Skoči na vsebino

Domobranci so slavili nad Horjulom


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Motiš se, Motor imaš vredu. En mesec si afne guncal po Korziki.

V bivši jugi tebe vidim na 15 let stari ČZ 175 in teden dni prikolice v Umagu.

Pa ene 5 krat bi čezeta crknila, da bi sploh prišel do tja........... :kva1:

ne ser...... če ne veš........ al pa rec: starci so mi povedali......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj ste nekateri težki strokovnjaki, prosim za odgovor

Kako majo lahko Nemci in jodlarji že 70 let 4 krat boljše od nas KAO zmagovalcev

Hvala za odgovor :BUA:

Kot kaže bi nekateri prodali svoj jezik, kulturo, sonarodnjake pa verjetno še svojo familijo za nekaj višjo plačo in kakšen umlaut v priimku.

P.s. Ker si pač bumbar ti verjetno tudi besedna zveza Marshalov plan ne bo veliko povedala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram te razočarati in ti povedati, da sem se imel super v bivši jugi, nisem poznal nikogar, da bi bil tko u kurcu, kot je folk danes

p.s.

v jugi sem imel APN 4 in tudi sedaj nisem sin po izobrazbi

tako da, če ne veš ne komentiraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tuki kdo k ma vsaj osnovno šolo pa de ni vse preplonku....

Ja - ti!

Ampak škoda, a maš večdimenzionalne psihične težave ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejmo samo maškarado v Dražgošah. Nosijo uniforme, rdeče zvezde pa še oboroženi so

Leta 91 smo menda bili napadeni od rdeče zvezde

Je na Šentjoštu kdo videl kašne uniforme svastike ali naoružanje ?

Tukaj ste nekateri težki strokovnjaki, prosim za odgovor

Kako majo lahko Nemci in jodlarji že 70 let 4 krat boljše od nas KAO zmagovalcev

Hvala za odgovor :BUA:

Mrš ke u lukno nazaj!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma me takšne teme niti ne iritirajo preveč. Deda je bil partizan, oma interniranka v Dachau. Nihče ni bil komunist. Dobro vem kdo je bil na čigavi (pravi) strani. Vem tudi, da po koncu vojne ni bilo vse pravno in etično in te stvari je potrebno priznati.

Ampak, da en kmetavzar hoče na novo pisati zgodovino in da trdi, da so se domobranci zavzemali za demokracijo in da jim celo pripisuje zasluge za osamosvojitev leta 90 pa presega vse mere. Prokleto tele zarukano! Takšne zadeve je potrebno zatreti v kali!!!

Predvsem pa, ko se začnejo odpirati takšne ideološke teme je potrebno paziti, ker politična elita sigurno pripravlja spet kakšne fore, kako zajebat vse po vrsti in si ob tem napolniti žepe.

ta beli in ta križani so pa svoje vojsko obvezne sinke spravili v tujino tik pred zdajci ..... jebxxa - tko je to v sloveniji - tud za drek kidat se da medaljo dobit ... seveda če ga skidajo drugi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, Bieberček... komunajzerji pa so se poklonili in rit nastavili Titu. Super, še en tiran. V osnovi pride samo do tega, da sta obe opciji delali svinjarije, eni na eni strani in drugi na drugi strani.

To, da imajo proslave, je moteče. Se popolnoma strinjam. Ampak take proslave bi bilo treba prepovedat za obe strani. ZA OBE! In DOMOBRANCEM in komunajzerjem (za vas, ki se vam ne da brat med vrsticami; EX - JUGO FANATIKOM). Barve so izbrane povsem naključno in nimajo veze s spolno usmerjenostjo dotičnih oseb. TM

Bieberček, drugič ko se boš usajal proti meni, ... dej mal uporabi notranjost tiste svoje ogromne betice, no. Sej maš ziher vsaj MALO delujoče možgane. Čisto prazna tudi ni.

med komunajzerji in partizani je par svetlobnih let razlike ...

in partizanske proslave so proslave zmagovalcev ... tako pač je in tega zgodovinskega dejstva se ne bo dalo spremeniti ..

In kaj imam jaz z domobranci? Dej pejt še enkrat prebrat moje poste v tej temi pa mi povej, kje se bere, da jih podpiram?? Al je to spet en beden napad na Janšo? Patria pa cgani niso dost al kako? Dejte mi resno nekaj povedat: Kaj ima s to proslavo JJ? Je bil tam? Je podpisal dovoljenje, da so tam? Jih je pohvalil? Je bil njihov slavnostni govornik? Mislim, da je na vsa ta vprašanja odgovor NE. In? Zakaj torej to tlačite pred nos SDSu? In recimo tudi meni?

Kar se mene tiče, bi prepovedal vsakršne proslave tega tipa, od domobranskih do partizanskih. Partizanske proslave in ostalo sranje je prav tako stvar prejšnje države, prejšnjega sistema. In, NE, nisem zato, da bi šla Slovenija spet v Jugo.

kot predsednik demokratične vlade je ni prepovedal !!!! in v normalni družbi bi bilo to neobsojanje izdajalcev svojega naroda - njihovo poveličevanje - zadosten razlog za razrešitev odgovornih ...

Poglejmo samo maškarado v Dražgošah. Nosijo uniforme, rdeče zvezde pa še oboroženi so

Leta 91 smo menda bili napadeni od rdeče zvezde

Je na Šentjoštu kdo videl kašne uniforme svastike ali naoružanje ?

Tukaj ste nekateri težki strokovnjaki, prosim za odgovor

Kako majo lahko Nemci in jodlarji že 70 let 4 krat boljše od nas KAO zmagovalcev

Hvala za odgovor :BUA:

tako kot vsi pripadniki zavezniških vojsk na vseh proslavah po zavezniških državah ... to je uveljavljen protokol zmagovalcev ...

ker še dandanes obračajo denar od neplačanih vojnih škod .... čista ekonomija ...

če teh odgovorov ne štekaš še enga zvintaj ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KURČESLOVJE bi rekel temule nabijanju!! A je tuki kdo k ma vsaj osnovno šolo pa de ni vse preplonku.... ker take izobrazbe ki že itak niso pol tiča vredne, pripeljejo do takega slaboumja kot je tukaj razvidno.... mislim....TEMA!!! Družba itak teži h profesionalnemu (če se le da) diplomiranemu kretenizmu in posledice so tuki!! Vsakmu kmetu al pa hribovcu na velki planini možgan boljš funkcionira kt večini tlele.

Medtem ko se tkola kokodaka bodo vrle slovenke rajš dale alienom, ker tola zih slabo vpliva na potenco in plodnost, nakar bodo vse te debate totalka b.w. ker enga kitajca to sranje prav en K briga.

Edino kar bi lahko uspel razbrati iz tvojega posta je to da ti nek šiptar nateguje babnico ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj imam jaz z domobranci? Dej pejt še enkrat prebrat moje poste v tej temi pa mi povej, kje se bere, da jih podpiram?? Al je to spet en beden napad na Janšo? Patria pa cgani niso dost al kako? Dejte mi resno nekaj povedat: Kaj ima s to proslavo JJ? Je bil tam? Je podpisal dovoljenje, da so tam? Jih je pohvalil? Je bil njihov slavnostni govornik? Mislim, da je na vsa ta vprašanja odgovor NE. In? Zakaj torej to tlačite pred nos SDSu? In recimo tudi meni?

Kar se mene tiče, bi prepovedal vsakršne proslave tega tipa, od domobranskih do partizanskih. Partizanske proslave in ostalo sranje je prav tako stvar prejšnje države, prejšnjega sistema. In, NE, nisem zato, da bi šla Slovenija spet v Jugo.

Partisanen sind grund, warum Sie nicht haben, um deine dummen glauben in deutscher Sprache zu schreiben.

Smrt Janšizmu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se, Motor imaš vredu. En mesec si afne guncal po Korziki.

In to vse po zaslugi velikaga vodje, osvoboditelja Slovenije. Združevalca, zakonopisca in vsemudobrega željnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med komunajzerji in partizani je par svetlobnih let razlike ...

in partizanske proslave so proslave zmagovalcev ... tako pač je in tega zgodovinskega dejstva se ne bo dalo spremeniti ..

Zmagovalcev BIVŠE DRŽAVE!! BIVŠE! Slovenija ni več v Jugoslaviji, Juga otišla pa-pa.

Kar se mene tiče, so vse te proslave, partizanske, domobranske, komunajzerske.. VSE!... stvar preteklost, KI JE NE RABIMO! Namesto, da bi se posvečali sedanjemu času, probali NAŠO državo postavit na noge po tej kurčevi "krizi", se ubadamo in kregamo o tem od katerega ded je bil na kateri strani. Super. Še mal pa bomo na nivoju afriških ugabugujev, ki se pobijajo zaradi tega, ker je njigov prednik sosedovemu predniku nekoč miljon let nazaj ubil kozo.

kot predsednik demokratične vlade je ni prepovedal !!!! in v normalni družbi bi bilo to neobsojanje izdajalcev svojega naroda - njihovo poveličevanje - zadosten razlog za razrešitev odgovornih ...

Oh, dej no. Bot bolj svet od papeža. Edini predsednik demokratične vlade je ni prepovedal al kako? Kaj pa prejšnje vlade, prejšnji predsedniki? Al se ti res zdi, da je tokrat prvič, da so se zbrali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no .. rojstni dan pa vseeno praznuješ .. pečeš odojka in me povabiš :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[media=]

kaj mate proti rdeči zvezdi .. še deklica se je ne boji in jo šiva na moto lajbiče :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater Đastin... ti si se pa poglobil... Ti je zgleda dolgcajt na dopustu... Vsa čast!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče, so vse te proslave, partizanske, domobranske, komunajzerske.. VSE!... stvar preteklost, KI JE NE RABIMO! Namesto, da bi se posvečali sedanjemu času, probali NAŠO državo postavit na noge po tej kurčevi "krizi", se ubadamo in kregamo o tem od katerega ded je bil na kateri strani. Super. Še mal pa bomo na nivoju afriških ugabugujev, ki se pobijajo zaradi tega, ker je njigov prednik sosedovemu predniku nekoč miljon let nazaj ubil kozo.

No, DR. Jakob, končno si dojel, kaj bi lahko bil zaključek te bedaste debate...

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Super. Še mal pa bomo na nivoju afriških ugabugujev, ki se pobijajo zaradi tega, ker je njigov prednik sosedovemu predniku nekoč miljon let nazaj ubil kozo. ...

Že res. A kako eliminirati to metanje peska v oči, ki ga izvaja kar vladajoča klika?

Po mojem mnenju edino tako, da se postreže z verodostojnimi podatki oz. se jih jasno tolmači.

Ko preberem v zborniku iz leta 2005, ( http://www.ds-rs.si/dokumenti/publikacije/Zbornik_05-1.pdf) ki se ve kako je politično obarvan, da je bilo medvojnih žrtev med partizani 27.000 med domobranci pa dobrih 11.000 a od tega jih je "junaške" smrti med vojno poginilo le 1800, mi postane kristalno jasno, kdo se je takrat boril, kdo pa riti po župniščih valjal. In še posebej jasno je, da se borbe proti okupaciji ni izvajalo iz župnišč in štadionov z roko dvignjeno v heil pozdrav. In v tej luči mi tudi povojni poboj ostalih ni nič čuden. Se z Rugljevim mnenjem kar strinjam, pa čeprav je bil tudi on kar dobro "usekan".

Mah beda slovenska...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he Rugelj je bil šele svojga dnarja vreden!! Verjamem pa da je članek bil napisan zgolj v promocijo za prodajo Rugljevih knjig......tako lahko samo kak Đastin oblikuje mnenje po zapisih enostranskih sodnikov v kakršno vlogo se je postavil prepotentni, kvazi alfa samec Rugelj.

Noben človek nima moči niti pravice presojati dejanja drugega ker je leto samo blodnja v njegovem pudingu!!.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Jakob Kar se mene tiče, so vse te proslave, partizanske, domobranske, komunajzerske.. VSE!... stvar preteklost, KI JE NE RABIMO! Namesto, da bi se posvečali sedanjemu času, probali NAŠO državo postavit na noge po tej kurčevi "krizi", se ubadamo in kregamo o tem od katerega ded je bil na kateri strani. Super. Še mal pa bomo na nivoju afriških ugabugujev, ki se pobijajo zaradi tega, ker je njigov prednik sosedovemu predniku nekoč miljon let nazaj ubil kozo.

Lepo sito napisal, poskušaj zdaj to dopovedati še svojemu ljubljenemu vodji, ki si ga volil, da ne bo neprestano pogreval, potvarjal in ponarejal zgodovine, ampak se bo resnično ukvarjal s stvarmi zaradi katerih je, oziroma naj bi bil na mestu predsednika vlade. Ampak ker je to zanj očitno prevelik zalogaj, raje počne tisto kar obvlada najbolje, razdvaja ljudi.

Popravljeno . Popravil Miliy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo spet tam!!! Tud tastar so bli pičkice in so se šli u hosto skrivat pred komerkoli ki bi jam karkoli hotel. Po cele tedne niso nič jedli in trepetali v grmu ter bežali pred lastno senco in zvečine kazali jajca samo ko so šli scat!! Dejte se mal zamislt no!! Po koncu so se pa "JUNAKI" tolkli po prsih in lajali v luno kot kardelo psov. Zapomnte si da so pravi juunaki na obeh straneh večinoma padli, preživeli pa so skrivači in ziheraši, tko de če je tvoj stari ata ves neodločen in rahlo mehkužen je bil tak tudi takrat.... borec in pol ni kaj!! Je streljal mal naprej in mal nazaj al kaj!!??? Za vse tiste najbolj zagrete pa svetujem da si preštudirajo zakaj hudiča morajo bit tako prekleto ponosni na neko fikcijo, Če pebereš tole rugljevo reč vidič da je človek sestavljen iz samih kompleksov in kar naprej se trudi nafutrat svoj ego in prikrit vse kar je u lajfu naredil narobe! Kakšni kompleksi jih ženejo da si morajo dvigat samopodobo z "možnimi" dejanji njihovih starih atov??Sam imam prednike z različnih strani pa na nobenga ne rabim bit neki posebej ponosen.

Pa ne vem, se to sam meni zdi..... če maš mejhnga rabiš pa dedke pa pradedke heroje al koko??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole kar si napisal ...jur je pa milo rečeno idiotsko... Verjemi, ti ljudje so se imeli za kaj tolčt po prsih! Kdo bi se pa potem naj? Tisti na Teharjah? ...v Kočevskih luknah? ...kraških fojbah? Partizani so ti zgradili slovensko državo, vsaj njen začetek, in nihče drug...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!