Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

No, če vi mene poneumljate, si bom pa še jaz malo privoščil vas.

Ste kot naši nekateri sindikalisti, ki znajo v večini le leporečiti in fantazirati. Le kdo si ne želi zgoraj napisanega. Verjetno to niso le naše mokre sanje, ampak sanje večine ljudi na tem planetu.

Povrhu vsega ste še žaljivi, a kot sem napisu, vam tega ne zamerim.

Vse te pravice, solidarnost, porodniška zdravstvo, vse to je po vaše zgleda od boga poslano, al pa celo iz lufta pade...Al kako?

Pa kdo od vas ve od kje vse te pravice? Bi rekel, da prav vsi. Vsaj tisti zaposleni, ki vam gre težko v glavo, zakaj takšna razlika med bruto in neto plačo na koncu meseca.

A vseeno, če živiš preko svojih zmožnosti, enkrat pride tudi račun za to. Račun je tu, plačali ga bomo, pa če se boste postavili na glavo za celo leto.

Tisti, ki jih pa omenjate, da so nas okradli in da naj plačajo, pa bodo uživali na kakšnem otočju in se nam posmehovali. Zakaj? Ker med tem, ko se po Sloveniji štrajka, oni pakirajo kovčke z gnarom vred.

Nepošten ni le Šrot, Hilda in podobni. Nepošten je tudi delavec v javni upravi, ki slabo, ali pa sploh ne dela, se skriva, vsak mesec pa dobiva plačo. Sem bil zaposlen v javni upravi pol leta. S takšnim načinom dela, kot je bilo organizirano tam, večina podjetnikov zelo hitro propade.

Akrapovičevi delavci zagotovo ne razmišljajo o stavki. Vedo, kaj je potrebno storit, da gre podjetju dobro. Če podjetju ne gre dobro, tudi njim ne bo šlo. Kar nekaj mojih prijateljev je zaposlenih v tem podjetju in povedo, da se tam ravno ne cedita med in mleko, a tako pač je.

Sam se ukvarjam s turizmom. Ponujamo tudi moto turo po Grčiji. No, letos je nismo speljali, saj zaradi nestabilnosti v državi, ture nismo uspeli prodati. Upam, da se nam ne bo zgodilo to tudi v Slo.

Ma spet kr neki klamfe.

Kaj misliš, da si edini, ki je v privatnem sektorju? Da si edini, ki se mora vsakodnevno potruditi za svoj kruh? V ponedeljek preden sem šel na proteste sem bil na sestanku pri človeku ki daje delo prek 20 zaposlenim, nato pa sem se v mb dobil z družbo, kjer ni bilo niti enega zaposlenega v javni upravi, večinoma inženirji, samozaposleni ali pa imajo svoja podjetja. In veš kaj so/smo vsi storili? Šli na proteste, ker če še komu ni jasno ne protestiramo za sindikaliste, ne protestiramo za leve in desne, ne protestiramo proti poštenemu delu ali zaslužku.

Protestiramo proti brezpravju, ki vlada v naši državi. Protestiramo proti temu, da za nekatere veljajo zakoni do zadnje črke za druge pa kakor jim paše. Protestiramo proti nepotizmu. Protestiramo proti celotni naši politiki, ker so oni odgovorni za stanje zakonodaje. Če bo to poštimano bo tudi javna uprava delovala pregledno transparentno in v dobrobit gospodarstva.

Kot sem že enkrat zapisal odpustiti 20.000 javnih uslužbencev ne bo rešilo ničesar! Vzpostavitev pravnega reda in pravne države pa bo rešilo skoraj vse. In če mi kdo trdi, da imamo trenutno pravno državo živi v blodnjah ali pa je prisesan na katero od jošk političnih elit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo, nikoli v življenju nisem hotel bilo koga poneumljat in tud tebe ne. Izrazil si svoje mnenje, sem že povedal, da se z nekaterimi stvarmi strinjam z nekimi ne in od tu pač replika, ne vem zakaj si zdaj užaljen.

Na tvoje pisanje pa samo nekaj (ostalo bova enkrat ob priliki podebatirala), želim ti in to iskreno, da se ti ne bo zgodilo, da bi moral odpovedovat fure zato, ker bodo ljudje še naprej ostajali brez denarja za zasluženo delo (zdaj govorim o gospodarskem delu, iz katerega izhajam) in to zaradi barabij, prepucavanja okoli lastništva in vmešavanjem politike (mal Klimbro vpraš, če sem nerazumljiv).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma spet kr neki klamfe.

Kaj misliš, da si edini, ki je v privatnem sektorju? Da si edini, ki se mora vsakodnevno potruditi za svoj kruh? V ponedeljek preden sem šel na proteste sem bil na sestanku pri človeku ki daje delo prek 20 zaposlenim, nato pa sem se v mb dobil z družbo, kjer ni bilo niti enega zaposlenega v javni upravi, večinoma inženirji, samozaposleni ali pa imajo svoja podjetja. In veš kaj so/smo vsi storili? Šli na proteste, ker če še komu ni jasno ne protestiramo za sindikaliste, ne protestiramo za leve in desne, ne protestiramo proti poštenemu delu ali zaslužku.

Protestiramo proti brezpravju, ki vlada v naši državi. Protestiramo proti temu, da za nekatere veljajo zakoni do zadnje črke za druge pa kakor jim paše. Protestiramo proti nepotizmu. Protestiramo proti celotni naši politiki, ker so oni odgovorni za stanje zakonodaje. Če bo to poštimano bo tudi javna uprava delovala pregledno transparentno in v dobrobit gospodarstva.

Kot sem že enkrat zapisal odpustiti 20.000 javnih uslužbencev ne bo rešilo ničesar! Vzpostavitev pravnega reda in pravne države pa bo rešilo skoraj vse. In če mi kdo trdi, da imamo trenutno pravno državo živi v blodnjah ali pa je prisesan na katero od jošk političnih elit.

KeC, sori, ampak od teh deklarativnih ni nobenega haska. Spominjajo me na pravljice, kjer se je dalo zmišljevat zgodbo. Zadeva je čisto enostavna. Pri vsakem tvojem stavku dodaj odgovor na vprašanje "kako". Potem boš videl, koliko je vredno deklarativno naštevanje floskul.

Raje kot za floskule protestiraj, da smo zapufale eno generacijo (naše otroke). Če bomo tako nadaljevali, bomo zapufali še naše vnuke. Zakaj proti temu nihče ne protestira? In vsako leto bi si sposodili dodatni 2 miljardi. Za penzije, za javno upravo in za socialne transfere. Zakaj ravno za njih? Ker gre za te tri namene 60 % proračuna.

Ni treba iti daleč, samo 20 let nazaj. SFRJ je razpadla, ker je imela 20 mrd USD dolgov. Imela je 20 mio prebivalcev in ozemlje, ki je bilo 12x večje od Slovenije. Pa smo Slovenci vpili, kako smo zapufani in da ni drugega izhoda, kot samostojnost 20 let kasneje pa imamo samo mi 17 mrd USD kreditov. Koliko kreditov to pride na osebo? Kar sam izračunaj. Mi se pa pogovarjamo, ali se je policaj smehljal, ko je pisal kazen ali ne. In podobno .

In Jugoslavija je imela manj kot 50 % osebne porabe v svojem GDP, mi pa (z naskokom največ v Evropi in med najvišjimi stopnjami na svetu) preko75%.

In smo država z najvišjo funkcionalno nepismenostjo na svetu. In smo država, kjer je brez primere največ faliranih študentov na svetu. Potem pa čitamo parole o svobodnem študiju.

Tako da politične parole so sicer lepa stvar, večji problem je opredljevanje do realnih težav in iskanje rešitev za realne težave.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne floskule? Ali imamo pravno državo ali je nimamo. To je osnova vsega. Iz tega izhaja pravna odgovornost slabih delavcev v javni upravi, slabih vodij podjetij, odgovornost raznih preprodajalcev, bančnikov in kaj vem koga še. Tako radi nekateri omenjajo slabe delavce v javni upravi. Zanima me ali je že kdo v kateri od slovenskih bank odgovarjal za slabo poslovno prakso izdajanja nezavarovanih kreditov? Resno če poštimamo pravno državo imamo temelje, na katerih lahko gradimo družbo, ki bo funkcionirala brez enormnih ekscesov, nekaj jih bo vedno to je neobhodno, brez dobrih temeljev pa nič ne zdrži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne floskule? Ali imamo pravno državo ali je nimamo. To je osnova vsega. Iz tega izhaja pravna odgovornost slabih delavcev v javni upravi, slabih vodij podjetij, odgovornost raznih preprodajalcev, bančnikov in kaj vem koga še. Tako radi nekateri omenjajo slabe delavce v javni upravi. Zanima me ali je že kdo v kateri od slovenskih bank odgovarjal za slabo poslovno prakso izdajanja nezavarovanih kreditov? Resno če poštimamo pravno državo imamo temelje, na katerih lahko gradimo družbo, ki bo funkcionirala brez enormnih ekscesov, nekaj jih bo vedno to je neobhodno, brez dobrih temeljev pa nič ne zdrži.

Ja, in kdo je pravna država? Kaj je to gospodarstvo? Neeeeeeeeeeeee, to je javna uprava. Pravna država je sestavni del javne uprave, kajne? Iz tega štartaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in kdo je pravna država? Kaj je to gospodarstvo? Neeeeeeeeeeeee, to je javna uprava. Pravna država je sestavni del javne uprave, kajne? Iz tega štartaj... In kje so dajali 80 % slabih kreditov? V bankah v pretežno drćavni lasti, spet javna uprava... In kam je šel denar od slabih kreditov? za nakup delnic in lastniških deležev. Kdo je to prodajal in tako dobil denar? KAD; SOD,... (javna uprava). In kam je šel denar ? Za penzije, plače v JU in socialne transfere (spet javna uprava).

In kdo je kontroliral banke? Banka Slovenije, spet javna uprava... Kje se začne in konča vse?

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in kdo je pravna država? Kaj je to gospodarstvo? Neeeeeeeeeeeee, to je javna uprava. Pravna država je sestavni del javne uprave, kajne? Iz tega štartaj... In kje so dajali 80 % slabih kreditov? V bankah v pretežno drćavni lasti, spet javna uprava... In kam je šel denar od slabih kreditov? za nakup delnic in lastniških deležev. Kdo je to prodajal in tako dobil denar? KAD; SOD,... (javna uprava). In kam je šel denar ? Za penzije, plače v JU in socialne transfere (spet javna uprava).

In kdo je kontroliral banke? Banka Slovenije, spet javna uprava... Kje se začne in konča vse?

lp

bv

Kdo je kontroliral banke? Od tebe in mene izvoljena politika, ki je družbo s prijatelji iz gospodarstva te banke oplenila. Pravna država je rezultat integritete vodilnih, dobre zakonodaje ter dobro delujočega pravosodnega in represivnega sistema. Za vpeljat red v javni sektor je poleg pravne države potrebna strokovnost, te pa ne dobiš z nastavljanjem lastnih kadrov na vsa višja mesta vsepovsod po javnem sektorju, kar je bilo priljubljeno početje političnih elit.

Moje omenjanje gospodarstva ni bilo namenjeno temu, da bi pogreval nek antagonizem med gospodarstvom in javnim sektorjem, ker ta ne obstaja, je pa to nekaterim zelo všečen argument.

Vlada ima in je imela vse možnosti zmanjšati porabo v javnem sektorju. Baje je to celo storila in s tem 'prihranila' 800 mio. €. Kolikor vem, ta denar ni prihranjen, saj ga veselo mečejo v banke, ob tem pa niso storili skoraj nič, da bi kaznovali odgovorne, dobili vsaj del denarja nazaj in preprečili podobno ravnanje v prihodnje. Seveda je potrebno omejiti javno porabo v mejo prihodkov, vendar ne na način slepega varčevanja in razprodaje vsega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če vi mene poneumljate, si bom pa še jaz malo privoščil vas.

Ste kot naši nekateri sindikalisti, ki znajo v večini le leporečiti in fantazirati. Le kdo si ne želi zgoraj napisanega. Verjetno to niso le naše mokre sanje, ampak sanje večine ljudi na tem planetu.

Povrhu vsega ste še žaljivi, a kot sem napisu, vam tega ne zamerim.

Vse te pravice, solidarnost, porodniška zdravstvo, vse to je po vaše zgleda od boga poslano, al pa celo iz lufta pade...Al kako?

Pa kdo od vas ve od kje vse te pravice? Bi rekel, da prav vsi. Vsaj tisti zaposleni, ki vam gre težko v glavo, zakaj takšna razlika med bruto in neto plačo na koncu meseca.

A vseeno, če živiš preko svojih zmožnosti, enkrat pride tudi račun za to. Račun je tu, plačali ga bomo, pa če se boste postavili na glavo za celo leto.

Tisti, ki jih pa omenjate, da so nas okradli in da naj plačajo, pa bodo uživali na kakšnem otočju in se nam posmehovali. Zakaj? Ker med tem, ko se po Sloveniji štrajka, oni pakirajo kovčke z gnarom vred.

Nepošten ni le Šrot, Hilda in podobni. Nepošten je tudi delavec v javni upravi, ki slabo, ali pa sploh ne dela, se skriva, vsak mesec pa dobiva plačo. Sem bil zaposlen v javni upravi pol leta. S takšnim načinom dela, kot je bilo organizirano tam, večina podjetnikov zelo hitro propade.

Akrapovičevi delavci zagotovo ne razmišljajo o stavki. Vedo, kaj je potrebno storit, da gre podjetju dobro. Če podjetju ne gre dobro, tudi njim ne bo šlo. Kar nekaj mojih prijateljev je zaposlenih v tem podjetju in povedo, da se tam ravno ne cedita med in mleko, a tako pač je.

Sam se ukvarjam s turizmom. Ponujamo tudi moto turo po Grčiji. No, letos je nismo speljali, saj zaradi nestabilnosti v državi, ture nismo uspeli prodati. Upam, da se nam ne bo zgodilo to tudi v Slo.

Bladzo,čas je da odstopiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in kdo je pravna država? Kaj je to gospodarstvo? Neeeeeeeeeeeee, to je javna uprava. Pravna država je sestavni del javne uprave, kajne? Iz tega štartaj... In kje so dajali 80 % slabih kreditov? V bankah v pretežno drćavni lasti, spet javna uprava... In kam je šel denar od slabih kreditov? za nakup delnic in lastniških deležev. Kdo je to prodajal in tako dobil denar? KAD; SOD,... (javna uprava). In kam je šel denar ? Za penzije, plače v JU in socialne transfere (spet javna uprava).

In kdo je kontroliral banke? Banka Slovenije, spet javna uprava... Kje se začne in konča vse?

lp

bv

A to pa ne bo šlo, javna uprava ni enako pravna država. Sej poznaš delitev na zakonodajno izvršilno sodno oblast. Javna uprava je servis, in deluje v okvirih, ki jih določi zakonodajna oblast. Torej javna uprava in njena učinkovitost je direktno odvisna od zakonodajne oblasti to pa je .... ja aktualna politika. Vlada, parlament, državni svet, občinska uprava. To so tisti ki definirajo in postavljajo temelje pravne države. Ostali del javne uprave, sodstvo, šolstvo policija zdravstvo se drži pravil, ki jih postavi zakonodajna oblast. Pa prosim no to so ja osnove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz govorim o pravni državi, to pa določa samo čisto majhen del javne uprave, ki se imenuje zakonodajna oblast. Ta pa potem vpliva na celotno javno upravno in na celotno gospodarstvo torej na vse aspekte države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti govoriš o zakonodajni funkciji države. Po tvojem usmerja delo javne uprave. To ni res. Zakonodajna oblast je sestavni del javne uprave. TO so osnove... Ostalo je nabijanje na pamet.

Torej tudi pravno državo postavlja, brani in vsiljuje javna uprava... Samo da posamezni podsistemi.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo sprejema zakone? In zakonodaja določa pravne okvire delovanja ne samo javne uprave temveč tudi celotnega gospodarstva. In če je zakonodaja pokvarjena je pokvarjena javna uprava in gospodarstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odstopa kot župan. Mesta v državnem svetu še ne misli spustiti. Proteste bi bilo treba preseliti pred državni svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo sprejema zakone? In zakonodaja določa pravne okvire delovanja ne samo javne uprave temveč tudi celotnega gospodarstva. In če je zakonodaja pokvarjena je pokvarjena javna uprava in gospodarstvo.

Ne obraćaj. Zakonodanja funkcija je eden od sestavnih delov javne uprave. Pika.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obraćaj. Zakonodanja funkcija je eden od sestavnih delov javne uprave. Pika.

lp

bv

Del javne uprave je izvršilna oblast z ministrstvi. Parlament in sodstvo sta samostojni entiteti, četudi se financirata iz proračuna. Google it.

@ Kec

Jp, proteste bi bilo treba preseliti v Ljubljano in Ljubljančane naučiti za kaj se protestira (za pravno državo) in proti čemu (proti korupciji), potem bodo morda vedeli, zakaj so na protestih in da ni razlike med vlado, Jankovićem in Kanglerjem v državnem svetu, vsi predstavljajo korupcijo in tega več nočemo.

Tisto s kokto pa je najin deal z Br. 1 glede nekih napovedi, ki so se uresničile...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo,čas je da odstopiš...

Pa sej mi je že Horjo povedu, da sm Gotof...

O ne, jaz se ne dam. Kangler je šoloobvezen napram men!

Da še malo nadaljujem!

Karl je lepo povedu. Vsi lahko odsopijo že jutri! In potem?

Vsem je jasno, da če želimo gojit rastline, jih je potrebno zalivati z vodo. Simpl k pasulj. Pa dopovej ti to unim v puščavi, kako je to simpl.

No, trenutno mi gojimo rastline v puščavi, pri tem pa nobenemu ne pustimo po vodo, saj se bojimo, da nam jo bo po poti že vso spil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam bomo pa pol s tolk dnara k ga golazen požre!! Seveda de morjo it brez odpravnin in podobno. Nagrade za lopovščino so pr nas vsakdanja praksa. Še mal je treba raziskat kje zalega kopiči nakradeno!

Pa kaj tle neki nabijate o neki pravni državi če je sploh ni!! Boljše da narod kamna zlikovce kt u starih cajtih, pa sekanje prstov, rok itd, kot tole pr nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto s kokto pa je najin deal z Br. 1 glede nekih napovedi, ki so se uresničile...

:yes: :drunk:

Pa sej mi je že Horjo povedu, da sm Gotof...

:yes: ..... O:-)

tkoaltko .. še nobeden ni preživel in ne vem zakaj bi ti - saj nisi Highlander

1 Kam bomo pa pol s tolk dnara ..

2 Boljše da narod kamna zlikovce kt u starih cajtih, pa sekanje prstov, rok itd, kot tole pr nas.

1 jaz imam kar nekaj idej ...

2 pa ti si zgrešil poklic - moral bi biti vrhovni sudija.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kangler odstopa.

Ja. Menda ima Maribor preveč rad, da bi ga pustil trpeti. Stavil bi, da enako velja tudi v obratni smeri.

Človek, ki se mu podarjena ljubezen vrača v enaki meri, je srečen človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!