Skoči na vsebino

Domobranci so slavili nad Horjulom


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Iz FB-a ena objava mojga frenda, kateri v celoti pritrjujem z zadnjim stavkom na čelu:

 

"Führerjeve direktive" so bile plod osebnih blodenj psihopatskega slikopleskarja ter nad zakonodajo Nemškega rajha, upoštevati jih je bilo potrebno dobesedno, v celoti ter obvezno.

Nacistični Vodja Adolf Hitler je 27. marca 1941, le nekaj ur po državnem udaru v Kraljevini Jugoslaviji, podpisal Führerjevo direktivo številka 25.

Šestega aprila 1941 se je zato pričela "Operacija 25", meje Kraljevine Jugoslavije so prestopile sile nacistične Nemčije, fašistične Italije in fašistične Madžarske.

Štiri leta kasneje je do obisti razpizden trop naših nonotov in non agresorske sile v družbi ljubih jim domačih izdajalcev končno pognal v beg prek severne meje in druga svetovna vojna je bila končana.

Na pogorišču je izbruhnil mir.

To nedeljo, šestega aprila 2014, Nova Slovenska zaveza "vabi k spominski maši in slovesnosti ob blagoslovu na novo postavljenih farnih plošč v Spominskem Parku v Grahovem."

Devetinšestdeset let po koncu druge svetovne vojne se sredi Evrope, saj veste, tiste Evrope, ki je naslednica zmagovite koalicije nad Zlom vsega Zla, praznuje nacizem in kolaboracionizem.

Oprostite mi, vsi stari starši ter stare tete in strici... če se mi bo slučajno ftrgalo prepozno. Kaj in kako s steklimi psi naroda sm si pa zapomnu, še predobr, nč bat.

Predsednik republike, predsednica vlade in predsednik parlamenta, vi, ki ste tiho in skrbite le in samo za svoj politični obstoj, kar je ob vaši kratkovidnosti in neukosti popolnoma logično... hja, vam pa le tole:

morda NISTE VEDELI, SKUPAJ, da "vodite" demokratično državo, zraslo na temeljih protifašističnega boja in milijonskih žrtvah. Človeške žrtve. L'dje, z imenom in priimkom. Očetje, matere, sinovi, hčerke, bratje, sestre. Vi tega NE razumete in hej, tudi in predvsem zato bo še pokalo, še, ker NČ ne štekate in ker ste pretupi, da bi se bili sposobni učiti na tujih napakah.

Moje ime je Jure Bedenk in preziram vas iz dna duše. OK? Se razumemo?

P-R-E-Z-I-R-A-M in P-L-J-U-V-A-M vam v oči, o spoštovani in cenjeni državni vrh (sic!).

Pizda vm materina pokvarjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj me je strah, da bodo vaši otroci (in morda moji unuki) čez nekaj let poslušali v šoli o tem, da se je slovenski narod  v WW II. uprl komunistični drhali skupaj z nemškimi, italjanskimi in madžarskimi silami. Žal so bili komunisti ob pomoči Sovjetske zveze premočni, leta 1991 je Veliki osvoboditelj JJ vrnil Slovenijo Slovencem. Seveda po hudih in junaških bojih proti močni Jugoslovanski vojski in odličnem taktičnem vodenju Velikega vojskovodje JJ.

 

Pustimo le se nekaj mandatov desnim ministrom za šolstvo  :wallbash:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Grahovem pri Cerknici so si Domobranci pred kratkim postavili spomenik (da, ne omenjam, da so začeli gradit na črno, brez dovoljenj.. No, sedaj so menda dobili neka soglasja.. ) Otvoritev bo to nedeljo.

 

Pa ok, tudi oni so bili žrtve vojne in če želijo imeti spomenik naj pač imajo. Ampak lepo prosim, ne pa na tak način!!

 

Postavili so 6m dolg zid sredi bivšega igrišča, ki ne samo da zakriva pogled na veliko manjše, prej obstoječe spomenike NOB, ampak so si drznili na njega zapisat sledeče besedilo: »Na tem kraju so leta gospodovega 1943 posadko domobrancev slovenske narodne vojske s topovi in ognjem pobili komunisti, bratje po rodu, tujci po misli.«

 

Domobranci slovenska narodna vojska?!?! Oni to resno?!  Mrš s takimi izjavami! Da jih ni sram!

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure žal nimaš prav, leta 1943 so bili domobranci res slovenska narodna vojska priznana s strani nemške oblasti (takrat okupatorji) v Jugoslaviji, kajti podpisana je bila predaja s strani (Srbske) Jugovojske.

Celo prisegli so slovenskem narodu un Hitlerju na Plečnikovem štadionu v Ljubljani. Veliko domobrancev so bili po tej prisegi redni mobiliziranci (največkrat izbira med taboriščem in mobilizacijo). Druga zgodba pa je, kako jih imenujejo zmagovalci, ki so osvobodili Slovenijo. In niso jih pobili komunisti, (teh v OF-ju ni bilo 10 %) ampak partizani.

Veliko domobrancev se je po vojni vrnilo domov ampak le pod pogojem, da niso imeli krvavih rok. VOS je imel veliko podatkov o delovanju domobranskih prostovoljcev in mobilizirancev. Večina najbolj gorečih domobrancev je pravočasno (žal) pobegnila v tujino, kot "politična emigracija".

Večina kosti, ki jih moderni zgodovinarji odkopavajo po Sloveniji so neslovenskega izvora, ampak za politično obračunavanje to ni pomembno, sploh.

 

Enako so bili TIGR-ovci med 1918 in 1941 teroristi, kajti na področju primorske je bila priznana oblast Italije.

 

Oboje se sliši grdo (čeprav je bil tudi moj stari oče TIGR-ovec) ampak po definiciji je  to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1943 so bili partizani že priznani s strani Anglije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure žal nimaš prav, leta 1943 so bili domobranci res slovenska narodna vojska priznana s strani nemške oblasti (takrat okupatorji) v Jugoslaviji, kajti podpisana je bila predaja s strani (Srbske) Jugovojske.

Celo prisegli so slovenskem narodu un Hitlerju na Plečnikovem štadionu v Ljubljani. Veliko domobrancev so bili po tej prisegi redni mobiliziranci (največkrat izbira med taboriščem in mobilizacijo). Druga zgodba pa je, kako jih imenujejo zmagovalci, ki so osvobodili Slovenijo. In niso jih pobili komunisti, (teh v OF-ju ni bilo 10 %) ampak partizani.

Veliko domobrancev se je po vojni vrnilo domov ampak le pod pogojem, da niso imeli krvavih rok. VOS je imel veliko podatkov o delovanju domobranskih prostovoljcev in mobilizirancev. Večina najbolj gorečih domobrancev je pravočasno (žal) pobegnila v tujino, kot "politična emigracija".

Večina kosti, ki jih moderni zgodovinarji odkopavajo po Sloveniji so neslovenskega izvora, ampak za politično obračunavanje to ni pomembno, sploh.

 

Enako so bili TIGR-ovci med 1918 in 1941 teroristi, kajti na področju primorske je bila priznana oblast Italije.

 

Oboje se sliši grdo (čeprav je bil tudi moj stari oče TIGR-ovec) ampak po definiciji je  to to.

 

Če jih je okupator smatral za slovensko narodno vojsko to nikakor ne pomeni, da so bili slovenska narodna vojska.

 

In tista kako so jih pobili komunisti je samo še ena bedarija več, ki je zapisana na spomeniku. Pobili sta jih Tomšičeva in Šercerjeva brigada, ki sta bili sestavni del XIV. divizije NOV in POS in zavezniških sil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, dajte no... Kot eni froci... Cel svet je priznal partizane in obsodil domobrance, tu pa neke kozlarije, da so 1943 švabi priznali domobrance za slovensko narodno vojsko... Kaj pa ima okupator koga za priznavati? Hej...malo zdrave pameti, no. Me pa nekaj zanima: kateri butl je avtor tistega zapisa na spomeniku (ki, upam da ne bo dolgo stal)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj roko bi si dali :grrr

Bilo bi idealno, ja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolša fora pa je,da načelu sodobnih domobrancev poveljuje bivši KOMUNIST :SS

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo z glasom in stasom prisoten tudi JJ, bo pa jutri tam vsaj s svojim srcem in z mislimi. Jajčeglavi Janzelj je kot perspektivni mladinski komunistični funkcionaček romal v Jajce, zdaj bi nas pa z veseljem pahnil v novo bratomorno vojno, samo da bi ostal na ablasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolša fora pa je,da načelu sodobnih domobrancev poveljuje bivši KOMUNIST :SS

Načelu partizanov-borcev pa komunist rojen med 2-go svetovno vojno,kar pomeni, da se je boril še v očetovih jajcih ! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načelu partizanov-borcev pa komunist rojen med 2-go svetovno vojno,kar pomeni, da se je boril še v očetovih jajcih ! :SS

A kaj drugega nisi uspel skozlati?

To smo že enkrat tebi premleli, pa ne prime?

Sicer pa se napiše, da se je boril že v očetovih jajcih.

Zagotovo pa je bolje to, kot pa JaJčeglavi quizling na komunističnem pohodu v Avnojskem jajcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kaj drugega nisi uspel skozlati?

To smo že enkrat tebi premleli, pa ne prime?

Sicer pa se napiše, da se je boril že v očetovih jajcih.

Zagotovo pa je bolje to, kot pa JaJčeglavi quizling na komunističnem pohodu v Avnojskem jajcu.

Meni je vseno ali je bil že v jajcih ali še v jajcih ti pa kozlej po svojem jajcu jaz sem V-maksa že pokozlov in skozlov,da nebo pripomb nisem profesor slovenščine sem pa zatebe sigurno profesor mehanike kot tudi avtoelektrike in še kaj bi se našlo !

Ps ne vzemi preveč k srcu, ker na tvoje poste ne bom več odgovarjal !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona, ste kot eni froci.... Bolj ste stari, bolj ste terc. Vsaka oblast postavlja spomenike po svojih željah. Ta, kvizlinški pa upam, da ne bo dolgo stal. Če bo količkaj zdrave pameti. Še, ko bo 100 let od konca vojne, se bodo našli bebci in postavljali neke spomenike... Pa čeprav ne bodo vedeli razlike med partizani, belogardisti, domobranci,... da bo le pogodu stranki. Pustite kosti pri miru in se posvetite reševanju današnjih problemov danes in sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Pustite kosti pri miru in se posvetite reševanju današnjih problemov danes in sedaj.

 

telekom SLO prevzema okupator...menda se celo sindikalist dule semolić nekaj pogaja z njimi...

 

i 30 ima naoružanje...v hosto se umikamo v ilegalo

 

čakamo nadalnja navodila... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še v kaki državi postavljajo spomenike okupatorskim pomagačem, te stvari je itak zakuhal LJUBLJENI VODJA JJ z namenom da skrega narod

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še v kaki državi postavljajo spomenike okupatorskim pomagačem, te stvari je itak zakuhal LJUBLJENI VODJA JJ z namenom da skrega narod

Narod je bil skregan že po vojni sam gobca ni smel noben odpreti si šel takoj na Goli otok kamenje nosit iz ene strani na drudo stran vmes pa so jih še tepli in vzgajali v duhu komunizma !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narod je bil skregan že po vojni sam gobca ni smel noben odpreti si šel takoj na Goli otok kamenje nosit iz ene strani na drudo stran vmes pa so jih še tepli in vzgajali v duhu komunizma !

Koliko belogardistov pa je bilo na golem otoku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narod je bil skregan že po vojni sam gobca ni smel noben odpreti si šel takoj na Goli otok kamenje nosit iz ene strani na drudo stran vmes pa so jih še tepli in vzgajali v duhu komunizma !

Na golem otoku so bli itaq samo "NEDOLŽNI" isto kot naši politiki nobeden nič kriv, nobeden nič ukradel, nobeden ne nosi nobene odgovornosti . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še v kaki državi postavljajo spomenike okupatorskim pomagačem, te stvari je itak zakuhal LJUBLJENI VODJA JJ z namenom da skrega narod

 

Če je temu res tako, mu, kot kaže, uspeva.

Pravzaprav škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!