Skoči na vsebino

Dost mam


GeeSXer

Priporočene objave

Čemu je tako?

Zakaj nihče ni odgovarjal ali zakaj nihče še ne sedi?

Od leta 91 so naši izvoljenci vso zakonodajo "prilagodili in priredili" po njim primernih standardih.

Vse kar se omenja, vse kar vemo in poznamo je pri nas v "butalah" ............. žal ................ legalno in legitimno.

Če je moralno .............. NI.................. ampak koga to briga.

Ko nas bo takilih "dost mam" dovolj in bo dosežena "kritična masa" ......................... ja ........................ pol bo pa ....................... res kakšen avto šel u luft, pa ...................... tko naprej ............................, ampak kot smo "slovenceljni", pač slovenceljni ...................... bo taktar prepozno.

To bi bilo treba storiti že vsaj 5 ali več let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

To bi bilo treba storiti že vsaj 5 ali več let nazaj.

Najbolj žalostno pa je to, da so izgleda še najbolj pripravljeni glas povzdigniti in po mizi udariti ravno upokojenci.

Imajo edini še nekaj jajc, vsi ostali pa smo ponižne garjave kuzle, ki se prodajamo za vsakdanji briket, ponižno ližemo roko gospodarja in se šavsamo med seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se nesekiram, sicer jih mam dost ampak jaz iman tudi denar "naložen"in vsak konec meseca pride penzija za mojih 43 delovnih let 1 leto vojaščine(služil narodu) + tri leta vajeništva plaća ca 2500 din to je bilo takrat za ca 10 zavojčkov Drave ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se nesekiram, sicer jih mam dost ampak jaz iman tudi denar "naložen"in vsak konec meseca pride penzija za mojih 43 delovnih let 1 leto vojaščine(služil narodu) + tri leta vajeništva plaća ca 2500 din to je bilo takrat za ca 10 zavojčkov Drave ! !

Saj to je usoda tega naroda. Moja rit je polna, za druge me pa boli qrac.

Tipical!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je usoda tega naroda. Moja rit je polna, za druge me pa boli qrac.

Tipical!

Največji sovražnik svobode je zadovoljen suženj. Pa nas je danes še preveč takšnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji sovražnik svobode je zadovoljen suženj. Pa nas je danes še preveč takšnih.

No, če se maš ti za sužnja ......................... kar.

Vendar poglej kaj so "zelo dobro plačani sužnji" v NBA ligi dosegli.

Prijeli so se za "svoja JAJCA" in rekli lastniku "dost mamo". V smislu - ti kar imej - kar je tvojega, oziroma, kar ti po protokolu pripada, ............................. ampak MENI sužnju boš dal toliko in toliko!

Pa so "gazde" hitr skalkuliral, da če "sužnji" ne bodo žoge metal, tudi oni ne bodo NIČ kasiral od sponzorjev, TV postaj in od raje, ki te sužnje gleda in hodi na tekme.

Pri nas je enako! Ali skoraj enako.

Zdej je "gazda rekel" - NE DAM VAM VEČ - tistega, kar vam pripada in kar ste že itak zaslužili. NE, vzel vam bom toliko in toliko!

Prvi so se znašli pod giljotino penzionisti - žal.

Drugi bomo mogoče ..................... motoristi, sledili bodo oni ki so manjši od 1,60m, pa tisti, ki so plešasti, pa tisti, ki imajo dolge lase, pa tisti ki imajo orodje krajše od 12cm, pa tiste ki nimajo košarice B.............................. in tako v nedogled.

In zakaj se po tvojem MI sužnji ne upremo? Eh ................ vsak se raje drži za svoja JAJCA, ker natančno in dobro ve, da ga bo vrli SLO sosuženj, naslednji trenutek, ko bo obema spet bolje - ne "božal po jajčkih, ampak jih bo fasal po ...................... .

Zakaj? Ja simpl ne. Briga me za tvoje - sam da mam jest svoje. Ampak tole je v genih in v vzgoji! Tu ni pomoči!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajga,pozabl ste povedat da za je za takšno stanje od 91.leta kriv itak Janša,ne pa banda boljševistična,ki se bori z sindikati za boljši jutri nas delavčku?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajga,pozabl ste povedat da za je za takšno stanje od 91.leta kriv itak Janša,ne pa banda boljševistična,ki se bori z sindikati za boljši jutri nas delavčku?!

In ti si sindikate že tako za vsak slučaj kar vnaprej povezal z bando boljševistično.

Kolk bo honorar? Ti plačajo na roke al kak drugač :pos: ?

Lej Papež, tvoja primerjava igralcev NBA z delavci proizvodnje in penzionisti o resnosti tvojega razmišljanja pove vse.

Pa fajn na koš meč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si sindikate že tako za vsak slučaj kar vnaprej povezal z bando boljševistično.

Kolk bo honorar? Ti plačajo na roke al kak drugač :pos: ?

Lej Papež, tvoja primerjava igralcev NBA z delavci proizvodnje in penzionisti o resnosti tvojega razmišljanja pove vse.

Pa fajn na koš meč!

Ne športam.

In povej, no....................... v čem je po tvojem razlika.

Uni penzlni so mel za zgubit na 100000-če $, pa so........................... dosegli svoje.

Naši penzionerji so že zgubil po nekaj 100€.

S to razliko, da bi na koš bacači zgubili tisto, kar bi zaslužili v prihodnosti, tu pa so nekomu vzeli nekaj, kar je že zaslužil.

In dokler bo "vlada" imela komu kaj vzet - bo jemala. Da bi imela za sebe in svoje podrepnike.

Ko ne bo komu več kaj vzeti, pa tudi vlade na bomo več rabili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jaz se nesekiram, sicer jih mam dost ampak jaz iman tudi denar "naložen"in vsak konec meseca pride penzija za mojih 43 delovnih let 1 leto vojaščine(služil narodu) + tri leta vajeništva plaća ca 2500 din to je bilo takrat za ca 10 zavojčkov Drave ! !

Ne sekiraš se, dokler ti ne bo kakšn zakon pol pobral .. pol se boš pa sekiral ... kakor sedaj sprejemajo zakone, se tudi tebi to lahko zgodi.

Zaenkart tudi ne gre zame .. trenutno imam službo, solidno plačo ... kaj pa jutri ??????

Jaz imam tudi dost takega ignorantskega odnosa vseh politikov .... pravna država velja za VSE, brez izjeme. Res je žalostno, da ne pokažejo niti kanček sramu, za dokazano in pravnomočno obsojeno protizakonito dejanje (ponarejanje, korupcija, laganje itd..).

Res je šlo čez rob.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraš se, dokler ti ne bo kakšn zakon pol pobral .. pol se boš pa sekiral ... kakor sedaj sprejemajo zakone, se tudi tebi to lahko zgodi.

Zaenkart tudi ne gre zame .. trenutno imam službo, solidno plačo ... kaj pa jutri ??????

Jaz imam tudi dost takega ignorantskega odnosa vseh politikov .... pravna država velja za VSE, brez izjeme. Res je žalostno, da ne pokažejo niti kanček sramu, za dokazano in pravnomočno obsojeno protizakonito dejanje (ponarejanje, korupcija, laganje itd. .).

Res je šlo čez rob.

Ja, res je šlo ćez rob...

Eden je plačeval 8,5 % plače kot prispevek v pokojninsko blagajno, zdaj bi pa rad 60 % plače penzije...

Drugi dela v javnem sektorju in se hvali z dostojno plačo...

Kdo bo pa oboje zaslužil?

Vsako leto Slovenija najame 1.000 EUR po prebivalcu kreditov, da plačuje tole...

V povprečju ekonomija prorabi med 50 in 60 % GDP za potrošnjo... Samo v Sloveniji smo prekoračili 75 %

Samo v Sloveniji si delavci izbirajo svojega šefa v podjetju... Vse šole in vrtci imajo ta sistem. Kdo bo potem racionaliziral? Pa Železnice, pa...

V gospodarstvu pa se je število zaposenih zmanjšalo za 20 %.... Le zakaj vsi rinejo v penzijo in javne službe, le zakaj?????

Ja, pravna država res velja za vse... Le zakaj se v Sloveniji kot "nepravni državi " ne da odpustit nobenega od javnih uslužbencev? Hm, le zakaj???

Ja, res imam dost...

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se vedno spravljate na javni sektor .. pa sploh veš kaj je javni sektor :?

In .. če bodo odpuščali ... ne bodo une svetovalce, ki so jih postavili politiki ... odstavili bodo referente, ki delajo za šalterji, medicinske sestre, gasilce, vzgojiteljice, policaje ... očitno vsi mislite, da so ravno oni dajali kredite, zasedali bogato plačane manegerske položaje in nadzorne svete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se spravljamo na javni sektor? Ker je število zaposelnih v javnem sektorju od leta 2010 ztraslo za 10 %, v zasebnem pa padlo za 20 %.

Ker je teh 20 % na Zavodu, javnim so pa zrasle plače. Ker so davki tako visoki, kot v nobeni državi. Ker tako obupno kot dela slovenski javni sektor, ne dela noben drugi...

Ker je v Sloveniji 70 % polnoletnih funkcionalno nepismenih (OECD), obenem pa gre študirat 70 % srednješolcev

Ker čakaš na gradbeno dovoljenje 7 let

Ker DARS izbere podiralca cestninskih postaj za 500.000 EUR, potem pa minister zadevo uredi za 50.000, pa čeprav protizakonito

Ker ima DARS nekaj toisoč zaposelnih, potem pa so travo kosili najeti podizvajalci, obresti za kredite bo plačala pa država...

Ker "tajkunov" ni zaprla slovenska država (javni sektor)

Ker so kredite podeljevali na na državnih bankah in državni nadzornik (BS) ni opazil, kaj se dogaja.

Ker, ker,...

Zato.

In ker plačujem davke in vidim, kaj dobim za ta denar.

lp

bv

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker imaš napačne in zavajajoče podatke, ki jih plasira politika.

Več pa na žalost ne morem povedat, vsaj kar se DARS-a tiče ;)

In .. če že govorimo o meni ... za svoje delo odgovarjam z osebnim premoženjem ... ;)

Minister pa ne odgovarja s svojim premoženjem ... majhna razlika, da on lahko dela protizakonito .

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorim o tebi osebno, govorim o javnem sektorju. In tudi ti ne odgovarjaš s svojim premoženjem. Le komu iz javnega sektorja se je do sedaj kaj zgodilo?

Še tista vzgojiteljica, katere otrok se je utopil, je bila na koncu po maratonski proceduri (le kdo si jo je spomnil in uzakonil) samo delno kriva.

Pa noben zdravnik, (le kako to)

V zsebnem sektorju je to za dlako drugače... Če se malo ozreš okrog, boš hitro ugotovil razliko.

Samo malo primerjaj, koliko ljudi iz zsebnega sektorja je bilo odpuščenih zaradi nesposobnosti in koliko iz javnega...

Ja, podatki pa so iz EUROstata in iz poročil OECD... Žal. Res so zavajajoči in lansira jih politika.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorim o tebi osebno, govorim o javnem sektorju. In tudi ti ne odgovarjaš s svojim premoženjem. Le komu iz javnega sektorja se je do sedaj kaj zgodilo?

........

Očitno govoriš na pamet in jaz odgovarjam s svojim premoženjem .... oziroma, če ti veš več kot jaz, kar se mene tiče. In ker govoriš na pamet in nekaj trdiš, kar ne veš, si izgubil verodostojnot.

Malo mešaš javni in državni sektor .... in v obeh sektorjih so že bili s strani Protikorupcijske komisije kar krepko kaznovani in v mnogih primerih, ker so morali delati po navodilih nadrejenih in protizakonito ma področju javnih naročil .... malo si preberi kazenske določbe ZJN-2 od 109. člena naprej.

Teh primerov ne objavljajo prav pogosto, mi pa sami povedo, ko se dobimo na kakšnih seminarjih.

Žalostno je, da večinoma kaznujejo "male" ribe.

Kar se pa tiče vzgojiteljic ... bo še slabše, saj ne bodo mogle zagotovit osnovnih normativ vzgajanja otro, temveč samo varovanja.

Pa da končam ... potrebno je pričeti z odgovornostjo v parlamentu .. dokazano ponarejal ... AUT ... ni plačeval položnic, ker ni vedel .. AUT ... itd .. pri glavi je potrebno začet in ko se pokažejo vrednote, se gre potem nižje in nižje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej tele delitve na javni in privatni sektor so tipični divide et empera. Zaradi mene je lahko javna uprave še večja, če bo le učinkovita, kar pa pri nas ni, ker smo zapleteni v popolnoma neučinkovito zakonodajo, ki omogoča prelaganje odgovornosti levo in desno. Problem javne uprave niso učitelji, zdravniki, policisti ampak sistem, ki od odgovornih ne zahteva nikakršne odgovornosti, nagrajuejo pa jih ko da bi vsak dan nosili svoja jajca pod giljotino. Za to je dogovorna politika, ki v 20 letih ni uspela vzpostaviti učinkovitega pravnega sistema, ravno nasprotno, zakomplicirala ga je do te mere da ne odgovarja nihče, še najmanj pa politiki sami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to. .Sindikati skupaj, upokojenci , študentje in javni sektor (skupaj preko 500.000 ljudi) je ob demonstracijah zbralo 15.000 protestnikov.

Samo Kangler jih je zbral 8.000. In cela Slovenija se organizirano upira preko FB, ne preko sindikatov, strank in ostalega institucializiranega.

Le zakaj?

In zdaj, ko so sindikati ugotovili, da so na stranskem tiru, bi že radi zajahali ta val

Kaj ti povedo zahteve Posavja? Do sedaj je bilo geslo "dovolj je", po novem pa se Posavje bori za vzgojiteljice... Le kako to?

In ljudje smo nori...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, Maus... Ja, v zakonu piše da imaš prav... Te pa še enkrat vprašam... Koliko jih je bilo kaznovanih? In kdo je parlament? Zasebniki?

Nee, stranke...

Ja, in vrtev je z naskokom najdražji ravno v Sloveniji v okvru celotne EU. Kaj to pomeni, da so normativi v državah EU neprimerni? Neee, vzgojiteljice dajejo soglasje k imenovaju ravnateljic, samo to je...

Še enkrat, Maus, tebe osebno niti ne poznam, kolikor vem, tako da ne obraćaj osebno, ker ni osebno.

Ja, KeC, ravno to kar si ti napisal, menim tudi jaz... Problem je neučinkovita javna uprava, ne posameznik, zaposlen v JU.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojanv .. se strinjam .. sindikati bi sedaj svojo skledo pristavili ... ni jih bilo .. čeprav ne vem, kaj majo sindikati s Kanglerjem.

KeC .. se popolnoma strinjam s tabo .. levi-desni .. vsi isti, ko pridejo na oblast, pozabijo na vse druge.

Bojanv .. saj zato pravim, da nekateri, ki delajo v javni ali državni upravi, zelo pošteno opravljajo svoje delo ... samo na svojem primeru sem hotel povedati, da nekateri za svoje delo odgovarjamo in na žalost smo lahko tudi krepko kaznovani.

Koliko ... ne vem, vem pa za par primerov, ko so morali iz svojega žepa plačat kazen .... cca 500 €

p.s.

dons se mi da nakladat, ker je usran vreme :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej problem javne uprave ni v številu temveč v učinkovitosti. In učinkovitosti ne bomo reševali s tem da jih 20.000 odpustimo. To ne bo spremenilo ničesar, razen tega da bo zmanjšalo kupno moč prebivalstva in vneslo še dodaten strah v gospodarstvo. Kar se mene tiče bi bilo potrebno nastaviti tehnično vlado s svetovalci iz Islandije z omejenim mandatom katere primarni cilj bi bil vzpostavitev pravne države. Tole kar imamo sedaj je navadno skropucalo. Ko bo ta pogoj izpolnjen se lahko pogovarjamo naprej. Jebemti, da če bi poslance žrebali na loteriji ne bi mogli takole zjebat države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC, žal se ne strinjam s teboj... Ko je treba dat tem 160.000 ljudem plačo, je to 160.000 razlogov, da je treba zmanjšat število.

Če si ekonomist in veš kaj je investicijski multiplikator, boš vedel, kaka je razlika, če namesto ene plače obnoviš fasado ene šole ali narediš kaj drugega...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojanv, država niso samo zaposleni v kateremkoli sektorju že. Država so vsi! Tudi vsi tisti, ki bi jih ti odpustil in te potem boli qrac zanje. Pa ne gre tako!

Tako kot v slabi firmi, je tudi tu pomembna "organizacija dela" in odgovoren tisti, ki jo ne obvlada, pa je na položaju, ne pa delavec! In organizacija dela mora biti taka, da obstoječem številu "delavcev" ali pa še dodatno zaposlenim zagotovi preživetje, ne pa da rešuje bilanco z odpuščanjem!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!