Skoči na vsebino

Domobranci so slavili nad Horjulom


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Nekak mi po glavi hodi ena primerjava z gradnjo kvalitetne hiše. Zanjo so potrebni:

1. čvrsti temelji,

2. dobri zidovi z okni in

3. trpežna streha.

Če je vse ok, bo imela hiša dooolgi rok uporabe.

Temelje so med drugo vojno zgradili narodnoosvobodilni borci ali partizani v borbi proti okupatorju in njihovim hlapcem ali sodelavcem. V Franciji (in še kje) so nanje še danes hudo ponosni. Mnogi narodi bi bili ponosni na tak del zgodovine.

Dobre zidove smo gradili po vojni delavci - neposredni proizvajalci pod vodstvom stranke in pod parolo oblast delavcem izgradili Jugoslavijo.

Trpežna streha (vodilna politika) je vodila v gospodarstvo, ki je lahko samo sebe vzdrževalo. Za kmeta se je proizvajalo vse. Od semena do mehanizacije, gradbeništvo je obvladovalo visoke in nizke gradnje in cela repro veriga se je vrtela v jugi. Nismo bili odvisni od tujine. Energetsko smo bili pokriti. Kaj smo pomenili takrat v svetu (skupaj z neuvrščenimi!!!) se je dalo in se da videti na pogrebu Tita. Koliko državnikov je imelo tako zasedbo?

Tak koncept z močno socialno politiko je lahko funkcioniral samo v enopartijskem sistemu. Če si hotel biti med privilegiranci, si moral ostati na "Titovi poti", kjer si lahko imel svoje mnenje, četudi se z njim nisi strinjal. Da je potrebno nasprotnike eliminirati v borbi za oblast, so komunisti vedeli zelo hitro. Med vojno so upravičeno obračunavali z narodnimi izdajalci (a si kaj drugega kot sodelavec okupatorja, ki je zelo hitro začel z izseljevanji...?), po vojni pa masovno takoj vse drugomisleče (tudi take reveže, ki sploh niso mislili, ker je namesto njih mislil gospod župnik...) in v času izgradnje tudi vse "zunanje in notranje sovražnike".

Tako, kakor je bila rdeča zvezda med vojno simbol za borbo za svobodo, so po vojni njene dosežke obrnili sebi v prid v borbi za oblast, ki v začetku gradnje nove države iz pepela ni bila slabo zamišljena.

Sedaj pa hočejo določeni vso mednarodno priznano herojsko borbo fukniti na smetišče zgodovine? Herojske borce za svobodo proti okupatorju v celi bivši jugi označiti za zločince? Zaradi nekaj "vizionarjev", ki se jim tudi lahko reče zločinci? Koliko je bilo takrat vredno človeško življenje? Je bilo to treba? Po vojni so vsi generali pametni.

Da se vrnem na hišo. Najprej je spustila streha, se pravi politika, ki je postajala sama sebi namen in postala cokl napredka. Če si bil kot rdeči nastavljen za direktorja, je moral biti tvoj pomočnik samo bolj glup, ker je je bil pameten, kreativen,... se je videlo, da si ti glup in te je bilo potrebno odrezati! V tem je bistvo začetka gospodarske stagnacije, nekonkurenčnosti,... in taisti kader je masovno ostal na položajih tudi po osamosvojitveni vojni. Mladi komunisti in stari komunisti, borba za oblast in premoženje brez jasnega koncepta prihodnosti.

Streha je spustila, zidovi so namočeni, okna preperela, vrata so padla s tečajev, temelje jemlje vrag. Potrebna je grobo draga sanacija in vsaki deževni dan dela dodatno škodo...

Jeba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli mi ne bo jasno... toliko jih sedi v parlamentu, pa samo vsak na svojo stran vlečejo -namesto da bi združili moči in delali ZA državo. Ja, res je -od osamosvojitve naprej so eni in isti cepci v parlamentu. Samo stranke menjajo. Moralo bi se uvesti eno pravilo, da če že nadaljuje mandat, lahko samo v isti stranki. Tako pa menjajo levo, desno, belo, črno... Jebembi..pa ne moreš v eni stranki zagovarjati ene stvari, ko prestopi v drugo stranko, pa pljuva po tej isti stvari... Če tako gledamo nazaj, enopartijski sistem ni bil slab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Da se vrnem na hišo. Najprej je spustila streha, se pravi politika, ki je postajala sama sebi namen in postala cokl napredka. Če si bil kot rdeči nastavljen za direktorja, je moral biti tvoj pomočnik samo bolj glup, ker je je bil pameten, kreativen,... se je videlo, da si ti glup in te je bilo potrebno odrezati! V tem je bistvo začetka gospodarske stagnacije, nekonkurenčnosti,... in taisti kader je masovno ostal na položajih tudi po osamosvojitveni vojni. Mladi komunisti in stari komunisti, borba za oblast in premoženje brez jasnega koncepta prihodnosti. ...

Pišeš kot da se je propad začel samo in zgolj zaradi komunistov, ali reciva vsaj da bo bolj korektno, samoupravljavcev. Kajti marsikateri samoupravljavec KP niti povohal ni. Pa to ne bo držalo. Slovenija je še po osamosvojitvi bila lep čas vzor ostalim tranzicijskim državam.

In ne, ni ostal na položajih isti kader. Predvsem SDS je znana po tem, da ni nikoli imela sposobnih kadrov in da so akademske nazive največ kupovali. In ravno SDS in ostale njej hlapčevske stranke, ki so prevzele njene manire, so znane, da so razbile stroko in povsod vrivale svoje šalabajzerje in odstranjevale strokovnjake. Se kar lepo držijo navodila kmeta Omana, da “ni važno da je pismen važno da je naš”

Ko sem po netu iskal točne navedbe kaj je izjavil ta kmečki veleum sem našel tudi ličen komentar, ki ga namenjam tebi:

u66289-189333_paperino_small.jpgPaperino:

"Gnusite se mi vsi tisti, ki ne znate več živeti brez tega, da vse slabosti tega sveta obešate komunistom. Pravzaprav gnjusite se mi tisti, ki označujete vse ki se z vami ne strinjajo za komuniste. Torej, ali naj jaz zdaj vas začnem označevati za domobrance...."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo jih tja izvoli?

saj jih včasih tudi nismo izvolili. . . recimo, Janše nismo izvolili za mandatarja. Pa Toneta Anderliča, v prejšnjem sklicu tud nismo izvolili za poslanca. Bil je šele šesti v vrsti, LDS je dobila samo 4 poslance, ampak Anderlič je vseeno bil v parlamentu. ...samo dve mali drobtinici, ki mi dajo jasno vedet, da ni nič v naših rokah. Nula.

Pišeš kot da se je propad začel samo in zgolj zaradi komunistov, ali reciva vsaj da bo bolj korektno, samoupravljavcev. Kajti marsikateri samoupravljavec KP niti povohal ni. Pa to ne bo držalo. Slovenija je še po osamosvojitvi bila lep čas vzor ostalim tranzicijskim državam.

In ne, ni ostal na položajih isti kader. Predvsem SDS je znana po tem, da ni nikoli imela sposobnih kadrov in da so akademske nazive največ kupovali. In ravno SDS in ostale njej hlapčevske stranke, ki so prevzele njene manire, so znane, da so razbile stroko in povsod vrivale svoje šalabajzerje in odstranjevale strokovnjake. Se kar lepo držijo navodila kmeta Omana, da “ni važno da je pismen važno da je naš”

Ko sem po netu iskal točne navedbe kaj je izjavil ta kmečki veleum sem našel tudi ličen komentar, ki ga namenjam tebi:

u66289-189333_paperino_small.jpgPaperino:

"Gnusite se mi vsi tisti, ki ne znate več živeti brez tega, da vse slabosti tega sveta obešate komunistom. Pravzaprav gnjusite se mi tisti, ki označujete vse ki se z vami ne strinjajo za komuniste. Torej, ali naj jaz zdaj vas začnem označevati za domobrance...."

Eno stvar moramo desničarjem priznati. Po porazu ostanejo složni. Levičarske podgane tipa Melita Župevc so poštempljale prav vse "leve" stranke. Oportuno in brezsramno prestopajo tja, kjer bo še nekaj koristi.

Zokijeva zmaga na volitvah je mene dobesedno pretresla. OK, volili smo proti Janši. Ampak kolateralna škoda je bla ogromna, in ne znam si predstavljat, kaj mi lahko pomaga recimo, Tamara Vonta, Tina Komel. . . . Balastnež prve kategorije Jakič. Kot je pametnio napisal kolega, če bi v Postojni za Zokija kandidiral moj bicikel, bi bil poslanec, in najbrž boljši kot bo Jerko. . . . .

Še zmer pravim, da bi morali obsodit povojne poboje. in kolaboracijo priznat kot kolaboracijo z nacisti, ne kot upor proti komunistom. Ampak to je zelo težko. Ker kmalu zmanjka argumentov. zakaj volit ene ali druge. Ko je Pahor Jelinčiču uzeli Slovensko-Hrvaško mejo se je plemeniti poslovil od parlamenta. Če Janši in Ljudmili uzamemo domobrane in levim partizane bo treba na mizo dat kej oprijemljivega, kar pa v 20 letih ni skup spravla nobena stran.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zanimivo je to, da nimam več kaj dodati.

Veseli me, da ste prišli tako daleč, da sami od sebe napišete vse kar bi napisal sam in še več!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Eno stvar moramo desničarjem priznati. Po porazu ostanejo složni. Levičarske podgane tipa Melita Župevc so poštempljale prav vse "leve" stranke. Oportuno in brezsramno prestopajo tja, kjer bo še nekaj koristi.

...

Še zmer pravim, da bi morali obsodit povojne poboje. in kolaboracijo priznat kot kolaboracijo z nacisti, ne kot upor proti komunistom. Ampak to je zelo težko. Ker kmalu zmanjka argumentov. zakaj volit ene ali druge. Ko je Pahor Jelinčiču uzeli Slovensko-Hrvaško mejo se je plemeniti poslovil od parlamenta. Če Janši in Ljudmili uzamemo domobrane in levim partizane bo treba na mizo dat kej oprijemljivega, kar pa v 20 letih ni skup spravla nobena stran.

S prvim citiranim odstavkom se sicer ne strinjam popolnoma. Se pa z zadnjim v tolikšni meri strinjam, da ti tudi prvega ne bom šimfal. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moralo bi se uvesti eno pravilo, da če že nadaljuje mandat, lahko samo v isti stranki. Tako pa menjajo levo, desno, belo, črno... Jebembi..pa ne moreš v eni stranki zagovarjati ene stvari, ko prestopi v drugo stranko, pa pljuva po tej isti stvari... Če tako gledamo nazaj, enopartijski sistem ni bil slab.

Ej, a te šmelca al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo gre drug let z mano na zbor DOMOBRANCEV ?

Seveda če bodo imeli dobre ĆEVAPČIĆE

Sem šel jest že letos pogledat, pa je bila samo hostja na jedilniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo gre drug let z mano na zbor DOMOBRANCEV ?

Seveda če bodo imeli dobre ĆEVAPČIĆE

jaz bi šel :D . Ampak majco z rdečo zvezdo moram prej kupit ... :-)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa pred leti na bolhi kupil celo pest rdečih JNA-zvzezdic. Samo še eno pravo tako kapico potrebujem ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa pred leti na bolhi kupil celo pest rdečih JNA-zvzezdic. Samo še eno pravo tako kapico potrebujem ..

Jest mam titovko rabim samo peterokrako (rdečo)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi šel :D . Ampak majco z rdečo zvezdo moram prej kupit ... :-)

Jest sem bil že letos gor v taki majci, nisem mogu, da ne bi šel, pestro je bilo, drugo leto bom pa še kasetar sabo vzel, da poživim zadevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res bi mogl malo zabelit to praznovanje. En teden prej skupna fura do najbližje Bosanske tržnice (Bihač, Gradiška..) kjer bi se založili z primernimi rekviziti. Npr. majice s sliko JBT in napis Josip Broz - dobar skroz...itd. Na dan proslave pa skupna moto tura. Pridemo na proslavo, kulturno prisostvujemo v zadnji vrsti, v majicah seveda......in slikamo vse tiste face, ker.....nikol ne veš, kdaj se boš s kom izmed njih "primoran" soočit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem bil že letos gor v taki majci, nisem mogu, da ne bi šel, pestro je bilo, drugo leto bom pa še kasetar sabo vzel, da poživim zadevo

Jaz grem s tabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, to s kasetarjem se mi zdi mal too much. Ni treba se spustit na dno. Dovolj je prisotnost, po mojem?

če se boš ti pripeljal s tvojo črno zbrojevko kasetarja ne rabimo ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se boš ti pripeljal s tvojo črno zbrojevko kasetarja ne rabimo ... :P

Pol bodo vsi zbežal, k bodo mislili da so PARTIZANI SPET ŠARCA ZAKURBLAL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol bodo vsi zbežal, k bodo mislili da so PARTIZANI SPET ŠARCA ZAKURBLAL

lahko tudi Šarca vzamemo s sabo ...samo potem so čepki obvezni ko bo pel "na juriš" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor stvari stojijo ............................. imam občutek, da bo treba............................... tiste skrite in spravljene ........................... rekvizite ...................... nekako obuditi k življenju in določenim osebkom te naše "doline šentflorijanske" malo osvežiti spomin na DEJSTVA polpretekle zgodovine!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!