Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

No, torej glede bonitetnih ocen se v bistvu strinjava. so pomembne vendar ne v absolutnem smislu. Primerjava z vremenom je mišljena v smislu točnosti napovedi, ne pa v upoštevanju te napovedi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je potrebno nekaj dodat: Gospodje, kateri so kupovali podjetja z zastavitvijo premoženja istega podjetja, so dobiček, katerega del bi moral biti namenjen razvoju in vlaganju v podjetje ter financiranju sprotnega poslovanja, v celoti potrošili za odplačila glavnic in obresti. Posledično se je zgodilo to, da so ta 'na novo sprivatizirana' podjetja postala nelikvidna, ker so požrla lastno substanco.

Tole je posploševanje, ki nima zveze z realnim življenjem. Še vedno pa velja trditev, da smo standard vzdrževali s prodajanjem najprej stanovanj po Jazbinšku, potem pa s prodajami lastniških deležev in podjetij. Kaj je kateri od kupcev naredil s kupljenim podjetjem, pa je zgodba ki ni pvosod enaka. Od tobačne, do Revoza ali Leka, Ormoža,... pa do Merkurja, Istrabenza,...

lp

bv

lp

vc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je posploševanje, ki nima zveze z realnim življenjem. Še vedno pa velja trditev, da smo standard vzdrževali s prodajanjem najprej stanovanj po Jazbinšku, potem pa s prodajami lastniških deležev in podjetij. Kaj je kateri od kupcev naredil s kupljenim podjetjem, pa je zgodba ki ni pvosod enaka. Od tobačne, do Revoza ali Leka, Ormoža,... pa do Merkurja, Istrabenza,...

No tole je šele posploševanje!

Najprej si razčisti čigav standard in kdo ga je vzdrževal s prodajo stanovanj!

Sem si ga vzdrževal jaz, ki sem ta stanovanja v prejšnejm sistemu kupoval iz sklada skupne porabe? Kaj je to? To, dragi moj, je bilo podobno kot samoprispevek. To so bila sredstva, ki smo jih delavci dogovorno odvajali od lastnih plač z namenom kupovanja družbenih stanovanj in počitniških kapacitet. Torej so vsa ta stanovanja bila že plačana, vzdrževanja pa tudi sproti plačevana preko stroškov.

Če se je tu "reševalo" kakšen standard, se ga je od tistih, ki so tiste peneze, ko so na koncu ljudje plačevali za prehod iz družbenega v privatno lastništvo, pohopsali v svojo malho. In to plačevanje ni bilo prav nič drugega kot formalna sprememba lastništva zaradi spremembe sistema in kot tako še predrago plačano. Ponavljam, vse to je bilo že izgrajeno in plačano, le da so nekateri z "ekonomskim znanjem" to še potem pokradli.

Podobne zgodbe so s firmami in famoznimi certifikati.

In seveda se boš potem obesil na dolgove. Poglej si njih višino takrat in sedaj in ne bluzi o nji!.

Komando od takrat pa so itak prevzeli ti, ki jih ti hvališ z "ekonomskim znanjem" in pripeljali tja kjer smo!

Zato lepo prosim vas vse s tem "ekonomskim znanjem", ki vam ne diši, da narod upravičeno popizdeva in ki zagovarjate ta skvarjeni sistem, da nam tako kot to zahtevamo za politiko, enostavno NEHATE SRAT PO GLAVAH! Te bonitetne ocene in ostala kapitalistična sranja pa si nekam vtaknite. To NE DELUJE!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahahaha .. prav zanimivo je poslušati, kako se slovenska politika izvija iz primeža KPK poročila ... :lol:

sploh ne morem verjeti, kaj so vse pripravljeni storiti, da bi laž postala resnica ...

Cerkva se je jasno in glasno postavila na desno stran ... prav zanimivo bi bilo slišati, če bi bilo poročilo samo za Jankoviča.

Sploh ni več važna teža prekrška temveč se mora KPK zagovarjati, zaradi dela, ki ga opravlja ... men je že smešno, čeprav je zelo zelo žalostno.

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahahaha .. prav zanimivo je poslušati, kako se slovenska politika izvija iz primeža KPK poročila ... :lol:

sploh ne morem verjeti, kaj so vse pripravljeni storiti, da bi laž postala resnica ...

Cerkva se je jasno in glasno postavila na desno stran ... prav zanimivo bi bilo slišati, če bi bilo poročilo samo za Jankoviča.

Sploh ni več važna teža prekrška temveč se mora KPK zagovarjati, zaradi dela, ki ga opravlja ... men je že smešno, čeprav je zelo zelo žalostno.

:krneki:

Saj ravno to je težava. Kaj se je sploh zgodilo? KPK je ugotovila kaj?

- prekršek

- kaznivo dejanje

- ali nič od tega?

Torej, če imamo ZAKON, če so stvari zakonsko urejene ( kdo, komu, kaj, do kdaj, in seveda zakaj ) potem je s poročilom KPK rekla "A".

Če PKP ( ker drugih pristojnosti nima ) ni ugotovitev posredovala naprej, torej tožilstvu, policiji in SLO interpolu, potem je vse skupaj "scanje proti vetru".

Ker pa se ve, kdo "politično" pokriva sodstvo in pravosodje, da o policiji ne izgubljam besed, pa je zelo jasno - kaj se bo s temi poročili, ki bodo prišla na te naslove dogajalo.

Če jih že vinko ne bo založil, jih bo vsaj na dno kupa dal, barbara pa bo novo omaro kupila in ............... zaklenila.

Calimero jokca po vsej EU, kako ga komunajzarji zajebavajo - on pa se takoooooooooooooo trudi za narod, RKC pa njen stres spet govna mešajo - so pa hitro pozabil, kolk ljudi so na kant spravili posredno in neposredno s svojimi zvonovi.

Ampak - sonce se nam že kaže. Iz Azarbejđana, bo veliki vodja prinesel pogodb o poslovnem sodelovanju toliko, da bo v naslednjih 3 mesecih vseh 130.000 brezposelnih dobilo delo, pa še kakih 50.000 romunov, bolgarov, ukrajincev in podobnih bomo zaposlili.

Modro nebo in rumeno sonce se že prikazujeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tožilstvo in policija mora, po službeni dolžnosti, ukrepati, če izve za storjen prekršek in/ali kaznivo dejanje ... kaj naj čakajo ... na maj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole je šele posploševanje!

Najprej si razčisti čigav standard in kdo ga je vzdrževal s prodajo stanovanj!

No vidiš, vsaj v nečem se strinjava. Čigav standard? Standard tistih, ki so kupili stanovanja po 10.000 EUR. Kdo ga je vzdrževal? Vsi delavci, ki so vplačevali v SSP. Saj se spominjaš kratice?

Umetno je bil dvignjen standard tistih, ki so pod ceno kupili stanovanja na račun tistih ki so vplačevali in predvsem na račun današnje mlade generacije. Stara generacija je vplačevala v sklad, današnja srednja ga je spraznila skozi podcenjene nakupe, sedanja mlada pa mora najprej sklade spet napolniti (SSRS) in nato bo spet lahko dobivala stanovanja po kakšnih ugodnejših pogojih.

Enostavno? Mislim da..

Tudi vse ostalo kar sem napisal, je dokazljivo. Samo proračune zadnjih 20 let je treba pogledat...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš, vsaj v nečem se strinjava. Čigav standard? Standard tistih, ki so kupili stanovanja po 10.000 EUR. Kdo ga je vzdrževal? Vsi delavci, ki so vplačevali v SSP. Saj se spominjaš kratice?

Eh jaa, če nočeš razumet, pač nočeš. Mogoče bo šlo na sistem Q - A?

Kdo je naredil stanovanje? - Delavci.

Iz katerega denarja so plačali izgradnjo? - Iz SSP (sklad skupne porabe), ki smo ga vplačevali v te namene.

Je bilo stanovanje plačano? - Ja. Za razliko od danes, so bila stanovanja, ko so bila izgrajena tudi plačana. Gradbeno podjetje je ob predaji zgodbo zaključilo.

Čigavo je bilo potem to stanovanje? Naše. Uporabljali so jih lastniki stanovanjskih pravic.

In zakaj hudiča bi sedaj bilo prav, da so za ta stanovanja še enkrat pobrali "Jazbinškovo kupnino" neki manipulatorji z "ekonomskim znanjem"? - Ker so lopovi.

Edino kar ni bilo fer je to, da niso dobili vsi delavci tolikšen delež stanovanja kot so vplačevali SSP. Tak sem recimo jaz. In taki bi morali dobiti tisti denar, ki so ga izpulili takratnim lastnikom stanovanjskih pravic, ne pa nekakšni manipulanti.

To je dejanska zgodba BojanV, ne pa tisto, kar bi ti rad napalamudil!

In v tej zgodbi ni nobene stare, srednje in mlade generacije. Vsa ta odkupljena stanovanja so lastniška, vzdrževanje je stvar lastnikov, nov stanovanjski sklad pa je problem novega sistema. In ker ta tako zagovarja lastnino naj jo še tu, ne pa da krade tistim, ki so že enkrat in plačali in izgradili.

Problem so le lopovi nove generacije, pa ni važna njihova starost!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ekonomist vendar so mi nekatere stvari poznane. Ne, bonitetne ocene neposredno ne vplivajo pod kakšnimi pogoji in za kakšno ceno se bo nekdo zadolžil. Bonitetne agencije na podlagi nekih kazalnikov samo ocenijo sposobnost oz. zmožnost odplačevanja posojila in tveganja pri tem. In te ocene lahko držijo lahko pa tudi ne, ker pač ni mogoče vnaprej z gotovostjo napovedati vsega, pač niso vedeževalci. Kot sem že dejal je stvar podobna kot napovedovanje vremena, na podlagi nekih kazalnikov vremenarji napovejo vreme, ponavadi zadanejo, včasih pa tudi ne. Tako vreme kot ekonomija sta kaotičen proces, kjer je nemogoče predvideti vse in z neskončno natančnostjo. Za kaotične sisteme pa vemo, da že najmanjša sprememba začetnih pogojev lahko privede do popolnoma drugačne končne situacije...

Te bonitetne agencije plačujejo tisti, ki naročajo njihove storitve, in če bi bile njihove napovedi popolnoma nekredibilne jih pač nihče več nebi naročal. Njihove napovedi koristijo prevsem podjetjem, ki poslujejo z podjetji, ki jih ne poznajo. Tako lahko nekako ocenijo, kako tvegan je posel itd....Seveda pa te ocene nikogar ne zavezujejo, banke se na koncu same odločijo komu bodo kredit dale ali pa ne (odvisno koliko pač dajo na mnenje takšnih agencij), konec koncev lahko dajo kredit tudi Zimbabveju pa čeprav so njihove bonitete na psu...

Še malo o neposredni demokraciji, če je neposredna demokracija vdiranje na domove (pa čeprav k Mariborskim svetnikom), ali pa javni obračun z Romi oziroma javni linč kogarkoli, potem hvala lepa za takšno demokracijo. Takšna "neposredna demokracija" nad Judi ima v Nemčiji ime Kristalna noč. Takšna nasilna direktna demokracija se na koncu lahko obrne proti komurkoli, tudi proti njim samim....zgodovina ima dosti dokazov temu v prid...Če pa misliš, da bi ljudje kar preko internete glasovali o vsaki stvari bi bil pa itak kaos.

Jaz si niti ne želim odločati o vseh stvareh o katerih vem premalo, zato imamo politike in ostale, ki so plačani zato, da v našem imenu odločajo, če smo izvolili nesposobne smo si pač sami krivi. Niti nimam časa in znanja za to, da bi se odločal o vsaki stvari o kateri niti nimam pojma. Bedarija so že itak ti razni referendumi o nekih zakonih, ko domov dobim po pošti nek špeh (zakon) na 200 straneh, pa za božjo voljo kdo bo to bral. Četudi bi ga večina ljudi prebrala ga niti nebi razumeli, ker pač niso pravniki...Kako se naj jaz recimo odločam na referendumu o npr. genetsko spremenjeni hrani, nisem ne biolog ne agronom. Naj začnem raziskovati in brati študije...to lahko traja par let ...

O bančnikih pa tole, o njih odločajo lastniki banke npr. v primeru NLB država in ta jih je na položaje tudi postavila (in odstavila), torej se moramo vprašati zakaj država dopušča tašne milijonske nagrade in izpačila. Pri zasebnih bankah je to stvar lastnika. Vemo, da so ZDA reševale in podržavile tudi zasebne banke, vendar kolikor mi je znano so nekatere potem to pomoč vrnile in država se je znova umaknila ven...

Sem si že rekel, da se ne bom več spuščal v te debate pa me je zmotil tale tvoj "javni obračun" s cigani. Verjetno si mislil obračun izpred nekaj let v Ambrusu. Ali veš zakaj je do tega prišlo? Ali poznaš koga od domačino, nekoga, ki je imel probleme z njimi? Javni obračun se je zgodil iz istih razlogov kot se sedaj dogajajo demonstracije in ostala "sranja", ker ni bilo reda, cigani so delali pizdarije, ukrepal pa ni nihče, dokler domačinom ni prekipelo in so ugotovili, da strah ki so jim ga vcepili cigani, lahko premagajo, če se skupaj uprejo njihovemu maltretiranju in so hvala bogu uspeli rešiti problem, ki bi ga ta država morala predno je do tega prišlo.

Pa samo, da dodam nekaj, da ne bi kakšni komentarji šli v kontra smer kot je bilo mišljeno, nisem za take linče, nimam nič proti ciganom vsaj tistim ne, ki so normalni, jih kar nekaj osebno poznam in so OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa samo, da dodam nekaj, da ne bi kakšni komentarji šli v kontra smer kot je bilo mišljeno, nisem za take linče, nimam nič proti ciganom vsaj tistim ne, ki so normalni, jih kar nekaj osebno poznam in so OK.

Jaz jih pa kar nekaj poznam. Večino preko njihovih dejanj. Sedijo pa v parlamentu, čvekajo kozlarije po televiziji in mislim, da je prav, da se narod pripravlja, da obračuna z njimi.

Kar se pa romov tiče, pa že nekaj dolgih let nimam opravkov z njimi. Je pa delček moje krvi tudi romski. Pa kolikor sem seznanjen, to velja kar za lep del dalejnske populacije! Mogoče tudi iz tu izvira obnašanje v politiki?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sir George Bernard Shaw
je dejal že v svojih časih:

POLITIKE in PLENICE je treba menjavati zaradi ISTEGA VZROKA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tole bo BojanV verjetno tudi rekel, da sem jaz požrl več  kot sem zaslužil in moram pohlevno sprejeti pokojninsko reformo in biti zadovoljen s suhim kruhom in postano vodo! :BUA:Ne me jeb.....!!!

 

 

Bankrot obeh družb, Zvona Ena in Zvona Dva, v posredni lasti mariborske nadškofije je sprožil nemalo ogorčenja tudi zunaj Slovenije. Podjetni cerkveni menedžerji so sprva ostro zanikali poročila, da so v zrak pognali nad 800 milijonov evrov, zdaj pa se je izkazalo, da je ta vsota še precej večja. Upraviteljici Mojca Breznik in Vida Gaberc, ki nadzirata stečaj Zvona Ena in Zvona Dva, sta skupaj upnikom obeh holdingov priznali za skoraj 1,3 milijarde terjatev. Dokumentacija, do katere sta prišli po potopu obeh holdingov, natančno razkriva, kakšne posle so se šli nadškofijski poslovneži. Gradnje luksuznih apartmajev na Hrvaškem, nakupi podjetij doma in v tujini ter prikriti prevzem Luke Zadar prek slamnate firme I.J. Storitve, ki smo ga leta 2011 razkrili v Večeru, so le nekateri izmed podvigov, ki so na koncu spodnesli Zvon Ena in Zvon Dva. Velik del propadlih naložb so z več kot pol milijarde evrov posojil krile državne banke NLB, NKBM in Abanka, ki zdaj potrebujejo dokapitalizacijo z davkoplačevalskim denarjem. Glede na končni seznam preizkušenih terjatev, ki ga je novembra objavila odvetnica Breznik, je NLB Zvonu Ena posodila dobrih 270 milijonov evrov (od tega je 51 milijonov pogojno priznanih), Abanka 66,7 milijona in NKBM 56,5 milijona evrov. Stečajnica Vida Gaberc pa je v stečaju Zvona Dva mariborski banki priznala za 21,8 milijona evrov terjatev do cerkvenega holdinga, NLB 73,2 milijona in Abanki 72,7 milijona evrov. Skupaj je v obeh Zvonovih poniknilo 560,9 milijona iz državnih bank, v katerih moramo zdaj luknje krpati vsi državljani.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Bankrot obeh družb, Zvona Ena in Zvona Dva....

 

 

Jah, pri denarju se očitno vse neha - tudi čudeži:). Če so se zaplezali s temi nakupi naj gredo v stečaj tako, kot vsi ostali. Banke naj pa za drugič vedo, da božji blagoslov pač ni dovolj:)

 

 Saj stvar je jasna, denar (kredite) so dobili, s tem denarjem pa so kupovali delnice in podjetja. Problem je nastal, ko je vrednost teh delnic drastično padla....Vendar ta denar ni poniknil, kot mnogi zmotno mislijo. Denar na borzi ne ponikne - samo lastnika zamenja:). Pač denar so dobili tisti, ki so jim te delnice (mastno)  prodali, verjetno v kakšnem primeru tudi država...pač kjer je kupec je tudi prodajalec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a....Vendar ta denar ni poniknil, kot mnogi zmotno mislijo. Denar na borzi ne ponikne - samo lastnika zamenja:).

No, v članku je bilo jasno zapisano: Dokumentacija, do katere sta prišli po potopu obeh holdingov, natančno razkriva, kakšne posle so se šli nadškofijski poslovneži. Gradnje luksuznih apartmajev na Hrvaškem, nakupi podjetij doma in v tujini ter prikriti prevzem Luke Zadar prek slamnate firme I.J. Storitve, ki smo ga leta 2011 razkrili v Večeru, so le nekateri izmed podvigov, ki so na koncu spodnesli Zvon Ena in Zvon Dva.

 

Otko, denar so "poniknili" preko slamnatih firm in popapcali. Vsa požrtija je bila v njihovem krogu. Sedaj pa bi radi izstavili račun narodu!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce prej so se končali protesti zaposlenih v javnem sektorju proti vladni varčevalni politiki. Po pisanju Dnevnika naj bi bilo “sporočilo protestov jasno: hočemo solidarno družbo, pravno in socialno državo.” Istočasno je OECD objavil podatke, iz katerih izhaja, da je stopnja neenakosti v Sloveniji (merjena z Ginijevim koeficientom) najnižja med vsemi razvitimi državami. Nižja kot v Danski, Norveški, Švedski in Finski.Malo branja, da se slučajno ne zdolgočasimo... :D
 
oecd-neenakost.png?w=630&h=705
 

Hja, sicer razumem proteste zaposlenih v javnem sektorju proti vladni varčevalni politiki. Težko pa z njimi sočustvujem, če primerjam njihov položaj z zaposlenimi v gospodarstvu, kaj šele z brezposelnimi. Razumem jih iz tega vidika, da izgubljajo nekaj tega, kar so že imeli. Toda vsi ti protestniki bi se morali vprašati, ali so te privilegije imeli upravičeno glede na ostale kategorije prebivalstva? Mar niso bili v tako privilegiranem položaju kot zaposleni v javnem sektorju v Grčiji (ki so ob 13. in 14. plači dobivali še dodatke za božične in letne počitnice, dodatke za pravočasen prihod na delo itd.)?

In še naprej, kaj bi zaposleni v javnem sektorju sploh radi dosegli z “zahtevami po solidarni družbi, pravni in socialni državi, po pravičnejši razporeditvi bogastva“? Kaj bi sploh še radi? Kaj je benchmark? Slovenija je že danes socialno najmanj razslojena država med vsemi razvitimi državami, stopnja neenakosti je najmanjša, dohodkovne razlike so najmanjše. Nobena izmed razvitih držav nima večje stopnje neenakosti.

Kam še sploh lahko gremo? Nikogar ni več pred nami, kjer bi bila enakost večja. Kaj je torej cilj? Da se absolutna neenakost zmanjša na ničlo? To pomeni, da se Ginijev koeficient zmanjša na nič ali z drugimi besedami, da imajo vsi prebivalci natanko enake dohodke. Hočete absolutno uravnilovko?

Toda, ljudje dragi, popolna enakost, uravnilovka, pomeni, da ni več nobenih spodbud za dodatno delo, za kreativnost, za inovacije. Nikomur se ne splača več vložiti niti kančka dodatnega truda, da bi še kaj ustvaril – ker mu to ne prinaša dodatnega dohodka. S pristankom na uravnilovko pristanemo tudi na neinovativno družbo. Si tega res želimo? Je to narodnogospodarsko res optimalno?

Pred kratkim sem pisal o sveži študiji Can’t We All Be More Like Scandinavians? (Acemoglu, Robinson in Verdier, 2012), ki preprosto sprašuje: če je blaginja večja v bolj blagi obliki kapitalizma, kot je skandinavski socialdemokratski tip, zakaj potem tega institucionalnega sistema ne prevzamejo tudi ZDA? Zakaj vse države ne prevzamejo enakega tipa kapitalizma? Njihov odgovor je dokaj preprost: ker inovacije zahtevajo posledično večje donose inovatorjev in s tem večje družbene razlike, zato vse družbe tega potenciala ne morejo ali ne želijo doseči. Ali drugače rečeno, nekatere države se morajo zaradi bolj egalitarističnega institucionalnega sistema odpovedati večji inovativni dinamiki, vendar to ni problem, dokler lahko te nove tehnološke rešitve prevzemajo od drugih. In takšna delitev sveta med grobim in blagim kapitalizmom je optimalna za svet.

Če torej pristanemo na tak diferenciran, ligaški sistem, pri čemer je prvi bolj učinkovit kot drugi, ali to pomeni, da postaja trade-off med enakostjo in uspešnostjo zelo pomemben? Se moramo odpovedati dohodkovni enakosti, da bi hitreje napredovali? Ali obratno, se moramo odpovedati napredku, da bi imeli manjšo neenakost?

Skandinavske države so se temu modelu maksimalne enakosti že odpovedale. V preteklem desetletju in pol so prav Skandinavske države največ vlagale v raziskave in razvoj in daleč najbolj povečale stopnjo inovativnosti (sploh v evropskem merilu). Toda to je imelo svoj davek ali, če hočete, svoje korenine v povečani neenakosti. Če pogledate spodnje podatke OECD, boste videli, da so prav nekatere Skandinavske države najbolj povečale stopnjo neenakosti v zadnjih dveh desetletjih (povečanje Ginijevega koeficienta). Torej so za večjo inovativnost žrtvovale malce enakosti.

 

oecd-neenakost2.png?w=630&h=546

 

Seveda pa je vprašanje, ali si protestniki in njihovi organizatorji (sindikati) bolj inovativne družbe sploh želijo. Jasno, da ne. Živijo prisesani na državne jasli, živijo od intravenoznih transfuzij, ki jih dobivajo iz pobranih davkov in prispevkov v gospodarstvu. Hkrati pa ne uvidijo, da če gospodarstvo ni inovativno, ne more biti konkurenčno, in če ni konkurenčno, ne more ustvarjati več novih delovnih mest in nove dodane vrednosti, iz česar se pobirako davki za njihove plače in razne dodatke.

Naši sindikati se obnašajo kot najbolj egoistične pijavke, ki z nezmanjšano dinamiko pijejo kri svojemu gostitelju, dokler ta ne shira do smrti.

 

 

vir: Jože P. Damijan - blog

 

 

 

 

Malo branja, da se slučajno ne zdolgočasimo... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda...Ginijev koeficient v tem primeru predstavlja DOHODKOVNO (ne)enakost ne meri pa PREMOŽENJSKE neenakosti. V posttranzicijski državi kot je slo,  kjer je privatizacija pogosto ubrala divjo pot (nezavarovani krediti, slepa denacionalizacija-npr. cerkveni gozdovi, visoke nagrade meneđerjem, pojav t.i. tajkunov itd.) pa je to še kako pomemben podatek.

Da povem po domače...je razlika v plači med delavcem ter predsednikom res le 5-kratna, se pravi v evropskem povprečju majhna. Pa vendar ima predsednik avdija, dve hiši ter vikend, kup delnic, njegova družina vodi uspešno podjetje, črpa ugodnosti, ki mu jih služba zagotavlja (prehrana, šofer, potovanja, nagrade bla bla bla) da ne govorimo o bolj sivih oz. črnih aspektih pridobivanja kapitala, ki mu jih njegov položaj ter politične povezave omogočajo, itd, itd... je zdaj razlika z delavcem, ki živi v podnajemniškem stanovanju, vozi starega golfa ter se je zakreditiral, da lahko njegova hčerka študira v ljubljani res le še 5-krat manjša?....tole je zgolj primer (kaj dejansko imata Janša in Pahor me en qrc briga :) ), ki skozi rahlo banalizacijo lepo prikazuje stanje družbene enakosti v slo...

majhna dohodkovna neenakost kljub očitno razkošnemu življenjskemu stilu vodilnih politikov lahko nadalje nakazuje še eno stvar-korupcijo,,ampak to so dokaj kalne vode v katere se ne bom spuščal..

 

P.S.-lep poskus izkrivljanja realne slike,,,za razliko od običajnih blatenj, podtikanj, poskusov diskreditacije neodvisnih državnh organov itd.. impressed :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

 

Malo branja, da se slučajno ne zdolgočasimo... :D

Blaž, pisec tega kar si nalepil je en tromotorn bk!

 

Govori o privilegijih, ki bi se jim morali odrekati. Pravice, priborjene z delavsko krvjo v preteklosti niso privilegiji. So PRAVICE, ki se jim pokončni ljudje ne bodo odrekli, če cenijo prelito kri prednikov. Še sploh na račun mastenja pohlepnežev!

 

Vse te flance, ki jih nalagajo razni p. damjani, bojaniv in podrepniki politike merklove ipd. so pesek v oči. Krize NI! Bogastva je vedno več in ne manj. Le da ni v rokah tistih, ki so ga ustvarili. Je le umetno povzročena situacija s katero hočejo ožeti ljudi in si pridobiti čimveč oblasti nad njimi!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

res se že a priori ne maram vmešavat v politične spletke in pregovarjanja, kjer prepričani na vse možne načine prepričujejo (drugače) prepričane, kar je seveda čist brezplodno.

zmoti pa me, ko nekdo kot nekakšen "glas razuma" začne, npr, kako da ne razumemo da je pač težka situacija in da moramo VSI šparat, ne samo nekateri, da je zdej stavkat narobe, kaj hočemo sploh dosežt s stavko itd itd... no, meni se zdi več kot narobe to, da želi vlada za 19% zmanjšat financiranje znanosti (delam v javnem zavodu - institutu); in čeprav se strašansko lepo in fair sliši da moramo vsi skupaj potegniti našo žalostno banana Kuro iz težke situacije in krize in blabla... ampak jst jim nočem dat niti centa - vse dokler vlada naš denar razmetava takole:

V oddaji 24 UR je bilo javno objavljeno, da je največ slabih kreditov, ki jih ima NLB, bilo odobrenih v času prejšnje Janševe vlade (kopiram iz drugje):

PRVA SKUPINA - "menedžerski" prevzemi:
1.) SCT (pričakovana izguba za banko 84 milijonov €)
2.) Vegrad (- 85 milijonov €)
3.) Primorje (- 72 milijonov €)
4.) Kraški zidar (- 23 milijonov €)
5.) Viator Vektor (- 51 milijonov €)
6.) Istrabenz (- 20 milijonov €)
7.) Merkur (- 23 milijonov €)

DRUGA SKUPINA - gradbinci:
8.) Energoplan (- 95 milijonov €)
9.) GP Grospuplje (- 55 milijonov €)
10.) Vektra (- 27 milijonov €)
11.) Cestno podjetje (- 36 milijonov €)
12.) Konstruktor (- 32 milijonov €)

TRETJA SKUPINA - Ostali
13.) Cerkveni Zvon (- 126 milijonov €)
14.) Sarajevska pivovarna (- 40 milijonov €)
15.) Invej (- 39 milijonov €)
16.) Ram Invest-Pinus (- 23 milijonov €)
17.) Montavar, Aktiva, Alpos

Na seznamu ni bilo Pivovarne Laško.

Zdaj veste, dragi moji:
1.) brezposelni - zakaj boste morali vračati socialno pomoč (ali pa boste postali tudi brezdomci)
2.) upokojenci - zakaj vam zmanjšujejo pokojnino in ukinjajo regres
3.) javni uslužbenci - zakaj vam v javnem sektorju zmanjšujejo plače in regres
4.) dijaki - zakaj vam ukinjajo štipendije
5.) študenti - zakaj vam ukinjajo štipendije in uvajajo šolnine na fakultete
6.) delavci/ke državnih podjetij - zakaj morate po novem prejeti regres le v višini minimalne plače
7.) vsi ostali - zakaj postaja zdravstvo in šolstvo plačljivo in v privatnih rokah (zasebne šole, fakultete, zasebne lekarne, ordinacije, ambulante).

Luknjo v NLB-jo bo pokrilo ljudstvo, ne tisti, ki so luknjo ustvarili ! In naša vlada to podpira!

Naš denar so dali (seveda z žegnom vlade):

1.) Cerkvi (Zvon ENA - 126 milijonov €)
2.) Zidarju (SCT - 84 milijonov € nevrnjenega kredita)
3.) Tovšakovi (Vegrad - 85 milijonov € nevrnjenega kredita)
4.) Črnigoju (Primorje - 72 milijonov € nevrnjenega kredita)
5.) Radošu Lipanjetu (Kraški zidar -23 milijonov € nevrnjenega kredita)
6.) Blažu Miklavčiču in bogati družini Petek iz Maribora (Konstruktor - 32 milijonov € nevrnjenega kredita)
7.) Pavčku (Viator Vektorja - 51 milijonov € nevrnjenega kredita)
8.) Bavčarju (Istrabenz - 20 milijonov € nevrnjenega kredita)
9.) Zlatku Sraki (Energoplan - 95 milijonov € nevrnjenega kredita)
10.) Borisu Dolamiču (GP Grosuplje - 55 milijonov €)
11.) Brkovicu (Vektra - 27 milijonov € nevrnjenega kredita)
12.) Petriču (Cestno podjetje - 36 milijonov € nevrnjenega kredita)
13.) Hilmu Selimovicu (Sarajevska pivovarna - 40 milijonov € nevrnjenega kredita)
14.) Rankovicu (Invej - 39 milijonov € nevrnjenega kredita)
15.) Pogačarju (Ram Invest-Pinus - 23 milijonov € nevrnjenega kredita) itd.

Skupno najmanj 831.000.000 €!!!

zato je treba rečt jasen NE!! takim politikom in stavkat, da pokažemo da tega ne bomo več dopuščali - in ne zato, ker mislim da javnemu sektorju ni treba šparat!!!

PS da sploh ne omenjam, da enim, npr RKCju, še vedno ni treba šparat - kjub krizi in vsemu hudemu kar dogaja, še vedno ne plačujejo davkov, prispevkov, imajo čisto vse ugodnosti kot prej.

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bomo iz 212 občin prišli na cca 20-30, bomo lahko začeli govoriti o šparanju ... dokler se politična moč izraža preko županovn se ni nihče pripravljen odreči te moči ... najlažje je kr zmanjšat javno upravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo navaja vir blog Jožeta P. Damjana - zaposlenega kje ? Ha ? Ekonomska fakulteta v Ljubljani in Inštitut za ekonomsko raziskovanje ! Javna pijavka po njegovem ! In včeraj bi lahko demonstriral namesto pisal blog !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!