Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

Pred kratkim ste me tu okurcali, da sem kao neo-liberalec...

 

Smešno se mi zdi, ker bom kaj kmalu izpadel kot šolo obvezen neo-liberalec v primerjavi z novo "socialno" naravnano vlado....

 

No ja, vsaj protesti so ugasnili, to je pa tudi precej vredno (dobesedno!!!!), a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

No ja, vsaj protesti so ugasnili, to je pa tudi precej vredno (dobesedno!!!!), a ne?

Kje si pa to pobral? Na dan OF gremo spet v napad!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim ste me tu okurcali, da sem kao neo-liberalec...

 

...

 

 ma saj je pismonoša čisto OK ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ze cedita med in mleko? pecene piske tudi ze padajo z dreves?

 

samo sprasujem. nisem na tekocem in ker so vsi taksno stanje obljubljali........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ze cedita med in mleko? pecene piske tudi ze padajo z dreves?

 

samo sprasujem. nisem na tekocem in ker so vsi taksno stanje obljubljali........

veš da...tle na veliko precejamo tako mleko kot med....

 

jast trenutno vlečem skerco iz medu :OK:

 

kaj ne bi, saj smo v najbolj junaških juriših premagali jodlarskega malarja :kva1:

 

gor nad karavankah najbrž živite po jamah in od silnega pomankanja žrete travo....če je :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ze cedita med in mleko? pecene piske tudi ze padajo z dreves?

 

samo sprasujem. nisem na tekocem in ker so vsi taksno stanje obljubljali........

Kdo je takšno stanje obljubljal? Kakšen konkreten link?

Odstrelili smo eno barabo. Barabo, ki nas je še namerno razdvajala in sejala strah...dobesedno....."primite se za denarnice", "trojka nas bo spametovala".... Ne vem, no..je res potrebno še dodatno nalivat olje na ogenj. Vemo, da smo v riti, pa da se nam ne obeta nič dobrega, ampak da premier, ki bi moral zadevo reševati in ljudem predstaviti ukrepe, predvsem grozi, razdvaja in ločuje na vaše in naše.

 

Tudi ta vlada ne vliva zaupanja...ampak..saj niti še ni začela delat.  In če bo šlo navzdol, jo bo itak odnesla...ne vem, 13. ali 14. t.i. vseljudska vstaja tam enkrat septembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes gledal Preverjeno, spet jokajo koliko bodo morali v denacijonalizacijskemu postopku vrniti potomcem nekoga ki je nekoč živel v Murski soboti, sprejeli so tak butast zakon, ki je tudi en od vzrokov da imamo tako obubožano državo, ta zakon bi morali čim prej spremeniti, samo po moje je že itak prepozno, v Nemčiji je bil ta zakon tako narejen, da je bila največja odškodnina takratnih 150.000 DM in brez vračanja v naravi, pri nas so jim pa talali nepremičnine pa še milijonske odškodnine :wallbash: večina teh stvari so naredili zaradi cerkve

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Tudi ta vlada ne vliva zaupanja...ampak..saj niti še ni začela delat.  In če bo šlo navzdol, jo bo itak odnesla...ne vem, 13. ali 14. t.i. vseljudska vstaja tam enkrat septembra.

Prepozno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ze cedita med in mleko? pecene piske tudi ze padajo z dreves?

 

samo sprasujem. nisem na tekocem in ker so vsi taksno stanje obljubljali........

 

še malo pa bomo tam, med in mleko pa piške so že ampak kaj ko bi mi rajše pivo in odojka :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ORGANIZATOR PROTESTOV JE OBJAVIL

 

Takole vam povem. Jaz sem absolutno proti temu, da se Vitoslavu Turku ruši tista njegova lopa, uta ali karkoli je že postavil. Krat dva, seveda. Lepo mu izplačajmo tistih šest tisoč evrov, kolikor je prijavil, da je cela reč vredna, da ne bo kdaj rekel, da je bil kakorkoli oškodovan, država pa naj vzame tisti dve luksuzrni lopi ali uti in iz njih naredi počitniški dom za astmatične otroke, zgarane rudarje itn. Enako velja tudi za druge ekskluzivne in luksuzne nepremičnine, ki so jih zgradili kriminalci in so jih prijavili kot vredne nekaj tisoč evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kje si pa to pobral? Na dan OF gremo spet v napad!

 

 

Tole pa glih ni bil uspešen napad... :blush:  :blush:  :klicaj:

 

Glede napovedanih ukrepov pa sem presenečen, saj so veliko bolj radikalni, kot sem pričakoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah,pelcmantl revolucionarji. Izgubili so stik s svetom v katerem živijo. Že dolgo nazaj.  In padli na enostavnem vprašanju. Kdo bo njihove rente plačal. To je vse.

 

Kje je Štrukeljček, kje je Posedajoči, kje je Smolnič?

 

Počasi bodo tudi delavci ugotovili da potrebujejo sindikate, ne tole klapo politikov, ki jo je zdavnaj povozil čas.

 

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

http://www.finance.si/8340483/Sindikati-lani-bolj-donosni-kot-Telekom-Slovenije

 

Kaj je zdaj, pelcmantl revolucionarji? Kje ste zdaj? Ste nehali štrajkat ali so vaši šefi ugotovili, da štrajkov ne potrebujete več? Ali je zmanjkalo kuhančka? Mogoče pa imaoj delavci vse zahtevane pravice... Hm, čudno, čudno...

 

No, v času ko se odločate za nov štrajk pa si preberite... Zgornji članek je poučen. Mogoče boste vendarle šli štrajkat tudi proti "borcem za pravice delavcev", ali pa boste zahtevali spremembe sindikalnega sistema pri nas... Ne, pri nas so sindikati ja OK.

 

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.finance.si/8340483/Sindikati-lani-bolj-donosni-kot-Telekom-Slovenije

 

Kaj je zdaj, pelcmantl revolucionarji? Kje ste zdaj? Ste nehali štrajkat ali so vaši šefi ugotovili, da štrajkov ne potrebujete več? Ali je zmanjkalo kuhančka? Mogoče pa imaoj delavci vse zahtevane pravice... Hm, čudno, čudno...

 

No, v času ko se odločate za nov štrajk pa si preberite... Zgornji članek je poučen. Mogoče boste vendarle šli štrajkat tudi proti "borcem za pravice delavcev", ali pa boste zahtevali spremembe sindikalnega sistema pri nas... Ne, pri nas so sindikati ja OK.

 

lp

bv

Ad 1. Koga nazivaš pelcmantel revolucionarje, da se bodo vedeli oglasiti?

 

Ad 2. Nimam plačane naročnine na Finance, ker nimam denarja za razmetavat in ker se je že v preteklosti izkazalo, da gre za stanovski cajtng, ki trobi usmerjeno.

 

Ad 3. V katerem sindikatu si, da se usajaš nad združbo v katero so ljudje včlanjujejo in izpisujejo po lastni želji in presoji?

 

Ad 4. Ker se razglašaš za tako pametnega in edinega pravoverno mislečega, ter seveda uspešnega, se čudim, kaj te te dejavnosti motijo?

Ajaaa, malo ti je spet dolgčas, pa flancaš. Sorry, ker se vtikam, sanjaj dalje ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, pa grem res sanjat.

 

Vidim proteste. Ogromno ljudi, v organizaciji novodobnih revolucionarjev. V prvi vrsti gredo motoristi. V popolnih oblekah, z našitki in ostalimi insignijami. Na zloščenih motorjih. V očiščenih kombinezonih. Najnovejše čelade in oprema. Protestirajo. Za lačne. V podporo delitvi proračunskega denarja. Izposojenega.

 

V drugi vrsti gredo javni uslužbenci. Oblečeni po najnovejši modi. Ki jim je država znižala plače za 2 % (dva procenta) in jim povedala, da bo treba delati več. Vmes, ker je lep dan, jih je poln Leclerc. In jasno, ko smo že v Ljubljani.

 

V tretji vrsti gredo organizatorji. Ti ne morejo biti prvi, ni dostojno.

 

Zadaj pa I30 s svojimi slikami. Javne osebnosti. Ga osebno pozna moderator. Če te osebno pozna moderator, je skoraj kot če bi sodeloval v oddaji Kmetija ali Bar ali kaki podobni. In še vedno se nihče ne zgraža nad slikami.

 

Ob strani, v špalirju, pa stojijo brezposelni. Nekaj časa so dobivali podporo, zdaj tudi tega ni več. Opazujejo. Ne vedo, kaj naj si mislijo. Ampak v Leclerc še vedno ne gredo. Tudi motorja ne morejo kupit. Malo pofušajo, da preživijo.

 

Ja, zanimive so demonstracije v Ljubljani.

 

lp

bv

 

p.s. Ko se zbudim, I30, o tvoji funkcionalni nepismenosti ne bom več razpravljal. Pa še nekaj... Nisem v sindikatu, nobenem. V katerem kapitalskem združenju si pa ti, da ga upaš kritizirat? Tudi tam ljudje prosto vstopajo in izstopajo.

 

Skratka, živela slovenska demagogija...

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa grem res sanjat.

 

...

p.s. Ko se zbudim, ...

Mislim, da se nisi. Pa tudi ne upam več, da se boš kdaj.

Prijetno sanjaj naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se nisi. Pa tudi ne upam več, da se boš kdaj.

Prijetno sanjaj naprej!

 

No prav. Grem sanjat naprej.

 

V zadnjih 2 mesecih smo odpustili 30 ljudi. 120 Ljudi je prizadetih. Hm, imam to pravico? Ne vem. Preostali zaposleni v tem podjetju pravijo, da je prav tako. Zahvaljujejo se, imeli bodo delo najmanj naslednja 3 leta. Očitno bo zdaj firma preživela. Pojedli so jo. Lastnik je, da bi jo ređil, zastavil svojo hišo, pa dal osebno jamstvo banki. Potem ni šlo več naprej, osebnega premoženja je zmanjkalo.

 

Bom zdaj na spisku (mogoče celo na sliki) I30? Velikega revolucionarja in borca za pravice zatiranih??? Hm, k sreči sanjam, tako da se mi ni treba ozirat za hrbet.  Pa še doredatorja ne poznam, tako da nisem znana osebnost. Javna osebnost. Kot so udeleženci Kmetije, Bara, tekmovanja v požiranju polžev in ostalih javnih prireditev. Upanje tli samo še zato, ker se javna osebnost, kot je I30, saj vendar pozna moderatorja, ne bo ukvarjala z Brezimnim.

 

Poleg tega je verjetno zaposlen (I30) z organizacijo naslednjega zbora in demonstracij, ljudje njegovim idejam in grmenju sledijo. Njegovim fotkam in tehtnosti misli. Za menoj pa ni nikogar. Odpuščeni delavci na zavodu, delavci ki še delajo, samo vedo da obstajam. V zaprti sobi se pogovarjam z bankami o tem, kaj bo s firmo. In davkarijo, ki hoče davke in prispevke. Jih bomo prepričali? Bomo videli. Iz sobe pride ven samo tajnica, ki prinese kako kavo ali kozarec vode. 4 ure, 6 ur, včasih 8 ur.  Nimamo časa streljat sovražnikov, za mizo imamo partnerje. Delavce z grožnjo brezposelnosti, če ne bomo uspeli, banke, ki bodo odpisale del terjatev in DURS, ki ne bo pobrala davkov. Davkov za plače gromovnikov in javne uprave. Ki si je znižala svoje plače za 2 %. Ja, in seveda dobaviteljev.

 

No, grem sanjat naprej. Ne, za danes smose odločili, da odpustimo še dva človeka. Še osem prizadetih. Moram napisat sklele o odpovedi. In predloge o tistem, kar je bilo včeraj zmenjeno. Vendarle je v firmi zaposlenih še nekaj sto ljudi, če odnehamo bodo na cesti...

 

Na cesti pa bodo tudi gromovniki s posebnimi enotami s fotkami in votli lonci s kuhalnicami. Če po votlem udariš, doni, glasno. In daleč. In ljudje se za glasnim in votlim donenjem ozirajo, z zanimanjem. Raje pa se ne ukvarjajo s težavami, saj zaupajo. Tistim, ki so podjetje ustvarili, ga zavozili in zdaj s pomočjo sprejemajo težke odločitve. Zaradi katerih boli glava.

 

Zato pa obstajajo tajkuni, pa lopovi, pa vsa golazem. Da gromovniki lahko slikajo vraga na steno, za kaj več ni dovolj prazna votlina. So pa ti izrazi odlični za dvigovanje ega in izboljševanje notranje samopodoboe...

 

Pa srečno pot na naslednje demonstracije, čeprav jih očitno ne bo. Gromovnikom nihče več ne sledi, .

 

lp

bv

 

PS, ko se zbudim, bom napisal o usodah odpuščenih, pa o mnenju tistih, ki delajo v firmi, o kateri govorim. In glavobolih, ki vse to spremljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda gospodarska kriza ni prizadela slovenskih sindikatov, saj jim članarine za zdaj zagotavljajo stabilen tok financiranja. Večina že vrsto let prejema mnogo več, kot porabi, zato sredstva kopiči v obliki depozitov in nepremičnin. Za 6,7 milijona evrov jih ima deset največjih sindikatov.

 

 

Sindikatom se obetajo rekordne dividende

Delavska hranilnica je lani poslovala daleč najbolje doslej, saj se ji povečujejo obseg poslovanja, čisti prihodki in tudi čisti poslovni izid. Rekordno poslovanje se bo obrestovalo tudi sindikatom in drugim delničarjem.

 

 

Vir: Dnevnik, danes

 

Zdaj vemo po kom pljuvat!

 

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, ti sindikati ti. Evo ste s svojimi članarinami zjebali BV-ju firmo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...
Delavska hranilnica je lani poslovala daleč najbolje doslej, saj se ji povečujejo obseg poslovanja, čisti prihodki in tudi čisti poslovni izid. Rekordno poslovanje se bo obrestovalo tudi sindikatom in drugim delničarjem.

Očitno so sposobnejši od tvoje firme. Ljudje in sindikati že vedo zakaj hodijo k njim.

Kar so si ustvarili delavci sami ali preko sindikatov je seveda vredno kritike, kar so zafurali bankirji in nesposobni ter požrešni managerji moramo pa mi raja reševati.

 

Ja hudič smo mi pelcmontl revolucionarji. Zihr napačno razmišljamo. To zna biti od gledanja slik. :smoke:

Pa oni I30, ta je od hudiča. Državo bo vrag vzel ravno zaradi njega. Kakšna štala bi šele bila, če bi še v kakšnem sindikatu bil. :kva1:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pa srečno pot na naslednje demonstracije, čeprav jih očitno ne bo. Gromovnikom nihče več ne sledi, .

...

Ni te sreče. Bodo in to mnogo ostrejše. Narod samo malo spi in naseda flancam vlad in takih kot si ti in po ovčje upa na izboljšanje, ki ga pa ne more biti. Ko se jim bo še ta up razblinil bo srd še večji. Pa ne da si tega želim, a zelo malo verjetnosti je da se v tem predvidevanju motim.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tezko je priznati, da so tudi sindikati del problema. vidijo se le kot resitev.

a da so z svojim delovanjem spravili tako politike (in vice versa) kot od slednjih odvisne in nastavljene menedzerje na polozaje, kateri so potem zavestno ali iz neznanja zavozili in razprodali druzinsko srebro........ nocna mora.

katera se uresnicuje, na veliko zalost malega drzavljana slovenije, kateri bo moral pogoltniti cel od korupcije in protekcionizma masten cmok. vprasanje, ce bo prezivel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tezko je priznati, da so tudi sindikati del problema. vidijo se le kot resitev.

a da so z svojim delovanjem spravili tako politike (in vice versa) kot od slednjih odvisne in nastavljene menedzerje na polozaje, kateri so potem zavestno ali iz neznanja zavozili in razprodali druzinsko srebro........ nocna mora.

katera se uresnicuje, na veliko zalost malega drzavljana slovenije, kateri bo moral pogoltniti cel od korupcije in protekcionizma masten cmok. vprasanje, ce bo prezivel.

Se strinjam. A premalo se poudarja, kateri je pravzaprav ta sindikat. Ajzenponarski, akterji Kmetič, Pavlič, Berdajs itd. Mislim, da je to sindikat v katerem je najbolj vidno to kar praviš.

Praktično vsi ostali se vsaj oglašajo za ljudi, teli pa samo za svoje riti in riti svojih gospodarjev. MI pa veselo plačujemo zavoženi ajzenpon, ki je v dreku predvsem po zaslugi omenjenih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!