Skoči na vsebino

PIAGGIO MP3 500 ie - LT BUSSINES modifikacija zadnjih luči


kaslc

Priporočene objave

Pozdravljeni lastniki MP3-jev.

Odločil sem se, da opišem modifikacijo zadnjih luči pri omenjenem maxiscooterju, saj je v originalnem fokusu samo ena žarnica drug prostor pa je prazen in neizkoriščen. Pridobi se na vidnosti v prometu, posledično varnost in seveda tudi boljši izgled (stvar okusa).

Zaradi dodelave ni potrebna dodatna homologacija!

No pa začnimo:

Material in vrednost le tega: 2 x bočni smerniki Fiat Punto - cena 2 € - avtoodpad Pinterič MB, 2 X žarnica 12v-5W in 0,50m tanke žice.

Čas modifikacije 2 uri (sedaj ko vem kako gre zaporedje 1 ura)

Najprej odstranimo zgornjo plastiko nad tablico ter spodnji del kjer sta lučki za osvetlitev tablice. V notranjosti prtljažnega prostora sta 2 vijaka katera pritrjujeta luči, ju odvijemo in luči izvlečemo iz ležišča. Odstranimo edino ležišče z žarnico in na delu kjer ni nič vgrajeno, je pa predvideno izvrtamo najprej luknjo z manjšim svedrom (v mojem primeru 3 mm) in nato s svedrom za povrtanje lukenj 12,4 mm ( le v primeru da uporabimo že omenjene smernike, drugače prilagodimo).

Smerniki Fiat Punto - bočni

post-38342-0-35041500-1345635980_thumb.jpg

Ker ima ležišče žarnice bajonetni zaklep, z majhno ploščato pilo izpilimo utore in vstavimo ležišče žarnice. Posebno tesnenje ni potrebno saj ima ležišče tesnilno gumico in popolnoma zatesni odprtino.

Pripravimo si 2 kosa cca. 20 cm dvožilne žice, katero opremimo z kabeljskimi čeveljčki, da jih kasneje priklopimo na ležišče žarnice.Kontakte na katere pridejo nataknjeni kabeljski čeveljčki pa lahko zalijemo z parafinom, da izboljšamo zaščito proti koroziji kontaktov ali uporabimo silikonski spray.

Pri inštalaciji obstoječe tovarniško vgrajene žarnice poiščemo prave kontakte ter priklopimo že pripravljene žice. Po želji lahko priklopimo nove žarnice ali na stop luč ali na pozicijske stalne luči (v mojem primeru).

Po uspešnem priklopu vstavimo ležišče z žarnico v predhodno izvrtano odprtino in kompletno luč vstavimo ter pritrdimo. Uporabimo lahko tudi LED žarnice sam pa sem uporabil klasične iz razloga da ne pride do razlike v barvi svetlobe (LED - bela hladna svetloba).

Na priloženih fotografijah pa je razvidno kakšna je razlika pred in po modifikaciji.

Pred modifikacijo:

post-38342-0-41732900-1345636598_thumb.jpg

Po modifikaciji:

post-38342-0-26431300-1345636660_thumb.jpg

In to je to. Osvetlitev je občutno boljša. Stroški zelo majhni 4 € za 2 ležišči z žarnico in 1-2 uri prostega časa.

Upam da se kdo odloči za modifikacijo, če pa potrebujete pomoč pa kar na ZS. ali FB

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni lastniki MP3-jev.

Odločil sem se, da opišem modifikacijo zadnjih luči pri omenjenem maxiscooterju,....

....

....

....in to je to. Osvetlitev je občutno boljša. Stroški zelo majhni 4 € za 2 ležišči z žarnico in 1-2 uri prostega časa.

Upam da se kdo odloči za modifikacijo, če pa potrebujete pomoč pa kar na ZS. ali FB

@kaslc, a se tole lahko objavi na maxiscooter.si v rubriki "predelave"?

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kaslc, a se tole lahko objavi na maxiscooter.si v rubriki "predelave"?

Seveda se lahko. Saj sem tudi sam hotel pa sem se odločil za "motosvet"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se lahko. Saj sem tudi sam hotel pa sem se odločil za "motosvet"

bomo prosili @pelikan-a, da uredi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!