Skoči na vsebino

Priporočene objave

jaz sem skorajda pripravljen...

nahrbtnik še spakiram z rezervnimi oblačili, pa bo...

 

tehnikalije in hrana - packed!!!

 

20130208171402_ynvmhdsqlc4pix.jpg

Dobr si se spakiral, nmal "top heavy, ampak, si kar minimalistično zastavu.

Ok spalko pa armič vidim. Kje pa je šotor? Kej za preoblečt? Kaj pa za preobut?

 

Prlimam kasneje še moje pakiranje, po vrček pa moram prit!

Ob kateri uri predvidevate prihod na lokacijo pr Cenc ? Ker js bom težko štartal z vami s Trojan, morda se pa kje pr Vitanju skonektamo.

 

Aja Elo, tvoj "scrambler" je pa carski!

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

 

šotor je notri v košari, izda ga tisti svetleč trak ki se sveti ven...

pred njim je gorilec, posoda, naglavna svetilka in neseser z žepnim nože, baterijo, vžigalnikoma, jedilni pribor,...

v vrečki poleg sekire je hrana. energijske ploščice, suh kruh, čaji, juhice, čokoladice,... nekaj si še dokupim. kaj mesnatega... :)

lopata je lahka in pri višini težišča ne igra bistvene vloge. še najbolj moteča zadeva mi je pločevinka pasulja v vrečki s hrano, drugače pa je vse relativno lahko.

 

na osnovi lanske izkušnje rezervne obutve ne rabim; imam podložene gumijaste škornje, ki so nepremočljivi in kot taki tudi najboljša izbira za dogodek.

rezervne nogavice, rokavice, kapa z naušniki in še par ostalih zadev pa pride v nahrbtnik, katerega moram najprej najti (beri: mojo vprašati, kam ga je "pospravila - skrila" ).

 

glede zgornjih oblačil je tako, da se pripeljem v vsem kar premorem, odvečne zadeve pa olupim dol s sebe in jih pospravim v šotor.

 

glede prihoda v vitanje in poslednjega kosa poti ti naj odgovori drjakob... se mi zdi da lani pred 13:00 uro nismo šli iz vitanja... še kaj kasneje kvečjemu, se mi zdi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, še en mamut je spakiran.

Ponavadi gledam da bom čimbolj okreten - weight distribution style...

Na drugo stran zadaj pride še šotor, hrana in posoda,  drugo je že na motorju.

Zadaj  na boku spalka, spredaj na maski mala spalka dodatno (baje da pijani mamuti imajo širše žile in se hitreje podhladijo... :P)

Na bokih rezervoarja pa je za problečt in en debel pulover.

Lahko bi še  zminimaliziral ampak ni ga čez komot.

Poleti bi rabil pa tko al tko pol manj robe za prekampirat dan al dva.

 

20130209155131.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do lokacije se pride iz vitanja.

na koncu vitanja (levo cerkev, desno šola in avtobusna postaja) zaviješ desno, na ulico z imenom cesta na roglo.

 

http://maps.google.si/maps?hl=sl&safe=off&biw=1680&bih=883&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.42080656,d.Yms&q=vitanje+cesta+na+roglo&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x47657d259f3ce055:0xee1113f5aebfa6e3,Cesta+na+Roglo,+3205+Vitanje&gl=si&sa=X&ei=Pu4VUc6ILoOn4gT8oIGYBA&ved=0CCYQ8gEwAA

 

nato se držiš tabel cenc-elo, pa najbrž da bodo tudi table mamutovanje...

 

navodila za prihod so "sharana" tudi na google drive-u... tukaj: https://docs.google.com/file/d/0ByPH-YeqzJ1BWjV1aUpJQjctanc/edit?usp=sharing

 

 

 

Hvala za odgovor (torej na vrhu desno dol z asfalta, proti Rogli in nato levo...) jaz pridem iz smeri Stranic ......krenem verjetno petek po 12 iz MB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ko imaš na desni strani leseno avtobusno postajo greš z asfalta na makadam, proti rogli in proti rakovcu. pri rogovilasti tabli pa levo... in nato naravnost še cca 6km do prizorišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si se spakiral, nmal "top heavy, ampak, si kar minimalistično zastavu.

Ok spalko pa armič vidim. Kje pa je šotor? Kej za preoblečt? Kaj pa za preobut?

 

Prlimam kasneje še moje pakiranje, po vrček pa moram prit!

Ob kateri uri predvidevate prihod na lokacijo pr Cenc ? Ker js bom težko štartal z vami s Trojan, morda se pa kje pr Vitanju skonektamo.

 

Aja Elo, tvoj "scrambler" je pa carski!

trial stari...TRIAL  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elo, za še bolj indijski vtis te pri meni še vedno čaka lesena gajbica. Nagačeno kuro boš pa moral sam najdet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plug
je v grobem narejen. Ni namenjen za pluženje 40cm snega. Namenjen je za
strgat tisti povožen sneg in led do makadama. Danes bodo testiranja
pluga. Mogoče še bo potrebna kakšna dodelava. Potem pa še samo pod farbo
:)

 

plug.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri pa še jaz začnem pakirati. Skoraj vse že mam, rabim še mažo proti komarjem, krtačo za tuširat in električni odpirač za konzerve.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj vse že mam, rabim še mažo proti komarjem, krtačo za tuširat in električni odpirač za konzerve.

 

če nimaš labele in mazila proti hemeroidom je kot da nimaš nič!

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, špene so zakon!

za nas ta stare k mamo sam sklepe pa hrbtenico znucan je to že kar malo žaljivo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena resna:

 

priporočamo vsem, ki se nameravate na mamutovanje odpraviti s cestnimi gumami (tudi chopperji, kruzerji,...) da si priskrbite ustrezno vrv, katero boste namestili na pnevmatike in jim omogočili primeren oprijem na snežni podlagi.

vremenske razmere so zimske, organizatorji pa daleč od tega, da bi bili vsemogočni.

 

z enduro in podobnimi profili ne bi smelo biti pretežko, vseeno pa priporočamo obilo modrosti.

 

hvala in srečno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plug

je v grobem narejen. Ni namenjen za pluženje 40cm snega. Namenjen je za

strgat tisti povožen sneg in led do makadama. Danes bodo testiranja

pluga. Mogoče še bo potrebna kakšna dodelava. Potem pa še samo pod farbo

:)

 

plug.jpg

Matr se neki smatram za tehničnega tipa, sam kako ste si pa tale plug zamislil, mi pa ni jasno :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr se neki smatram za tehničnega tipa, sam kako ste si pa tale plug zamislil, mi pa ni jasno :grrr

Bil bi presenečen kako tale zadeva super funkcionira. Podrajsa sneg in led prav do podna... samo cca 0,5cm čisto strjenega ledu ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena resna:

 

priporočamo vsem, ki se nameravate na mamutovanje odpraviti s cestnimi gumami (tudi chopperji, kruzerji,.. .) da si priskrbite ustrezno vrv, katero boste namestili na pnevmatike in jim omogočili primeren oprijem na snežni podlagi.

vremenske razmere so zimske, organizatorji pa daleč od tega, da bi bili vsemogočni.

 

z enduro in podobnimi profili ne bi smelo biti pretežko, vseeno pa priporočamo obilo modrosti.

 

hvala in srečno!!!

Hrabre spremlja sreča, fukjene pa adrenalin....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr se neki smatram za tehničnega tipa, sam kako ste si pa tale plug zamislil, mi pa ni jasno :grrr

 

Zgleda pa kot oskubljena šasija od Tomo Vinkoviča. :eek:  Bomo vidli če deluje. Če bo ratalo dam kar za pir. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda pa kot oskubljena šasija od Tomo Vinkoviča. :eek:  Bomo vidli če deluje. Če bo ratalo dam kar za pir. :beer2:

Kako misliš, "če deluje"? Sej smo lih včeraj sprobavali delovanje. Deluje k pr norcih. Za kolk pirov daš pol ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UU, pa še nekaj: Da vas ne bo preveč strašila ELOtova objava glede vrvi: Pričakujte podobne pogoje, kot so bili lansko leto. Nič kaj bistveno hujše, niti kaj bistveno lažje ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UU, pa še nekaj: Da vas ne bo preveč strašila ELOtova objava glede vrvi: Pričakujte podobne pogoje, kot so bili lansko leto. Nič kaj bistveno hujše, niti kaj bistveno lažje ne bo.

Saj maš prav, da so hudi cajti, samo tak pa zopet ne, da bi si štrik zravn noso!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imamo dva pluga na placu. Njuna širina pluženja je primerna za motorje. Torej imamo testar plug za pluženje snega in tenovga za strganje ledu, zvoženega snega, ..... Za naslednje leto se pa obeta teprav badass plug. Za tistega se še js bojim če ga bo vlekla Jakatova micka. Pustimo to za drugo leto. V glavnem se trudimo za vaše udobje ;)

 

Ni3ous,

pluga sta na placu tako da bomo vse obdelali in tudi preizkusili če ima kdo željo :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!