Skoči na vsebino

Domobranci so slavili nad Horjulom


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

...  Danes ni partizana ,ki bi imel pod 1150 € penzjona + veliko bonitet naši delavci in delavke, ki so delali  in še delajo za to sodrgo po fabrikah pa imajo borih 600€ plače in penzjonisti  z 40 let delovne dobe borih  450€ pokojnine ! ...

Pod numero uno: Ti s' en tromotorn b'k, ki flanca tja v tri krasne!

 

Za tako trditev, kot si jo ti tu nasral, bi moral najti potrditev v podatkih, ki ti jih lahko posreduje ZPIZ, če že sam nimaš v bližini nobenega takega primera, da bi lahko preveril na terenu. In če slučajno kakšen tak primer okoli tebe obstaja, to še ne pomeni, da je tako z vsemi tistih nekaj še živečih partizanov.

Če bi se malo razgledal, recimo po spletni strani zavoda za pokojnisnsko zavarovanje, bi videl, da recimo kmečka borčevska pokojnina od začetka letošnjega leta znaša 468,97 €, Starostne  borčevske pa so odvisne še od delovne dobe in plačevanja prispevkov v tem času. Torej je lahko visoka, če je bila z delovno dobo zaslužena. Tako kot za ostale, z domobranskimi izdajalci vred!

Seveda pa lahko serješ, če so tvoje informacije povzete po kakšnemu hujskaškemu šundu a'la reporter in podobni smradi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ps: Danes imamo sigurno več partizanov kot smo jih imeli leta 1941 pa nepozabit pravi partizan je bil 1941-tega leta lahko samo človek,ki je bil star vsaj 20++ let se pravi ,da je danes star vsaj  92 ++ in je že orng dementen, zapomnil si je samo tisto kar je vašim staršem in vam 67 let nakladal in določeni nažalost mladi še vedno verjamete tem pravljicam ! !

Naj ti ponovim definicijo blebetača iz prejšne moje objave, ali te pošljem k psihiatru?

 

Dokaj je bilo partizanov starih 16 let in tudi mlajši so bili kurirčki. Takratno življenje proletarca ali kmečkega hlapca je v rosnih letih zaznamovalo ljudi, ko so na lastni koži občutili krivice kapitala  in klera. Zato so se tudi uprli  in pristopili k opciji, ki jim je obljubljala pravičnejši jutri. Očitno so tudi domoljubje razumeli drugače kot domobranci, ki so se v okupatorskih uniformah in z okupatorskim lahkim orožjem (težkega jim niso hoteli dati) skrivali po zapečkih in v zakristijah in s cerkvenim blagoslovom za debelimi farškimi zidovi klali partizane in njihove simpatizerje.

 

Večino borčevskih pokojnin danes dobivajo vdove in kakšni otroci, pa še teh je vedno manj. A moj spomin sega dovolj daleč, da se še dobro spomnim tako dogodkov, kot pričanj ljudi, ki so bili kot fantiči partizani in se plazili pod žico okupirane Ljubljane ali v nahrbtnikih nosili bombe, ki so jih pokradli iz bodeče ograje in tudi z življenjem plačevali svoj pogum.

 

Kar se tiče demence teh ljudi, je že mogoče, da jo je kaj bilo. A tako kot običajno stari ljudje, se tudi dementni zelo dobro spomnijo dogodkov iz mladosti, še posebej, če jih je usodno zaznamovala. Kaj je bilo včeraj za kosilo, je tisto, kar se rado pozablja.

Poleg ustnih pričanj svoje govore tudi fotografije, dokumenti, stvarni dokazi ipd.

 

Tako da, ne srat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da ne bo spet kakšnega jambranja še podatki, ki izhajajo iz raziskave inštituta za novejšo zgodovino (naj kdo reče, da izhajajo iz udbovskega laboratorija!!!) in lepo kažejo kako je s temi kostmi na katerih se še danes za politične koristi lomijo kopja, namesto, da bi se ukvarjali z aktualnimi družbenimi problemi:

 

Po skoraj 70ih letih je, končno, tudi uradno znano, katera stran je v vojnih in povojnih pobojih 2. svetovne vojne pobila največ Slovencev na naših tleh. Neslavni rekord je in bo za večne čase zapisan domačim izdajalcem – domobrancem. Domobranci, ki so v tistih letih delovali pod okriljem slovenske RKC, so, tudi v sodelovanju z okupatorjem, pobili 42.500 Slovencev. Končno je vse kristalno jasno…..

Saj ne da ni bilo jasno že leta prej, kljub poskusom sodobnih “domobrancev”, ki so predvsem po spletu netili sovraštvo in spore sklicujoč se na, zdaj jasno dokazano, neobstoječih tudi 100.000 žrtev, katere naj bi po njihovem zakrivili partizani. Ja, saj jim ni za zameriti – sprehajanja po polju ne denejo vsem enako dobro.

Večina evropskih držav, sodelujočih v 2. svetovni vojni, je praktično že kakšno leto po vojni zaključila s tovrstnimi seštevanji žrtev vojnih in povojnih pobojev, ter tako rešile vse dvome in nadaljevale v smeri skupnega razvoja.

Mi smo pač, nekdo že ve zakaj, na zaključek te zgodbe čakali skoraj 70 let, da nam je Inštitut za novejšo zgodovino (INZ)  objavil podatke števila žrtev Slovencev med vojno in takoj po njej na naših tleh, katere so zbirali, tudi preverjali in nenazadnje zapisovali vse od 1997 leta.

Zdaj je tudi ta rezultat, končno in za vedno, na dlani.

Skupno število žrtev Slovencev med 2. svetovno vojno in takoj po njej na naših tleh je – 97.500.

Povzročitelji pa, poleg ostalih dejavnikov, praktično vse oblike oboroženih sil v takratnem času na naših tleh :
- na vrhu pobojev so tako pristale sile nemškega okupatorja in domači izdajalci, predvsem domobranci, ki so zakrivili poboje 42.500 Slovencev
- sledijo zavezniške sile in partizani, ki so zakrivili poboje 30.000 Slovencev
- 20.000 jih ostaja nerazvrščenih
- 5000 pa sodi med žrtve mobilizacije oz. drugo

Glede na status, ki so ga žrtve imele v času smrti tistega obdobja, je največje število umrlih bilo med partizani. Partizanov je okupator z domobranci ubil več kot  28.000, poleg dodatnih 5.000 aktivistov OF in partizanskih sodelavcev, medtem ko so domobranci med vojno in po njej imeli 14.000 žrtev.

 

Pa mogoče še : http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042535335

itd,, itd, tega je dovolj za vsakogar, ki ga zanimajo podatki in ne golo nabijanje u 3 PM!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za quislinške hlapce, da si malo osvežijo, kako so začeli krojiti usodo sveta njihovi gospodarji:

Vir: Dnevnik

 

 

Na današnji dan pred 73 leti so vsi pomembnejši svetovni časniki objavili novico o podpisu političnega sporazuma, ki naj bi podpisnicam zlepa ali zgrda pomagal ustvariti nov svetovni red. Tako imenovani trojni pakt so 27. septembra 1940 v Berlinu podpisali najvišji predstavnik nemškega tretjega rajha Adolf Hitler, zunanji minister Kraljevine Italije Galeazzo Ciano ter japonski veleposlanik v Nemčiji Saburo Kuruso. Države podpisnice so se zavezale k medsebojni pomoči pri vzpostavljanju »novega reda«, medsebojni obrambi v primeru napada na katero od njih ter priznale druga drugi ekskluzivna interesna območja. Pakta se je držalo tudi ime os Rim-Berlin-Tokio, članicam pa so na kratko rekli tudi sile osi, pogosto tudi sile zla, medtem ko so v nemških časnikih uporabljali naziv zveza treh velesil. K trojnemu paktu so pozneje pristopile še Madžarska, Romunija, Slovaška, Bolgarija in za vsega dva dni (do državnega udara 27. marca 1941) tudi Kraljevina Jugoslavija, junija istega leta pa še Neodvisna država Hrvaška. Trojni pakt je v neokrnjeni različici deloval do septembra 1943, ko je kapitulirala Italija. Kljub 9. maja 1945 podpisani kapitulaciji Nemčije je formalno veljal do kapitulacije Japonske septembra istega leta. Poglejmo, kako so novico o podpisu pakta in odmevih nanj (brez lastnega komentarja) obelodanili v Slovenskem narodu.

749397.jpg
Amerika in trojni pakt

New York 28. septe. e. (DNB). Včerajšnji podpis vojaške zveze med Nemčijo, Italijo in Japonsko je učinkoval v Zedinjenih državah kakor bomba. V poročilih novinskih agencij in komentarjih redakcij se podčrtava mnenje, da je ta pakt naperjen proti političnim načrtom Zedinjenih držav v Evropi in Aziji. V zvezi s tem je newyorški tisk objavil vesti pod ogromnimi naslovi: Japonska, Nemčija in Italija podpisale pakt, naperjen proti Zedinjenim državam.

Roosevelt o trojnem paktu

Washington, 28. sept. s. (Reuter). Predsednik Roosevelt je izjavil snoči na konferenci tiska, da nima o sklenitvi nemško-italijansko-japonske zveze še nobenega uradnega poročila, domneva pa, da bo ameriška vlada o podpisu pogodbe v gotovi obliki obveščena. Na vprašanje novinarjev, če je prišel podpis pogodbe za Ameriko nepričakovano, je odgovoril Roosevelt: Da in ne. (...)

Nemški komentarji

Berlin, 28. sept. e. V zvezi s podpisom trojnega pakta poudarjajo v Berlinu povsem odkrito, da je naperjen proti Zedinjenim državam, ki čim dalje bolj podpirajo Anglijo. Sklenjena pogodba se mora smatrati kot zavora Zedinjenim državam, da bi se ne vmešale v sedanjo vojno. Razen tega se hoče Nemčija s to pogodbo zavarovati za morebitno dolgo trajanje vojne z Anglijo. Vprašanje je sedaj, kakšno stališče bo zavzela Rusija, ker se puščajo Japonski proste roke na velikem prostoru Daljnega vzhoda. (...)

»Hamburger Fremdenblatt« poudarja, da je berlinski pakt nenavadno jasen, da je stiliziran v kratkem odločnem tonu, in da bo imel velik učinek. Članek pravi dalje, da se Amerika že celo vrsto let organizira po načelu svojih življenjskih potreb in Monroeove doktrine, da ustvari enotno kulturo svoje nacije tako, da ameriški narod ne trpi nobene tuje intervencije. (...)

Nemški glasovi o odmevu v Ameriki

Berlin, 28. sept. e. (TKP) Prvo poročilo o podpisu trojnega pakta v Zedinjenih državah je objavil newyorški radio iz Berlina. V berlinskih političnih krogih pripisujejo temu poročilu precejšen pomen, ker pravi, da je bila politika predsednika Roosevelta odločilna za podpis tega pakta. Poročevalec opozarja na dejstvo, da pakt ni naperjen proti Sovjetski Rusiji in da sploh ne more biti naperjen, kar je razvidno iz čl. 5., ki pravi, da ne spremeni odnošajev s Sovjetsko Rusijo. (...)

Italijanski komentarji

Rim, 28. sept. o. Prvi komentarji o podpisu trojnega pakta pravijo, da se lahko smatra ta pogodba kot opozorilo Zedinjenim državam, naj se ne vmešavajo v evropsko vojno ter v vojno na Daljnem vzhodu. Obenem se opozarjajo tudi vse druge države, naj pazijo, kaj delajo, ker bo ta pakt učinkovit na vseh frontah.

Rim, 28. sept. AA. (Stefani). »Giornale d'Italia« piše, da predstavlja trojni pakt dejansko zavezniško pogodbo na političnem, vojaškem in gospodarskem področju med tremi silami, ki so prevzele nalogo, da napravijo nov red v Evropi, Afriki in Aziji. (...)

Proglas japonskega cesarja

Tokio, 28. sept. AA. (Reuter). Agencija Domej poroča, da je bil po podpisu pakta med Japonsko, Nemčijo in Italijo objavljen cesarski reskript. Cesar pravi, da je treba na svetu ustvariti eno veliko rodbino in da je treba razširiti pravico na ves svet. Tako oporoko so zapustili cesarski predniki. Trdno upamo, pravi cesar, da bo mir čim prej obnovljen. Zato smo naročili naši vladi, naj se pogaja o medsebojni pomoči in sodelovanju z nemško in italijansko vlado, ki zavzemata enako stališče tudi glede aspiracij našega cesarstva. Zelo smo srečni, da je bil med našimi tremi državami sklenjen pakt in prevzeta naloga, da se vsem narodom omogoči, da najdejo svoje mesto, vsem posameznikom, da živijo v miru in varnosti. To je velika naloga v zgodovini. (...)

Možnost japonskih zapletljajev z Ameriko

Tokio, 28. sept. AA. (Tass). List »Ašahi Šimbun« prinaša članek, v katerem naglaša možnost zapletljajev med Japonsko in Zedinjenimi državami. List kritizira ameriško vlado zaradi novega posojila, ki ga je dala Kitajski, ter Anglijo, ki z odstopitvijo oporišča v Singapuru stvarno dela proti Japonski.

New York, 28. sept. AA. (Tass). Ameriški tisk poroča, da se na Japonskem hitro širi protiameriški pokret. Delijo letake, v katerih naglašajo, da Japonska ne more več trpeti vmešavanja Amerike in Anglije v azijske zadeve.

Iz Moskve še ni komentarjev

Moskva, 28. sept. s. Moskovski radio je danes v svoji jutrnji oddaji poročil brez komentarja sporočil besedilo včeraj v Berlinu podpisane pogodbe med Nemčijo, Italijo in Japonsko.

Slovenski narod, 28. septembra 1940

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

V spomin na vzornike naših domačih beloušk, kateri so jim prisegli zvestobo na Plečnikovem stadionu:

 

Junija 1944 so nacisti pobili skoraj vse prebivalce francoske vasi Oradour-sur-Glane. Moške so zaprli v skednje in postrelili, ženske in otroke pa zažgali v vaški cerkvi. Umrlo je 642 ljudi. 70 let pozneje so obtožili 88-letnika, ki naj bi sodeloval pri grozljivem zločinu.

 

Nemško tožilstvo je vložilo obtožnico proti danes 88-letnemu nekdanjemu pripadniku Hitlerjevih enot SS, ki naj bi aktivno sodeloval v enem najhujših nacističnih zločinov na francoskih tleh, pomoru prebivalcev vasi Oradour-sur-Glane.

 

Vir: http://www.24ur.com/70-let-po-grozljivem-masakru-ga-je-preteklost-dohitela.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, prodali so nas tujcu, izdali in pobijali svoj narod, roko dvignili celo na svojo kri... :BUA:

In zdaj mi povejte, bi naj bil to razlog za proslavo???  Česa le??  :?  Pa, če so že imeli

tako zelo prav, pa zakaj hudiča so potem tisti, ki jih žal roka pravice ni dosegla, zbežali

v tujino? :surrender: Naj bodo raje tiho saj, če bi bilo po njihovo in bi po čudežu zmagali skupaj s

svojimi prijatelji švabi in ostalo sodrgo, bi mi danes tukaj schreiben in Deutsch. Torej je

danes prav tako kot je le, da takih zbiranj in proslav v čast tem ...... ne bi smeli sploh

dovoliti. :nono: Drugod po svetu tega ne dovolijo, le pri nas so lahko tako svobodni in moramo

take in tovrstne častilce gledat celo v parlamentu. :angry: Pojavljajo se celo neki takoimenovani

veliki vodje, ki pa imajo kar precejšnjo napako v procesu delovanja in s tem okrnjen pedigre,

saj so bili ativni člani KP-ja :slap: .Rdeči ga niso marali in so škart vrgli iz svojih vrst :kick-ass: ,

no pa so ga njemu enaki vzeli k sebi in mu sprali rdečo barvo, ga popleskali z belo, črno in

še kakšno :rolleyes: .Fant je bil že kar podoben neki mavrici dolgočasnih in nič kaj veselih barv kar

se odraža tudi na njegovem brezizraznem obrazu in dolgočasnem načinu govorjenja brez občutkov :yawn: .

DOMObranci, to pomeni, da bi naj branili dom. Pred kom? Pred sabo? Eh ja :wacko2:

Partizani so bili tisti, ja oni in še 1x, niso bili vsi partizani komunisti, zatorej bravo naši. :hooray:

Vaši pa naj se še naprej skrivajo predvsem v grmovjih  Argentine in Avstralije :jezik:

Popravljeno . Popravil mojamiska
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, prodali so nas tujcu, izdali in pobijali svoj narod, roko dvignili celo na svojo kri... :BUA:

In zdaj mi povejte, bi naj bil to razlog za proslavo???  Česa le??  :?  Pa, če so že imeli

tako zelo prav, pa zakaj hudiča so potem tisti, ki jih žal roka pravice ni dosegla, zbežali

v tujino? :surrender: Naj bodo raje tiho saj, če bi bilo po njihovo in bi po čudežu zmagali skupaj s

svojimi prijatelji švabi in ostalo sodrgo, bi mi danes tukaj schreiben in Deutsch. Torej je

danes prav tako kot je le, da takih zbiranj in proslav v čast tem ...... ne bi smeli sploh

dovoliti. :nono: Drugod po svetu tega ne dovolijo, le pri nas so lahko tako svobodni in moramo

take in tovrstne častilce gledat celo v parlamentu. :angry: Pojavljajo se celo neki takoimenovani

veliki vodje, ki pa imajo kar precejšnjo napako v procesu delovanja in s tem okrnjen pedigre,

saj so bili ativni člani KP-ja :slap: .Rdeči ga niso marali in so škart vrgli iz svojih vrst :kick-ass: ,

no pa so ga njemu enaki vzeli k sebi in mu sprali rdečo barvo, ga popleskali z belo, črno in

še kakšno :rolleyes: .Fant je bil že kar podoben neki mavrici dolgočasnih in nič kaj veselih barv kar

se odraža tudi na njegovem brezizraznem obrazu in dolgočasnem načinu govorjenja brez občutkov :yawn: .

DOMObranci, to pomeni, da bi naj branili dom. Pred kom? Pred sabo? Eh ja :wacko2:

Partizani so bili tisti, ja oni in še 1x, niso bili vsi partizani komunisti, zatorej bravo naši. :hooray:

Vaši pa naj se še naprej skrivajo predvsem v grmovjih  Argentine in Avstralije :jezik:

Dobr so te pobarval ! v rudeče ! A si morala še v šolili zjutraj naprej vzklikati za domovino s Titom naprej kot jaz a sem ostal nepobarvan !

Pa še tole ti "hrabri" Partizani so mi takoj po vojni vstrelili strica, seveda brez sodbe in še danes nevem kje so njegove kosti, Domobranci so ga kot 16 letnaga poba nasilo vzeli s seboj za kuharja doma na kmetiji sta ostala oba stara starša oče slep in bolehna mama in to malo pred koncem vojne ! Sem oficir in nisem nikoli bil pobarvan z nobeno barvo rad sem nevtralen in nepristranski samo mi gre res počasi na živce po 70-tih letih tega partizanstva  spomini pa še tako živi ! ! In ne pozabit bila je tudi 1 svetovna vojna in osvoboditvena vojna in nihče neomenja padlih.Si se vprašala zakaj ne zato, ker je veliko rudeče pobarvanih h katerim očitno sodiš tudi ti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pol vžigaš, če praviš da si nepobarvan, meni vlečeš na BELO, toliko o nepobarvanih

 Ti meni pa na rdeče !  tako so te pobarval, jaz sem napisal zakaj ! kot oficir in to bivši višji častnik JNA v rezervi (kapetan 1 klase) pa bi moral vlečt na rdače aneda !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ti meni pa na rdeče !  tako so te pobarval, jaz sem napisal zakaj ! kot oficir in to bivši višji častnik JNA v rezervi (kapetan 1 klase) pa bi moral vlečt na rdače aneda !

Razumem druže kapetane, drgač sem tud jaz dal ŠRO v Bileći skoz pa to zdej sploh ni pomembno, pomembno kdo je bil takrat v II. vojni na strani ZAVEZNIKOV, vojna je pa itak vsaka umazana in v njej padajo tudi nedolžni, pa kaj ti to sploh razlagam ti bi to moral že vedeti če si bil rezervist, sam vedi to, da ni važn kake barve sem, sovražim pa domače izdajalce :yea1:  pa brez zamere tvoje tehnične razlage zelo cenim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem druže kapetane, drgač sem tud jaz dal ŠRO v Bileći skoz pa to zdej sploh ni pomembno, pomembno kdo je bil takrat v II. vojni na strani ZAVEZNIKOV, vojna je pa itak vsaka umazana in v njej padajo tudi nedolžni, pa kaj ti to sploh razlagam ti bi to moral že vedeti če si bil rezervist, sam vedi to, da ni važn kake barve sem, sovražim pa domače izdajalce :yea1:  pa brez zamere tvoje tehnične razlage zelo cenim

Donekle te razumem, sam ta partizanščina in nakladanja,ki so se jih nekateri Partizani in njihovi simpatizerji naučili napamet, saj večina njih je že krepko čez  90 let (če je bil 41-tega star vsaj 17 let)  mi gre pa res mal na živce saj večina je že dokaj debilnih ! Sam sem rojen po drugi svetovni vojni samo imam občutek, ko gledam na shodih ljudi v partizanskih uniformah,da so rojeni med vojno kot njihov predsednik združenja ! Se pa sprašujem dokdaj bo to trajalo in dokdaj bomo za take oslarije vsi davkoplačavalci plačevali pa naj bo za črne rdeče ali bele ! !

Ps. še tole če si bil v Bileči potem ni čudno,da so te pobarval tja bi moral tudi jaz in me je zadnji moment rešil en oficir (saj razumeš - poznanstvo z enim Majorjem fotrov kolega)in sem šel potem v težko artilerijo Zadar nato na stažiranje v Vranje !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr so te pobarval ! v rudeče ! A si morala še v šolili zjutraj naprej vzklikati za domovino s Titom naprej kot jaz a sem ostal nepobarvan !

Pa še tole ti "hrabri" Partizani so mi takoj po vojni vstrelili strica, seveda brez sodbe in še danes nevem kje so njegove kosti, Domobranci so ga kot 16 letnaga poba nasilo vzeli s seboj za kuharja doma na kmetiji sta ostala oba stara starša oče slep in bolehna mama in to malo pred koncem vojne ! Sem oficir in nisem nikoli bil pobarvan z nobeno barvo rad sem nevtralen in nepristranski samo mi gre res počasi na živce po 70-tih letih tega partizanstva  spomini pa še tako živi ! ! In ne pozabit bila je tudi 1 svetovna vojna in osvoboditvena vojna in nihče neomenja padlih.Si se vprašala zakaj ne zato, ker je veliko rudeče pobarvanih h katerim očitno sodiš tudi ti !

5x sm prebral ... pa nič ... a ti si mal farški k si bil brezmadežno spočet ??

 

 Ti meni pa na rdeče !  tako so te pobarval, jaz sem napisal zakaj ! kot oficir in to bivši višji častnik JNA v rezervi (kapetan 1 klase) pa bi moral vlečt na rdače aneda !

načeloma res ne poznam nobenega iz tistih časov , ki bi lahko postal kapetan I klase brez partijske knjižice ... no mogoče si pa ti edina bela izjema..

 

Donekle te razumem, sam ta partizanščina in nakladanja,ki so se jih nekateri Partizani in njihovi simpatizerji naučili napamet, saj večina njih je že krepko čez  90 let (če je bil 41-tega star vsaj 17 let)  mi gre pa res mal na živce saj večina je že dokaj debilnih ! Sam sem rojen po drugi svetovni vojni samo imam občutek, ko gledam na shodih ljudi v partizanskih uniformah,da so rojeni med vojno kot njihov predsednik združenja ! Se pa sprašujem dokdaj bo to trajalo in dokdaj bomo za take oslarije vsi davkoplačavalci plačevali pa naj bo za črne rdeče ali bele ! !

Ps. še tole če si bil v Bileči potem ni čudno,da so te pobarval tja bi moral tudi jaz in me je zadnji moment rešil en oficir (saj razumeš - poznanstvo z enim Majorjem fotrov kolega)in sem šel potem v težko artilerijo Zadar nato na stažiranje v Vranje !

ti to resno?? drugače se reče pravilno "senilni"...

ti tlačiš zmagovalce in izdajalce v isti koš? 

 

ne ne razumem.. to je navaden skorumpiran protekcionizem ... to je samo za pussy-je...  in na takih kot si ti in tvoji somišljeniki je zrasla država za katero smo nosili mi glavo naprodaj .. sej ni čudno da smo v takem dreku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšna je bila razlika med ŠRO Bileča in ŠRO v Zadru? Povsod so te pobarvali toliko, kot si bil dovzeten in zrel. Zase vem, da z dobrimi 20. leti v Bileči nisem bil zrel za vse odločitve...Sredi 80.-ih so ŠRO v ZK včlanili 5 najboljših iz klase. Brez da bi te vprašali. Ker sem bil kandidat za prvih pet, sem na zadnjem izpitu namerno kiksnil in padel izven "prve jakostne". Tako da Thumper....izjemoma tokrat  dam Bremzerju prav...rezervni kapetan I. klase si bil lahko tudi nepartijec.  Aktivni pa...nikakor.

 

debilni - senilni.... :grrr  :grrr  :grrr

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je bila v obuki, v Bileći je bila daleč najbol zajebana sej sam veš Tedy če si jo preživu, nas so pa spraševal kdo bi pristopil partiji pa so bili skoraj vsi ZA, razen Slovencev in Albancev, bili smo pa seveda vsak dan oprani s partijskimi načeli, samo moram pa rečt da je bilo tovarištvo na zelo visoki ravni kar zdaj za te grozne čase več ne morem trdit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Donekle te razumem, sam ta partizanščina in nakladanja,ki so se jih nekateri Partizani in njihovi simpatizerji naučili napamet, saj večina njih je že krepko čez  90 let (če je bil 41-tega star vsaj 17 let)  mi gre pa res mal na živce saj večina je že dokaj debilnih ! ...

Domobrani so se borili verjetno s pomočjo Časovnega stroja in so se mladeniči rojeni po 2. sv. vojni vračali v zakristijo klat mlade kurirke?

In zdaj so pričevalci iz quizlinškega koša mentalno zdravi, fizično čili in ah in oh drugačni in boljši, kakšnih 20 let mlajši, tako da njihova trezna in poštena velja od onih iz po tvojem partizanskega senilnega in debilnega koša pa ne?

In ne govori o 17 letnikih. Tudi mnogo celo pol mlajši dečki in deklice so bili kurirji, mulovodje ipd. Niso bili časi mazenja in cerklanja in mama hotelov. Hlapci in dekle so še kot otroci spoznali marsikatero "dobroto" farjev, tovarnarjev in bogatih posestnikov

 

... Sam sem rojen po drugi svetovni vojni samo imam občutek, ko gledam na shodih ljudi v partizanskih uniformah,da so rojeni med vojno kot njihov predsednik združenja!

Ali ti kdaj vklopiš tudi podstrešni procesorček, preden tipkaš? Pregorela edina varovalka? zaveza_02.jpg

 

... Ps. še tole če si bil v Bileči potem ni čudno,da so te pobarval tja bi moral tudi jaz in me je zadnji moment rešil en oficir

Maš pa srečo. Jaz sicer ne, bratranec pa je bil tam in res je še danes čist "rdeč". Ti, ti Bileča ti! To da imava iste prednike z istimi izkušnjami, ki so nama jih pripovedovali, seveda nima nobene veze. Zate!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisda... a pol sem bil jest fejst bukov, ko me je en naduvanec od pitomca ganjal s postoljem pa kutijam in rezervnimi cevmi od šarca po hribu gor pa dol...

... pa ga sploh nisem vprašal, če bi blo kej bolš, če bi imel tut jest uno knjižico...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisda... a pol sem bil jest fejst bukov, ko me je en naduvanec od pitomca ganjal s postoljem pa kutijam in rezervnimi cevmi od šarca po hribu gor pa dol...

... pa ga sploh nisem vprašal, če bi blo kej bolš, če bi imel tut jest uno knjižico...   :D

Če bi ti vedu kok smo mi pitomci nahebal v 6 mesečni obuki v Bileči od junja do decembra nebi tega pisu, nam so zraven opisanenega nabil gor še gas masko, poručnik je pa mal otrove okol metu, skratka bilo je ludo i nezaboravno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ti vedu kok smo mi pitomci nahebal v 6 mesečni obuki v Bileči od junja do decembra nebi tega pisu, nam so zraven opisanenega nabil gor še gas masko, poručnik je pa mal otrove okol metu, skratka bilo je ludo i nezaboravno

..jp...

... pa takrat sem imel še lase...in mi jih je šlem zribal do kože..  :lol1:

 

...hahaha... OTROVI!.....  ATOMSKI S LEVA!..... TRKOM DO ORIJENTIRA ŽBUNJ!....   OSTAV!

:slap:   kot praviš... ludo i nezaboravno....  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ti vedu kok smo mi pitomci nahebal v 6 mesečni obuki v Bileči od junja do decembra nebi tega pisu, nam so zraven opisanenega nabil gor še gas masko, poručnik je pa mal otrove okol metu, skratka bilo je ludo i nezaboravno

ZAČETEK JUNIJA 1985...popoldne so nas na frišno ostrigli ... zjutraj pa na mogilo ... ob 8h je blo 30 stC - no mogoče res ni blo tolk sam tolk nas je žgalo  v zimskih uniformah - zgleda so pozabili v glavni komandi poslat ukaz o zamenjavi za letne - in gor zmetali v treh urah 78 ta velikih dimnih - kilašic .. vmes smo mel kao čik pavzo pa vsi maske gor tud mi najbolj strastni kadilci k je blo tolk solzilca v luftu...pa takoj ukaz "masku skini"! ..  dobr tisti treh atomskih k smo dajal spet maske gor po poti nazaj v kasarno pa so nam jo dajali dimno 5cm od face če nam maska dihta - razen enega reveža k je imel faco kot dvoleten otrok pa se je skor zadavil smo se pol vsi režal desetarju k je piksno vmes strezu pa je kar zažarela - ja valda se je opeku k norc...

   ko smo prišli v jedilnico na kosilo so vsi k so bli notr jokajoče odpeketali ven in kleli prvo četo mehanizirane pešadije ... 

kar je bilo najbolj zanimivo - več kot 99% nas je bilo brez rdeče knjižice .... 

  a nobenemu ni prišlo na misel , da bi izdal svojo - takratno - domovino.... tudi meni ni prišlo nikoli na misel , da bi naredil kaj proti svojemu jugoslovankemu narodu ...

   politička nastava s pranjem možganov ? ja pajade...mal zgodovine , zemljepisa in opevanja partizanskih narodnih herojev ... vpliva partije se skoraj nikjer ni poznalo ... za nas je bil edini zakon v knjižici "PS" ...gardijska proleterska ...

 

in leta 1991 sem se odločil za našo stran ... slovensko... 

 

za razliko od nekaterih slovencev ( po mami in očetu - ne po prepričanju ), ki so na sestankih ki so se vrstili na raznih štabih pod poveljstvom takratne jla med pripravami na osamosvojitev  s pištolo odkrito grozili tistim , ki so se zavzemali za odceptev od razpadajoče juge z besedami " vse vas bomo pobili s familijami vred " ...  

 

in ne boste verjeli ...veliko od njih je ali pa še zmeraj zaseda stolčke v današnji samostojni sloveniji ... z lepo plačo ...navkljub njihovemu izdajstvu lastnega naroda  ... 

 

se kdo kdaj vpraša kaj so delali med osamosvojitveno vojno? bom jaz povedal... sedeli so na dveh stolčkih in s tem zagotovili svoj obstoj neglede na to , katera stran bo zmagovalec ... obveščali so jna o položajih teritorialne obrambe ... 

 

fak če bi mi le nekdo bližnji , ki je že pokojni dal spisek teh izrodkov!!!! 

 

zaradi takih je imela udba sestavljen spisek oseb za likvidacijo!

 

koliko družin je v letu ali letu in pol pred vojno videla svojega očeta ali moža 3 ali 4x ko se je nenapovedano pojavil na vratih , se stuširal , popil en šnopček in po dveh čikih ko je zazvonil zvonec z gubastim obrazom in solznimi očmi pod katerimi so viseli podočnjaki pozdravil od tistih , ki so bili takrat slučajno doma s kratkim " grem zdej" ...

to vse se je dogajalo predvsem zaradi izdajalcev , ki so pač imeli kot izrodki slovenske krvi možnost hoditi po terenu ...

 

in ko sem zvedel da je padel moj znanec , ki je za sabo pustil ženo in dojenčka....  

 

takrat mi je šinilo skozi možgane ...BANDA IZDAJALSKA IN VAŠE NEIZKORENINJENO POVOJNO SEME !!! ČE VAS NE DOBIMO PRED CEV SE VSAJ SCVRITE KJERKOLI ŽE BOSTE !!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po zaslugi belogardistične in druge izdajalske zalege se je veliko slovencev vseh spolov in starosti znašlo v koncentracijskih taboriščih in v veliki meri tam tudi ostali.

 

Združeni narodi so leta 2005 s posebno resolucijo 27. januar razglasili za mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta. To je dan, ko so sovjetske čete leta 1945 osvobodile zloglasno uničevalno nacistično koncentracijsko taborišče Auschwitz in rešile prek sedem tisoč izčrpanih in bolnih taboriščnikov, med njimi tudi 21 Slovenk.

 

Danes je dan spomina na žrtve holokausta.

 

Med drugo svetovno vojno Slovenije kot politične entitete ni bilo: vse današnje ozemlje Republike Slovenije je bilo področje meja med silami osi. Zaradi tega so bili slovenski Judje deležni tako rekoč nenehnega preganjanja in deportacij, v letih 1941 z nemškega zasedbenega ozemlja, 1942 na italijanskem zasedbenem ozemlju z Ljubljano vred, 1943 po kapitulaciji Italije še enkrat, in končno leta 1944 v Prekmurju, ko je Adolf Eichmann osebno prevzel očiščenje Madžarske in njenih zasedenih ozemelj vseh Judov, in v Ljubljani, ko je preostale Jude Nemcem izdala domobranska policija.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res zanimiva fotografija tehle borcev za svobodno Evropo.

Zanima me, če kdo ve, v katerih evropskih državah, razen Slovenije, lahko pripadniki tretjega rajha še tako neovirano proslavljajo svoja "hrabra" dejanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če povzamemo: na obeh straneh so se dogajala nečedna dejanja. Vojna je umazana, to vemo vsi. Ampak, kri nebeška -ves svet je priznal (celo Švabi in Lahi), katera stran je bila prava. Po 1991 so pa začele belouške laziti nazaj in sprva neopazno, potem pa že kar javno, dvigovati grebene... Bi v Švabariji dolgo gledali modele, ki bi javno slavili Dolfa? Mogoče slaba primerjava, ker ni napadel Nemčije. Belouške pri nas so pa podplate lizale fašistom in nacistom... Proti lastnemu narodu... eh, brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bil dan spomina na Holokavst. Časopis, katerega založniška hiša je v lasti SDS, se (edini) v tej banana državi na to ni spomnil niti z eno vrstico.

 

  ime časopisa lahko uganete le, če uporabite:

 - polovičko, 

 - glas ljudstva

 - klic v sili

 - malo logike

 

Nagrada:

pol letna naročnina na časopis Demokracija, slika Janeza Janše na modro rumeni podlagi, ter posvetilo dr. Vinka Gorenaka.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!