Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

pa bi vendarle pričakoval, da bi tisti ki gredo na cesto, vendarle oblikovali mnenje...

lp

bv

Razlika med temi protesti ter protesti, ki smo jim bili priča v SLO prostoru v preteklosti je v tem da se dogajajo od spodaj navzgor. Gibanje (če temu sploh lahko tako rečem) je organska grassroot tvorba (grassroot=travne koreninice), ki se je spontano ustvarila v določeni politični situaciji. Tvori jo ogromno skupin z najrazličnejšimi agendami (od kulturnikov, delavcev, študentov, zaščitnikov malih živali, vojaških in policijskih veteranov, upokojencev,.. .) , ki so se začele srečevati, sodelovati, se prepletati ter celo križati med sabo. Enotnega mnenja se tako ne da izraziti. kar se pa tiče rešitev ter konstruktivnih predlogov se bodo pa le te izkristalizirale skozi samo delovanje gibanja (ki je pri nas še v povojih). Je ena najčistejših oblik neposredne demokracije, antropološkega dejstva, ki slovenskemu (da ne rečem slovanskemu) kulturnemu prostoru nikakor ni tuje (npr: vaški sveti, najrazličnejše oblike samoupravljanja itd.)

Posebnost takšnih gibanj je, da ko se enkrat vzpostavijo jih je izredno težko ustavit. Preprosto nimajo glave (v obliki vodilne politične struje ali pa vodilne ideje) ki bi jo lahko odsekali (beri:deskrediteirali, zastrašili,.. )

Ena hitra analizica nekoristneža (dangube), za katerega bi bilo verjetno bolje, da bi postal pri 15-ih natakar...ne pa se izobraževal še nadaljne desetletje, trošil davkoplačevalski denar, na koncu pa še razmišljal o rečeh, ki bi morale ostati v domeni vladajočih slojev slovenske demokratične družbe.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj bo spet kakšna VSTAJA ZOMBIJEV ?

Upam da čimprej in ćimveč.V tem času facebooka,twitterja in podobno

mislim da se tega ne da več ustaviti,zlasti ker bolje ne bo še nekaj

časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da čimprej in ćimveč.V tem času facebooka,twitterja in podobno

mislim da se tega ne da več ustaviti,zlasti ker bolje ne bo še nekaj

časa.

Te TRDOŽIVE SDS PODGANE bo težko IZTREBIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr..broj jedan..si pa jezn...

... ali je kaj čudnega?

:jezen

Razlika med temi protesti ter protesti, ki smo jim bili priča v SLO prostoru v preteklosti je v tem da se dogajajo od spodaj navzgor. ..

:yes:

:notworthy:

Kdaj bo spet kakšna VSTAJA ZOMBIJEV ?

Načeloma je sedaj objavljeno, da se bodo kulturniška dogajanja vrstila vsako soboto do srede januarja, potem se bo pa odvijalo naprej .. do konče zmage, ker pomeni PRAZEN PARLAMENT !

:yea1::bounce:

:yes:

Mislim - to je larifari, da sploh rabimo politike.

Kaj pa qrbe delajo?

Samo izmišljajo si nove davke in novo sranje, nepotrebne spremembe

zakonodaje, trošijo naš denar brez veze itd, itd .. pizda - v bistvu imamo vse in

NE NAZADNJE

sodišča, policija bi brez političnega pritiska lahko delovala normalno.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, prejšnji teden sem bil v Kairu. Na Trgu Tahrir. Dan prej je bilo tam 6 mrtvih v demonstracijah proti vladi.

V čem je razlika med tistim kar sem videl tam in tukaj?

Fantje in dekleta točno vedo, kaj bi radi. Oni so začeli s stavkami bistveno prej in bolj resno. In Trg Tahrir je videti malo drugače kot pred demonstracijami.

Pa pri nas? Ljudje pravzaprav ne vedo, kaj bi sploh radi. Brali bi poezijo in zahtrevali družbo brez politikov. Zahtevali bi zamenjavo "vseh politikov", ne da bi sploh vedeli, kaj to pomeni. No, nekateri bi imeli sploh državo brez politike.

In predvsem ne vedo, kaj bi zamenjali, razen nekaj politikov. Kam naj gre družba po demonstracijah (Če bi bile uspešne)? Kaj bi z zadolževanjem, pa kaj z brezposelnimi, pa kaj z izobraženci ki so naredili fakse, katerih programe ne rabi nihče, povečujejo pa vpise?

Skratka kar nekaj...

lp

bv

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, prejšnji teden sem bil v Kairu. Na Trgu Tahrir. Dan prej je bilo tam 6 mrtvih v demonstracijah proti vladi.

V čem je razlika med tistim kar sem videl tam in tukaj?

Fantje in dekleta točno vedo, kaj bi radi. Oni so začeli s stavkami bistveno prej in bolj resno. In Trg Tahrir je videti malo drugače kot pred demonstracijami.

Pa pri nas? Ljudje pravzaprav ne vedo, kaj bi sploh radi. Brali bi poezijo in zahtrevali družbo brez politikov. Zahtevali bi zamenjavo "vseh politikov", ne da bi sploh vedeli, kaj to pomeni. No, nekateri bi imeli sploh državo brez politike.

In predvsem ne vedo, kaj bi zamenjali, razen nekaj politikov. Kam naj gre družba po demonstracijah (Če bi bile uspešne)? Kaj bi z zadolževanjem, pa kaj z brezposelnimi, pa kaj z izobraženci ki so naredili fakse, katerih programe ne rabi nihče, povečujejo pa vpise?

Skratka kar nekaj...

lp

bv

Sem ti na kratko odgovoril v mojem prejšnjem postu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In predvsem ne vedo, kaj bi zamenjali, razen nekaj politikov. Kam naj gre družba po demonstracijah (Če bi bile uspešne)? Kaj bi z zadolževanjem, pa kaj z brezposelnimi, pa kaj z izobraženci ki so naredili fakse, katerih programe ne rabi nihče, povečujejo pa vpise?

Skratka kar nekaj...

lp

bv

Seveda ti ni jasno, če se nič ne zanimaš in potem tule kvasiš svoj "krneki".

Lej, jaz sem samo napisal, da teh (takih) res ne potrebujemo in je strah pred

prehodnim obdobjem, ko bo parlament prazen povsem odveč.

Da država LAHKO teh nekaj mesecev povsem normalno deluje,

dokler ne postavimo novih ljudi na njeno čelo.

Apak - TI boš zdaj dokazoval svoj prav in "debata" nima nobenega smisla.

Na internetu si poišči deklaracijo in vse ideje za napredek. Tega je cel kup

in preobsežno za tale forum.

****************************************

****************************************

Sinoči so v SDS-u čikvali:

"En sam poslanec SDS je dobil na volitvah podporo večjega

števila volilcev, kot se jih je danes zbralo na

t.i. vseslovenski vstaji naroda!"

V bistvu so prvič in verjetno zadnjič povedali resnico.

Samo en poslanec SDS-a je na volitvah dobil podporo

večjega števila volivcev, kot je bilo sinoči protestnikov (okoli 8000).

Samo EN.

Pa še ta ni več poslanec, ampak je postal predsednik vlade.

Vsi drugi so dobili manj glasov.

Aja, a lahko nekdo ljudem v SDS-u pove, da je

pravilno VOLIVEC in ne volilec.

(opomba: ostali so dobili občutno manj glasov)

525023_576543749027382_438571401_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sinoči so v SDS-u čikvali:

"En sam poslanec SDS je dobil na volitvah podporo večjega

števila volilcev, kot se jih je danes zbralo na

t.i. vseslovenski vstaji naroda!"

V bistvu so prvič in verjetno zadnjič povedali resnico.

Samo en poslanec SDS-a je na volitvah dobil podporo

večjega števila volivcev, kot je bilo sinoči protestnikov (okoli 8000).

Samo EN.

Pa še ta ni več poslanec, ampak je postal predsednik vlade.

Vsi drugi so dobili manj glasov.

Aja, a lahko nekdo ljudem v SDS-u pove, da je

pravilno VOLIVEC in ne volilec.

(opomba: ostali so dobili občutno manj glasov)

525023_576543749027382_438571401_n.jpg

Bedaki prav pravocirajo narod da nas pride še več!!!

Sam stari kje s pa to najdu?? :eek: A mamo volivni aparat al volilni?? :kva1: Mah sej sodobna slovenščina je ravn tko kt politika izubila stik s svetom!! :BUA:

Pa sej vem ... če hočeš vse to razumet morš 20let u šolo hodit in vsak dan eno knjigo prebrat. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bedaki prav pravocirajo narod da nas pride še več!!!

Sam stari kje s pa to najdu?? :eek: A mamo volivni aparat al volilni?? :kva1: Mah sej sodobna slovenščina je ravn tko kt politika izubila stik s svetom!! :BUA:

Pa sej vem ... če hočeš vse to razumet morš 20let u šolo hodit in vsak dan eno knjigo prebrat. :yawn:

SSKJ/14/3245

volivec-vca m (i) kdor ima pravico voliti; izbrisati, vpisati volivca; seznam, zbor volivcev // kdor voli; volivci so oddajali glasovnice

Bazo SDS tako ali tako sestavljajo polpismeni in nepismeni ljudje.

Je pa sramota, da največji "domoljubi" ne poznajo pravopisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, nikjer nisem zasledil, da bi te omenjal...

Si! Ko si pisal, da smo požrli! Zato sem ti tudi odgovoril, da me v svoje požrtije ne mešaj! Samo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SSKJ/14/3245

volivec-vca m (i) kdor ima pravico voliti; izbrisati, vpisati volivca; seznam, zbor volivcev // kdor voli; volivci so oddajali glasovnice

Bazo SDS tako ali tako sestavljajo polpismeni in nepismeni ljudje.

Je pa sramota, da največji "domoljubi" ne poznajo pravopisa.

Sam čaki mal .... a pol smo volivci al volilci?? Vedno večkat se ne znajdem več ... dej si pa predstavli enga tujca tuki!!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si! Ko si pisal, da smo požrli! Zato sem ti tudi odgovoril, da me v svoje požrtije ne mešaj! Samo to.

Še enkrat preberi. Jasno piše, da me moti, da država to plačuje... Če imaš pokojnino v tisti višini, ki si jo plačal, OK. Če pa si med tistimi, ki so plačali 8,5 % pokojninskega prispevka 40 let, nato pa dobivajo (brez benificiranega staža, odkupa let, ... ) 80% (ali 60%, odvisno od tega kdaj si šel v pokoj ) % najboljših vplačanih let, pa se zahvali davkoplačevalcem in se ne nanašaj. Povprečen čas prejemanja pokojnine pa je 30 let... OK? Pa ne upoštevam rekreacijskega dodatka, ki ga ni nihče plačal, pa brezplačno zavarovanje, pa še kaj...

Če si v javni upravi , potem imaš še manj pravice da so oglašaš. Vsi vemo, da je javna uprava tista, ki je plačana iz mojih davkov. Torej te plačujem neposredno. In da je ob padcu zaposelnosti v zsebnem sektorju za 30 % zraslo število zaposlenih v javnem sektorju za 10 % v zadnjih 5 letih. In da je masa plač v javnem sektorju zrasla za 15 %, v zasebnem pa padla za polovico, ...

Isto velja za brezposelne in študente. Samo zahvalite se, ker ste plačani naravnost iz proračuna...

In ko vse seštejem, je to 2 mdr EUR letno več, kot pobremo davkov in 75 % GDP države (evropsko povprečje je 50 - 55 %) namenjenega za potrošnjo.

Pa kljub temu, da dobivamo 1 mrd letno zastonj iz evropskega proračuna.

lp

bv

Pa še to. Težklo verjamem, da se bo našel kdo, ki mi bo prepovedal povedat svoje mnenje. Bolj zabavno je, ko ljudem zmanjka argumentov. Takrat je prvi način obrambe osebni napad. In opravičimo se svojim otrokom - vsak državljan Slovenije je že zdaj dolžan 9.500 EUR. In plačuje 450 EUR obresti letno za zunanji dolg.

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj Bojan ... od EU ni nič zastonj!! Sam nočjo direkt povedat da nas počasi in z občutkom lastninijo.. Ti pa dam prav da se je proračunskih pijavk nabraro zvrhane mere in še čez. KOt obrtnik se srečujem v glavnem s primeri kako javni sektor poskuša na žive in mrtve potrošit dobljena sredstva ker sicer naslednje leto dobijo manj. Sevede tukaj nisem vključil koruptivnih detajlov ki ji mrgoli!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam čaki mal .... a pol smo volivci al volilci?? Vedno večkat se ne znajdem več ... dej si pa predstavli enga tujca tuki!!?

A' ti veš KAJ je SSKJ?

Imaš ga tudi na internetu in lahko brez težav preveriš VSE!

:yes:

1Težklo verjamem, da se bo našel kdo, ki mi bo prepovedal povedat svoje mnenje.

Evo - jaz se javim: Bojan, svečano ti prepovedujem pripovedovati tvoje trapasto mnenje!

:evilgrin:

Kaj pa zdaj?

;)

Bolj zabavno je, ko ljudem zmanjka argumentov. Takrat je prvi način obrambe osebni napad. In opravičimo se svojim otrokom - vsak državljan Slovenije je že zdaj dolžan 9.500 EUR. In plačuje 450 EUR obresti letno za zunanji dolg.

Razlaga prepovedi pisanja bedarij:

Ob "osvoboditvi" pa je bilo to 1.200 $/delovno sposobno glavo (!!) - in a' si hotel slučajno poudariti, da SFRJ gospodarstvo le ni bilo tak idiotizem kot je to danes v "svobodnih" Butalah (svobodnih - pajade). In kar čivka Janša iz dneva v dan že 2o let in več?

Mene tudi moti marsikaj. Recimo to, da se ti zatakneš v POSLEDICE neke situacije, v katere je državljane brutalno pahnila gusarska politika hobotnoice z glavo KućanJanša.

Pizda, kje ste bili, ko sem vladi pisal na "predlagaj.vladi.si", da je tako število občin navaden kretenizem, skrivanje realno brezposelnega prebivalstva pred EU, uničevanje podjetij, ki ustvarjajo novo vrednost pa zločin ... da ne moremo živeti tako, da jaz iz Italije pripeljem kos pršuta, Lojze pa iz Avstrije žemljo, narediva dva sendviča, jih požreva in temu rečemo gospodarstvo. Takrat ste VSI pametovali o neoliberalizmu in dajali za vzor tistega kretena iz Kranja, fizika, ki se je prelevil v ekonomista .. kako se je hudič že pisal - makogajebe. Mrkaić ali nekaj podobnega. Superkreten v katerega ste verovali kot v Boga.

ZDAJ ko je vse uqrcu, ste vsi neoliberalni-pizduni nadpametni, ko je treba filozofirat o tem, kdo poje 10 in kdo 11 grižljajev suhega kruha. In znate samo najedati s tem, komu je treba odtegniti še en grižljaj, pa bo potem ... kaj?

Vse v redu?

Ne, sinkospalačinkovglavi - ne bo v redu!

Tako varčevanje je navadno sranje - gospodarsko gledano - slepa ulica, poden na dnu prepada brez izhoda. Uničujete bazo kupcev, ki so osnova trgovanja in na koncu bodo tudi vaša delnice papir, ki še za brisanje riti ne bo dober. Noben neoliberalni kretenoekonomist ne dojema osnov ekonomije: brez kupcev NI trga, brez trga si neoliberalci lahko ekonomijo narišejo na zid in jo žrejo, če bodo lačni. Kupce pa uničujete z varčevanjem. Skladišča so prepolna vseh vrst robe, hrane je 3X preveč, pa pol sveta strada zaradi neoliberalnega idiotizma in pohlepa, ki bo na kocu požrl tudi vas.

Kako bebci ne vidite, da denarja - recimo za ZZ zmanjkuje zato, ker uničeno gospodarstvo nosi danes premalo,

ju3 pa ne bo nosilo NIČ.

Samo davke in prispevke dvigujete, vsem trgate od ust, služi pa nihče.

Kajqrac pomeni tistih nekaj državnih uradnikov.

Nič!

Kaplja v morje popolnega idiotizma! Pa obrtniki, recimo vodovodarji - kaj ti prinesejo državi? NIČ! Kojihjebe - ravno tako so luzerji, kot državni uradniki. Država od njih ne dobi nič. Cevi kupijo v italiji, jih zmontirajo - in kaj? Je kdo kaj prodal na tuje? Je v državo pritekel kak dodaten dohodek? NI! Malo gospodarstvo je rešitev samo v Akrapović-situaciji, ko človek izdelke prodaja izven države. Dokler pa v tujini samo kupujemo in trgujemo/izdelujemo za domači trg, je pa vse skupaj brez veze. NIČLA! Verjamem, da je tole že prezahtevno za tebe, pa čeprav sem jaz le socialni delavec, ti pa verjetno mrkaičevski "ekonomist".

Davki so lahko še tako visoki, pa bo država brez denarja, saj nihče ne bo zaslužil, da bi jih plačal.

Tiste 3 butalske firme, ki še nekaj veljajo, ne bodo mogle financirati cele države in zato bodo prej ali slej dobile akutni iz-butal-spizditis in končale kje, kjer so ugodnejši pogoji, kjer birokracija ni do konca fukjena in požrtna, kjer gospodarske politike ne vodijo popolni idioti in psihopati.

Eto - tko!

;)

Zdaj pa ti ... verjetno me boš na začetku proghlasil za "komunajzarja" - čeprav to nikoli nisem bil in sem se v onem sistemu proti njim boril. Proti istim idiotom zagamanim.

:headbang:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proglasil te bom za nekoga, ki h sreči razmišlja s svojo glavo... Hvala bogu. Aja, pa če odštejem žaljivke, ne ostane veliko podatkov... Ampak OK, vsak ima svoj stil pisanja.

Moti me samo ker ti mene proglašaš za neoliberalca (plačam pivo tistemu ki razume izraz), čeprav tega nikjer ne rečem. Pa tudi nisem.

Strinjam se samo s tem, da je slovenskega gospodarstva več v tujini kot doma, ker so enostavno davki previsoki. In da družbo čaka katarza - taka kot je šla skozi gospodarstvo, bo šla tudi skozi pokojnine, socialne transfere in javni sektor. Potem se bo kaj spremenilo na bolje.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah stari... kolk s pa ti včasih naporen!! A s ti mogoč profesionalni MS protestnik al kaj?? Slučajno se mal poznava pa te ne vidim za tem kar govoriš.

Dej povej kako bi se ti zdel ko bi bli obrtniki še za 100 posto dražji tko da bi sploh lahko legalno žvel od navadnih strank kot si ti??

Ja itak bi kot potrošnik z največjim veseljem polnil proračunsko brezno, plačal delo pa še napitnino bi dal.... an?? Bi te rad vidu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proglasil te bom za nekoga ..

... Potem se bo kaj spremenilo na bolje.

lp

bv

No, ne bodimo preveč občutljivi - "žaljivke" so bolj namenjene

celi skupini cepcev, ki je v Butalah prodala neoliberalizem za

najvišjo ekonomsko vero, čeprav se z Mencingerjem stalno

boriva proti tej zmoti. Bolj skupini kot tebi osebno. Tebi je iz

zapisov videti, da ne razumeš dogajanja na Planetu Opic

katerega del so tudi butale in se navdušuješ nad njihovimi rešitvami.

Človek je pa malo sit tega razlaganja, kjer sem 10 let in več poslušal,

da sem komunajzar, le če sem odprl gofljo in opozoril na ekonomsko

zavajanje množic, ki je vodilo le v gusarsko plenitev držav .. med njimi tudi naše.

O neoliberalizmu pa dovolj piše na internetu - malo poguglaj.

Boš videl, da si med njimi.

Mogoče pa je, da se celo ne zavedaš tega.

:grim

Na bolje?

Čez 30 ali 40 let - morda.

Ti boš takrat v penziji, jaz pa med angelci.

O:-)

Ah stari... kolk s pa ti včasih naporen!! ...

Robi - verjamem, verjamem, da sem naporen .. namenoma sem vštrikal vodovodarje,

da te malce vzpodbodem v debato.

:naughty:

Nisem pa mislil, da boš povsem narobe razumel.

In to tako hudo narobe.

:cry:

Lej jaz NIKJER ne pišem o TVOJIH/obrtniških cenah - jaz pišem o našem

zavoženem gospodarstvu

in o tem, na kakšen brezvezen način ga poskuša Janševa vlada reševati ... mali obrtniki so le

primer dela, ki državi trenutno ne prinaša ZUNANJE dodane vrednosti, ne more vplivati na

bonitete in drugo neoliberalno/bančno sranje s katerim pritiskajo na Butale, da so vedno bližje dna.

Tako kot birokratsko delo - ne.

Jasno pa je da tako kot birokrati, lahko tudi mali obrtniki dvignejo nek notranji standard,

naredijo pogoje življenja in dela bolj ugodne in znosne.

Razumeš?

:book:

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.............

Razlaga prepovedi pisanja bedarij:

Ne, sinkospalačinkovglavi - ne bo v redu!

Tako varčevanje je navadno sranje - gospodarsko gledano - slepa ulica, poden na dnu prepada brez izhoda. Uničujete bazo kupcev, ki so osnova trgovanja in na koncu bodo tudi vaša delnice papir, ki še za brisanje riti ne bo dober. Noben neoliberalni kretenoekonomist ne dojema osnov ekonomije: brez kupcev NI trga, brez trga si neoliberalci lahko ekonomijo narišejo na zid in jo žrejo, če bodo lačni. Kupce pa uničujete z varčevanjem. Skladišča so prepolna vseh vrst robe, hrane je 3X preveč, pa pol sveta strada zaradi neoliberalnega idiotizma in pohlepa, ki bo na kocu požrl tudi vas.

Kako bebci ne vidite, da denarja - recimo za ZZ zmanjkuje zato, ker uničeno gospodarstvo nosi danes premalo,

ju3 pa ne bo nosilo NIČ.

Samo davke in prispevke dvigujete, vsem trgate od ust, služi pa nihče.

Kajqrac pomeni tistih nekaj državnih uradnikov.

Nič!

Kaplja v morje popolnega idiotizma! Pa obrtniki, recimo vodovodarji - kaj ti prinesejo državi? NIČ! Kojihjebe - ravno tako so luzerji, kot državni uradniki. Država od njih ne dobi nič. Cevi kupijo v italiji, jih zmontirajo - in kaj? Je kdo kaj prodal na tuje? Je v državo pritekel kak dodaten dohodek? NI! Malo gospodarstvo je rešitev samo v Akrapović-situaciji, ko človek izdelke prodaja izven države. Dokler pa v tujini samo kupujemo in trgujemo/izdelujemo za domači trg, je pa vse skupaj brez veze. NIČLA! Verjamem, da je tole že prezahtevno za tebe, pa čeprav sem jaz le socialni delavec, ti pa verjetno mrkaičevski "ekonomist".

Davki so lahko še tako visoki, pa bo država brez denarja, saj nihče ne bo zaslužil, da bi jih plačal.

Tiste 3 butalske firme, ki še nekaj veljajo, ne bodo mogle financirati cele države in zato bodo prej ali slej dobile akutni iz-butal-spizditis in končale kje, kjer so ugodnejši pogoji, kjer birokracija ni do konca fukjena in požrtna, kjer gospodarske politike ne vodijo popolni idioti in psihopati.

...............

Točno tako!

Morda boš v pravični jezi ugotovil, da Bojanv omenja te iste stvari v obliki provokativnih vprašanj. Protesti ne smejo biti samo sebi namen, ker nimajo zaključka. Tuljenje proti vsem in vsakomur je lahko hitro skanalizirano v zamenjavo "vladajočih" nekih drugih in starih garnitur, ki bi tudi kradli a jih niso spustili zraven.

Kje si videl protestnike zaradi koruptivne naveze sodstva - tožilstva - policije? Zakaj so padle najbolj odmevne afere, ki jih hitro spucajo iz cajtngov, TV,... Zakaj je padel Satex, Orion,... Kdo si izmišlja zakone, da lahko severni medvedi kradejo brez strahu? Če bi sodstvo delovalo se Kanglerji in Jankoviči sploh ne bi smeli zgoditi.

Enkrat sodnik , celo življenje sodnik... Da se nebi politika mešala v njihovo "nepristranskost". Če pa so postali kriminalno pristranski jih čaka KAJ? Uporabljajo prečudovit izbor besed: zastaranje, proceduralne napake, časovna oddaljenost,...

Samo preberite si tolmačenje oprostilnih sodb ali vzrokov zastaranj, preverite za kakšne zneske se gre pri lopovščini in kmalu bomo videli kaj in kdo požegna vse svinjarije.

Zato pa je treba najprej s kockami napolniti hram "pravice"... kar pa je utopija?

Je pa dobra finta postaviti za strelovod nekoga (Kangler, Jankovič, Janša,...) in jih kot vrh ledene gore obtoževati za vse svinjarije, strici iz ozadja pa se sladko smejijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, Ata... Človek mora imeti malo več v glavi kot Kanglerja in videti malo dlje, kot do najbližjega bifeja, da se gre upor.

Edini si razumel.

Za ostale pa - če imam zelene štunfe, kaj sem pa potem? Zelenoštunfi neoliberalec? V kateri predal boste še spravili ljudi?

Hm... Toliko o tem.

Mimogrede, nekaj povezav imam po svetu, službenih. Kaj naj odgovorim na vprašanje kaj se dogaja pri nas?

Da se nekaj ljudi zbira, ki točno ne vedo, kaj bi? Da se zbirajo podporniki Štrukeljčka, da bo dobil še kakega jurja plače več? Da nam gresta na živce Jankovič in Kangler, pa še Janša?

Pogovarjal sem se z ljudmi iz Čeljabinska (stavim da vas več kot pol ne ve kje je to). Kaj naj njemu rečem? Da se ljudje zbirajo namesto ob kuhančku na Trgu republike in da so tisti k ine pijejo kuhančka, ampak šnopčke, neoliberalci? Ali so vanzemaljci zato ker pijejo pivo?

Dajte no...

lp

bv

Ataiba tebi pa pozdrave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo opazu da stvari ki jih pišemo izpadejo po principu -Vsake oči imajo svojga malarja- Sploh ni fora da smo tolk zelo različnih mnenj kot v tem da vsak procesor zase zaznava isti stavek po svoje. Če se pa nahaja v ženski glavi je pa itak živi misterij!!

Drugač pa še zmer mislim da bi funkcionarji rabli dnevni nadzor s strani davkoplačevalcev s pomočjo kake internetne aplikacije ki bi jim dnevno sporočala kaj si narod misli. Tako pa zadeve pridejo na plan tik pred zdajci in le malčk se je treba pomujat da padejo skozi. Sevede se jih po tem ne da kar tako spremenit!!

NO ... do takrat pa naj le kocke pojejo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ... skulirajte se malo no!

:jezen

Pa kaj kvasite, da se ne ve za kaj gre?

:BUA:

Nakladate nekaj o sodstvu, keterega naj ne bi nihče omenjal .. pa

saj so protestniki že 2X bili pred sodiščem. Najmanj četrtina napisov

omenja to s sodišči in tega se sodniki zavedajo. Glasila so polna teh zapisov in člankov -

a res NIČ ne berete razen tegale foruma?

:glare:

Jaz sem govoril tudi s sodniki, vrhovnimi, pisci zakonodajnih predlogov ...

... črnordeči neoliberalci namenoma vnašajo zmedo, ker zadeve valijo na

sodnike in sodišča.

Zakonodajo sicer res napišejo pravniki in to več ali manj na tak način kot v kulturnih,

nebalkanskih državah, katerim gredo zadeve precej bolje od rok. Večina osnovnih

zakonskih konceptov se zgleduje po zakonodaji skandinavskih držav vendar, ko to

pride v parlament (kjer se zakonodaja dokončno oblikuje in v DZ, ki jo potrjuje)

pa doživijo ti predlogi toliko sprememb, da dobijo mafijsko-balkanski obraz in

v večini s skandinavijo nimajo več nobenih povezav.

:grim

Poleg tega so uporniški programi spisani, določeni so strokovnjaki za eventualno tehnično vlado.

Saj je prvo pravilo: ministrstev ne bodo več vodili kreteni, ki pojma nimajo

o ministrskem resorju in so ministri le zato, ker so se prebili vstrankarski vrh

po možnosti s ponarejenimi papiraji oizobrazbi.

Imen še ne dajejo v javnost, ker bi jih aktualna politika diskreditirala, če ne celo

podtaknila kakih svijarij in postavila pred sodišče ali celo organizirala

kak umor, 'nesrečo', 'samomor' ipd.

TO, da nimajo uporniki nobenega koncepta je izjava Puklastega Hudobca in jo seveda

veselo ponavljajo njegova trobila vsak trenutek, ko le malo pogledajo iz njegove riti.

:fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy:

Pozabljate, da gre za upor proti psihopatom, ki so vodili trgovino s smrtjo, naročali umore,

nekatere celo izpeljali (sin generala Hočevarja, Kramberger!) in da je vse skupaj

precej več kot otroški vrtec katerega vi tule gledate s svojimi naivnimi očmi

in klobasate traparije potem greste pa na pivo.

:beer2::drunk::alko:

:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..................

Nakladate nekaj o sodstvu, keterega naj ne bi nihče omenjal .. pa

saj so protestniki že 2X bili pred sodiščem. Najmanj četrtina napisov

omenja to s sodišči in tega se sodniki zavedajo. Glasila so polna teh zapisov in člankov -

a res NIČ ne berete razen tegale foruma?

:glare:

Jaz sem govoril tudi s sodniki, vrhovnimi, pisci zakonodajnih predlogov ...

... črnordeči neoliberalci namenoma vnašajo zmedo, ker zadeve valijo na

sodnike in sodišča.

..............

Poleg tega so uporniški programi spisani, določeni so strokovnjaki za eventualno tehnično vlado........

Povprašaj svoje prijatelje sodnike zakaj velja pri nas zakon, da se obravnava ne sme pričeti, če NISO PRISOTNI VSI OBTOŽENCI.

Ko je padel SATEX, mi je sodnik ptujskega sodišča povedal, da je padel zaradi tega¨"zakonskega dodatka" ministra za pravosodje. Kako naj pošteni sodniki sodijo, če jih takšna blokada proceduralno zajebe? Kako boš spravil skupaj čez 30 ljudi? V desetih letih je bilo razpisanih čez 70 obravnav brez pravega začetka.... Nakradenih čez 10 mio €. ITD,ITD...

A 2 x se je protestiralo pred sodiščem? Si morda opazil, da ljudje zaradi iskanja pravice hodijo pred hram pravice stradat.... Kako lahko združiš dve pizdariji? Najprej POŠTA sprejme pravilo, da ti več ne preusmerja PRIPOROČENIH pošiljk na NOVI naslov, hkrati pa sodišče doda, da ti v roku 14 dni po poslani in nedvignjeni sodbi le - ta postane pravnomočna???!!!

Fašeš zamudno sodbo, ker pojma nisi imel, da te sploh kdo toži.... Zakaj ti POŠTA ne pošlje na novi naslov vsaj obvesila o došli priporočeni pošiljki na stari naslov?

Takih primerov je še mnooogo. Sem še zadnjič dobil zanimiv podatek, da je ljubljanski podjetnik v iskanju pravice prišel v Maribor po odvetnika, ker odvetniškim "navezam" ne zaupa.

Ta pravosodna hobotnica se sama hrani na račun iskalcev pravice ali udeleženih strank. Zmaga pa KDO? Še pred kratkim se je videlo njihovo rajanje in velika ljubezen med osebki polnih denarnic. Nihče pa nima pravice ocenjevati njihovega dela, ker so "nepristranski".

Država je lahko skorumpcionirana samo na temeljih pokvarjenega sodstva. Ali drugače povedano: mnogi akterji se že vidno delajo norca iz morale in poštenja, ker vedo, da so zaščiteni z "dragimi in sposobnimi odvetniki", kjer je samo njihov žig in ime dovolj, da sodnik sprejme sodbo "v imenu ljudstva". Ali pa jo ovrže...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodajmo. Zaradi odločitve sodnice je izgubilo delo 350 ljudi. Odločitev bi bila lahko tudi drugačna, ampak pokrila je svojo prejšnjo napako. Če smo sodno natančni, celo judikat višjega sodišča je bil. da bi bila drugačna odločitev tudi zakonita. oz. samo ta zakonita. Pa je raje, da bi se pokrila za preteklo napako, sprejela dvomljivo odločitev.

Naslednja. Sodišče v 3 mesecih (z besedo treh mesecih) po vložitvi menične izvršbe (kdor ve kaj je to OK, kdor ne, mu ne bom razlagal) ni sprejel sklepa, čeprav je po zakonu dolžno to storit v 3 delovnih dneh.

2 urgenci, ni odgovora. Po treh mesecih pa pride sklep, da je treba vlogo dopolnit, čeprav so vpisani popolnoma vsi podatki. Dopolnitev je vložena, skladna z zahtevo. Mesec po dopolnitvi ni odgovora.

Samo da imamo penzije, pa brezposelni nadometila, pa javna uprava plače...

Gre pa tudi tu za izjemno velik znesek.

Mi bomo pa demonstrirali, pa ne vemo točno zakaj... In kdor se ne strinja z masovno histerijo, je neoliberalec ali premalo izobražen, pa še kaj...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!