Skoči na vsebino

Nakup avta v avtohišah?


anja37

Priporočene objave

Mogoče kakšna obrazložitev zakaj ja in zakaj ne :hmm:

Največji problem pri teh avtih zakaj NE je;

Nov dokaj drag,prodat skoraj nemogoče (razen pod ceno),dragi in težko dobavljivi deli,servisov skoraj ni še sploh če se zapelješ malo bolj južno,zelo drago vzdrževanje kot tudi popravila v primerjavi z ostalimi avti v enaki kategoriji !

Zakaj JA : zelo kompakten -siguren-pasivna sigurnost (kot Volvo),dobro podvozje,veliko možne dodatne opreme

,nasploh ni slab avto ni pa narejen za Slovenčka z povprečno plačo!

Ps:za ta avto bi lahko rekel,da je prestižneš kot kak velik Volvo,Mercedes,BMW itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš poceni vožnjo in vzdrževanje je japonc pravi nakup, nikakor pa ne vw in krogeci

Od kje ti pa ideja ,da so deli za japonce cenejši in dostopnejši? serviserji? . Al si menda mislu povedat ,da so pač vzdržlivejši avti ?

Moje dosedanje izkušnje mi pač povejo, da je za moj žep najbolje audi 1.9 tdi, mb 200d ali 230i.Od novejših avtov pa še ugibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jao kwa to vse slišiš. Motor v Tem saabu je isti kot pri vseh fiatih, oplih, alfah, itd . JTD motor nasplošno naj bi bil bolši kot VW- jev.

Da so dragi servisi jaz ne vem, ker imam doma dvigalo in vse kar spada zraven. Nimam pa Dizelna ker to potem ni saab.

Glede Saaba - avto super, vedno si želiš nekaj drugega , vendar ko se vsedeš v VW, audi in podobno ti ni jasno zakaj ljudje tok siljo po teh avtih, enostavno se mi zdi v VW vse plastično, da ne govorim o tem da se vse lušči iz knofov je pa sploh adijo.

Uglavnem sklopka pri dizlu je glih tko jurja z menjavo kot povsod drugod, turbina je glih taka z zelo podobno ceno z menjavo kot pri drugih avtomobilih.

In še to vse to znajo šraufat tako na opel servisu kot tudi na fiat servisu. Je pa res da tak avto prodat je umetnost. VW- se proda tako rekoč zelo hitro ali v doglednem času. Saaba je potrebno začet prodajat že ob nakupu, oziroma človek ki se odloči za saaba ga kupi v vednosti da bo avto nekaj časa imel.

Še moje mnenje - na začetku priznam da sem bil jezen ker prej nisem vedel da je saaba težko prodat, vendar če bi se še enkrat odločal bi še enkrat kupil saaba. Sam imam sicer 9-5 ampak bi šel z veseljem tudi na 9-3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje ti pa ideja ,da so deli za japonce cenejši in dostopnejši? serviserji? . Al si menda mislu povedat ,da so pač vzdržlivejši avti ?

Moje dosedanje izkušnje mi pač povejo, da je za moj žep najbolje audi 1.9 tdi, mb 200d ali 230i.Od novejših avtov pa še ugibam.

ah, ne, saj nimam nič proti vw in krogcem, dokler so novi ali pa poznaš in zaupaš prejšnjemu lastniku. Ker pa "uvozniki" furate svojo prakso vrtenja kilometrov nazaj, uvoz je pa izključno zugonjenih pasatov in Aštiric, potem bi jaz gledal izključno nekatere japonske znamke prvih lastnikov, kot pa da bi tvegal z nakupom popularnih nemških znamk (še posebej s parot inštalacijo, he he). V firmi, kjer sem bil predhodno zaposlen, smo imeli hčerinska podjetja v nemčiji in avstriji, zato vem kakšne kilometre so tržniki delali s službenimi audiji (Nemčija je velika država), kljub kilometrom pa so avti zgledali kot novi. Tudi z avti iz SLO ni nič bolje, kot službeni avti so priljubljeni pasati in golfi, firme jih jemljejo v najem, brez da bi se lastništvo menjalo, potem pa jih avtohiše prodajajo kot svoja službena vozila, 1 leto stara z minimalnimi kilometri. Realnost pa je bistveno drugačna - prijatelj, direktor v firmi s hčerinskimi podjetji po balkanu, je s pasatom naklepal v slabih 2 letih 250k km, potem so avto vrnili avtohiši, ta pa ga je prodajala prek avtoneta z dobrimi 80k km.

torej, nič nimam proti nemškim avtom (vozim nemca z japonsko mašino že 9 let), imam pa proti zavajanju ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, saab je narejen na osnovi vectre (podvoznje), mašina pa je 1,9 cdti (ali znana tudi kot jtd iz fiata oz. alfe). Mašine niso toliko problematične, čeprav imajo svoje hibe, ampak v glavnem poceni za odpraviti napake (tisto kar je zgoraj nekdo napisal o dizah, porabi in ostalem je nakladanje). Poraba je majhna (mašina ima 150 km), ta dizel pa velja za enega najboljših na trgu. Ko se hibe odpravi, je to deloven stroj. Hibe pa ima prav vsak avto (poglej francoze, poglej VAG in njihove probleme z 1.6 ali še prej z 2.0)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jao kwa to vse slišiš. Motor v Tem saabu je isti kot pri vseh fiatih, oplih, alfah, itd . JTD motor nasplošno naj bi bil bolši kot VW- jev.

Da so dragi servisi jaz ne vem, ker imam doma dvigalo in vse kar spada zraven. Nimam pa Dizelna ker to potem ni saab.

Glede Saaba - avto super, vedno si želiš nekaj drugega , vendar ko se vsedeš v VW, audi in podobno ti ni jasno zakaj ljudje tok siljo po teh avtih, enostavno se mi zdi v VW vse plastično, da ne govorim o tem da se vse lušči iz knofov je pa sploh adijo.

Uglavnem sklopka pri dizlu je glih tko jurja z menjavo kot povsod drugod, turbina je glih taka z zelo podobno ceno z menjavo kot pri drugih avtomobilih.

In še to vse to znajo šraufat tako na opel servisu kot tudi na fiat servisu. Je pa res da tak avto prodat je umetnost. VW- se proda tako rekoč zelo hitro ali v doglednem času. Saaba je potrebno začet prodajat že ob nakupu, oziroma človek ki se odloči za saaba ga kupi v vednosti da bo avto nekaj časa imel.

Še moje mnenje - na začetku priznam da sem bil jezen ker prej nisem vedel da je saaba težko prodat, vendar če bi se še enkrat odločal bi še enkrat kupil saaba. Sam imam sicer 9-5 ampak bi šel z veseljem tudi na 9-3.

V življenju prevozil kupe službenih VW avtov in nikdar doživel, da bi se z gumbov kaj luščilo. Ravno zadnje dni iščeva z ženo še en avto in vedno bolj se sprašujem kaj ima narod proti vw, ker kakorkoli pogledaš so kvalitetno narejeni, boljši materiali kot v "sestrskih" znamkah avtov, imajo več opreme za enako ceno kot drugi. Samo narod ima predsodke in tega niti ne pogleda.

Recimo, doma imam lani kupljeno novo škodo za slabih 30k, avto je že uporaben in vse ampak čričkov po armaturki da dol padeš, v vw za 12k tega ni. Več kot opazna je razlika v materialih notranjosti in izdelavi, to vidi vsak takoj.

Zdaj, ko kupujeva še en avto, avto mora biti nizek-ne "terenec", lahko je karavan, pogon na vse 4, cena cirka 25k, dizel, dovolj velik, da se lahko udobno pelje cela družina. Bila je octavija karavan na vse 4, se je ne dobi več, potem se najde impreza za tak denar in vw golf 7, toliko o izbiri. Kaj dobim, močnejšega golfa z več opreme za manjši denar kot imprezo. Dejansko ni izbire, z veseljem bi vzel kaj drugega ampak ne najdem nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je za koga poraba 8 litrov majhna oz. nakladanje,pač naj bo, če se mu zdi vzdrževanje takega avta poceni, potem ma hvala bogu fajn plačo. meni se zdijo že gume 235/45 R 17 prevelik nepotreben strošek.Hibe ki jih imajo ti motorji več ali manj poznamo vsi, sam jtd motor ni slab, je pa še boljši po izboljšavi ,ki so jo naredili pri vw. O dizah in porabi olja zaradi obročkov že ptiči čivkajo.....Men že samo dejstvo, da so avto zmetele skup tri firme gre v nos.Če nebi bil gm vmes..hm..

Ko vidim notranjost, sploh radio ki ima istega chevrolet aveo, mi je jasno o kakšnem šparanju je govora.

Uradnega servisa ne boš najdu na vsakem križišču ,kot za vw ali audi. (nisem pristaš vw), kar zna pomenit strošek.

Mislim ,da anja kupuje bolj ekonomičen avto in noče bit nekaj posebnega z saabom.

To nakladanje o zgonjenih audiih in vw, mi gre pa že na k....saj lahk vsak butl preveri dejansko stanje km, kar omogoča eu evidenca, žal pa to pri veliko ostalih znamkah ni možno.

Če kdo najde komplet predn konc za saaba za 500-700€ kot se da kupit za krogece (ker ženska kupuje avto in bo rabla :blush: boh ne daj...) mu bom verjel ,da je poceni za vzdrževat.

Anja, fajn kupi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel da ima aveo tako dober radijo kot saab z linka :)

Torej bom raje vzel aveota.

Če smo že pri radiju v golfu samo piska in ni nobenega pravega zvoka za slišat... uglavnm podn tudi po vseh testih so radiji daleč za konkurenco.

Pridi enkrat k meni se vsedi v mojega saaba te z 250konji in harman kardon akustiko sigurno ne bom pustil ravnodušnega po sami vožnji.

Jaz sem vesel da tako razmišljate kot razmišljate, ker so zaradi tega dobri avtomobili toliko cenejši za nas. Za 700€dobim komplet še enega saaba za dele ne samo prednji konec.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saab ni bil nikoli pravi avto, so pa znali velik nardit pri letalih, renojev motor jim je še tisto malo "imena" uničil, fiat jih je poskušal kaj naučit a so vse skup kasneje zafurali in jih je prevzel general motors, preveč zahtevni projekti ???.

Če hočeš poceni vožnjo in vzdrževanje je vw in krogeci pravi nakup.

ravno zaradi tega, ker nočem vedno poslušat kako dober avto sem kupil, sem raje vzel saaba :P

PS: pri fiatu niso čisto nič zafurali, saj so JTD motorje (1.9) vgrajevali do konca proizvodnje, prej pa sta bila dizla le še 2.2 in 3.0, ki pa sta bila isuzujeva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

mah, kot vedno vsak svojega konja hvali...men kot preprodajacu pač saab ne pride v poštev. z razlogom.

za muziko v vw se pa strinjam :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš mal občutka za mašino ni 300kkm nič za takšen avto,z golfom 2 sm naredu 500kkm brez kakšnega večjega popravila,prav tako z WW Vento.

ti moram dati za prav.takrat so bili se avti dobri

Ma dejte ga srat no,kaj pa dobiš za 13k€ novega....Clio,Dacia,Twingo,.....in podobno kar je daleeeeeeč,daleeeeeč od vožnje in komforta in varnosti ki ga nudi avto,ki ga je napopala Anja37 :closedeyes:

Svetujte ji avto v tem rangu ki si ga želi,sej vrjetn ve da lohk za ta denar dobi nov jajček ;)

Zakaj se ljudje odločajo rajši za starega GS-a koit pa za novega Kawasakija........ :hmm: pojma nimam :P

a jebiga spet se tici mirjo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš mal občutka za mašino ni 300kkm nič za takšen avto,z golfom 2 sm naredu 500kkm brez kakšnega večjega popravila,prav tako z WW Vento.

ti moram dat za prou sam cajti so bli drgacni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....pa je kupljen avto....bmw.. :OK:

:) , srećno vožnjo, naj fajn služi. Ker bmw pa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....pa je kupljen avto....bmw.. :OK:

Sej sem vedu,preveč druženja z nami :P :lol: Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) , srećno vožnjo, naj fajn služi. Ker bmw pa ?

...serija 3 karavan-touring....170 konju itd.....upam da sm prav napisala...

...ja,ja Kmet,to bo to.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...serija 3 karavan-touring....170 konju itd.....upam da sm prav napisala...

...ja,ja Kmet,to bo to.... :OK:

Aja Anči pa srečno,pazi ,da ti kardan ne vtrga :P ......
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....kmetič,da ne bu tjebi kej utrgalo.... ;) ili spušilo :winkiss: podmaž in vozi dalje za iste pare ili još manje Kmet :l_01::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anča dej kako sliko prpopi, po možnosti s HOSTESO

Zdej si pa že ko Snecer ,sam BMW-je bi gledu :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!