Skoči na vsebino

Okna


GoranGerasimov

Priporočene objave

Ma dej čista reklama, isto počne tudi na drugih forumih, ena objava z linkom in to je to. Tako da ostali, ne se trudit z odgovori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Les je občutljiv na plesen, ki se lahko pojavi na okvirjih oken v zimskem času, saj navadno ljudje premalo zračijo in se posledično vlaga/kondenz nabira na mestih, kjer so temepraturne razlike največje - to so pa običajno okvirji oken. Teh težav z aluminijastimi in PVC okvirji ni. Taka plesen je pa izredno nevarna, posebej če spore pri odpiranju in zapiranju oken vdihnemo in plesen zaide v pljuča.

Če se boš odločil za lesene okvirje od proizvajalca zahtevaj certifikat, da je les obdelan s kemično zaščito proti plesni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

kupujem nova okna pa me zanima katera mi najbolj priporočate?

Kolebam med PVC okni, čeprav mi veliko kolegov priporoča lesena okna (kljub temu, da so dražja).

Kaj menite?

plizz help

Najboljša obojna-kerakoli okna izdeluje NAGODE iz Logateca starejši ne pa sin....so pa res stabilna in s kvalitetnimi kljukami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Les je občutljiv na plesen, ki se lahko pojavi na okvirjih oken v zimskem času, saj navadno ljudje premalo zračijo in se posledično vlaga/kondenz nabira na mestih, kjer so temepraturne razlike največje - to so pa običajno okvirji oken. Teh težav z aluminijastimi in PVC okvirji ni. Taka plesen je pa izredno nevarna, posebej če spore pri odpiranju in zapiranju oken vdihnemo in plesen zaide v pljuča.

Če se boš odločil za lesene okvirje od proizvajalca zahtevaj certifikat, da je les obdelan s kemično zaščito proti plesni.

tule si pa mal v temo brcnu, vlaga in plesen se pojavljajo prav pri pvc, ker preveč tesnijo in ljudje premalo zračijo. Les pa vedno malo "diha"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kakšno hišo delaš, na brunarico ne pašejo PVC, pri PVC oknih se moraš veliko pogajati za ceno ker so vse cene prenapihnene pa ne preveč verjet nakladanju koliko komor ima kakšen profil in koliko je kvaliteten, itak bodo vsi hvalili svojega, vsi so pa isti kurc, sam ne kupuj tistih z reciklirane plastike, ne nasedaj zasteklitvi polnjeni s plinom, ki jo sploh ne morejo dokazat to je sam za naivneže da jim spulijo €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đizskrajs, človek vam napiše, da gre samo za provokacijo ampak ne gre, da ne bi vi kljub temu pisali klamf. Še najbolj točen je bil bambi61.

tule si pa mal v temo brcnu, vlaga in plesen se pojavljajo prav pri pvc, ker preveč tesnijo in ljudje premalo zračijo. Les pa vedno malo "diha"

Vidiš take bedarije potem pripeljejo do urbanih mitov. Povsem res je, da pravimo, da les malo diha ampak to pomeni edino, da sprejema vlago in oddaja vlago, glede na relativno vlažnost v prostoru. To da les "diha" nima niti najmanjše veze s tem zakaj in kako nastaja vlaga na okenskih robovih ter zakaj tam posledično nastaja plesen. Resno ne kvasi takšnih bedarij.

Pri sodobnih oknih material nima niti najmanjše veze pri tem ali nastane plesen ali ne. Za to so krivi povsem drugi dejavniki.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đizskrajs, človek vam napiše, da gre samo za provokacijo ampak ne gre, da ne bi vi kljub temu pisali klamf. Še najbolj točen je bil bambi61.

Vidiš take bedarije potem pripeljejo do urbanih mitov. Povsem res je, da pravimo, da les malo diha ampak to pomeni edino, da sprejema vlago in oddaja vlago, glede na relativno vlažnost v prostoru. To da les "diha" nima niti najmanjše veze s tem zakaj in kako nastaja vlaga na okenskih robovih ter zakaj tam posledično nastaja plesen. Resno ne kvasi takšnih bedarij.

Pri sodobnih oknih material nima niti najmanjše veze pri tem ali nastane plesen ali ne. Za to so krivi povsem drugi dejavniki.

Če govorim bedarije, potem se mi nebi po menjavi okn iz lesenih na pvc, začela delat vlaga okoli okn itd. Vsak ve zase.Men so to pokazale lastne iskušnje
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, material oken nima veze s tem ali se ti rosi ali ne. Nova okna bolje dihtajo (sej veš tesnila in podobno) in ni več rež med špaleto in oknom in je za to pretok zraka manjši, kar povzroči, da je notranji zrak toplejši in je potem na stiku večji temperaturni preskok kar poveča relativno vlažnost zraka in posledično izločanje vodne pare v obliki kondenza. Tvoja lesena okna so dihala zaradi tega ker so bila slabo zatesnjena, ne pa zaradi tega ker bi zrak oz. vlaga prehajala skozi les. Tudi če to za lokalnim šankom trdijo celo noč še ne bo zaradi tega držalo. Svetujem ti, da več zračiš in si mogoče omisliš merilec vlage ter v skaldu s stopnjo vlage v zraku zračiš. Na tvojem mestu bi malo za ušesa tistega ki ti je okna prodal oz. vgradil ker ti ni povedal osnov.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da lesena okna "dihajo" je nateg, oglejte si na netu prerez lesenega okna.

Lesena okna niso narejena z enega kosa lesa, so dolžinsko zleplejna iz več kosov, le ti pa so zopet zlepleni na ustrezno debelino.

Okvir in krilo je zlepljeni iz najmanj štirih delov, da dobijo ustrezno debelino surovca katerega nato obdelujejo na želen profil.

In končno čez vse pride še lazura da vse skupaj zaščiti in doda ustrezno nijanso, barvo.

In sedaj prosim, naj mi eden razloži, koliko vlage pride čez nekaj % lesenega okvirja (skozi štiri sloje lepila in dva sloja lazure), ki ga predstavlja okno?

Je pa res, da so lesena okna narejena iz naravnih materijalov in da v danšnjem času predstavljajo malce bolj prestižnejšo varijanto od plastičnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem glede "dihanja" razmišljal čist po kmečki logiki : Lesena okna so bila pred 30 leti nova in v vseh teh letih se vlaga in plesen nista nikjer pojavljale, sedaj ko so pvc pa se. Torej lesena ne tesnijo tako, al sem prebutast ,da bi razumel ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bilo to res. Sedaj pa "dihtajo" vsa okna. Bolj kot material iz katerega so, je važno kako so narejena: tesnila, "prekati", sistem zapiranja in ostala čuda.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Evo in ravno zato, ker vsa okna čist preveč dihtajo, se pojavi plesen. Dejansko nima veze, kakšen material je. Važno je to, da se zrači stanovanje. Sicer je res super, da okna dihtajo, ker ne prepuščajo tok mraza in vročine, ampak v čist vseh navodilih piše jasno, da je treba zračit. Jaz sm se na primer zato odloču za cenejšo varianto pr Vranešiču in zakaj za njega delam reklamo. Zato, ker ima opcijo na oknih, da so okna dejansko priprta v tej meri, da se lufta in nimaš plesni, ampak so še zmeri zaprta, da ti kdo ne more vlomit notr. Sam mal odkljukaš in potegneš okno k sebi. Ne pa varianta MIK, kjer pravijo, da PVC diha. Tuki majo opcijo, da morš mal odprt okno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tudi ajmju gre tako slabo, da mora spamat forume za preživetje? Huh, pa sem jih imel v mislih za naročilo oken, zdaj pa nisem več tako prepričan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem NISO okna ampak vsi šparajo z kurjavo in NIKOLI (celo zimo) ne prezračijo čeprav se mora vsaj enkrat dnevno prezračit za par minut ! ! Sam imam plastična okna že ca 5 let in NIKOLI nobene vlage je pa res, da imava pozimi v dnevni tudi do 26 stop. celzija pač keramična peč naredi svoje !post-27744-0-98576200-1400177242_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!