Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

pa saj ne moreš na svoje, ki so na oblasti, metat granitnih kock ?!

pijančki pa itak imajo zmeraj šank mitinge preko celega tedna & vikenda ! :smoke: pa še en liter, en liter za šank, slovnijak punk ! :music2:

jaz tak nisem za te masovke ampak dajem samo kot nasvet. ko sem še v maribor hodil na vstaje se je folk ponavadi najbolj bunil, da so v gostilnah okoli trga take vrste za šankom da ne prideš do piva, na trgu pa ni nobenega štanta s pijačo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo, kaj te pa moti.

 

Bomo že poskrbel, da bo v naslovu dodana še "Bruseljska vstaja". Prehitevat pa le ni treba... :music4:  :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar ti postuliraš je posploševanje, ki z realnostjo nima veliko skupnega. Ti nas hočeš prepričati, da je npr. uspeh Akrapoviča vzrok za tvoj neuspeh ali pa, da je  uspeh Nemčije kriv za naš neuspeh. Resnica je ravno obratna, kajti to, da gre Nemčiji dobro je dobro tudi za nas.

...

To kar ti praviš, je ozko gledanje in podajanje izjem kot pravila. Tudi Akrapovič ne bo dolgo prodajal ravfnkov, če motorji ne bodo več lavfali in se bodo formule ustavile.

In ravno to ozko gledanje na svetovni problem nas še nadalje pelje v katastrofo.

 

In ravno to ozko gledanje daje ljudem, ki so nagnjeni h komotnosti, upanje, da nas bodo neoliberalci izpeljali iz krize. Zato je protestni zagon malo padel. Pa bo spet narasel. Kar lepo sledimo Grčiji že nekaj let in tako bo ostalo. Ni upati drugače.

 

Vsakršno zboljšanje bo samo začasno. Poslabšanje pa je stalno že vso mojo odraslo dobo in ni kratka. Je blizu penzije, ki jo pa zgleda ne bom dočakal, saj se pogoji sproti povišujejo in pričakujem, da bom na pokop čakal na delovnem mestu ali pa za vogalom kot klošar.

 

Kar se Nemčije tiče, pa ne bodi optimist. Za njihovo dobro nas bodo tudi pohodili, če je treba. Spomni se nazaj v zgodovino koliko posojil je bilo njim odpisanih samo zato, da je kapital dobil novi zanos in koliko smo na tej sceni vredni mi kot mala deželica.

Smo le lepa gozdnata tarča na sončni strani alp primerna za prevzem, ko bomo dovolj poceni. Naša politika pa temu scenariju prav lepo sledi.

 

Tu se tematika stika z drugo temo, le da gre za proteste na bolj "lokalni" ravni, tam pa za svetovno področje.

Kapitalizem ali  komunizem, bilo kaj in kako se naj reče, bistvo je v pravični porazdelitvi in skrbi za sočloveka in okolje in ne v profitiranju izkoriščevalskih barab, naj pozdravljajo s pestjo ob zvezdi ali dvignjeno roko ob klukcu.

 

Ko gre le za profit in oblast, je večina na izgubi!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

še mal pa bodo spet štante postavl...

 

Na kuhančka pa tud jst pridem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se bodo v Ljubljani naučili "delati" kuhano vino, pridem tudi jaz ! no saj teh stojnic bo prav tako veliko kot "kostanjevih" ! Lublana je bolana !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

vir: http://www.finance.si/8351191/Strategija-nazadovanja

 

»Nad deželo na sončni strani Alp se zbirajo temni oblaki,« smo pred časom lahko prebrali v enem od tujih medijev. Sam bi rekel, da so oblaki že en čas precej temni, a so v tujini s svojo oceno vseeno mnogo bližje kot na primer naša predsednica vlade, ki v svoji trmi šokira vedno znova. Trojke ne bo; težave bomo rešili sami; Državljani se zaradi davkov počutijo varne in podobno je kokodakala na začetku razprave o predlogu proračuna za leto 2014, ki v prav ničemer ne skuša rešiti strukturnih težav Slovenije. Do premierke ne želim biti nesramen, čeprav menim, da je ona sama v svojem delovanju hudo nesramna do sleherne državljanke in državljana, a dejstva jo pač smešijo.

Slovenija bo po napovedih EBRD letos utrpela negativno gospodarsko rast v višini 2,5% BDP, enak padec pa naj bi zabeležila tudi prihodnje leto. To pomeni, da se bo ustvarjena dodana vrednost v državi v samo dveh letih zmanjšala za okoli 850€ na državljana. In kako se strategija slovenske politike primerja s tujino? V večini držav sveta nihče več ne govori o krizi. V letu 2014 bo celo večina držav EU, ki so si pri okrevanju vzele največ časa, beležila gospodarsko rast. Slovenijo je na poti do laskavega naslova države z najslabšimi gospodarskimi obeti v razvitih delih sveta prehitel le Ciper. Če gledamo širše pa gre za odtenek slabše še Mongoliji, a glede na to, da razlika ni velika - le pol odstotka - sem prepričan, da lahko računamo na Alenkino sanjsko ekipo, da na koncu prekosi še Mongolijo.

Zakaj pa gre drugim toliko bolje? Zakaj so primerljive države (t.i. baltski tigri, Slovaška, Češka in druge) s krizo obračunale in zdaj celo nadpovprečno rastejo, v Sloveniji pa še vedno nismo naredili nič (ja, dejansko je tako malo, da lahko brez slabe vesti rečem NIČ)? Medtem ko so oni davke nižali in s tem sprostili krč v domačem gospodarstvu ter hkrati privabili investicije iz tujine, se je naša vlada lotila t.i. »davčne stabilizacije«. Kar lahko v vsakdanji jezik prevedemo kot pobesnelo skubljenje davkoplačevalcev. Tujci so se zanesli tudi na precej manj reguliran trg dela kot ga imamo mi, kar je seveda ponekod pomenilo začasno izgubo delovnih mest, a gospodarstvo se je brez državnih ovir na vsakem koraku lažje prilagodilo razmeram in stopnja brezposelnosti danes v teh državah pada, pri nas pa narašča.

Seveda je tudi nekaj držav - mislim predvsem na Španijo in Grčijo -, ki so se uravnoteženja javnih financ lotile TUDI z višanjem davkov. A ni razlogov, da bi to strategijo ocenili kot bolj uspešno od tiste prve. Hkrati pa se tudi te države niso izognile odločnim rezom v javno porabo. Birokratske furije pljuvajo žveplo po zlih davčnih oazah in posameznikih, ki bi se pred davčnim terorjem naše oblasti vanje zatekli. V ta namen na naše stroške organizirajo celo slaboumne medijske kampanje tipa »vklopi razum, vzemi račun«... A poraja se vprašanje: zakaj pa Slovenija noče biti davčna oaza? Znanci so mi podali sila enostaven in hkrati zastrašujoč odgovor: »Ker je za pravo oblast tako še ceneje.«

5 milijard težek Damoklejev meč

Ko vidite številko pet milijard, ste verjetno najprej pomislili na bančno luknjo. Ne, ne bom pisal o bankah. Dovolj težav z vzdržnostjo javnih financ imamo celo, če stresni testi ne bodo pokazali tolikšne katastrofe kot gre pričakovati.

Slovenija si bo morala prihodnje leto za financiranje tekočega proračuna in refinanciranje zapadlih dolgov sposoditi skoraj pet milijard. Brez kakšnih večjih nepredvidenih izdatkov za banke! Vprašanje je torej sila enostavno. Kdo in za koliko nam bo teh pet milijard posodil? Ko Alenka Bratušek reče, da za pomoč ne bomo zaprosili, to razumem kot grožnjo. Mar hoče reči, da si bo pet milijard v imenu (predvsem) mlade generacije sposodila po 6-odstotni obresti meri?! Kje ste zdaj protestniki? Kje je pravičniški gnev, da takšni blaznosti skupaj rečemo ne?

Seveda menim, da Alenka Bratušek blefira. Ali pa ji pač ni jasno, a saj ji še bo. Slovenska prošnja za pomoč ni nobeno vprašanje več, pravzaprav je prišlo tako daleč, da prej zanjo zaprosimo, manj bo bolelo. Edini poskus iskanja alternative bi lahko bil predlog proračuna, ki bi za nekaj sto milijonov zarezal v javno porabo, a za to politične volje ni bilo, kar pomeni, da je kocka padla. Sprenevedanje politikov je le še preuranjena pustna parada.

Potratni zakon

Ob silni resnosti situacije v katero so porinili to državo, pa je nekaterim politikom še vedno do šal. Socialni demokrati so na primer v teh dneh v proceduro vložili predlog zakona o zagotavljanju sredstev za nekatere »nujne« programe Republike Slovenije v kulturi. Prvopodpisana podenj je Majda Potrata in ker menim, da si za drznost in kreativnost pri tem predlogu zasluži posebno priznanje, ga bom imenoval kar Potratni zakon. No, k mojemu preimenovanju seveda prispeva tudi dejstvo, da je predlagano čista potrata davkoplačevalskega denarja.

Zakaj pravim, da je predlog drzen, a kreativen? Človek mora biti precej (pre)drzen, da v času, ko imamo na mizi katastrofalen proračun in prav toliko katastrofalne gospodarske obete prav v polju, kjer bi bilo najenostavneje predlagati krčenje sredstev, predvidi še povečanje le-teh. Kreativen pa zato, ker so se v SD elegantno izognili potrebi po rešitvi problemov financiranja tega predloga tako, da so njegovo izvedbo odmaknili v proračunsko obdobje, o katerem se še ne razpravlja, leto 2016. Slovenija postaja »zadnji prašič Evrope«, SD pa skrbijo knjižničarska, založniška in kinematografska dejavnost, celo »ljubiteljska kultura«?! Zresnite se, prosim. To so dejavnosti, ki se bodo zlahka uredile v skladu z željami državljanov v zasebnem sektorju. In sprijaznite se: ta obstaja, četudi se ga še niste ravno navadili.

 

Rok Novak, lokalni koordinator mednarodne nevladne organizacije European Students For Liberty in soustanovitelj skupine Ibex – mladi za svobodno prihodnost

 

Se kar strinjam s tem...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral tudi jaz. Dejstvo je, da je SLO zgodba..o tranzicijskem neuspehu. Trdim pa še naslednje...za to ni kriva  samo leva politična stran, ki je imela oblast tričetrt časa zadnjih 20 let, ampak tudi desna. Predvsem ji zamerim to, da v svojem populizmu in absolutni prednosti  v začetku 90.-ih ni znala ljudem ponuditi drugega kot revizijo zgodovine, favoriziranja RKC, zapostavljanja in sovraštva do drugačnih in drugače mislečih, negiranje NOB,...in to je narod "nagradil".

In zgodba se nadaljuje danes....kot stalnico, kot odrešitelja, edinega in edinstvenega...nam desnica znova in znova ponuja grosupeljskega švercerja orožja. Peessda, a nimajo nikogar drugega.... 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral tudi jaz. Dejstvo je, da je SLO zgodba..o tranzicijskem neuspehu. Trdim pa še naslednje...za to ni kriva  samo leva politična stran, ki je imela oblast tričetrt časa zadnjih 20 let, ampak tudi desna. ..

Leva... desna ....

 

Dej ne bit naiven!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja??? Se pravi...drugačno mišljenje od tvojega in poznavanje, vpogled na nekatere zadeve od blizu je po novem naivnost.

 

Bom upošteval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leva... desna ....

 

Dej ne bit naiven!

 No tukaj se pa strinjam...

 

Ne gre za leve ali desne! Pri nas imamo mafijo, ki se skriva med enimi in drugimi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja??? Se pravi...drugačno mišljenje od tvojega in poznavanje, vpogled na nekatere zadeve od blizu je po novem naivnost.

 

Bom upošteval...

Kwa pa tebe mede? :blush:

Pr nas nimamo parlamenta ampak sarkastični stil balkanskega cirkusa!!  Pa Mashino!!

Z Mashino ni nč narobe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bila sem na 1. mariborski vstaji... spremljala 2 itd.... videla od blizu pravo vojno stanje...

Bilo je res čudno pred letom dni...

 

Kaj pa danes? Beda je v Mariboru... Ko sem bila v zadnjih dveh dneh po 9 mesecih na obisku v Mariboru, sem štajerce vprašala kako je...

Vsi pravijo da je katasrofa, da je žalostno... šele ko od blizu govoriš z ljudmi ti je jasno,da je vse narobe...

Na tržnici je mrtvo,kmetje resno zaskrbljeni.... kolega je rekel da je v Mariboru tako kot v Bosni...znajdi se kot veš in znaš... mladina mi pravi,da je čudno vzdušje, da je Maribor mrtev....

Spet drugi kolega pravi, da se vsak dan 150 avtobusov odpelje na delo iz Maribora v Avstrijo... Znanec,ki ima roko že od rojstva hromo pa s solznimi očmi pove,da se boji... Ve se,da si je marsikdo vzel življenje...da je prisotno veliko kraje...

Priznam,da tega nisem pričakovala...huje je kot sem mislila,dokler se v živo nisem srečala z ljudmi...

 

Verjamem v najboljše, saj si veliko ljudi pomaga med seboj, na veliko se zbira hrana in oblačila povsod...pokazalo se je,da še obstajajo ljudje ki jim ni mar za druge in z veseljem pomagajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila sem na 1. mariborski vstaji... spremljala 2 itd.... videla od blizu pravo vojno stanje...

Bilo je res čudno pred letom dni...

 

Kaj pa danes? Beda je v Mariboru... Ko sem bila v zadnjih dveh dneh po 9 mesecih na obisku v Mariboru, sem štajerce vprašala kako je...

Vsi pravijo da je katasrofa, da je žalostno... šele ko od blizu govoriš z ljudmi ti je jasno,da je vse narobe...

Na tržnici je mrtvo,kmetje resno zaskrbljeni.... kolega je rekel da je v Mariboru tako kot v Bosni...znajdi se kot veš in znaš... mladina mi pravi,da je čudno vzdušje, da je Maribor mrtev....

Spet drugi kolega pravi, da se vsak dan 150 avtobusov odpelje na delo iz Maribora v Avstrijo... Znanec,ki ima roko že od rojstva hromo pa s solznimi očmi pove,da se boji... Ve se,da si je marsikdo vzel življenje...da je prisotno veliko kraje...

Priznam,da tega nisem pričakovala...huje je kot sem mislila,dokler se v živo nisem srečala z ljudmi...

 

Verjamem v najboljše, saj si veliko ljudi pomaga med seboj, na veliko se zbira hrana in oblačila povsod...pokazalo se je,da še obstajajo ljudje ki jim ni mar za druge in z veseljem pomagajo...

Verjetno si v zadnjem stavku mislila" ki jim JE mar za druge".Drugač pa je MB v k#%##, prestolnica pa uživa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Drugač pa je MB v k#%##, prestolnica pa uživa!

Ja veš da, full uživa. Je kar vse v istem qrcu, samo da je mogoče nekaj malega časovnega razmika!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Recimo, da razumem nezadovoljstvo ljudstva, ki gre protestirat, metat granitne kocke, se pretepat, zažigat kante, skratka delat štalo z namenom, da nam bi bilo boljše...Tudi ni pričakovati, da se bodo zadeve spremile kar čez noč in je potrebno biti vsaj malo potrpežljiv. A vseeno!?

Protesti so pomagali odnesti prejšnjo vlado, ki nas je s svojimi ukrepi privijala. Zdaj je situacija še slabša, ljudstvo pa bi glede na:

- višji DDV,
- nov visok nepremičninski davek,
- visoko dohodnino,
- višjo ceno vinjet,
- višje trošarine,
- visoko in drago zadolževanje, ki bo po glavi teplo še vnuke današnjih najstnikov

- ministre, ki jih kljub dokazom o nenavadnem poslovanju z državo ne zamenjajo

- itd...

 

moralo že zamenjati granitne kocke za resnejše projektile. Glede na to, da le nemo vsi gledamo kaj se dogaja, se sprašujem, ali to pomeni, da smo kapitulirali??

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo, da razumem nezadovoljstvo ljudstva, ki gre protestirat, metat granitne kocke, se pretepat, zažigat kante, skratka delat štalo z namenom, da nam bi bilo boljše...Tudi ni pričakovati, da se bodo zadeve spremile kar čez noč in je potrebno biti vsaj malo potrpežljiv. A vseeno!?

Protesti so pomagali odnesti prejšnjo vlado, ki nas je s svojimi ukrepi privijala. Zdaj je situacija še slabša, ljudstvo pa bi glede na:

- višji DDV,

- nov visok nepremičninski davek,

- visoko dohodnino,

- višjo ceno vinjet,

- višje trošarine,

- visoko in drago zadolževanje, ki bo po glavi teplo še vnuke današnjih najstnikov

- ministre, ki jih kljub dokazom o nenavadnem poslovanju z državo ne zamenjajo

- itd...

 

moralo že zamenjati granitne kocke za resnejše projektile. Glede na to, da le nemo vsi gledamo kaj se dogaja, se sprašujem, ali to pomeni, da smo kapitulirali??

Bladzo, purfr u mraz ne dela čist tko kot bi mogu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja  Bladzo....ne glede na to, kdo nas privija, se mi zdi, da smo vsi skupaj zapadli v eno apatijo.  Lep primer je zgodba z zaporami na cestah, oziroma mostovih. Sem na dan vzpostavitve zapor gledal TV...ljudje povsem apatični.  Kogar koli, ki so čakali pred semaforji (oziroma cestarji  s zastavicami) in so jih intervjuvali,  so delovali....sprijaznjeno. Niti enega, ki bi rekel zarohnel..BANDA...ali kaj podobnega. Mogoče...so pa novinarji spraševali "selektivno"...... 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se nau folk preveč pregreval bo moral vsak nosit energetsko kartico .Izdajala jih bo firma,ki je najbližji vodeči garnituri. :010 republika ni kej.

Kar se pa triče desnice se čuti vpliv Balkana.Proslavljajo poraz leta 45 tako kot Srbi, ko so zgubili bitko na Kosovem polju proti Turkom.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosegli so svoj cilj!!! Pozombljenje prebivalstva!   :surrender:  :surrender:

Zdej lah vsak dan vzamejo miljardo krede in jih speljejo u svoje žepke brez dna in se nam smejijo u brk!  :headbang:  :headbang:

Glede na to kolk je naša državica mala se bojim da si je nekdo višje zaželel nekakšnih eksperimentov. 

Tole načrtno izčrpavanje prebivalstva je točno to kar so nedavno povedali na Bilderbergovem srečanju. Do leta 2050 bodo vsi evropejci podnajemniki!! In to ravno v Sloveniji kjer nam nepremičnine preveč pomenijo.

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Bosanci so nas prehiteli, tam skrumpirane lopovske politike že zažigajo ne vem do kdaj bomo pr nas gledali to IZKORIŠČEVALSKO POLITIČNO GOLAZEN

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vladi gre odlično :devil: :devil: :devil:, vidim da ima zelo "socialne prijeme", ko vsako leto zvišuje DDV...

 

Gremo družba, hlače dol in predklon! Pa ne se preveč bunit, sej bodo rekli PROSIM in HVALA! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!