ogromne betice, no. Sej maš ziher vsaj MALO delujoče možgane. Čisto prazna tudi ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!