Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

Sicer pa en lušten citat s FB:

Drek je enega po enega vlačiti na Dob. Lažje bo nekoč ob polnem parlamentu zabiti vhodna vrata in zastražit luknjo na Šubičevi :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, enkrat boste dojeli, da ni dovolj pljuvat in se iti salonskega revolucionarja... Tudi pisanje nerealnih skrpucal ni dovolj... Če hoče človek spreminjat, mora razumet, kaj počne.

In dokler so reakcije take kot sta se šla zdaj vidva (I30 in Brojedan), bosta prej ali slej ugotovila, da temu za kar paradirata po ulicah, samo delata škodo. Včasih je bolje, če človek molči, kot pa da klati neumnosti

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, pregovor lepo pravi, da pametnemu ni treba razlagati, butastnu pa smisla nima. Takile fašisto jurišniki so mi šli vedno na bruhanje!

V bistvu je to - to ... meni so podobno reakcijo sprožili poleg teh tudi drugih vrst jurišniki, ki niso nič boljši, pa če so to talibani, katolibani, rdečearmejci, 'homosexualcinje' ... in zato jaz Motomars precej cenim, ker to brezmožgansko naspidirano golazen lahko enostavno dam na "off", ko se prepričam, da ni nobene šanse več. Na drugih forumih to ni mogoče (čeprav je tehnično izvedljivo) ampak vsi zaradi količine klikov raje vzpodbujajo prepire (pa 'spletno oko' gor ali dol) in se grejo potem neke policaje z bananjem, ko normalnemu človeku poči film zaradi takega psihotika.

Sicer pa en lušten citat s FB:

Drek je enega po enega vlačiti na Dob. Lažje bo nekoč ob polnem parlamentu zabiti vhodna vrata in zastražit luknjo na Šubičevi :)))

To je sicer zelo poenostavljena metoda ... ni pa humana. Zaradi sosedov mislim - ni humana ... saj bi čez kake 3 tedne začelo iz parlamenta neznosno smrdeti.

:evilgrin:

;)

Če pa pogledamo resno ... malo bi bilo treba predelati zakonodajo in vključiti namerno oškodovanje državnega premoženja (če to še ni v zakonodaji) in pri takem oškodovanju, kjer bi znesek poresegel 3.ooo € bi moral slediti odvzem državljkanstva, zaplemba vsega družinskega premoženja kjerkoli na POO (planetu oboroženih opic) in izgon v gatah v đunglo Amazonije. Itak bi lahko iz parlamentarne zgradbe naredili novo Dramo ali kako podobno zabavišče.

Ajdi - lepo spi .. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, enkrat boste dojeli, da ni dovolj pljuvat in se iti salonskega revolucionarja... Tudi pisanje nerealnih skrpucal ni dovolj... Če hoče človek spreminjat, mora razumet, kaj počne.

...

Tole je zelo tipična neoliberalistična floskula podedovana iz časov samoupravljanja, ko so vsi hoteli biti najsposobnejši gospodarstveniki, pa magari so bili v pajacu in delali na podmazovanju zadnjega lagerja na parni mašini za centralno ogrevanje v fabrki ali pa na metli.

Zadeva je povsem enostavna.

Tisti, ki so bilo voljeni so dolžni in odgovorni za voditi politiko in gospodarstvo tako, da bo državljanom čim boljše!

Če niso sposobni, na gavge z njimi, ker nategujejo, pobijajo, zasužnjujejo in kradejo folk!

Blebetanje o krizi je najbolj sprevržena laž bogatunov in njihovih ritoliznikov s tabo, Pahorjem in Janšo na čelu!

Dokler je tako velika večina bogastva v rokah tako malo ljudi ne gre za krizo, temveč za navadno lopovščino in pobijanje nedolžnih ljudi! Gre le za novo obliko prvotne akumulacije kapitala, kar smo v zgodovini že videli. Takrat z mečem in ognjem, sedaj z drugimi sredstvi.

In BojanV, nehi srat, folk ni tolk butast, da mu ne bi kapnilo, da hočete določeni le prepričati ljudi, da niso sposobni za spremembe in da naj se zato lepo pohlevno potuhnejo in dajo mir, da boste naprej kradli in pili kri!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imate!

Slovenija se letno zadolži za 2 mrd EUR. Ta denar gre v proračun. 60 % proračuna gre v tri najpomembnejše namene: plače javne uprave, socialne transfere in tisti del pokojnin, ki jih ne pokrije pokojninska blagajna.

Torej naj pufe vrnejo tisti, ki jih porabijo - javna uprava, brezposelni in penzjonisti.

Jaz pa bom odpustil svoje zaposlene, denar prenesel v tujino in delal tam. Že zdaj sem si delal svojo pokojninsko blagajno v tujini, da mi je ne bi požrli paraziti.

In bom počakal, kaj se bo zgodilo.

V nobenem primeru pa ne bomo mi, ki se bomo upokojili čez 10 let, enakih pogojev upokojevanja, kot jih ima sedanja generacija. Torej dobiva nezaslužene privilegije. Zakaj bi potem plačeval nekaj česar ne bom dobil sam? Kar se tiče medgeneraciske solidarnosti, pa vprašajte današnje študente. Bodo povedali, koliko bodo solidarni z nami.

Itak bodo tu ostali samo še porabniki proračuna, polnilci bodo v tujini. Itak imajo Slovenci v tujini več zaposlenih, kot v Sloveniji. Kako ne, če pa futramo revolucionarje, ki jim je edina naloga, da se borijo za svoje privilegije...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na koncu bomo skupaj ugotavljali kdo je kriv za krizo. Tisti ki se ne pustijo odirat ali tisti ki se tepejo za privilegije, ki jih niso zaslužili. Vmes bo pa meja... Državna in meja v glavah.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na koncu bomo skupaj ugotavljali kdo je kriv za krizo. Tisti ki se ne pustijo odirat ali tisti ki se tepejo za privilegije, ki jih niso zaslužili. Vmes bo pa meja... Državna in meja v glavah.

lp

bv

Ti mejo v glavi že imaš!

O privilegijih pa bolje da si tiho, ker kot vidim si precej slep okoli tega kdo jih ima. Delavci sigurno imajo le tiste, ki so si jih krvavo izborili. Poglej kdo ima polne riti in koga se še nenehno futra ne pa da lajnaš stokrat prežvečene pamflete,

Za take kot si ti bodo na koncu še do smrti sestradani zamurčki dežurni krivci!

Prej kot boš spoznal, da je sistem v osnovi zavožen, prej ti bo jasno za kaj gre.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v denarnici... svoji... Še najmanj pa bom plačeval tiste ki obenem požirajo tuj zaslužek in pljuvajo po tistih ki plačujejo...

lp

bv

Ko bo vse šlo v maloro in to po zaslugi take miselnosti kot jo imaš, tudi bo šlo, ne boš nikogar plačeval, temveč se boš le čudil kako to da si bil tako poslušen in priden imaš pa nago in krvavo rit.

In to je na nek način tudi poanta protestov, ki jih ti pač ne boš nikoli razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Torej naj pufe vrnejo tisti, ki jih porabijo - javna uprava, brezposelni in penzjonisti.

...

Če se tukaj samo malo spustim na tvoj nivo, si vsaj še fare pozabil.

O raznih bankah in drugih barabijah pa itak že vrabčki čivkajo.

Tebi je seveda kriva le medicinska sestra, učitelj, tisti ki so ga vrgli na cesto in tisti, ki so izgradili temelj, po katerem ti serješ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasprotno, trdim, da so učitelji potrebni. Tud imedicinske sestre so.

Trdim pa tudi, da je zdravstveni sistem predrag. In izobraževalni. In pravosodni. Predvsem pa da niso učinkoviti.

In trdim, da je socialni sistem še kako potreben. Samo trdim tudi, da je prebogat za naše razmere. In trdim da socialna država ne pomeni samopostrežne trgovine, kjer si vsak zmišljuje svoje pravice. Pravna država je okvir, kjer se pomaga pomoči potrebnim, ampak v okviru prihodkov države.

In trdim da je pokojninski sistem potreben. Trdim pa tudi, da takega kot je zdajšnji, država ne more financirat. Torej ga bo treba skrčit, drugače bo razpadel, preden bomo mi v pokoju.

Trdim tudi da je nepošteno zapufat naše otroke zato, da si naša generacija privošči standard, ki ga ni sposobna financirat. Trdim, da je prav, da gredo lahko vsi študirat. Trdim pa tudi, da tisti, ki študija ne konča, vrne denar, ki ga je družba investirala v njegovo izobraževanje.

Predvsem pa trdim, da nibena družba ne more pojesti več, kro naredi. Samo naša se gre bakhanalije.

In trdim, da to nima nobene zveze z nobenim politikom, nobeno stranko in nobenim sindikalistom. Nikoli nisem potreboval nobenega suflerja, da bi vedel, kaj pravi zdrava pamet.

Trdim, da tako oz. podobno razmišlja večina ljudi, ki plačujejo davke.

Zdaj pa res dovolj...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vse je narobe v tej državi vemo bolj ali manj vsi. Rešitev teh problemov pa ni od nikoder, kar je do neke mere tudi logično. Kajti hitrih in enostavnih rešitev ni. Okrevanje bo dolgo, četudi začnemo s pravilnimi ukrepi takoj, to mislim, da je vsakomur jasno. Sindikalisti večinoma govorijo samo o neki solidarnosti, ampak že v naslednjem koraku ni več jasno nič (namreč kdo bo solidaren s kom). Vsi smo za solidarnost, dokler so drugi solidarni z nami...poleg tega pa tudi skoraj nikjer ni več kaj vzeti.... tudi naši največji bogataši so v primerjavi s tujino navadni reveži. Zmotno je tudi mišljenje nekaterih ljudi, da pri nas obstajajo ljudje, ki sedijo na milijardah in ne delajo nič. V tujini je tega nekaj več (razni dediči...).

Četudi poberemo vse premoženje vsem (vključno s cerkvijo in njihovimi gozdovi), in vse to enakomerno razdelimo med ljudi bomo dobro živeli le kakšno leto, potem pa bo še tega zmanjkalo....

Torej rešitev je v ustvarjanju nove vrednosti, kar pa je ob zastareli in nekonkurenčni tehnologiji misija nemogoče. Ko smo se mi šli menedžerske odkupe so drugi pač vlagali v proizvodnjo, učinkovitost in tu tudi pridnost našega delavca ne pomaga prav dosti (še tako priden delavec bo z lopato naredil manj kot lenuh z bagrom).

Poleg tega je problem tudi, da je večina naše proizvodnje vezana na tujino, kjer delamo večinoma polizdelke npr. dele za Nemško in Francosko avtoindustrijo, kjer nas seveda tujci stiskajo s cenami, smetano pa poberejo oni (beri Nemci drago prodajo svoje BMW-je in poberejo dobiček), nam pa plačajo toliko, da pridemo skozi in nič več. Ampak tudi to je bolje kot nič so vsaj plače, plačani prispevki itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarjanje dodane vrednosti ni rešitev, dokler imamo glave polne idej o večnih pravicah... In o tem, da so tisti ki plačujejo negativci ki iz hudobije nočejo plačevat več...

Itd.

Zdaj pa res dovolj.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohlep, pohlep in še enkrat pohlep.

Bi si nekako upal trditi, da se je vse skupaj začelo z nacionalizacijo. Vse politične stranke so dovoljevale sprejemanje predpisov za največje lopovščine v samostojni Sloveniji. Nekateri moji nekdanji sodelavci so čez noč postali lastniki delov tovarn ali pa tovarn. Preko medijev smo vse to nemočno opazovali. Ljudje so krepili svoj finančni položaj in se spogledovali s politiko. V politiko je prehajalo zmeraj več novopečenih zaslužkarjev, ki jim je bil edini cilj, da se sprejme zakonodaja, da bo njim v prid, da bodo lopovščine legalne ali pa da bodo zastarale.

Res je, naša Slovenija je zagruznila, res pa je tudi, da za to stanje ni kriv majhen človek. Ve se, kdo je kriv. Zdaj se skrivajo pod pojmom recesija, češ da je vsega kriva. Politiki in pokvarjeni gospodarstveniki so jo ustvarili in nikakor ne ljudje, ki bi sedaj plačevali največji delež, že od tako male plače.

Pa naj se spotaknem še ob javno upravo, morda res ni optimalna, nikakor pa nimajo nič pri kraji našega premoženja in niso krivi za nastale težave.

Ko pogledam oblagovtnost posameznikov, je bilo samo vprašanje časa, kdaj bomo stopili skupaj. Sem za pošteno in socialno državo in menim, da bi bilo potrebno vse politike, ki so nas v to zapeljali ali pa to dopustili – odpustiti.

Meni ne gre slabo, ko pa pogledam možnosti naše mladine, mojih otrok, naših vnukov me pa močno skrbi.

Sem za spremembe in za boljši jutri.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično nikakor ne smemo krivde valiti na tiste, ki niso nič krivi. Ampak to je slaba tolažba, tudi kmet tudi ni nič kriv če je toča ali pa suša in se hočeš nočeš mora prilagoditi danim razmeram ali pa propade...Sedaj kar je je, tistih milijonov preprosto ni več, žal smo zamudili takrat, ko bi še lahko kaj storili, poti nazaj ni več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se tukaj samo malo spustim na tvoj nivo ....

Da se ti da še vedno ukvarjat s tem kretenom!

:OK:

Sizifovo-delo-press

Logično nikakor ne smemo krivde valiti na tiste, ki niso nič krivi ...

Zato pa bodo "nič krivi" morali prevzeti oblast - če ne drugače... nasilno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zato pa bodo "nič krivi" morali prevzeti oblast - če ne drugače... nasilno.

In ne samo pri nas!

To je velik problem zahodne "demokracije", katere umotvorom uzurpatorska ablast tako poslušno sledi, štango pa jim držijo razni BojaniV ipd.

Gibanje, ki se je pri nas najprej artikuliralo v "15o Occupy Slovenia" ipd. in se vedno bolj širi, je povezano s prepričanji in gibanji v preostalem svetu in ga ni moč ustaviti. Gremo v globalne spremembe sistema in bolj kot se bodo neoliberalistične in klerofašistične pijavke temu upirale bolj boleče bo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja resnično - 2013 bo leto, ko bodo začeli narodi jemati usodo v svoje roke.

In ne bodo več pristajali na krvodajalske akcije za cerkve, lobije, mafijo

in druge vampirske organizacije.

Kot že tolikokrat prej skozi zgodovino POO.

Enkrat bodo tudi tovrstni kreteni in psihopati morali doumeti,

da imamo vsi v ritih isto velike luknje za srat, in da je za predelavo v drek

na razpolago 4X več materiala kot ga OO* kdajkoli lahko predelajo

v drek in se imajo ob tem VSE superfajn.

Prehod v robotizirano družbo bo sila zapleten in nevaren.

Žalosti me le to, da bo v bistvu brez smisla. Saj bo omogočil le

razvooj više vrste (umetne inteligence), ki bi sčasoma prevzela tale planet in

OO poslala na smetišče evolucijske zgodovine.

Vendar - pri tem pa resnično ne moremo popolnoma nič.

Živeti je treba ZDAJ in za naš UPOR.

Gotovi so!

_________

*OO - oborožene opice

*******************************

pizda-eni-tuki-filozofirajo-u-3-krasne-press

:slap:

(sorry - grem raje pripravljat za novoletno zabavo, saj se lahko komu še utrga od moje filozofioje

:wacko:

razumel bo pa takoali tako le kak posameznik, ki ima do skrajnosti urejeno podstreho)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadetek v center :OK: :OK:

NOja ne bodmo krivični!! Od osamosvojitve naprej ni blo bolje razen zlagane statistike!! Tud prej so vedno vladali ROParji in podobna golazen!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOja ne bodmo krivični!! Od osamosvojitve naprej ni blo bolje razen zlagane statistike!! Tud prej so vedno vladali ROParji in podobna golazen!!

So, ja .. ampak so pustili dovolj, da je narod lahko normalno živel.

In dobro, zelo dobro, če ne naravnost odlično je priden človek

lahko zaslužil z lastnim in poštenim delom.

To, Robi - to je ogromna razlika med takrat in danes,

ko dobro lahko zaslužiš v 99%ih le z goljufijo.

TO navadno kritiki SFRJ brezobrazno spregledajo.

V bistvu je v vseh državah problem le prevelikega, nebrzdanega pohlepa elite,

kar je bilo v SFRJ obvladovano. Saj je vsem jasno, da je bogastva več

kot dovolj za vse, preveč hrane in preveč pitne vode - problem je v pohlepu,

tako skrajnem pohlepu, da mega trgovci raje dobrine uničujejo in puste

ljudi crkovati od lakote in žeje, kot da bi usmerili samo 2% svojih giga-dohodkov

v dobrobit ostalih ljudi in s tem rešili vse težave POO.

Zastrašujoče je le to, da je na POO VEDNO bilo tako s kratkimi

premori na zelo omejenih področjih.

Po vsaki revoluciji je trajalo največ 20 let,

da je smrdljivi družbeni drek spet priplaval na vrh.

To me skrbi tudi pri tej naši revoluciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma daj zaposli že tvojo novo elito s pečenjem odojkov in nehaj nakladat neumnosti...

Takoj ti bo bolje... Dokler odojkov ne bo zmanjkalo...

Je pa Severna koreja zelo podobna tvoji proklamaciji... Tam zdravniki okopavajo koruzo. Ljudje pa umirajo od gripe IN lakote...

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!